Wyroby Nimara

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Wyroby Nimara

Post autor: Nimar » 23 sty 2014, 15:29

Pierwszy post będzie teraz prezentował gotowe drużyny.


Wood Elf - Eco Terror

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

High Elf's - Tiranoc Mustangs

Moja pierwsza drużyna poprzerabiana z resztek moich elfów z battla. Wyglądają całkiem spoko, jedynie nie jestem zadowolony z Liniowych ponieważ maja mało dynamiczne pozy. Chętnie bym ich kiedyś zrobił z White lionów jak bym znalazł po taniości ;p

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Orkowie - Green Fury

To moja druga drużyna również zbudowana z kupionych resztek orków z wh40k. Troll to river troll z prostą konwersja z dodana piłką do pyska która moim zdaniem dodaje mu uroku. Plus Black Orki zrobione z liniowych z BB i główek black orkó z battla. Wyglądają przez to na trochę większych niż blitzerzy i liniowi. Drużyna mi się podoba i chyba już ich tak zostawię.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ludzie - Tutaj nie mam pomysłu na nazwę;p

Drużyna zrobiona bez większych emocji. Dostałem ich bo wymieniłem się ze Smollarem na orki i szkoda było ich nie pomalować. Potem dokupiłem Ogra bo akurat ten model mi się podobał. Trochę taki atak klonów, teraz jak bym ich montował to pewnie coś bym pokombinował by inaczej wyglądali.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mroczne Elfy - Gliwice Kraken (nazwa robocza;p)

trener
Obrazek

Jaszczuroludzie

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Necromatic - Midnight Crows

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elven Union - Face Dancers
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



W zapasie mam jeszcze Dark Elfy (które w sumie jeszcze nie są skończone), oraz Chaos któremu muszę porobić mutacje. Pewnie niedługo dodam ich również tutaj. ;)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2022, 14:47 przez Nimar, łącznie zmieniany 2 razy.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Vidoter » 23 sty 2014, 15:48

Do zmywania plastików polecam DOT-3. Wlać trochę do kubeczka/szklanki/słoiczka i wrzucić model do środka. Po 1-2 dniach szczoteczką powinno się dać łatwo zetrzeć farbę ;)

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Warrior1980 » 23 sty 2014, 15:49

farbe z plastikow zmywasz po 3-goszinnej kapieli figurki w krecie w zelu, powinna sie rozpuscic a ci zostanie to czyscisz szczoteczka do zebow (najlepiej taka ktorej juz nie bedziesz uzywal :)). pamietaj zeby na czas wyjac figurke, co prawda kret nie rozpuszcza rur kanalizacyjnych ale figurka moze nie wytrzymac...

metoda tez sie nadaje ocYwiscie do figurek metalowych.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Nimar » 23 sty 2014, 16:27

Dzięki za rady, wypróbuje oba sposoby :D A jak wam się mój pomysł na blitzera podoba? :D
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Perihelion » 23 sty 2014, 16:36

Fajny modelik, ale dopiero teraz zajarzyłem że to ma być blitzer HiElfów do ry Blood Bowl. Myślałem że to temat dowolny i przedstawiasz figurkę Indianina :lol:

Jaja sobie robię, jak go ukończysz to dopiero będzie można coś powiedzieć, bo tak to wszystko jest jeszcze w "proszku".

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: zgnity » 23 sty 2014, 17:51

Kreta do plastików nie polecam - plastik zrobił się jakiś taki dziwny jak to próbowałem.

Płyn hamulcowy Dot-3 jak najbardziej polecam nie niszczy plastików i nawet kilku-miesięczna kąpiel nie skończy się źle dla modelu. Jedyne co to nie kupuj najtańszego Dota z Tesco , miałem taki oraz zwykły z Orlenu czy BP , i ten z Tesco w moim przypadku nie usunął najlepiej farby , zato ten drugi "firmowy" zadziałał idealnie , później tylko chwila szczoteczka i pod wodę i model prawie jak nowy.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Vidoter » 23 sty 2014, 18:16

Obrazek

Polecam :D

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Domingo » 24 sty 2014, 09:31

zgnity pisze:Kreta do plastików nie polecam - plastik zrobił się jakiś taki dziwny jak to próbowałem.

Płyn hamulcowy Dot-3 jak najbardziej polecam nie niszczy plastików i nawet kilku-miesięczna kąpiel nie skończy się źle dla modelu.
Mam podobne wrażenia.

Blitzer bardzo fajny :D
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Nimar » 21 cze 2015, 16:53

Pomalowałem swoich pierwszych dwóch zawodników. Zostały im do zrobienia podstawki (z braku funduszy chyba zostaną zrobione dopiero w przyszłym miesiącu). Co do malowania to jestem całkiem zadowolony, bo tak naprawdę dopiero zaczynam sobie przypominać jak to się robi. Nie jestem zadowolony ze złotych elementów, będę musiał kupić sobie jakieś jaśniejszy złoty żeby ładnie wyciągał wystające elementy. ( w sumie ta farbka baltazar gold to jest jedna woda, strasznie rozcieńczona). Nie wychodzą mi jeszcze takie ładnie przejścia przy cieniowaniu, no ale nie jestem pro. Szkoda, że akurat ci blitzerzy nie mają miejsca gdzie można by było napisać na nich numer, myślałem żeby na tych naramiennikach zrobić, ale musiałby być na zielono a to tak sobie wyglądało. Buty jednak z brązowych zrobiłem zielone i dodałem na nich nawet małe logo Adidasa (mam nadzieje, że trochę podobne jest) ;) Fotki robiłem samsungiem s3 (nie mam aparatu, tzn. rodzice mają jakiś ale chyba matryce ma podobną do s3 więc nie liczę na lepszą jakość), trochę je też podrasowałem w photoshopie. Moim zdaniem figurki trochę ładniej wyglądają na żywo (może się pojawię w warszawie w sierpniu to będziecie mieli okazję obadać ;) ). Po blitzerach mam w planach się zabrać za liniowych, będę ich robił z włóczników high elfów (bo mam ich całe pudło). Chociaż mam ochotę zaszaleć i kupić pudło white lionów i z nich porobić bo mają o wiele bardziej dynamiczne pozycje niż ci zwykli piechurzy. No ale zobaczę jak z kasą będę stał ;) Łapaczy bym chciał zrobić z tych nowych shadow warriorów. Właśnie ma ktoś odsprzedać czterech? Korpus, nogi, ręce chciałbym od shadow warrira a główki od tych laseczek z łukami. Ewentualnie mogę wymienić na metalowych swordmasterów ;) No dobra wkleją te foty:

Obrazek
Obrazek
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Wyroby Nimara

Post autor: Nimar » 05 lip 2015, 16:30

Powoli tworzą się liniowi
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak to będzie mniej więcej wyglądać :D Wszyscy będą mieli takie naramienniki jak ten po lewej (na razie mu to przykleiłem na próbę). Długie włosy robię z GS (nawet mi wyszły, na żywo ładniej to wygląda) bo na plecach mieli kołczany i teraz są tam większe bądź mniejsze paskudne plamy z kleju które po zdrapaniu ładniej nie wyglądają. No i w końcu to elfy, mają mieć długie hary. ;) Próbowałem zrobić takie jak by zaplecione w warkocz ale moje umiejętności w posługiwaniu się tą plasteliną są mocno ograniczone. Koleś najbardziej po prawej, na wyprostowanej ręce ma GS wciśnięty by wypełnić lukę (musiałem rękę piłować żeby zrobić inną pozycję). Docelowo chce mu tam jeszcze dorobić takie frędzle i ten GS będzie robił jako husta/bandaż na tej ręce (jak wyjdzie to będzie ładnie wyglądało). Druga ręką jak widać nie ma dłoni, chciałem tam wsadzić dłoń jednego z gości obsługujących balistę bo fajnie wskazywał coś palcem. Po odpiłowaniu dłoni połapałem się, że to nie ta ręka i anatomicznie by to dziwnie wyglądało. Muszę pomyśleć jaką łapę tam wsadzić (ogólnie mam same zaciśnięte w pięść)
nick steam: Nimar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości