Raven maluje

Dział o malowaniu, konwersjach oraz galerie drużyn.
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raven maluje

Post autor: Pieta » 18 lis 2023, 18:14

Malowanie proste z dużym kontrastem czerń/jasne kości i dodatkowym akcentem kolorowym (czerwieni) i niebieskiego. To daje dobry efekt.

Ja dla swoich norsów szykowałem nazwę na tej bazie: Norsca City Thunder.
Oklahoma mi oczywiście nie pasuje. W drugą stronę bym zmieniał, np:
Mummy Heat
Necromanto Kings
Zombie Bucks
Ghula Jazz
Sylvania Polishing Teethers

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raven maluje

Post autor: Raven » 18 lis 2023, 21:17

Pieta pisze: 18 lis 2023, 18:14Ja dla swoich norsów szykowałem nazwę na tej bazie: Norsca City Thunder.
Oklahoma mi oczywiście nie pasuje. W drugą stronę bym zmieniał, np:
Mummy Heat
Necromanto Kings
Zombie Bucks
Ghula Jazz
Sylvania Polishing Teethers
Powiem Ci, że u mnie to zależy od nazwy i samej drużyny. Zawsze staram się znaleźć coś co w miarę fajnie brzmi i pasuje do oryginałów z NBA, NFL i NHL a więc mam w sumie około 100 zespołów do przejrzenia i wtedy decyduje.

Niektóre drużyny mam podobnie jak Ty, że zmieniam samą nazwę miasta/stanu. Underworld Denizens to u mnie UD'ah Jazz. 8-) Rozumiem Twój punkt widzenia ale dla mnie to akurat nie problem by nazywać drużyny nazwami prawdziwych miast. :D
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raven maluje

Post autor: Raven » 08 sty 2024, 11:51

Po raz kolejny (może nie aż tak jak w przypadku Legendary Cup 3 gdzie faktycznie był to dzień przed :lol:) rzutem na taśmę udało mi się ukończyć team którym pojadę do Warszawy powalczyć na Winter Cup 2024! :D

Spróbowałem zastosować ciemniejsze kolory aniżeli "teal" na którym wzorowane są Saurusy i Skinki i powiem szczerze, że efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego jak ostatecznie prezentuje się drużyna i poszczególne figurki. Jestem już teraz pewien, że będzie mi się nimi grało bardzo przyjemnie! :)

Długo zastanawiałem się nad tym jakiego technicala na podstawki użyć i powiem wam szczerze, że Agrellan Earth to strzał w dziesiątkę! Po nałożeniu grubszej warstwy wystarczy odczekać około 30-60 minut i widzimy jak samoistnie zaczyna się dziać magia! Farbka zaczyna pękać a efekt przypomina spękaną, wysuszoną ziemię. Coś pięknego! Jestem pewien, że nie raz użyję tej farbki. :D

Po raz kolejny drużyna odziedziczyła nazwę za jej realnym odpowiednikiem zza oceanu i tym razem padło na "Portland Trail B'Lizzards" co jest oczywiście odpowiednikiem drużyny Portland Trail Blazers grającej w NBA. 8-)

Team #3 (Lizardmen):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Naprawdę bardzo podobają mi się moje Jaszczurki i nie mogę się doczekać kiedy wypróbuje je na stole! :D
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1390
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Raven maluje

Post autor: Tomek Kos » 08 sty 2024, 12:13

Dorzuć miejscami jaśniejsze krawędzie i będzie miód malina.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raven maluje

Post autor: Pieta » 09 sty 2024, 09:50

Też bym nie malował lizaków na ten sugerowany jasny niebieski. Ciemne, granatowe ze złotem prezentują się bardzo dobrze, z daleka. Z bliska brakuje jeszcze szczegółów, ale widać precyzję. Swoją rolę spełniają.

Też teraz eksperymentuję z Agrellan Earth, ale średnio jestem zadowolony. Ładnie pęka, ale słabo to widoczne jest z daleka i trochę monotonne.

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Raven maluje

Post autor: Mentos » 10 sty 2024, 11:00

Wyglądają bardzo sympatycznie. Rzeczywiście ta spękana ziemia robi super robotę, kładłeś jeszcze na to jakąś farbę lub washa, czy to jest efekt robiony sam z siebie z tego Agrellan Earth? Gratuluję ukończenia drużyny!

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raven maluje

Post autor: Raven » 10 sty 2024, 11:03

Mentos pisze: 10 sty 2024, 11:00 Wyglądają bardzo sympatycznie. Rzeczywiście ta spękana ziemia robi super robotę, kładłeś jeszcze na to jakąś farbę lub washa, czy to jest efekt robiony sam z siebie z tego Agrellan Earth? Gratuluję ukończenia drużyny!
Wielkie dzięki! :)

Efekt powstaje samoistnie. Po nałożeniu (polecam delikatnie "grubszą" warstwę) sam Technical jest dość płynny i szybko się rozprowadza. Wystarczy jednak poczekać około godzinki i podłoże zaczyna pękać! Nic oprócz samego Technicala nie stosujemy. :)

Tutaj znalazłem filmik który to prezentuje:

https://youtube.com/shorts/DLAURfC8g9Y? ... oAsE6Joxu3
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Raven maluje

Post autor: Mentos » 10 sty 2024, 11:10

Raven pisze: 10 sty 2024, 11:03
Mentos pisze: 10 sty 2024, 11:00 Wyglądają bardzo sympatycznie. Rzeczywiście ta spękana ziemia robi super robotę, kładłeś jeszcze na to jakąś farbę lub washa, czy to jest efekt robiony sam z siebie z tego Agrellan Earth? Gratuluję ukończenia drużyny!
Wielkie dzięki! :)

Efekt powstaje samoistnie. Po nałożeniu (polecam delikatnie "grubszą" warstwę) sam Technical jest dość płynny i szybko się rozprowadza. Wystarczy jednak poczekać około godzinki i podłoże zaczyna pękać! Nic oprócz samego Technicala nie stosujemy. :)

Tutaj znalazłem filmik który to prezentuje:

https://youtube.com/shorts/DLAURfC8g9Y? ... oAsE6Joxu3
Na pierwszy rzut oka bardziej mi się podoba, niż analogiczny czarny, pękający produkt z Cidatel, który kiedyś testowałem.

Awatar użytkownika
Raven
liniowy
Posty: 801
Rejestracja: 11 kwie 2023, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Raven maluje

Post autor: Raven » 10 sty 2024, 11:19

Mentos pisze: 10 sty 2024, 11:10Na pierwszy rzut oka bardziej mi się podoba, niż analogiczny czarny, pękający produkt z Cidatel, który kiedyś testowałem.
Jest naprawdę fajny. Zdarza się, że poniektóre (cieńsze) fragmenty potrafią się "odłupać" ale dodaje to również swoistego efektu naturalności. Aby tego uniknąć polecam stosować grubsze warstwy i powinno być spoczko. :)
My GW Blood Bowl Collection
  • Team - 9 / 24
  • Dice - 26 / 27

Awatar użytkownika
Pan_Vinek
rekrut
Posty: 137
Rejestracja: 15 lut 2022, 10:50
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Raven maluje

Post autor: Pan_Vinek » 12 sty 2024, 07:18

To ja ponarzekam najpierw nim pochwalę :P

Ja mimo wszystko i tak delikatnie drybrushuje Agrellan Earth by nie był taki płaski z daleka.
Dziury w podstawkach zwłaszcza te centralne warto zaszpachlować lub dać tu grubszą warstwę. Kawałki potrafią odpadać, ale wartko po wyschnięciu użyć rozwodnionego wikolu i delikatnie spryskać podstawkę- wtedy powinno być ok- lub polakierować model już z gotową podstawką.
Na podstawki można pokusić się jeszcze o dorzucenie jakiegoś suchego patyka, krzaczka (tudzież tuffa), lub namalowania linii boiska na niektórych.

Co do modeli są bardzo mroczne i fajnie, nie mniej bym gdzieniegdzie trochę dopracował detal.

Ogólnie widać progres u Ciebie i to najważniejsze, rad nie musisz słuchać bo pamiętaj, że modele muszą podobać się Tobie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości