DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Najstarszy turniej organizowany na forum.
Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Post autor: Lyskie » 30 lis 2016, 22:05

Eh z tego meczu raczej nauki wielkiej nie wyniesiesz. Większą ja. Otóż nie da się u mnie grać zanim nie położę domowników spać . Na następny mecz przed 21 się nie umawiam. A przynajmniej, będę się musiał gdzieś ukryć . Byłem totalnie rozkojarzony. Za głośno, za dużo gadania i odrywania w koło. Nie ma to jak meczyk w ciszy.
Takie wnioski dla mnie :) .

Pierwszą połowę koncertowo spaściłem. W drugiej było niewiele lepiej. Pomocne okazało się, że jednak poszedłem w dym i przejąłem inicjatywę. Z czasem zyskiwałem coraz większą przewagę liczebną i mogłem reagować na ciągłe błędy. Właściwie wygrałem, dzięki temu, że po wyrównaniu w 10 turze 3 lub 4 zawodnicy Shawassa postanowili sobie przedłużyć drzemkę, a tym samym grając w przewadze miałem możliwość przejąć piłkę i zrobić drugi td.

Nic nie zapowiadało, że tak się uda sklepać nurgli (znaczy się na KO, bo ja to kontuzji raczej nie zadaje), bo pierwszy blok w meczu i na dzień dobry oberwałem kontuzję :D .

Dzięki za mecz i powodzenia w kolejnych.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Post autor: reszka » 30 lis 2016, 22:08

Smollar pisze:
reszka pisze:może środa ok. 22? Ale mam przerąbany tydzień, więc będę w kontakcie.
Jak tam reszka?
Ja potrzebowałbym jeszcze ze 20-30 min... ok?
spoko
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Post autor: Smollar » 30 lis 2016, 22:29

Jezdem.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Post autor: Smollar » 30 lis 2016, 23:34

Dzięki reszka za grę.
Mecz walki (jak mawiają eksperci - dla koneserów taktyki) :P skończył się wygraną Nurgli reszki 1:0.
Parę baboli popełniłem, jak zwykle po promilach... i za mało przerzutów, ale potencjał widzę w Khorne'ach. :twisted:
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Post autor: reszka » 30 lis 2016, 23:57

Wygrałem 1:0. Pierwszą połowę grałeś bardzo poprawnie, ładnie nie pozwoliłeś mi na zdobycie TD. Drugą kiepsko, jakby inny gracz siedział po drugiej stronie. Mówiąc wprost, z racji tego że często komentuję przeciwników jak jest co komentować, więc bez obrazy, tylko 2 połowa:

- za szybko zużyłeś rerole. Jest to bardzo trudna umiejętność, wieleset meczy potrzeba, żeby to opanować. Miałeś 3, zeszły po 3 turach i to nie w kluczowych rzutach.
- nie znasz skilli nurgla albo je lekceważysz, zapewne kwestia ogrania.
- zła kolejność ruchów - pierwsze, co powinieneś poprawić. Nie masz reroli, zaczynasz od bloku zamiast najpierw zrobić oczywiste ruchy bez ryzyka. Jak się dobrze ustawisz, to w 10 turze możesz powiedzieć - biorę 2 czaszki i nie przerzucam. Wtedy przerzucisz te ważniejsze z tury 15.
- nie kitraj się z piłką pod linią swojego TD. Zasada nr 83 - kitrać się mogą tylko elfy i szczury, a nawet wtedy nie jest to optymalne. Od wielkiego dzwonu mogą, jak jest źle, zawodnicy z MV 8 typu skinki czy wilki. Nie jesteś elfem, gra podaniami przez połowę boiska nie wyjdzie. A jako, że ja jestem nurglem, to nawet elfy będą miały problem.

Na plus zadziwiająco poprawna gra frenzy, to bardzo trudne jest. Tylko parę razy się naciąłeś. I bardzo, bardzo dobra gra bloodkiem, nim chyba nie zrobiłeś żadnego błędu.

ogólnie bazę masz niezłą, czujesz przestrzeń boiska, nie panikujesz grając trudnym zespołem. Mam wrażenie, że najważniejsze, czego Ci brakuje, to ogrania, zagrania tych 100-200 meczy. Robisz błędy strategiczne, ale mam wrażenie, że dlatego że nikt Ci nie powiedział że je robisz. Zaufaj w ciemno, przyjmij na klatę 4 powyższe uwagi i wyciągnij wnioski. Graj jak najwięcej i myśl, dlaczego nie wyszło i nie mów, że kostki. Czachy, które ustawiły mecz były skutkiem zużycia reroli.

Ja z kolei zrobiłem tyle błędów, że już sam na siebie nie mam siły. W sobotę będę dużo bardziej skoncentrowany, bo inaczej będzie źle.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: DP8 GR2 MD2 - koniec kolejki 4.12

Post autor: Smollar » 01 gru 2016, 02:36

Wielkie dzięki reszka, SUPER analiza, na pewno skorzystam z rad.
Moje ulubione rasy to siłowe Orki i Chaos, Khorne'm grałem 2 raz w życiu i jeszcze mnóstwo muszę się nauczyć oczywiście.
Do soboty, mam nadzieję, że na Ciebie nie trafię też :mrgreen:
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dębowy Puchar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości