Wood Elfy Mentosa

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Pieta » 18 gru 2023, 22:14

Natomiast uwaga z malowaniem spodu podstawki też jest dobra. Rzeczywiście często widzę jakieś srebrne magnesy na boiskach i to zaburza mi estetykę :evil:

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Mentos » 19 gru 2023, 02:01

Mam pytanie, czym usunę bezpiecznie nadmiar kleju kropelka, który osiadł na pomalowanej części figurki, tak, by nie uszkodzić farby? Macie jakieś sposoby?

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Marcepan » 19 gru 2023, 07:08

Mentos pisze: 19 gru 2023, 02:01 Mam pytanie, czym usunę bezpiecznie nadmiar kleju kropelka, który osiadł na pomalowanej części figurki, tak, by nie uszkodzić farby? Macie jakieś sposoby?
To Ci od razu odpowiem, nie ma takiej możliwości. Ten klej prawdopodobnie lepiej trzyma się struktury farby niż farba samej figurki, więc nawet jeśli ułamiesz/odkruszysz/zdrapiesz klej, to zejdzie w tym miejscu z farbą. Cyjanoakryl schodzi pod czystym acetonem ( jak większość farb). Albo to zamaluj, albo zdrap i zamaluj ;)

Awatar użytkownika
ulizzez
rezerwowy
Posty: 496
Rejestracja: 17 wrz 2018, 14:19

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: ulizzez » 19 gru 2023, 12:31

Co do magnesów i pudełek to można podklejać figurki magnesami neodymowymi (trzymają bardzo mocno i nie potrzeba dużych) i można trzymać je w pudełku po ciastkach ;-). Jeśli dobierze się odpowiednie magnesy a figurka jest lekka to nawet jak pudełko upadnie figurki się nie odczepią. Nie sprawdza się to z ciężkimi figurkami gdyż magnes musiałby być tak mocny, że potem ciężko oderwać taką od blachy. Tak swoją drogą ja podstawki do swoich halflingów kupiłem właśnie w markecie budowlanym- jedyna wada to, że malowanie na nich jest bardziej podatne na uszkodzenia niż na plastikowych.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Mentos » 19 gru 2023, 17:49

ulizzez pisze: 19 gru 2023, 12:31 Co do magnesów i pudełek to można podklejać figurki magnesami neodymowymi (trzymają bardzo mocno i nie potrzeba dużych) i można trzymać je w pudełku po ciastkach ;-). Jeśli dobierze się odpowiednie magnesy a figurka jest lekka to nawet jak pudełko upadnie figurki się nie odczepią. Nie sprawdza się to z ciężkimi figurkami gdyż magnes musiałby być tak mocny, że potem ciężko oderwać taką od blachy. Tak swoją drogą ja podstawki do swoich halflingów kupiłem właśnie w markecie budowlanym- jedyna wada to, że malowanie na nich jest bardziej podatne na uszkodzenia niż na plastikowych.
Wrzuć zdjęcie z podstawkami z marketu jestem ciekaw :)

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Mentos » 06 sty 2024, 02:19

Mam pytanie. Do tej pory pomalowałem tylko drużynę ludzi, po malowaniu położyłem na nich lakier satynowy citadel i kolory nieco wyblakły. Na moich wood elfach punktowo położyłem z pędzla lahmian medium i widzę, że ładnie ten błyszczący lakier kolor wyciąga (nie psuje go). Czy tak samo ładnie „wyciągnięty” kolor będę mial, gdy figurkę polakieruje sprayem z lakierem błyszczącym, czy lepiej lakierować pędzlem?

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Pieta » 06 sty 2024, 11:28

Ja się zawsze liczę z tym, że kolory (w zasadzie tony) siadają po lakierowaniu, dlatego zawsze maluję maksymalnie kontrastowo.
Lakierowałem wszystkim, ale nie zapamiętałem różnic. Lecę matowym sprayem bo boję się błyszczących modeli.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Mentos » 06 sty 2024, 11:59

Pieta pisze: 06 sty 2024, 11:28 Ja się zawsze liczę z tym, że kolory (w zasadzie tony) siadają po lakierowaniu, dlatego zawsze maluję maksymalnie kontrastowo.
Lakierowałem wszystkim, ale nie zapamiętałem różnic. Lecę matowym sprayem bo boję się błyszczących modeli.
Wezmę błyszczący, bo akurat przy tych strojach WE będzie pasował.

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: Marcepan » 06 sty 2024, 23:38

Ja od dłuższego czasu używam lakieru Mr. Hobby TOPCOAT, zazwyczaj w macie i mega wyciąga kolory. I jeszcze mi się nie zdarzyło aby nawet przy zbyt dużej warstwie zepsuł model (co raz miałem przy lakierze od gw i model wyglądał jakbym go oblał białym woskiem...) Jak masz możliwość go gdzieś kupić to z całego serca polecam. Co prawda cenowo kosztuje tyle co duża puszka innego lakieru (400ml), a jest go mniejsza ilość (88ml) , ale jest turbo dobry ;)

dzyndzel
rezerwowy
Posty: 781
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:21

Re: Wood Elfy Mentosa

Post autor: dzyndzel » 08 sty 2024, 08:52

Marcepan pisze: 06 sty 2024, 23:38 Ja od dłuższego czasu używam lakieru Mr. Hobby TOPCOAT
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości