Raven maluje

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Raven maluje

Post autor: Raven » 11 wrz 2023, 19:32

Od dłuższego czasu uważnie śledzę i obserwuje z zachwytem wasze dzieła związane z Blood Bowlem. Większość wrzucanych drużyn to istne majstersztyki i jestem pod ogromnym wrażeniem trudu, wysiłku, zaangażowania i dokładności którą wkładacie by dopieścić każdego zawodnika.

Do tej pory nie miałem się czym pochwalić jednakże to się zmieniło, bo właśnie udało mi się ukończyć pierwszy team! 8-)

Co prawda nie mogę się równać z wieloma z was jednakże będąc z wami szczery jestem bardzo zadowolony z efektu jaki udało mi się uzyskać a tym bardziej, że jest to moje pierwsze kilkanaście figurek. :) Malując staram się stosunkowo wiernie odzwierciedlić kolorystykę "lore'owych" drużyn i posługuje się poradnikami oraz aplikacją CitadelColour. Wiem, że część z was woli tworzyć swoje własne, oryginalne drużyny co również jest mega interesujące jednak ja lubię stawiać na "klasykę". :D

Co pewnie część z was zauważyło (kto miał okazję się ze mną zmierzyć) nazwy drużyn (jeśli zasady turnieju na to pozwalają) czerpię od faktycznych zespołów grających w najważniejszych amerykańskich ligach takich jak NBA, NHL czy NFL których jestem prywatnie ogromnym fanem i regularnie je oglądam odkąd tylko pamiętam. Zawodnicy również odziedziczają nazwy po największych osobistościach które kiedykolwiek wystąpiły w danych organizacjach. :)

Na pierwszy ogień trafiły Black Orc, które w moim wydaniu będą nosiły nazwę "Chicago Blackh'Orcs" zaczerpniętą od grającej w lidze NHL drużyny Chicago Blackhawks.

Team #1 (Black Orc):

Obrazek

Jeśli macie jakiś feedback dawajcie znać - każda krytyka jest cenna. Osobiście wierzę, że moje umiejętności będą rosnąć wraz z każdą, ukończoną drużyną i będzie tylko lepiej! :D
Ostatnio zmieniony 12 paź 2023, 13:59 przez Raven, łącznie zmieniany 2 razy.
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Pieta » 11 wrz 2023, 21:10

To już trzeba było jakieś Chica'Gobb Black'Orks, bo po co Chicago wpychać do warhammera?

No i drużyna jest cała pomalowana, a to już bardzo dużo. Trolla jeszcze i do grania.

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Marcepan » 11 wrz 2023, 21:47

No i elegancko, widać że starasz się nie wyjeżdżać "za linię" kolorami i nie dajesz turbo grubej warstwy farby jak to mają ludzie w zwyczaju robić na początku malowania.
Obadaj sobie @Raven np na YouTube, jak używać metody malowania suchym pędzlem (drybrush), oraz jak używać specyfików typu wash. To dwie fajne, względnie proste na początek metody dające niesamowite efekty przy malowaniu.
I jeśli planujesz malować więcej, zapoznaj sie z tym czym jest mokra paleta (ja używam wersji budżetowej-pudełko po lodach, ręcznik papierowy z wodą i papier do pieczenia; mega daje radę). Oraz jak dobrze dbać o pędzle w czasie i po malowaniu, nawet jeśli używasz jakiś tańszych dbaj o nie, bo łatwo można je zniszczyć lub zasuszyć z farbą. Ważne, aby wyrobić sobie ten nawyk, jeśli kiedyś kupisz jakiś turbo lepszy pędzelek to starczy Ci na setki modeli. Piona Mordko

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Marcepan » 11 wrz 2023, 21:50

A, i nie bój się mieszać kolory farbek, od tego są :)

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Raven » 11 wrz 2023, 21:59

Pieta pisze: 11 wrz 2023, 21:10 To już trzeba było jakieś Chica'Gobb Black'Orks, bo po co Chicago wpychać do warhammera?

No i drużyna jest cała pomalowana, a to już bardzo dużo. Trolla jeszcze i do grania.
Why not? :D Blood Bowlowe podziemie Chicago. 8-)

Troll niebawem również będzie. :)
Marcepan pisze: 11 wrz 2023, 21:47 No i elegancko, widać że starasz się nie wyjeżdżać "za linię" kolorami i nie dajesz turbo grubej warstwy farby jak to mają ludzie w zwyczaju robić na początku malowania.
Obadaj sobie @Raven np na YouTube, jak używać metody malowania suchym pędzlem (drybrush), oraz jak używać specyfików typu wash. To dwie fajne, względnie proste na początek metody dające niesamowite efekty przy malowaniu.
I jeśli planujesz malować więcej, zapoznaj sie z tym czym jest mokra paleta (ja używam wersji budżetowej-pudełko po lodach, ręcznik papierowy z wodą i papier do pieczenia; mega daje radę). Oraz jak dobrze dbać o pędzle w czasie i po malowaniu, nawet jeśli używasz jakiś tańszych dbaj o nie, bo łatwo można je zniszczyć lub zasuszyć z farbą. Ważne, aby wyrobić sobie ten nawyk, jeśli kiedyś kupisz jakiś turbo lepszy pędzelek to starczy Ci na setki modeli. Piona Mordko
Używam shade’ów ale faktycznie za drybrushing jeszcze się nie zabrałem także wszystko przede mną. :)

Farbki oczywiście staram się rozcieńczać jednak chyba dużo bardziej leży mi zwykła paleta aniżeli mokra. Nie mogę się do niej przekonać.

Pędzelki mam te standardowe z Citadela w różnych rozmiarach i rodzajach ale faktycznie już widzę negatywne skutki złego nakładania farby czy niedokładnego czyszczenia. Polecasz jakiś środek który mógłby je odratować lub który mógłbym stosować by to nie postępowało? :)

Btw. Dzięki za miłe słowa Panowie!
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Marcepan » 11 wrz 2023, 22:22

Raven pisze: 11 wrz 2023, 21:59 Polecasz jakiś środek który mógłby je odratować lub który mógłbym stosować by to nie postępowało? :)
Polecam mydełko do pędzli i ciepła wodę. Mydełko powinieneś dostać w sklepach z artykułami dla plastyków lub czasem są w sklepach z modelami :P

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Raven » 11 wrz 2023, 22:30

Marcepan pisze: 11 wrz 2023, 22:22Polecam mydełko do pędzli i ciepła wodę. Mydełko powinieneś dostać w sklepach z artykułami dla plastyków lub czasem są w sklepach z modelami :P
Elegancko, dzięki za radę!
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Raven maluje

Post autor: Pan_Vinek » 12 wrz 2023, 07:59

No i pięknie pomalowane, nic tylko grać... o ile jest na to czas :P

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Drużyny Ravena

Post autor: Mentos » 17 wrz 2023, 19:27

Marcepan pisze: 11 wrz 2023, 22:22
Raven pisze: 11 wrz 2023, 21:59 Polecasz jakiś środek który mógłby je odratować lub który mógłbym stosować by to nie postępowało? :)
Polecam mydełko do pędzli i ciepła wodę. Mydełko powinieneś dostać w sklepach z artykułami dla plastyków lub czasem są w sklepach z modelami :P
Ty, ja mam mydełko, ale nie używam, bo nie wiem jak. Co ja mam dokładnie nim robić?🙃

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Raven maluje

Post autor: Mentos » 17 wrz 2023, 19:32

Ładne równe malowanie, to zawsze robi robotę. Pomyśl o ciapnięciu czarną farbką małym pędzelkiem po kropce, by zrobić oczy. To nie jest bardzo trudne i da się tez łatwo naprawić. Trzeba tylko rzucić okiem na YouTube, by wiedzieć gdzie te kropki stawiać, by zeza rozbieżnego nie było. Polecam, bo jak się te kropki fajnie walnie, to malarz ma masę frajdy (przynajmniej ja jako początkujący:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości