Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: Morgon » 14 mar 2013, 16:26

yedee pisze:Oj, nie lekcewazylbym teamow najslabszych. Moge na siebie wziac ciezar grania taka druzyna, uwazam ze ogry czy niziolki tez maja spory potencjal. Mozna zlozyc tych ostatnich na TV ok 570 + deeproot + master chief. Wcale nie jest wtedy tak latwo z nimi wygrac druzynami, ktore nie maja duzej ilosci skilli do walki. :)
Wiem, wiem. Grałem halflingami sporo. Mimo wszystko, wygranie nimi meczu przeciwko "dorosłej" drużynie, nawet na dopalaczach, jest niełatwe. Chyba że gra się z nowicjuszem, ale u graczy z naszego forum poziom umiejętności jest wysoki.

Zobaczymy jak się rozwinie wybór. Jak będą dostępne drużyny warte pozostawienia sobie zaledwie 1-2 punktów, to możemy tak zrobić. Ale wolałbym mieć jednak opcję 3 punktów na ostatni team. Niestety mamy o tyle kiepską sytuację wybierając na końcu, że może się okazać iż zmarnuje nam się kilka punktów :-( Bo np nie będzie już drużyn za 3 i za 2 i będziemy musieli wziąć za 1...

Tak myślę pisząc i wiecie co? Może i racja żeby zostawić na ostatni team 1 punkcik. Wtedy na pewno nic nie zmarnujemy, a jest szansa że przekroczymy limit (jeśli wcześniej inni wezmą słabiaków) :-)

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: yedee » 14 mar 2013, 16:33

Tez tak mysle, 17 punktow do podzialu daje nam mozliwosc dobrania dwoch druzyn na bardzo przyzwoitym poziomie. Trzeba jednak tez patrzec na to z kim konkretnie bedziemy grac w pierwszej kolejnosci. Fajnie byloby miec jeden team mocno bijacy typu krasie/norsemeni, o ile jeszcze beda dostepne!
Obrazek

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: Morgon » 15 mar 2013, 09:39

Panowie, teraz nasza kolej. Jak chcemy faktycznie zostawić sobie 1 punkcik to wg mnie mamy takie opcje:

1.
Nieumarli
Orki

Niezły i solidny wybór, ale orki będą miały ciężko z teamami ze skillem dodge i z teamami ze skillem block.

2.
Krasnoludy
Skaveny

Ryzykownie. Skaveny są delikatne. Jak wpadną np na norskę, to będzie raczej mielonka. Podobnie z amazonkami ciężko. Jakby co, to jednym i drugim teamem grałem dużo.

3.
Krasnoludy
Jaszczurki

Nie takie głupie chyba. Oba zespoły są solidne. Jaszczurkami b. mało grywałem.

4.
Krasnoludy
Krasnoludy chaosu :-)

To jest fajne :-))) oba zespoły panicznie powolne, ale oba bardzo solidne. I nie boją się amazonek i norsmenów. K. chaosu nie grałem i nie mam też chaos edition.


Jak widać pominąłem mroczne elfy. A to dlatego że wg mnie są za drogie i blokują wybór krasnoludów :)


Inne opcje przewidywałyby zostawienie sobie więcej niż 1 punktu. Jakby udało się w ten sposób ustrzelić chaos za 3 punkty, to wcale nie jest takie złe rozwiązanie.
przykładowy skład:
- krasnoludy
- leśne elfy
- chaos
wygląda całkiem, całkiem.


Wg mnie chyba warto rozważać poważnie krasnale, bo one nieźle kopią w tyłek wybrane już mocne teamy - norsmenów i amazonki. Z nekromantą będą miały niestety problem.

Yedee, decyduj jako kapitan. Ja tam podpiszę się pod dowolnym wyborem. Jakby co, spokojnie zagram też teamem niziołków, choć nie ręczę za efekt końcowy ;-)

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: yedee » 15 mar 2013, 10:39

Powiem tak, krasnoludy to obowiazkowy wybor. :) Jeden z najtwardszych i najbardziej niezawodnych zespolow na niskim TV. Podoba mi sie wizja 2x krasnoludow, ale nie wiem czy to nie zbyt duze ograniczanie stylow gry w jednym teamie. Gdybysmy sie na to zdecydowali (bo kusi! :mrgreen: ) to kto by czym zagral?

Mrocznych osobiscie nie lubie, zastanowilbym sie dluzej nad jaszczurkami. Brak im co prawda skilli, ale sa naprawde niezle.

Zauwazcie, ze reszki team wybral nekromantow - czyzby tylko ze wzgledu na clawy...?

Problem z "ustrzeleniem" czegokolwiek na koniec jest taki, ze wybieramy jako ostatni! Choc wersja z lesniakami naprawde do mnie przemawia, to mysle ze chaos nie bedzie dostepny na koniec.

Wg mnie wybor na chwile obecna jest taki:

a) krasnoludy + krasnoludy chaosu i na koniec ogry/niziolki (....a co sie stanie jak oba te teamy zostana juz wybrane do tego czasu?)
b) krasnoludy + lesne elfy a potem co zostanie: chaos/nurgle, ew. jakies inne tansze zespoly

Kto moglby czym zagrac? Dajcie znac, to oglosze nasz wybor! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: Morgon » 15 mar 2013, 13:37

yedee pisze:Powiem tak, krasnoludy to obowiazkowy wybor. :) Jeden z najtwardszych i najbardziej niezawodnych zespolow na niskim TV. Podoba mi sie wizja 2x krasnoludow, ale nie wiem czy to nie zbyt duze ograniczanie stylow gry w jednym teamie. Gdybysmy sie na to zdecydowali (bo kusi! :mrgreen: ) to kto by czym zagral?
Nie wiem czy Nimar ma chaos edition. Należ założyć, że nie ma i że Ty musiałbyś zagrać krasiami chaosu. Ja mogę zagrać albo zwykłymi, albo tym wypierdkiem co zostaną na niego punkty. Halfy na 3 drzewach i kucharzu brzmią całkiem sensownie. O ile ktoś ich nie łyknie przed nami.
yedee pisze: Mrocznych osobiscie nie lubie, zastanowilbym sie dluzej nad jaszczurkami. Brak im co prawda skilli, ale sa naprawde niezle.

Zauwazcie, ze reszki team wybral nekromantow - czyzby tylko ze wzgledu na clawy...?
Na pewno tak i w dodatku ze względu na regeneracje.
Będą cholera groźni dla krasnali.
Najgorsze, że teraz weźmie nieumarłych jeśli my tego nie zrobimy. A na koniec zabierze nam halflingi :-( Nie najlepiej mamy ułożone te wybory teamów
yedee pisze: Problem z "ustrzeleniem" czegokolwiek na koniec jest taki, ze wybieramy jako ostatni! Choc wersja z lesniakami naprawde do mnie przemawia, to mysle ze chaos nie bedzie dostepny na koniec.

Wg mnie wybor na chwile obecna jest taki:

a) krasnoludy + krasnoludy chaosu i na koniec ogry/niziolki (....a co sie stanie jak oba te teamy zostana juz wybrane do tego czasu?)
b) krasnoludy + lesne elfy a potem co zostanie: chaos/nurgle, ew. jakies inne tansze zespoly

Kto moglby czym zagrac? Dajcie znac, to oglosze nasz wybor! :)
Jeśli nie będzie teamu za 1 punkt, a nam zostanie tylko 1 punkt, to zastosowanie ma punkt regulaminu mówiący o wyjątku. Będzie można wybrać pierwszy dostępny team za wyższą liczbę punktów.

Ja mogę zagrać wszystkim, poza drużynami z chaos edition. Wybierz co wolisz. Obie opcje są w porządku. Opcja nieumarli + orki tez jest ok.

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: yedee » 15 mar 2013, 13:44

Szkoda, ze tylko ja mam Chaos Edition... :| Tym niemniej zaryzykowalbym 2x krasnoludy i wypierdek w postaci halflingow/ogrow (tylko wtedy ja nie bede mogl zagrac nimi). Fajnie byloby gdybys zagral Morgon zwyklymi krasiami - widzielismy ze radzisz sobie nimi przednio. Pozostaje problem z ostatnim slabym teamem - Nimar grywales cos tymi gorszymi druzynami?

Zeby nie przeciagac, bo wiem ze reszta czeka na nas podejme decyzje: 2x krasnoludy - jak sie bawic to sie bawic! :P Kto kim gra ustalimy potem, mozemy nawet pare sparingow rozegrac i zobaczyc co komu najlepiej wychodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: Morgon » 15 mar 2013, 13:51

Dobrze, to jedziemy takim wyborem. Oby nam tylko nie zabrali niziołków. Albo zabrali niziołki i ogry :-)

Co do grania, to nie chciałbym zostawiać Nimara z teamem leszczy. A i sam może chętnie zmieniłbym krasnale na coś innego :) Zobaczymy jeszcze zresztą.

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: yedee » 15 mar 2013, 13:57

No ja tez wolalbym wziac na siebie odpowiedzialnosc za najslabszy team, tym bardziej ze troche grywalem zarowno niziolkami jak i ogrami. Moze cos sie wykombinuje z tym chaos edition...

Jakie rozpiski proponujecie do druzyn, ktore juz teraz mamy? Moze cos bardziej niestandardowego, szczegolnie borac pod uwage fakt, ze zagramy tymi druzynami gora pare meczy i nie ma co liczyc na rozwoje graczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: Nimar » 15 mar 2013, 14:02

Juz jestem, w końcu siadłem do komputera. Nie mam Chaos ed. niestety. Co do mojego doświadczenia to najwięcej grałem, Orkami, Norsmenami i troche chaosem, a i leśnymi elfami ostantio sobie gram na Auld. Z gorszych drużyn to kiedyś goblinami ale to tylko single. Mi sie wydaje, że 2x krasnoludy to by było dobre, ewentualnie te krasnale i jaszczurki. Ja nie jestem jakimś pro graczem, zresztą Yedee grał ze mną dwa mecze to mniej więcej wie na jakim poziomie stoje;) Nie wiem czy ktoś już wybrał ale też Nieumarli wydają się mocni, te ich mumie st5 mniam.
nick steam: Nimar

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Nazwa druzyny i inne ważne rzeczy

Post autor: yedee » 15 mar 2013, 14:06

Druzyny juz postanowione i zgloszone, wiec nie ma za bardzo odwrotu. Nie uwazam, zebys gral zle Nimar (zreszta nasze mecze byly dosyc specyficzne, wiec na ich podstawie nie wyciagalbym zadnych pochopnych wnioskow) - nie przesadzajmy tez z poziomem pozostalych graczy - mysle ze wszyscy prezentujemy podobny poziom, kazdy ma jednak inny styl gry i inne druzyny ograne. Grywales cos Nimar krasnoludami?
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości