Wakacje - Propozycje Pucharu

Co na wakacje?

2 ed. Bowlsatu
7
70%
Puchar jak w Dębowym
0
Brak głosów
Liga Szkodnika
3
30%
Propozycja Reszki
0
Brak głosów
Propozycja Vidotera
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: reszka » 16 maja 2013, 15:18

to co wymyśliłem jest w praktyce banalne. Spróbuj opisać procedurę wyzwania kogoś na pojedynek na auldzie i sam zobaczysz jak to brzmi. A w praktyce wygląda to łatwiej. Jedynie admin ma sporo roboty, dlatego się zgłosiłem.

Domingo, nie ma sensu ankieta:)

mój pomysł został przyjęty z umiarkowanym entuzjazmem (bezpieczny, grzecznościowy zwrot), a pomysł videotera jest jeszcze bardziej abstrakcyjny (a tą cechę u mnie krytykowano). Ludzie ewidentnie chcą Bowlsatu. Jeśli ja nie zagłosuję (bo mi wszystko jedno), to za Bowlsatem będzie 100%. No, może troszkę mniej lub więcej.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Domingo » 16 maja 2013, 16:33

Puściłem ankietę. Dla mnie kusząco brzmi zrobienie drugiej grupy w Lidze Szkodnika ale kusi mnie też Bowlsat :) Propozycje chłopaków są fajne ale za skomplikowane jak na główną forumową ligę, można by któryś z pomysłów wykorzystać kiedyś równolegle do DP.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Perihelion » 16 maja 2013, 17:43

Bowlsat można jeszcze dodatkowo urozmaicić, np. każdy mecz gramy nową drużyną - oczywiście losową (stara idzie do kosza).

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Vidoter » 16 maja 2013, 18:39

W sumie druga grupa w lidze Szkodnika też brzmi spoko :P
Tylko boję się co zostanie z moich elfów, jak dołączą drużyny pokroju orków/krasnali :P

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: reszka » 16 maja 2013, 20:00

Liga szkodnika funkcjonuje jako substytut DP już jakiś czas. Nie jest pucharem, ma podział na ligi (zamierzony), jak ktoś zrezygnuje na 1 sezon to zostanie przeniesiony do grupy B itd. No i moim zdaniem ma wszystkie elementy gry na serio (jak DP).

Dlatego jestem za Bowlsatem, bo on jest dla fanu, zwłaszcza dla wampirów czy pro elfów. Chwila, to przecież oni wygrali. :)
Perihelion pisze:Bowlsat można jeszcze dodatkowo urozmaicić, np. każdy mecz gramy nową drużyną - oczywiście losową (stara idzie do kosza).
Zabójczo morderczy pomysł. Jeśli ustalimy, że jak poprzednio gramy 3 mecze w grupie, zrobię tak, że każdy mecz będzie grany przez inny zespół i będzie jeszcze bardziej losowo. (Domingo robi 3 koszyki z 20 drużynami i losuje dla każdego na mecz nr 1 2 i 3. Potem w 1 rundzie PO gracz wybiera jedną ze swoich drużyn którymi kierował i daje przeciwnikowi.

Będzie fajnie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Lyskie » 17 maja 2013, 08:15

Reszka tak sobie myślę, gdzie ty byłeś jak mnie mama na kolonie wysyłała. W deszczowe dni koleś z tyloma pomysłami na zabawę był zawsze na wagę złota... :D
Podoba mi się, to co proponujesz, ale fakt to chyba nie na wakacje. Jakby coś ja w to mogę zagrać kiedyś.

Puchar oczywiście może być niezależnie od ligi szkodnika. Jak jest taka chęć możemy grać dwie rzeczy (ci co chcą), pozostali tylko w pucharze.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: reszka » 17 maja 2013, 10:04

Klasyczny Bowlsat obok ligi szkodnika to chyba najlepsze rozwiązanie.
Lyskie pisze:Reszka tak sobie myślę, gdzie ty byłeś jak mnie mama na kolonie wysyłała. W deszczowe dni koleś z tyloma pomysłami na zabawę był zawsze na wagę złota... :D
:D :D :D :D

Ci ze starszego pokolenia pamiętają może grę w kapsle. Kapsle po piwie spod sklepu, z góry flaga i mecze piłkarskie do zdarcia paznokci. Ale szybko jako dzieciaki doszliśmy do wniosku, że im kapsel cięższy, tym większa szansa na zwycięstwo. Więc pojawiły się kolejno (w perspektywie paru miesięcy, to nie był proces 1-2 dni).

a) goły kapsel (tradycja w Polsce)
b) kapsel wypełniony plasteliną.
c) potem kapsel wypełniony plasteliną a w środku stare ciężkie monety
d) nakrętka po coli wypełniona plasteliną
e) nakrętka po coli wypełniona plasteliną a w środku stare ciężkie monety (ciężko było to pstryknięciem nawet przesunąć, ale takiego muru żadna piłka nie przebiła.

Najciekawsze, że większość meczy graliśmy na układzie on e), ja c). Takie starcie krasnali z orkami.

A dla urozmaicenia wprowadziliśmy faule (dotknięcie kapsla przeciwnika), turnovery (wywrócenie własnego kapsla), auty, błyskotliwe zagrania, czerwone kartki (przewrócenie kapsla przeciwnika) itd.

Jedną z metod było, gdy brat brał e) (prawie zawsze nimi grał) a ja a), to sporo kontaktów jego nakrętek z monetami a gołym kapslem kończyło się przewróceniem mojego kapsla i czerwoną kartką dla nakrętki.

Z bratem dostajemy głupawki, jak to sobie wspominamy, bo idąc dalej tym tropem pojawiły by się denka od słoików wypełnione plasteliną i śrubami po 0,5 kilo każdy. Ale fakt faktem, nasza wersja gry była tak rozwinięta, że jak potem gdzieś wyjeżdżałem to się zawsze zastanawiałem, jak tym chłopakom wystarcza taka podstawowa wersja.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Domingo » 17 maja 2013, 11:13

No dobra, czyli robimy tak, że na wakacje ruszamy z 2 edycją Bowlsatu i rownoczesnie tworzymy druga grupę do ligi szkodnika? Niedawno przybylo nam troche nowych uzytkownikow, przydalo by sie klarownie to wszystko wyjasnic.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Qbusus » 17 maja 2013, 12:49

Bowlsat z losowanie teamow i liga szkodnika powinny styknac.

Co do kapsli, ja z kuzynem toczylismy nimi bitwy. Różne kolory koszulek = różne oddziały. Cieżkie brygaday pancerne = plastelina. Scierało sie stada kapsli ze sobą i pstrykało jeden o drugi. Ten który przewrucił sie do góry nogami po starciu fali albo po pstryknięciu, ginął. Mieliśmy ich setki i cały pokó był zabudowany fortami i zasłany polami bitew. Mogliśmy się tak bawić cały dzień ! Niezbędne oczywiście jeszcze jeszcze było dzwiękonaśladownictwo i wyobraznia ale tego nam nie brakowało :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Wakacje - Propozycje Pucharu

Post autor: Lyskie » 17 maja 2013, 13:44

Domingo, jako że jesteś ojcem chrzestnym Bowlsatu, to czyń honory ;) . Ale obawiam się po dotychczasowych zgłoszeniach, że może nie być 16. No nic najwyżej pokombinujemy.

Szkodnik możesz też założyć temat w Twoim wątku dotyczący naboru na drugi sezon?
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość