LVL UP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7466
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

LVL UP

Post autor: Nimar » 03 kwie 2013, 11:58

Cześć
Po wczorajszym meczu, dwóch moich blizerów zdobyło poziomy. Jeden odrazu zdobył 16 punktów. Ten z 16 punktami dostał +1 do Agi i +1 do ST (jak wypadają takie rzuty to się nie zastanawiam). Drugi za to ma normalne rowinięcie i tak się teraz zastanawiam czy dawać mu standardowo Ochronę lub Poteżny cios czy może dać najpierw Atak ponieważ następny mecz mam ze szczurkami.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: LVL UP

Post autor: Qbusus » 03 kwie 2013, 13:58

ja w takiej sytuacji staram sie patrzec perspektywistycznie. Co pozwoli mu nakosic wiecej pnkt i co sie przyda. Atak pozwoli powalic wiecej skawenow ale te padaja rowniez na blokach bo ich nie maja. Silny cios podbija szanse zdobyci pnkt za inj, nie tylko ze skavenami ale z innymi teamami też. Myslales moze o czyms takim jak naskok? W brew pozorom mysle ze jednego gostka z tym skilem zawsze warto miec w teamie. Zwłaszcza z teamami o niskich armorahc jest to skuteczna broń. :)

No ale to moje przemyslenia, nie chce zebys sie tak do konca tym sugerowal bo potem pojdzie cos zle i to bedzie moja wina:P

powodzenia :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7466
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: LVL UP

Post autor: Nimar » 03 kwie 2013, 14:11

Ogólnie ja blizerów mam w zamiarze zrobić tak, że będzie 2x killer i 2x taki support. killer ma mieć właśnie Poteżny cios/naskos/ na nogi(daj boże)/atak. Support będzie z ochroną/atakiem. Ten pierwszy dostał +agi i +St więc się nie zastanawiałem (zostanie chyba hero drużyny, o ile ktoś go nie ubije;p). A ten drugi własnie myślę czy Atak na tych kanalarzy czy może poteżny cios. W sumie jeden atak chyba dużo nie da, jeszcze pomyśle;)
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: LVL UP

Post autor: zgnity » 03 kwie 2013, 14:52

Zgodnie z twoim planem rozwojowym to by wypadało dać temu drugiemu Guard (Ochrona ? ).
Dzięki temu skuteczniej będziesz mógł bronić swojej klatki itd.
Jednak Mighty Blow ( Potężny Cios ? ) daje dużą moc zniszczenia szczególnie przeciwko niskiemu AV co może dać ci przewagę liczebną która nie oszukujmy się orką zawsze się przydaje.

W przypadku twoim gdzie masz pewnie 4 Black Orki oraz Blitzera z 4 ST chyba duża ilość wsparcia nie jest aż tak potrzebna więc MB może się lepiej sprawdzić . Ja bym szedł za ciosem i brał MB , najwyżej ludzie cię znienawidzą za to że przetrzebiasz im drużynę :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: LVL UP

Post autor: reszka » 03 kwie 2013, 15:14

czego nie wybierzesz źle nie zrobisz.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: LVL UP

Post autor: Qbusus » 21 maja 2013, 20:08

To teraz na mnie kolej. Nie wiem co zrobić. Po ostatnim meczu rozwinął mi sie łapacz. Wskoczył na 3 lvl. Ruch8/siła3/zr5/zbr7
- skil - łapanie
W rozwinięciu wypadło że moge podnieść zręczność na 6ść. Tylko czy to mi się opłaca? Czy to ma sens ? Gostek nie ma prawie skili. Czy nie lepiej mu dać np unik? Do 4rtego rozwinięcia daleka droga.

Nigdy nie grałem nikim kto miał by 6zr. Co wy byście zrobili?

Z góry dzięki za porade :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: LVL UP

Post autor: zgnity » 21 maja 2013, 20:44

Zręczność 6 praktycznie ci nic nie daje w porównaniu do zręczności 5.
Sam zobacz sobie tabelki , na rzucie 1 i tak zrobisz Fail więc lepiej jakiś Skill który zapewni mu jakiś darmowy przerzut takiej 1 lub inny skill który zapewni mu przetrwanie.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: LVL UP

Post autor: Qbusus » 21 maja 2013, 20:52

no tez tak myslalem ale z drugiej strony lepiej bedzie podawal no i łapał w dwuch strefach kontroli na 2 + i skakał przez dwie strefy kontroli na 2+ a rerolowac moge z wolnych reroli. Kurcze nie wiem :(
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: LVL UP

Post autor: reszka » 21 maja 2013, 20:55

A chcesz jakiej odpowiedzi, bo nawet rasy nie podałeś (wysokie elfy?)? Z Ag 6 niewielu grało :) Więc to na zasadzie "teraz albo nigdy".

A na poważnie, to Ag6 od Ag5 niewiele różni. Możesz skakać i tak na 2+. Jak często wskakujesz w 2 strefy przeciwnika? 1 strefa to standard, ale 2? Z łapaniem podobnie, 1 standard, ale 2? Argumentów za AG5 jest sporo.

Z drugiej strony z AG6, warto zastanowić się nad wykorzystaniem takiego kolesia (zakładam wciąż wysokie elfy). Swojemu miotaczowi dajesz za chwilę odrzucenie (dump-off), potem nerwy ze stali.

kitrasz się wtedy 6 zawodnikami daleko na swojej połowie, 3-5 zawodników wysyłasz na jego linię przyłożeń.
Jak tylko miotacz zostanie zblitzowany, odrzuca do kolesia z AG6. ten z AG6 łapie choćby nie wiem co. Jak trzeba, to ucieka nawet po 2 strefach ataku. I wykonuje dalekie podanie na 2+, long bombę na 3+.

Ale na poważnie, to AG6 to za dużo.

Wziąłbym AG 6 na łapaczu leśnych (bo ma bazowo unik) albo wardancerce. Potem na farta że będzie dubel i wezmę nerwy ze stali, potem skok i blokowanie. Albo na łapaczu proelfów (zamiast uniku ma nerwy ze stali). A to po to, że z ich zasięgiem, jak tylko piłka upadnie na ziemię, on ją praktycznie zawsze podniesie, poda i błyskawiczne przyłożenie. Albo na kanalarzu. Na kanalarzu z pewnością bym brał.

biega na 2+, skacze na 2+, podnosi piłkę na 2+ (w 2 strefach ataku), podaje na 2+ (nerwy ze stali). Teraz czarodziej w drużynie, to prawie TD.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: LVL UP

Post autor: Qbusus » 21 maja 2013, 23:20

Tak wysokie sorki zapomniałem dodać.
Dzieki za porade.
Wypisałeś właściwie wszystko to co i mi przychodzi do głowy łącznie z taktyką na dump off i podawaniem :)

Musze się przespać z tą myślą.

Argument ze jeszcze nigdy kims takim nie grałem i może nie być kolejnej okazji jest jednak chyba nie do podważenia.
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość