Rover - rozpiska

Mistrzostwa Europy na Malcie, St Pauls Bay - 4-6 listopada
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Rover - rozpiska

Post autor: rover » 16 sie 2022, 00:48

Bede jechal:

Blitzer - Tackle
Blitzer - Dodge
Blitzer - Dodge
Blitzer - Dodge
Witch Elf - Block
Witch Elf (Wrestle)*
Runner (Leader)*
5x Linelf

2RR

*Do rozwazenia wziecie jednej golej Wiedzmy i Leadera na Runnerze. Tu mam troche dylemat, bo w tej chwili gram na dwoch rerollach i dziala, ale z drugiej strony nawet gola Wiedzma jest bardzo fajna, a trzeciego rerolla czasami bardzo brakuje. Musze wiecej meczy zagrac, zeby lepiej ocenic.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: Wombat » 17 sie 2022, 13:30

Poprzeglądałem wypowiedzi w innych wątkach. Moje sugestie/propozycje do ewentualnego rozważenia:

1) Wiedźma z wrestlem mi się bardzo sprawdzała. Testowałem 2x Witchki z blokiem I mniej mi się to sprawdzało niż możliwość podwójnego wybicia piłki z jump upem.

2) Czy nie chcesz rozważyć strip balla? Naturalnie to styl gry, nie każdemu się to sprawdza, ja wyczuwam ogromny potencjał w tym skillu przy tak szybkich drużynach. Elkoko próbował ze stripem nawet na witchce, dodge z frenzy też się fajnie combi. Ja osobiście grałem z tą opcją na jednym blitzerze zamiast tackla. Relatywnie rzadko był użyteczny, natomiast kiedy już był atak na piłkę to w większości prób mi się to spłacało. Grając na chaos właściwie wygrywał mi grę kiedy trzeba było już bić na negatach.

3) Tutaj nawiązując do pozostałych dyskusji, zarówno strip ball jak i tackle mogą być martwe na część match-upów. Jako, że zakładacie bardzo bashową metę widzę alternatywę - kolejny dodge na blitzerze zamiast tackla. I tak posiadasz 2 frenzy, które Ci mogą to zastąpić, a przeżywalność się zwiększy.

4) Alernatywa żeby wrzucić leadera - zostawić jednego blitzera gołego w ad. Do 2 frenzy powyżej. Dużo nie tracisz, a tak jak napisałeś, niekiedy ten 3 rr może być crucial :)
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: Elkołak » 17 sie 2022, 13:43

Jeden goły blitzer u mnie był i on przy moim ataku w pierwszej linii rozpoczynał bicie wiedźma dzieki temu miała strip balla i naprawde sie sprawdzal nawet jako straszak Leader konieczny 3 RR dają spokój
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: rover » 17 sie 2022, 17:59

Dzieki za sugestie, bardzo ciekawe.

Myslalem duzo o Tacklu. Szczerze to boje sie, ze bez niego bede bezbronny na necro, undeady, underworld, skaveny, a na inne elfy raczej w ogole mam auto wpierdol. I ta luke moglby wypelnic strip ball potencjalnie, bo te teamy najczesciej nie maja sure handsow. Tylko, ze on by musial wejsc zamiast tackla, a z tych dwoch skilli jednak tackle bardziej sie przyda. Jakby byl siodmy skill to bym bral stripa na golej wiedzmie, a tak to wlasnie takie dylematy. A na Rum Bowlu w ogole darki maja 5 skilli, wiec bedzie jeszcze ciekawiej :)

Najprawdopodobniej przy 5 skillach wyrzuce jeden dodge z blitzera zeby miec leadera.

Wrestla na wiedzmie testuje i fajktycznie jest bardzo fajny. Fajnie byloby nia zabijac blokiem, ale ten jump up na 2+ to zloto.

Chcialem grac na 2rr, ale jednak czaszki na fumblu przekonaly mnie, ze 3 na elfach to must have :D

Na razie zagralem darkami dopiero kilkanascie gier na fumblu. Pewnie za kilka tygodni bedzie mi latwiej ogarnac co sie lepiej sprawdza. Na razie jestem na etapie kminienia meta game i patrzenia co dziala w obronie i ataku i pewnie potem bede wprowadzal jakies modyfikacje potencjalne do skilli.

Jakby ktos chcial pograc na maltanskie na fumblu to zapraszam serdecznie (najlepiej pisac na messangerze).
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: Elkołak » 18 sie 2022, 06:59

Zabierz dodge blitzerowi a wiedzmie daj strip balla i mnie nie denerwuj :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rover - rozpiska

Post autor: Marcepan » 20 sie 2022, 20:38

A myślałeś nad assasynem zamiast Runnera? Mi się to świetnie sprawdza (ostatnio brałem nawet 2 kosztem zapasowago liniowego ale wchodzi 3 RR). Jak jest 1 to raczej szybko schodzi, ale robi straszny dym na wszelkiego rodzaju blodgerach (w 90% mają armor 8+), kroi Ci tez wszelkiego rodzaju zawodników stunty i inne amazonki, norske, elfy, skaveny. Shadowing daje bardziej straszaka. Na bash może byłby lepszy zwykły liniowy ale ma 7 ruchu teraz więc źle nie jest. Serio wypróbuj. 2 assasynów z kolei to trochę yolo, ale wtedy możesz tackla z blitzera zmienić na coś innego :P

Edit, assasyn się nie zmieści za Runnera, nie sprawdziłem tego

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: rover » 21 sie 2022, 00:30

Myslalem, ale Runner sie przydaje na krótkie drivy 2-3 turowe, bo jako jedyny podaje na 3+. Co prawda nie ma passa, ale Assasin wchodzi za niego i kosztem 12 zawodnika, który jest dość istotny.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: rover » 29 sie 2022, 11:42

Po testach dosc intensywnych blok > wrestle na wiedzmie. Jakby obydwie mogly miec skilla to bym pewnie drugiej dal wrestla, ale przy jednej uzbrojonej ten wrestle troche posysa. Raz, ze czesto chce nia pilke podniesc jak wybije, dwa ze wole nia zabijac, trzy butuja ja jak sie kladzie. Pewnie dla wielu osob to bedzie kwestia preferencji i ja po prostu preferuje blok.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2979
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: Jaskier » 29 sie 2022, 18:20

rover pisze: 29 sie 2022, 11:42 Po testach dosc intensywnych blok > wrestle na wiedzmie. Jakby obydwie mogly miec skilla to bym pewnie drugiej dal wrestla, ale przy jednej uzbrojonej ten wrestle troche posysa. Raz, ze czesto chce nia pilke podniesc jak wybije, dwa ze wole nia zabijac, trzy butuja ja jak sie kladzie. Pewnie dla wielu osob to bedzie kwestia preferencji i ja po prostu preferuje blok.
wydaje mi się, że jeśli jedna ma mieć skilla to block jest lepszy

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 969
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Rover - rozpiska

Post autor: Wombat » 29 sie 2022, 20:26

Również się zgadzam, że przy braniu 1 skillowanej i 1 gołej (mrrau) wiedźmie block jest lepszy
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość