Regulamin Dębowego Pucharu

Najstarszy turniej organizowany na forum.
Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Lyskie » 27 sty 2013, 00:02

Reszka jak już się nominowałeś administratorem regulaminów, to ty się za robotę weź, a nie kawały opowiadaj :D . Ale faktycznie układ meczy stwarza taką możliwość ;)
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 27 sty 2013, 21:14

Nic nie robię, poczekam na rozstrzygnięcia w Bowlsacie. Sam jestem ciekawy, jak społeczność zniesie mikro grupę bowlsatowską z układaniem zespołów przez silnik.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 30 sty 2013, 14:19

Chwilowo są 2 uwagi dotyczące regulaminu.

1. Zakaz kontynuacji drużyną należącą do tej samej rasy jeżeli poprzednia ukończyła 3 sezon (tak to zrozumiałem) - i tak do wprowadzenia najwcześniej po następnym sezonie.

2. Zmiana funkcjonowania klasyfikacji w ostatecznej wersji tabeli, w skrócie, odejście od silnika gry i wprowadzenie czegoś innego. Do wprowadzenia w następnym sezonie. Dyskusję w zakresie zmian na następny sezon zakreślam do dnia zakończenia 5 rundy (z zakładanych 7) rozgrywek grupowych. Jeśli nie ustalimy nic, zostanie silnik gry.

Proszę o uwagi i propozycje.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Lyskie » 30 sty 2013, 14:55

ad 1) ja już pisałem, że to dla mnie bez sensu.

ad 2) Żeby zbytnio nie komplikować i liczyć w excelu proponuję, że powinien decydować wynik bezpośredni. Jeśli padł remis, to silnik. Drużyny nie rozstrzygnęły w starciu bezpośrednim kto jest lepszy - zadecyduje los. W przypadku np. gdy 3 drużyny mają tą samą liczbę punktów, decyduje mała tabelka, dotycząca tylko punktów w bezpośrednich meczach. Żadnego liczenia przyłożeń, kontuzji itp. Proste, ale eliminujące całkowitą losowość.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 25 lut 2013, 09:18

Kolejne propozycje, warto rozstrzygnąć przed końcem 1-2 kolejki, bo podobnie jak w Dębowym będzie mało meczy, więc szansa na powtórkę z rozrywki niestety jest:
Morgon pisze:
Lyskie pisze: Jeśli chodzi o mnie to decydować powinien właśnie stosunek przyłożeń. Jest to najprostszy taryfikator i też w miarę sprawiedliwy. Argument, że niektóre drużyny mniej zdobywają obala, że też mniej tracą. A jak nie, to reszka jako administrator regulaminów coś lepszego niech zaproponuje (tylko w granicach rozsądku ;) )
Cóż, stosunek przyłożeń to marny wyznacznik, właśnie dlatego że niektóre zespoły robią ich z definicji mało. Raczej nie nadaje się na główny tie-breaker. Może na drugi z kolei. Pierwszym powinien być mecz bezpośredni między remisującymi w punktach drużynami.
Moje propozycje, zapraszam do wyrażania zdania:

Pytanie 1 - do kogo stosujemy zaawansowane liczenie:

a) rozróżnienie o którym mowa w pytaniu 2 stosujemy do wszystkich drużyn po zakończeniu ostatniej kolejki?
b) rozróżnienie o którym mowa w pytaniu 2 stosujemy wyłącznie do drużyn nie awansujących według silnika do play off, które mają tyle samo punktów co ostatnia drużyna znajdująca się na miejscu dającym awans do play off.
c) zostawiamy jak jest silnikowi, powoduje to oczywiście jaskrawą niesprawiedliwość czasami, ale taka jest gra. Oczywiście nie głosujemy wtedy na pytanie 2.

Pytanie 2 - jakie są kryteria liczenia:

a)
1. mecz bezpośredni
2. różnica między zdobytymi TD a straconymi
3. ilość zdobytych przyłożeń
4. silnik

b)
1. mecz bezpośredni
2. suma zdobytych przyłożeń i zadanych kontuzji (w historii meczy jest pozycja "kontuzje", chodzi mi o liczbę z tej kolumny. Żeby była jasność, za kontuzje nie są uważane m.in. faule, bronie goblinów, dźgnięcia zabójcy itp. bo nie dostaje się za nie SPP i silnik tego nie liczy. A nikt nie będzie oglądał x meczy żeby to dokładnie policzyć, więc trzeba oprzeć się na danej ze statystyk.).
3. ilość zdobytych przyłożeń
4. silnik

c)
inna, jest jeszcze jakieś 15 możliwości, jak ktoś jest bardzo ambitny zapraszam. Ja kiedyś zrobiłem rozpiskę na 9 kryteriów żeby było uczciwie, ale daję pole do manewru.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2013, 09:23 przez reszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 25 lut 2013, 09:22

Głosowanie trwa do dnia zakończenia 1 kolejki.
Głosowanie będzie ważne, jeżeli zagłosuje 11 osób (kworum), zdecyduje głos większości.
Jeżeli do dnia zakończenia 1 kolejki nie zagłosuje 11 osób, głosowanie przedłużone zostaje do zakończenia 2 kolejki.
W dniu zakończenia 2 kolejki decyduje większość bez względu na kworum.

Dam swój głos jako pierwszy:

1 - b
2 - b
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Lyskie » 25 lut 2013, 10:25

1 b
2 a
w historii meczy jest pozycja "kontuzje"
Jest, ale nie wiem, czy dobrze pokazuje. Np. jak ktoś użyje regeneracji lub konsyliarza, to tego nie widać. Poza tym dolicza również np. udane dźgnięcia. Co do kontuzji nie jestem na 100% pewny jak pokazuje, ale śmieć przerzucona konsyliarzem albo zregenerowana nie jest widoczna.
Generalnie nie ufam tej planszy. Poza tym wersja "a" łatwo i szybko się zliczy.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Sir Nick
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:40

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: Sir Nick » 25 lut 2013, 10:54

1 c

poniewaz i tak decyduje wiekszosc odpowiem na pytanie 2 jesli jednak nie bedzie decydowal silnik...

2 a
Biegnij tam, gdzie zmierza piłka, a nie tam gdzie się znajduje.

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: yedee » 25 lut 2013, 11:22

Rowniez 1c - w jedym watku wszyscy narzekaja na biurokratyzm, a w drugim proponuja jeszcze wieksze komplikowanie calego systemu... :roll: Powaznie jest to dla Was az tak wazne z ktorego miejsca wyjdziecie w grupie?
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Regulamin Dębowego Pucharu

Post autor: reszka » 25 lut 2013, 12:17

yedee pisze:Rowniez 1c - w jedym watku wszyscy narzekaja na biurokratyzm, a w drugim proponuja jeszcze wieksze komplikowanie calego systemu... :roll: Powaznie jest to dla Was az tak wazne z ktorego miejsca wyjdziecie w grupie?
Nie do końca:), sytuacja dotyczy miejsc 4 i 5, gdzie 4 przechodzi a 5 nie.

Jak w naszej grupie z Bowlsatu, gdzie nikt nie wie, dlaczego to Lyskie nie przeszedł.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dębowy Puchar”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości