Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Awatar użytkownika
szkodnik
rezerwowy
Posty: 505
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: szkodnik » 25 lut 2013, 19:15

Jako, że Dębowy Puchar, oraz Puchar Bowlsatu ostatnio wloką się niemiłosiernie, postanowiłem założyć ligę.
Pomysł mój jest taki, że wpierw rozegramy kwalifikacje. Planuję 16 zespołów na początek, ale jeśli nie będzie dużego zainteresowania to rozważę mniejszą ilość. Rozlosujemy pary i gracze zagrają ze sobą JEDEN mecz. Zwycięzcy znajdą się w pierwszej lidze, przegrani w drugiej (czekam na pomysły jak rozwiązać sprawę ewentualnych remisów). W tym wyjątkowym przypadku przewiduję sytuację, że ktoś wygra, ale z wielkimi stratami, w związku z powyższym będzie mógł zrzec się zwycięstwa na rzecz drużyny przeciwnej i wystartować w lidze drugiej. Mamy zatem dwie ligi po 8 (mam nadzieję) zespołów - co dalej?? Chciałbym także aby w lidze panowała znaczna wolność jeśli chodzi o przepisy, w związku z powyższym dozwolona jest gra DOWOLNYM wybranym przez siebie zespołem, którym będzie można rozegrać DOWOLNĄ ilość sezonów. Po sezonie z ligi drugiej awansują trzy zespoły (lub dwa jeśli nie zbierze się 16tu graczy) i co oczywiste tyle samo zespołów spada z ligi pierwszej. Aby rozgrywki trwały dłużej drużyny w ligach będą grały ze sobą dwumecz (nazwijmy to rundą jesienną i wiosenną).
Mój zamysł jest taki, aby z czasem stworzyć trzecią a może i nawet czwartą ligę. Propozycja moja jest taka, aby każdy gracz po sezonie mógł zdecydować, czy chce dalej grać swoim zespołem czy nie, jednak jeśli rezygnuje, to zaczyna nowy sezon automatycznie w najsłabszej lidze a na jego miejsce wskakuje kolejna drużyna w rankingu w lidze niższej. W ten sam sposób uzupełniana będzie liga niższa (nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem). Ligi startują dopiero wtedy kiedy znajdzie się komplet graczy - nie przewiduję figurantów.

Tak to widzę, zapisywać można się już teraz i liczy się kolejność zgłoszeń. W razie jakichś pomysłów lub sugestii proszę pisać, ale podkreślam, że ostateczna decyzja co do przebiegu rozgrywek należy do mnie - nie lubię demokracji, aczkolwiek krytykę i dobre rady usłyszę chętnie :)

Dzisiaj po meczyku z Nordrim postaram się stworzyć kwalifikacje, ale jako, że nigdy nie zakładałem żadnych pucharów ani lig, to możliwe, że będę potrzebował pomocy.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: Qbusus » 25 lut 2013, 19:44

Ha ! :) i cacy!

Wpisuj mnie panie bracie.!

Dodatkowo jeszcze proponował bym na koniec sezonu nagrode dla mistrza w postaci extra kaski i moze +1 do "kibiców" moze ewentualnie jeszcze nagrode za 2gią i 3cią pozycje.

a i jeszcze mimo wszystko ograniczony czas na rozegranie meczu. Powiedzmy tydzien. Jak ktos nie moze to walkower i jedziemy dalej. ( no chyba ze cos wyjatkowego sie stanie to wtedy za porozumieniem graczy mozna by bylo termin przelozyc )

tak mi sie to widzi ;D
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: reszka » 25 lut 2013, 19:53

Ja będę kibicował, teraz jest Dębowy, Bowlsat, za dni kilka zaczynam zmagania we Franco. Wiem, że jak jest posucha, to aż człowieka ciśnie, żeby zacząć w coś grać, ale jak sobie przypomnę, że rok temu grałem w 4 zawodach Franco na raz (4 mecze na tydzień), to aż mnie ciarki przechodzą, ile musiałem się nagimnastykować przez 4 kolejki. Teraz się ograniczam do 2, Dębowy + Franco i wpadkowe coś, Bowlsat, mistrzostwa, coś.


Ale jakbym mógł pomóc, to pisz śmiało.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: Nimar » 25 lut 2013, 21:56

Ja bym był zainteresowany. Pytanie tylo w jakich godzinach wy gracie. Ja nie ukrywam, że mi bardziej pasują późne tak po 22 przeważnie jestem codziennie.;)
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: Vidoter » 25 lut 2013, 23:12

Wszystko zależy od ilości czasu na rozegranie meczu, ale raczej byłbym chętny ;)

Awatar użytkownika
szkodnik
rezerwowy
Posty: 505
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: szkodnik » 26 lut 2013, 08:37

Myślę, że cykl meczowy powinien trwać tydzień (oczywiście mogą być wyjątkowe sytuacje). Myślę, że nie ma problemu rozgrywania meczów po 22 :) Ja w prawdzie nie lubię grac o tej porze, ale jeśli się wcześniej umówię, to się dostosuje :)

W silniku gry jest coś takiego jak eliminacje, ale trzeba rozegrać dwumecz. Myślę, że jak już się zbierze ekipa, to po prostu każdy rozegra sparing z wylosowanym przeciwnikiem i tyle. Nie ma co się nad tym specjalnie rozwodzić. W przypadku remisu awansuje ten, który zdobył więcej PD. Jeśli i tu będzie remis to wtedy będziemy myśleć :)

Wstępna lista wygląda tak:
Qbusus
Nimar
Vidoter
Lyskie
Yedee
Akuku88
Szkodnik

Na zachętę powiem, że zwycięzcy pierwszej i drugiej ligi zostaną przeze mnie nagrodzeni jakimś drobiazgiem, który jako założyciel ligi ufunduję i wyślę pocztą :)

Prosiłbym też któregoś z Administratorów o przeniesienie wątku na główną stronę. Domyślam się, że nie każdy zagląda w "Dyskusje ogólne", a zależy mi na szybkim rozpoczęciu ligi.

Co do nazwy ligi, to jakoś nic nie przychodzi mi do głowy. Czekam na propozycje :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013, 12:54 przez szkodnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: Lyskie » 26 lut 2013, 09:08

Szkodnik pisze:Prosiłbym też któregoś z Administratorów o przeniesienie wątku na główną stronę.
Ja nie mam takiej opcji w swoim panelu moderatora :? . Także ewentualnie może to zrobić Domingo.

Trudno będzie znaleźć tak dużą liczbę graczy. Może lepiej na początek jakiś mniejszy pucharek zrobisz. Liga na 6 lub 8 osób z playoff. Tak żeby sobie pograć zamiast sparingów na auld, czy innych ligach ogólnych, gdzie przeciwnicy są jacy są. Żeby się różniła od innych lig, to może jakaś tematyczna: tylko dla zręcznych drużyn, albo silnych, albo nieumarłych, albo coś jeszcze innego. W takim mini pucharku chętniej bym zagrał. Jak się zacznie wiosna, to już tak czasu do grania nie będzie jak teraz.

Tak, czy siak zapisz mnie do tej Twojej ligi.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: Domingo » 26 lut 2013, 09:09

Fajna inicjatywa ale ja nie dołączę. Nie dam rady w tylu ligach na raz grać.
Co do przenoszenia na główną stronę, nie ma problemu. Wymyślcie tylko nazwę i zrobię Wam dział taki jak Dębowy czy Bowlsat.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Dabi
rekrut
Posty: 219
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:01

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: Dabi » 26 lut 2013, 09:16

Ja mogę zadeklarować, że nie będę brał udziału.

Awatar użytkownika
szkodnik
rezerwowy
Posty: 505
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga - ogłoszenie Szkodnikowe

Post autor: szkodnik » 26 lut 2013, 09:56

Zatem niech będzie nazwa "Polska liga Blood Bowl".
Zobaczymy jak będą szły zapisy po przeniesieniu na stronę główną. Od tego uzależnię formę tej ligi. Moim ideałem są dwie ligi po 8 teamów.
Co do drużyn tematycznych, to nie skłaniam się ku temu. Jak napisałem - w lidze ma być minimum biurokracji i maksimum wolności :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości