Regulamin Dębowego Pucharu

Najstarszy turniej organizowany na forum.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 17 sty 2013, 14:49

---------------------------Regulamin Polskiej Ligi Blood Bowl „Dębowy Puchar”--------------------------

§1 (założenia ogólne)
Dębowy Puchar jest ligą, której założeniem jest rozszerzanie zainteresowania grą Blood Bowl oraz rywalizacja uczestników w walce o puchar przebiegająca zgodnie z zasadami fair play oraz w tonie sympatii i szacunku dla przeciwnika, uwzględniwszy tym samym, iż sama gra sprawiedliwą nie jest a faule w 16 turze są nieodłącznym elementem gry. Ale już dwunasty zawodnik nie jest fair play.

§2 (ograniczenie do 1 drużyny)
1) Jeden gracz może zgłosić do rozgrywki maksymalnie 1 drużynę, nie ma możliwości zastąpienia inną drużyną w trakcie sezonu.
2) Nowa drużyna musi znajdować się w przedziale 550 000 - 1 000 000 TV i musi składać się z minimum 11 graczy.

§3 (ilość sezonów dla drużyny)
Jedna drużyna może uczestniczyć w najwyżej 3 sezonach Dębowego Pucharu. Dodatkowo, sezony te muszą następować po sobie, przykładowo nie ma możliwości wykorzystania w sezonie 8 drużyny uczestniczącej w sezonach 4 i 5.

§4 (długość kolejki)

Kolejka trwa 7 dni i gracze powinni w tym czasie rozegrać mecz. W przypadkach szczególnych, komisarze mogą zdecydować o przedłużeniu kolejki. W przypadku nierozegrania meczu, decyzję co do wyniku podejmują komisarze.

§5 (ostateczna klasyfikacja)
Punktacja za wygrane/zremisowane/przegrane mecze, miejsce w tabeli, losowanie play off są uzależnione wyłącznie od silnika gry i wszelkie zastrzeżenia w tym względzie należy składać na adres twórców gry.

§6 (sposób organizacji ligi)
1) Gra toczy się w dwóch grupach, przy czym do pierwszej grupy trafiają drużyny najbardziej doświadczone (kryterium liczby meczy). W przypadku niemożliwości dokonania podziału w powyższy sposób, decyduje wynik osiągnięty przez graczy w poprzednim sezonie. Ostatecznie decydują komisarze.
2) Z każdej grupy awansują 4 drużyny do play off.
3) W przypadku nietypowej ilości drużyn, decyzję co do układu ligi podejmą komisarze.

§7 (ograniczenie powtarzalności drużyn w lidze)

W celu zróżnicowania ligi, wprowadza się ograniczenie pod względem ilości drużyn danej rasy do 2 powtórzeń. Kolejność wyboru drużyny jest następująca:
a) drużyny kontynuujące ligę bez ograniczeń.
b) nowi gracze według kolejności zgłoszeń.
c) gracze dotychczasowi według odwrotności osiągnięć w poprzednim sezonie (im gorzej im poszło, tym wcześniej dokonują wyboru).


§8 (regulacje w zakresie rozłączeń)

1) Jeżeli jeden z graczy zostanie rozłączony podczas meczu, przeciwnik jest zobowiązany rozłączyć się za pomocą ALT+F4. Dalsze decyzje względem tego meczu podejmuje komisarz, uwzględniając racje obu stron (rozłączenie przegrywającego gracza w 15-16 turze nie musi powodować obowiązku powtórki, ale decyzja do komisarza).
2) Jeżeli gracze porozumieją się w zakresie dalszego działania, mogą podjąć jedną z następujących decyzji, bez kontaktu z komisarzem:
a) powtórka całego meczu, tak jakby go nie było.
b) przywrócenie meczu do stanu z momentu ostatniego przyłożenia. (Przykład: elfy zdobywają przyłożenie w 3 turze. Mają w tym momencie 10 zawodników. 2 tury później dochodzi do rozłączenia gracza. Przywrócenie gry polega na tym, że elfy zdobędą przyłożenie w 3 turze i gra wznowiona zostanie od momentu wykopu elfów, zaś 1 zawodnik elfów nie będzie brał udziału w meczu, należy też uwzględnić ilość wykorzystanych przerzutów). Analogicznie wygląda sytuacja z rozłączeniem w 12 turze.
c) powtórka drugiej połowy, jeżeli pierwszą udało się zakończyć bez problemów.
3) W przypadkach opisanych w lit. b) i c) dopuszcza się także w miarę możliwości odzyskanie SPP za zadane kontuzje (poprzez podania) a także ewentualne przyłożenie powinien zdobyć ten sam zawodnik co w stanie sprzed wznowienia (Przykład: blitzer orków kontuzjuje elfa. O ile stan meczu na to pozwala, może wykonać 2 podania żeby „odzyskać SPP”. Ale jeżeli elfy mają przyłożyć w swojej 3 turze, może być z tym problem. Podobnie, jeżeli to troll zadał kontuzję, może być problem, żeby 2 razy celnie podał. W takich wypadkach SPP przepadają. Nie mam możliwości zamiany SPP trolla na SPP miotacza).
4) KONSYLIARZ - W przypadkach opisanych w lit. b) i c) jeżeli gracz skorzystał z pomocy konsyliarza przed rozłączeniem, może użyć go ponownie JEDYNIE w przypadku kontuzji na zawodniku ze skutkiem śmiertelnym lub -1 do zdolności (ale nie „opuści następny mecz”). Zawodnik ten nie bierze udziału w dalszej części meczu.

§9 (weryfikacja meczu)

Na prośbę innego gracza, uczestnicy meczu są zobowiązani wysłać mu zapis tego meczu (replay).

§10 (sprawy nieuregulowane)
We wszystkich sprawach nieuregulowanych regulaminem decydują komisarze, wybierani na początku każdego sezonu.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Lyskie » 25 sty 2013, 14:00

§5 (ostateczna klasyfikacja) Punktacja za wygrane/zremisowane/przegrane mecze, miejsce w tabeli, losowanie play off są uzależnione wyłącznie od silnika gry i wszelkie zastrzeżenia w tym względzie należy składać na adres twórców gry.
Na tym ostatecznie stanęło? Bo pamiętam, że bardziej popularną opcją dotyczącą miejsca w tabeli było, że decyduje wynik bezpośredniego meczu, w przypadku remisu bilans przyłożeń zdobytych do straconych, a jeśli w dalszym ciągu nie da się rozstrzygnąć to dopiero silnik.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: yedee » 25 sty 2013, 15:24

To moze byc dosyc istotne przy ostatniej kolejce DP w grupie drugiej. Teoretycznie mozliwe jest ze 3 graczy bedzie mialo tyle samo punktow.

No i nie uwazam, ze bilans TD powinien miec znaczenie, lepiej juz zrobic dogrywke miedzy zainteresowanymi graczami. Niektore druzyny maja wiekszy problem z punktowaniem (powolne i bijace) niz inne (np. elfy) - ihmo nieslusznie premiowaloby to niektore druzyny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sir Nick
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:40

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Sir Nick » 25 sty 2013, 22:01

yedee pisze:To moze byc dosyc istotne przy ostatniej kolejce DP w grupie drugiej. Teoretycznie mozliwe jest ze 3 graczy bedzie mialo tyle samo punktow.

No i nie uwazam, ze bilans TD powinien miec znaczenie, lepiej juz zrobic dogrywke miedzy zainteresowanymi graczami. Niektore druzyny maja wiekszy problem z punktowaniem (powolne i bijace) niz inne (np. elfy) - ihmo nieslusznie premiowaloby to niektore druzyny.
niech decyduje silnik gry :) lub jak kto woli slepy los...
Biegnij tam, gdzie zmierza piłka, a nie tam gdzie się znajduje.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 25 sty 2013, 23:15

odpowiem bez cytatów.

Tak, stanęło na tym, że decyduje silnik. Sprawiedliwie czy nie, jest jak jest. W poprzeniej kolejce silnik zdecydował, że jestem 3-ci, mimo że z "małej" tabelki 3 zespołów byłem 2-gi.

Żeby to zmienić trzeba zatrudnić exela. Tyle, że jak przedmówca napisał, liczba TD to nie wszystko. Jak dla mnie idealne jest rozwiązanie z ligi francuskiej, liczy się liczba TD plus liczba zadanych kontuzji (tych z czerwonym krzyżem). W historii spotkań jest na to specjalna rubryka, 4 od góry "kontuzje". Pozwala to zaistnieć siłowym drużynom (sztampowy przykład krasnali, gdzie 3 TD to rzadkość), a nie ukrywajmy, leśne elfy i scaveni też kontuzjują przeciwnika, tylko troszkę mniej.

Bez exela nie ruszamy i w tej edycji decyduje silnik.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Lyskie » 26 sty 2013, 01:10

Te małe punkty ( za przyłożenia i kontuzje) można odpuścić, ale mimo wszystko bezpośrednie starcie powinno mieć znaczenie. W każdych mistrzostwach/ ligach od piłki nożnej po głupią piłkę ręczną (ostatnio były Mś) przy równej liczbie punktów zawsze w o kolejności w tabeli decyduje bilans meczu lub meczów bezpośrednich. To jest moje zdanie. Jak większość popiera inne - nic nie poradzę.
W poprzeniej kolejce silnik zdecydował, że jestem 3-ci, mimo że z "małej" tabelki 3 zespołów byłem 2-gi.
Tzw. argument z którym nie można dyskutować. Reszka litości... ;) . Jakie znaczenie ma tabelka w środku sezonu.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Michaello1337
rekrut
Posty: 82
Rejestracja: 17 sty 2013, 22:37

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Michaello1337 » 26 sty 2013, 22:22

Imho to trochę kiepsko, że o kolejności decyduje silnik gry. Zwłaszcza to może być frustrujące, jeśli faktycznie w ostatniej kolejce 2-3 graczy będzie miało tyle punktów i ślepy los ma zadecydować o tym, kto wyjdzie z grupy...

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 26 sty 2013, 23:20

Po pierwsze, to sam nominuję się moderatorem i administratorem działu zasady, niech o mnie rozbijają się fale niezadowolenia z zasad.

Ciekawe, jak sytuacja w grupie 1 i ewentualny remis punktowy na pozycjach 4 i 5 miała wpływ na tą dyskusję. Niezależnie od poniższej/powyższej dyskusji, zasady się nie zmienią w tej edycji (wiązałoby się to z pokrzywdzeniem sir nicka a tak nie można zasad zmieniać).
Lyskie pisze:Te małe punkty ( za przyłożenia i kontuzje) można odpuścić, ale mimo wszystko bezpośrednie starcie powinno mieć znaczenie. W każdych mistrzostwach/ ligach od piłki nożnej po głupią piłkę ręczną (ostatnio były Mś) przy równej liczbie punktów zawsze w o kolejności w tabeli decyduje bilans meczu lub meczów bezpośrednich. To jest moje zdanie. Jak większość popiera inne - nic nie poradzę.
Dla sprostowania, jak się pojawiłem w Waszym gronie, pierwszy sygnalizowałem, że trzeba rozwiązać to inaczej. Bezpośredni, mała tabelka, liczba przyłożeń (+ ew. kontuzji), ba nawet czyste TV jest lepsze niż silnik gry. To jest i było moje zdanie. Ale nie znalazłem ani jednego głosu poparcia i spokojnie dostosowałem się do większości.

A teraz pozwól, że coś zacytuję :)
Lyskie pisze:
Nie wiem jak Wy uważacie, ale ja jestem raczej przeciwny "tabelce w excelu". Co z tego, że sobie wyliczymy po swojemu, jak i tak nie zmienimy tego w grze. Poza tym jedyną istotną sprawą w naszym przypadku będzie kwestia ewentualnej liczby równych punktów przed awansem do playoffs. Później gra już nie ma gdzie oszukiwać. Mistrz zostanie wyłoniony drogą eliminacji. Blood Bowl jest okrutną grą, o czym wszyscy wiemy, dlatego trzeba się będzie nastawić od początku na grę o 1 miejsce w grupie a nie o 4.

Ale reasumując na poważnie, nie zgadzam się na odrębne tworzenie reguł wyłącznie do pozycji 4-5, jeżeli już to do wszystkich pozycji w tabeli. Tego miał dowodzić mój poprzedni post, bo oczywiście, że nie ma to znaczenia w połowie sezonu, ale jest jakaś szansa, że po ostatniej kolejce pierwsza 3 będzie miała tyle samo punktów. Dlaczego mam być trzeci ( i mieć w perspektywie trudniejszy mecz), niż drugi, jak to wynikałoby z małej tabelki. Reguły muszą być identyczne dla pozycji 1-3 i 4-5. I to jest mój jedyny warunek.

Jeśli będzie 8 osób (uczestników Dębowego) za wprowadzeniem innych zasad niż silnik, zmieniam regulamin. Ja jestem jedną z tej ósemki, rozwiązanie dowolne (nawet czysta TV), bo wszystko jest lepsze niż klasyfikacja, której nie rozumiem. Ale uczciwie powiem, że silnik ma jeden niesamowity plus. Nie wymaga żadnej pracy od nas i jest czytelny (ok, są 2 powody).
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Lyskie » 26 sty 2013, 23:48

reszka pisze:Ciekawe, jak sytuacja w grupie 1 i ewentualny remis punktowy na pozycjach 4 i 5 miała wpływ na tą dyskusję.
Jestem ambitny i nie dam wygrać nawet 2 latkowi w grzybobranie, ale to nie znaczy, że do osiągania celów chcę naginać zasady. Po prostu chcę, żeby było wszystko jasne. Nie interesowałem się regulaminem do czasu, aż pojawiła się w mojej głowie konkretna wątpliwość, czy jak tam nazwać sytuację, która jest możliwa, że się wydarzy. Ta sprawa była wałkowana miliony razy i co rusz pojawiały się nowe koncepcje, dlatego moje cytaty na ten temat pewno też znalazłyby się inne. Poza tym ten cytat pochodzi prawdopodobnie z czasu kiedy nie wiedziałem na co pozwala zarządzanie ligą i modyfikowanie playoffów.

Na czym obecnie stoimy - Silnik gry jest beznadziejny i nie wiadomo czym się kieruje, ale fakt w trakcie sezonu jednak ustaleń nie powinno się zmieniać. Nieznajomość prawa... wiadomo. Tak czy siak jest to temat, z którym musimy się uporać ostatecznie przed startem 4 edycji, tym bardziej, że pojawili się nowi gracze, którzy też mogą wyrazić swoje opinie.
Po pierwsze, to sam nominuję się moderatorem i administratorem działu zasady, niech o mnie rozbijają się fale niezadowolenia z zasad.
To tak można :D . Dąbi Ci da... ;)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2013, 23:59 przez Lyskie, łącznie zmieniany 1 raz.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 26 sty 2013, 23:55

Wiesz, dzięki silnikowi w czystej teorii możesz wygrać grupę jeszcze :).
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dębowy Puchar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości