Wakacje - Propozycje Pucharu

Co na wakacje?

2 ed. Bowlsatu
7
70%
Puchar jak w Dębowym
0
Brak głosów
Liga Szkodnika
3
30%
Propozycja Reszki
0
Brak głosów
Propozycja Vidotera
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Perihelion » 15 maja 2013, 15:48

Mi spodobała się formuła Bowlsatowska, każdy dostaje losowy team i jest zabawa.
Na luzie i śmiesznie.

Jak formuła rozgrywek będzie ciekawa to chętnie się dołączę.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: reszka » 15 maja 2013, 22:28

Bowlsat jest miły i sympatyczny. Jak dobrze wylosujesz to nawet przyjemny. Jak źle, to bloodbowlowsko frustrujący. Oczywiście, jak zdecydujemy Bowlsat, to jestem obecny.
Morgon pisze:Sugeruję formułę w miarę prostą i lekką, jak przystało na okres ogórkowy.
Nie ma tak łatwo, nie z moimi pomysłami. Ale Lyskie mnie wywołał, ja to sobie poukładałem w głowie (modyfikacja rozgrywek przez LAN, żeby nie było LAN), i oto co proponuję:

Puchar Omnibusa (błagam, zmieńcie to, brzmi koszmarnie ale mam blokadę twórczą).

Zasada jak z Bowlsatu, żadna drużyna się nie powtarza. Na tym się podobieństwa kończą. W Bowlsacie chodziło o grę przypadkową drużyną, tutaj o wszechstronność.

Zasady (dla uproszczenia uznajmy, że jestem adminem) i procedura:

1. Wysyłam komuś zaszyfrowaną swoją listę drużyn (o tym później) i ustalam godzinę rozpoczęcia naboru. Np. niedziela 20.00.
2. Począwszy od niedzieli od 20.00 zainteresowani przesyłają mi na prywatną wiadomość nazwę rasy, którą będą grać. Jeżeli ktoś powtórzy rasę, odpisuję mu, że dana rasa już została zajęta i żeby wybrał coś innego. Można też wysłać listę kilku ras, podam zwrotnie, która została przypisana graczowi (lista ma być ponumerowana, żebym bez wątpliwości mógł określić kolejność preferencji zainteresowanego).
3. Dzielimy się na grupy (o tym później, zależy od ilości osób - sprecyzuję przed początkiem naboru)
4. Każdy po otrzymaniu ode mnie potwierdzenia (np. Lyskie - chciałeś mroczne i są jeszcze wolne, więc grasz mrocznymi) przesyła mi na PW skład drużyny (nietypowo, ale to ważne jest).
5. Oficjalnie ujawniam na forum, kto kim gra, jaki jest podział na grupy i jakie składy drużyn zostały wybrane. Ja dostaję drużynę z listy moich preferencji (pkt 1), która tam byłą najwyżej, a przez nikogo nie została wybrana.


Przechodzimy do zabawy:

1) gramy mecz i rewanż naprzemiennie zmieniając drużyny. Dam przykład:

Mam grać z Lyskie, on ma mroczne, ja halflingi. Pierwszy mecz jest "normalny". Ale potem w rewanżu on tworzy drużynę halflingów dokładnie wg. mojej rozpiski a ja tworzę jego mrocznych i gramy rewanż.

2. Jak wynika z powyższego, nie ma rozwoju drużyn. Żaden z zawodnik przez cały puchar nie może mieć 2 levelu). Jeśli ktoś awansuje, zwalniem go i kupuję świeżaka albo kasuję drużynę i tworzę kolejną. (przy grze przez LAN nie ma tego problemu).

3. Jeśli więc w grupie będę musiał zagrać 3 mecze, zagram je 3 razy moją drużyną, a 3 razy przeciwko jej jakimiś losowymi rasami.

4. Liczy się wyłącznie wynik dwumeczu, przy czym drugi mecz (kierowanie rasą przeciwnika) jest liczony jako mecz "na wyjeździe".
przykład: wygrałem halflingami 2:1. W rewanżu Lyskie wygrał 1:0 ("na wyjedzie"). jest więc 2:2 w TD, ale to Lyskie ma TD na wyjeździe i wygrywa dwumecz. Ale jeśli on wygra 2:0, a potem ja też 2:0, to ja miałem "na wyjeździe" i ja wygrywam dwumecz.

Zwróćcie uwagę, że to jest inaczej niż w pice nożnej, tam 1 mecz dla jednej drużyny jest HOME a dla drugiej AWAY, w rewanżu jest odwrotnie. Tutaj 1 mecz jest dla obu HOME, a rewanż dla obu AWAY.

5. Możliwy jest remis w dwumeczu, ale wymagane są wtedy remisy w obu meczach. 2:0 i 0:2 nie będzie nigdy remisem w dwumeczu (inaczej niż w nożnej).

6. Punktacja:
400 pkt. - zwycięstwo w dwumeczu
200 pkt. - remis w dwumeczu
100 pkt -porażka w dwumeczu
3 pkt - zwycięstwo w 1 meczu
1 pkt - remis w danym meczu.

7. Klasyfikacja w tabeli:
- liczba punktów
- bezpośredni wynik
- liczba TD zdobytych (nie różnica).


A na końcu o drużynach. I o składzie drużyny. Wybierając drużynę, trzeba wybrać taką, która pozwoli nam wygrać dwumecz a nie taką, którą najlepiej gram. Wybierając nieumarłych, będę grał przeciwko im, a to może być katastrofa, jak w rewanżu dostanę mroczne/wysokie czy coś nietypowego.

Dlatego przykładowo chodzi mi po głowie:

Wampiry

6x wampir - 660
5x sługa - 200
10x chirliderka - 100
0 reroli.

Dlaczego? Bo myślę, że jak mi dobrze pójdzie, to przegram 2:0 lub 3:0. Ale w rewanżu, zwłaszcza przeciwko komuś, kto wampirami nie grał za dużo a musi grać dokładnie takim kretyńską rozpiską, wygram 2:0 lub 3:0. Efekt? Wygrałem dwumecz. A przeciwnik grał mecz na wyjeździe tak słabym zestawieniem. A jakby grał nieumarłymi w pełnej formie, cóż, to kwestia analizy. No ale nie można też robić rozpiski z d.... Wezmę nekromantę i skład 11 zombie i 7 reroli. I przegram 1 mecz 3:0 bo nie jestem przyzwyczajony do MV4 i AG2. A w rewanżu on złapie piłkę i się zabunkruje i przegra tylko 2:0. A wtedy to ja przegrywam dwumecz.

Tak więc wybierając drużynę, trzeba wybrać taką, którą się umie grać, ale przeciwko której też będzie się w stanie wygrać. Ważniejszy jest ten drugi mecz, on jest rozgrywany na wyjeździe, ale pierwszego lekceważyć nie można.

Straaaaaaaaaaaaaaaasznie długo wyszło, ale chyba zrozumiale. Jeśli się zdecydujecie ma taki nowy puchar, to zrobię regulamin w którym wszystko opiszę dużo dokładniej i bez czarnych dziur. Po prostu nie chce mi się pisać jeszcze 2 stron jeśli Was to nie zainteresuje.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Morgon » 15 maja 2013, 23:45

No właśnie - obawiałem się, że reszka wytoczy jakąś armatę... :lol:

Pomysł generalnie jest bardzo fajny, ale wymaga dużo dodatkowej obsługi.Wolałbym coś prostszego na wakacje :)

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Qbusus » 16 maja 2013, 01:39

No i pojechał po bandzie. pomysł bardzo fajny ale o ile dobrze pamietam miało być coś prostego! :P

A tak szczerze to zniechęca mnie trochę wizja dziergania iluś tam teamów i rozkminiania co i jak. Dodatkowo jak dla mnie brak expa odbiera część uroku gry.

Zapewne jest to prostsze w praktyce niż na papierze ale to właśnie "papier" może zniechęcić mniej doświadczonych graczy. Pamiętajmy że nie wszyscy grają w tą gre od x lat ( chyba ) :)

Dodatkowo poruszę jeszcze jedną kwestię. Mianowicie czas rund. Sir Nik napisał że chciałby 4 miny na rundę. Niby szczeg. ale znów, dla nas 2 miny to pikuś bo już instynktownie ogarniamy co robić ale mniej doświadczeni gracze mogą mieć z tym problemy. Dajmy im szanse i zróbmy coś na te 4 miny.

Czy nie?

Ukłony dla reszki za pomysł. Gdzie ty to wykopujesz? :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: zgnity » 16 maja 2013, 08:31

Jak dla mnie.
Czas rundy : 2-4 minuty jest mi obojętne które , doświadczeni gracze i tak skończą turę w 2 minuty góra 2 minuty i 10 sekund ;P idealne było by 3 minuty ale Francuzy nie pomyślały by dać taką opcje.
Rasy :
- ALBO bez powtórzeń lub max 2 teamy z rasy.
- ALBO każdy gra czym chce i nawet może być 10 zespołów Chaosu :P
W przypadku losowania rasy z puli w ciemno powiem szczerze że znając życię 50% osób może grać mecze by grać ale nie będzie czerpać z tego frajdy. Tzn ja jak trafie na Gobliny to ok coś z tym zrobię , ale np halflingami to nawet mi się po piłkę biegać nie będzie chciało, Emo Elfami pokopie piłkę i przeciwnika , ale Snobistycznymi Elfami to przepraszam bardzo wychodząc z szatni mogą sobie połamać paznokcie. Ja rozumiem intencję tylko że tak jak ludzie zauważyli ma to być fajna gra a nie mordęga.

Awansy graczy są ważnym aspektem gry ligowej , choć z drugiej strony wszystkie wielkie turnieje są typem Resurection by każdy miał równe szanse. Tu również jest mi to obojętne który wariant przybrany zostanie.

Ilość meczy , awansy , ... itd itp
Ja muszę wiedzieć z kim gram i kiedy gram. Awansowanie i wygrywanie nie jest takie ważne.
WAŻNIEJSZE jest dla mnie określenie częstotliwości spotkań bądź niejako trzymanie się terminowości, tzn chodzi mi tylko o to by nie okazało się że pan X pojechał na wakacje na tydzień przed wyjazdem nie miał czasu , a po przyjeździe potrzebuje 2 dni by sie rozpakować przez co cały turniej stoi przez 2 tygodnie bo nie rozegrano meczu , 1 a nawet 10 dni poślizgu nie są poślizgiem jeśli ślizga się tak połowa graczy , ale 7 dni to wieczność jeśli chodzi tylko o 1 spotkanie na 10 jakie miały się rozegrać.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Vidoter » 16 maja 2013, 09:21

To jeszcze ja zarzucę pomysłem jeśli można :P : Cripple Cup. Grałem ostatnio meczyk z kolesiem który mi powiedział o czymś takim i z ciekawości sprawdziłem :P Jak na ligę dla zabawy wydaje się ciekawe ;)
Zasady:
1. Żadnych re-rolli poza tymi z kick-off eventu.
2. Żadnych apothecary.
3. Nie można zwalniać zawodników.
4. W trakcie sezonu nie można dokupywać zawodników (jeśli mamy poniżej 11, to można dokupić najemników po meczu, żeby dobić do tych 11).
5. Nie można kupować Trenerów, Czirliderek i Fan Factora.
6. Drużyny z Big Guyem muszą go kupić.
7. Dozwolone są następujące inducementy: Star Playerzy, Czarodziej, Ładpówka, Bloodweiser Babe (i jeśli gralibyśmy na rozszerzonych zasadach to dodatkowo: przekupienie zawodnika, Bodyguard, potiony S, AG, I got my eye on you)
8. Maksymalnie 4 graczy z AV9 lub większym (to wyłącza parę teamów, ale w takiej lidze chyba mało kto chciałby grać przeciwko orkom albo krasnalom ;) ).
9. Przy level-upie nie można brać Leadera, ale można wziąć Pro.

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: zgnity » 16 maja 2013, 09:28

Zmniejsz odrobinę boisko , zrób limit 7 graczy na boisku , 11 w zespole i rzuty podczas dostania awansu dzięki któremu twój zawodnik może odejść z twojego zespołu i masz Blood Bowl 7's ;P
W 7's grałem 1 mecz i póki co mam nadzieję tego nie powtarzać :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Vidoter » 16 maja 2013, 10:00

Ty mówisz już o całkiem dziwnej wariancji BB :P
Ja mówię o graniu inwalidami pod koniec sezonu :D

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: zgnity » 16 maja 2013, 12:15

Vidoter pisze:Ty mówisz już o całkiem dziwnej wariancji BB :P
Ja mówię o graniu inwalidami pod koniec sezonu :D
No właśnie twoja propozycja pachnie graniem inwalidami , wielką banda inwalidów XD
A tu cały czas ludzie piszą by na wakacje grać miło i przyjemnie ;)
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Domingo » 16 maja 2013, 12:21

Czekam do 16.30 na pozostałe propozycje i zrobię ankietę.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość