Drużyn kilka Pana Vinka

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Pan_Vinek » 07 cze 2023, 11:03

Raven pisze: 07 cze 2023, 09:08
Pan_Vinek pisze: 07 cze 2023, 07:52 To ten od Punga miniatures ale zważywszy, że źle był wydrukowany to mi wybuchł więc z resztki tego co przetrwały, skleiłem do piłeczki pingpongowej, szpachla modelarska i wygląda jakby był obity z każdej możliwej strony ;)
Efekt wyszedł naprawdę ciekawy. Na pewno możesz pochwalić się nietypową i oryginalną figurką. :D
A dziękuję, staram się by mój przeciwnik grając ze mną nie czuł się zdegustowany patrząc na goły plastik tudzież żywicę :D

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 794
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Raven » 07 cze 2023, 11:38

Pan_Vinek pisze: 07 cze 2023, 11:03 A dziękuję, staram się by mój przeciwnik grając ze mną nie czuł się zdegustowany patrząc na goły plastik tudzież żywicę :D
"Żywicę" masz na myśli wystający klej? :D

Powiem Ci, że to moja największa zmora i niestety ale czasami, tym bardziej jeśli do sklejenia są małe elementy, lub bardzo ważny element który stanowi o stabilności danej figurki a powierzchnia jest na tyle mała, że chcąc nie chcąc trzeba użyć więcej kleju potrafi się "wydostać" spod łączenia.

Próbuje zawsze się tego pozbyć jednak nie zawsze jest to możliwe. Liczę, że uda się to "zamaskować" w post-produkcji przy malowaniu figurek za co niebawem się zabieram. :D

Masz może jakiś sposób na ten wydostający się klej? Osobiście używam tego kleju do plastiku od Citadel.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Pan_Vinek » 07 cze 2023, 15:36

Raven pisze: 07 cze 2023, 11:38
Pan_Vinek pisze: 07 cze 2023, 11:03 A dziękuję, staram się by mój przeciwnik grając ze mną nie czuł się zdegustowany patrząc na goły plastik tudzież żywicę :D
"Żywicę" masz na myśli wystający klej? :D

Powiem Ci, że to moja największa zmora i niestety ale czasami, tym bardziej jeśli do sklejenia są małe elementy, lub bardzo ważny element który stanowi o stabilności danej figurki a powierzchnia jest na tyle mała, że chcąc nie chcąc trzeba użyć więcej kleju potrafi się "wydostać" spod łączenia.

Próbuje zawsze się tego pozbyć jednak nie zawsze jest to możliwe. Liczę, że uda się to "zamaskować" w post-produkcji przy malowaniu figurek za co niebawem się zabieram. :D

Masz może jakiś sposób na ten wydostający się klej? Osobiście używam tego kleju do plastiku od Citadel.
Żywica mam na myśli wydrukowane modele z żywicy (druk 3d). Na klej jedyna metoda to dawać mniej - jak to cyjanoakryl można użyć też aktywatora, ale trzeba dawać go naprawdę mało.

Jak Ci już wyjdzie krelj na zewnątrz, to trzeba niestety delikatnie skrobać skalpelem i pilniczkiem wygładzić. Rozpuszczalnik do cyjanoakrylu niestety dość często też robi małe wżerki (tylko potem trzeba uzupełniać to szpachlą lub greenstufem).

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 794
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Raven » 07 cze 2023, 16:39

Pan_Vinek pisze: 07 cze 2023, 15:36 Jak Ci już wyjdzie krelj na zewnątrz, to trzeba niestety delikatnie skrobać skalpelem i pilniczkiem wygładzić.
Tak właśnie robię ale nie zawsze jest to możliwe albo estetyczne.

Trzymam kciuki, że przy malowaniu basecoatem i farbami różnica zostanie delikatnie zamaskowana, bo samego kleju zawsze staram się dawać tyle ile tylko jest potrzebne.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Pan_Vinek » 13 cze 2023, 21:11

Kolejne drużyny i powoli mam obawy, że mam jakiś problem ze zbieractwem :oops:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 794
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Raven » 13 cze 2023, 23:13

Pan_Vinek pisze: 13 cze 2023, 21:11 Kolejne drużyny i powoli mam obawy, że mam jakiś problem ze zbieractwem :oops:
Ależ jakie problemy? :) O to chyba chodzi w tym hobby? Im więcej tym lepiej! :lol:
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Pan_Vinek » 14 cze 2023, 07:55

Raven pisze: 13 cze 2023, 23:13
Pan_Vinek pisze: 13 cze 2023, 21:11 Kolejne drużyny i powoli mam obawy, że mam jakiś problem ze zbieractwem :oops:
Ależ jakie problemy? :) O to chyba chodzi w tym hobby? Im więcej tym lepiej! :lol:
Problemem jest miejsce gdzie to trzymać... jak tylko skończę malować płytę boiska to wrzucę tu mój stadion.

Pytanko- chcecie zobaczyć obrzydliwą kolekcję figurek (gwiazd), które nigdy nie zagrają ale ładnie wyglądają na półce?

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 794
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Raven » 14 cze 2023, 09:38

Pan_Vinek pisze: 14 cze 2023, 07:55
Raven pisze: 13 cze 2023, 23:13
Pan_Vinek pisze: 13 cze 2023, 21:11 Kolejne drużyny i powoli mam obawy, że mam jakiś problem ze zbieractwem :oops:
Ależ jakie problemy? :) O to chyba chodzi w tym hobby? Im więcej tym lepiej! :lol:
Pytanko- chcecie zobaczyć obrzydliwą kolekcję figurek (gwiazd), które nigdy nie zagrają ale ładnie wyglądają na półce?
Oczywiście! Co tam masz to podsyłaj. :D Tylko dlaczego obrzydliwą? Jesteś jednym z przeciwników Star Playerów?
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Pan_Vinek » 19 cze 2023, 02:56

Raven pisze: 14 cze 2023, 09:38
Pan_Vinek pisze: 14 cze 2023, 07:55
Raven pisze: 13 cze 2023, 23:13

Ależ jakie problemy? :) O to chyba chodzi w tym hobby? Im więcej tym lepiej! :lol:
Pytanko- chcecie zobaczyć obrzydliwą kolekcję figurek (gwiazd), które nigdy nie zagrają ale ładnie wyglądają na półce?
Oczywiście! Co tam masz to podsyłaj. :D Tylko dlaczego obrzydliwą? Jesteś jednym z przeciwników Star Playerów?
Haha nie, ale po prostu jest dużo modeli, które mam chociaż wiem, że nigdy nimi nie zagram :)

Awatar użytkownika
Raven
rezerwowy
Posty: 794
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyn kilka Pana Vinka

Post autor: Raven » 19 cze 2023, 09:21

Pan_Vinek pisze: 19 cze 2023, 02:56 Haha nie, ale po prostu jest dużo modeli, które mam chociaż wiem, że nigdy nimi nie zagram :)
A no to już druga kwestia... :D To jest odwieczny problem - chciałbym daną figurkę, bo wspaniale się prezentuje ale albo jest nieużyteczna albo nigdy nią nie zagram... :lol:
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 25 / 26

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości