" Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem .. "

Miejsce na tematy niezwiązane z Blood Bowl.
Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: bor667 » 17 paź 2017, 23:02

Elkołak pisze:Cześć. Najlepiej nauczysz się grając :D Okazja jest pod koniec listopada Winter Cup w Warszawie. Jak nie masz figurek to chętnie Ci drużynę pozycze :) A skąd jesteś?
dzięki. ale bardziej zmobilizuje mnie i wiecej serca w tą grę włożę jak stworzę cos swojego (nawet jesli ma byc słabe i brzydkie).
a jestem ze Śląska ale jeśli okaże się, że polubię ten sport to na turnieje jak najbardziej jestem otwarty, a Warszawa wcale nie tak daleko

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: Smollar » 17 paź 2017, 23:07

bor667 pisze:dzięki. ale bardziej zmobilizuje mnie i wiecej serca w tą grę włożę jak stworzę cos swojego (nawet jesli ma byc słabe i brzydkie).
a jestem ze Śląska ale jeśli okaże się, że polubię ten sport to na turnieje jak najbardziej jestem otwarty, a Warszawa wcale nie tak daleko
Na Śląsku scena Blood Bowla też chyba kwitnie, jakieś turnieje i ligi się tam dzieją czasem :?:
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: 2GUTTA » 17 paź 2017, 23:09

Vincent pisze:Chwile się już tu krzątam więc może i oficjalnie się przywitam.

(...)
Jako, że nie miałem stałej ekipy do gry to w pewnym momencie nadeszło znudzenie tematem i odłożenie gry na półkę.
Po pojawieniu się BB2 wróciłem do gry. Przypadkiem się okazało że kumpel z pracy też gra, dziwnie łatwo udało się skrzyknąć grupę 10 znajomych i tak o to gramy ligę BB2.
Następnie dołączyłem do Was gdzie już gram w PLBB, Pucharze lustrzanym i Zawodach drużynowych. Laddera oficjalnego całkowicie porzuciłem - myślę, że wyjdzie mi to na dobre.
(...)

O wlasnie to zobaczylem :D ten kolega z pracy to ja, w zasadzie to ja powiedzialem Vincentowi "ej stary wyszła nowa edycja Blood Bowla, grałeś w to kiedyś?" No i tak się zaczeło, ja zacząłem grac właśnie rok temu przez bb2016 - na koncie mam więc z 5 gier rozgrzewkowych z Vincentem i potem zebrałem 10 znajomych i zalozylem naszą małą ligę Orcidas - zupelnie lajtową, noob friendly i bez spiny z fajna kolorowa gazetka, ktora zamieszczalem gdzies na forum :)Teraz mam na koncie dwa sezony Orcidasa, jeden polskiej ligi i teraz drugi. Świeżak, ale idzie dobrze! Nie narzekam na słabe rzuty, to nigdy wina kości, zawsze gracza. Jak się przegrywa przez 2-3 niepomyślne rzuty to znaczy, że sie słabo zagralo. A poza tym jeden mecz w takiej grze nic nie znaczy, trzeba patzreć szeroko. Figurki tez zbieram jak porąbany, na pewno z Vincentem zdobędziemy jakieś podium na turniejach :)

dodatkowo płaczę nad balansem i smutno mi, że są trochę gorsze drużyny a wystarczyłoby kilka prostych boostów, bardzo delikatnych. Np thick skull dla thro i blitz-ra w Khemri i juz nie odstawaliby tak bardzo. Ludzie? też moznaby im pomóc, bretonnia? Oczywiscie mała podmianka skilli. A tak to gracze na najwyższym poziomie nie wybiorą pewnych ras bo juz na starcie są gorsze. I mamy 22-24 druzyny, a team anglii rozważał na eurobowl tylko kilka o reszcie nawet nikt nie wspomniał. Taki balans na competetive poziomie na pewno wiele dodałby grze. Rozumiem, ze chaos na poczatku jest przeciętny, a na 2k TV jest mocny, albo po prostu brutalny, ale wciąż gra turniejowa jest na 1100TV i 'home rules' niekoniecznie coś dają skoro i tak są tiery i podziały.

no wiec spóźnione siema, początki były neiśmiałe, ale angażujemy się mocniej!
Robert

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: Nimar » 18 paź 2017, 08:18

bor667 pisze:
Elkołak pisze:Cześć. Najlepiej nauczysz się grając :D Okazja jest pod koniec listopada Winter Cup w Warszawie. Jak nie masz figurek to chętnie Ci drużynę pozycze :) A skąd jesteś?
dzięki. ale bardziej zmobilizuje mnie i wiecej serca w tą grę włożę jak stworzę cos swojego (nawet jesli ma byc słabe i brzydkie).
a jestem ze Śląska ale jeśli okaże się, że polubię ten sport to na turnieje jak najbardziej jestem otwarty, a Warszawa wcale nie tak daleko
A gdzie na śląsku mieszkasz? Ja jestem z Gliwic. Co do grania w BB to sam odkryłem, że w katowicach (Sklep Sarmata ul. Dębowa 49) grają w BB. Grają 1 sezon ligi, drugi jest planowany na styczeń (pewnie dołączę do niego). No i co miesiąc mają być turnieje organizowany, najbliższy jakoś w listopadzie (daty jeszcze nie podali)
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: bor667 » 18 paź 2017, 19:18

Nimar pisze:
A gdzie na śląsku mieszkasz? Ja jestem z Gliwic. Co do grania w BB to sam odkryłem, że w katowicach (Sklep Sarmata ul. Dębowa 49) grają w BB.
aktualnie w Świętochłowicach. Więc w połowie drogi między Gliwicami a Katowicami. Inny Wymiar poznałem. tylko z nimi jest taka wada, że tam idzie się na chwilę, a wychodzi w środku nocy ;)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: Nimar » 18 paź 2017, 20:16

Haha a to jeszcze mi się nie zdarzyło tak ale byłem tam dwa razy tylko;p
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: teillman » 06 lis 2017, 15:44

a to zazwyczaj domena takich sklepów ;) na zapleczu maja czarna dziurę co zakrzywia czasoprzestrzeń i nie pozwala opuscić horyzontu zdarzeń ;) tutaj widzę że jeszcze nazwa trafna inny wymiar :D
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: Sir Mewash » 13 lis 2017, 20:27

2GUTTA co do zbalansowania systemu to na turnieju przewaznie masz podzial na 3 Tiery. Druzyny sa podzielone w zaleznosci od ich "zajebistosci" im slabsza druzyna (tier) tym wiecej bonusow/skilli dostaje na poczatek. Zajzyj prosze do tematu winer cup i zobaczcie zasady tam to jest ladnie opisane. A jak zajrzycie tam (z kolega Vincentem) to sie zapiszcie od razu ;). W szczególności że Vincent obiecał zagrać po skończeniu remontu ;) umycie okna, obejrzyjcie serial, przyrządcie romantyczną kolację tak aby wasze Partnerki były udobruchanie i Was puściły ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: 2GUTTA » 14 lis 2017, 08:22

Haha wlasnei seidze na zwolnieniu i maluje druzyne, zeby miec gotową!

A na powaznie - wiem o co chodzi z tierami, jednak gdyby wyrównywały faktycznie szanse między tier1 a tier2 to nie gralibyście wood elfy undeady lizardmeni dwarfy chaos dwarfy dark elfy norsi na turnieju w ciemno. Wciąż niektóre drużyny odstają - vide dyskusja angielskiej reprezentacji przed eurobowl - innych drużyn prawie nie brali pod uwagę, bo są gorsze.

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem

Post autor: Shawass » 14 lis 2017, 14:10

Taka gra, chociaż dobre jest że tutaj niezbalansowanie jest jasno zaznaczone :D Ale tak, Underworld z bonusami za Tier 3 spokojnie może stawać w szranki z drużyną z Tier 1 - kostki balansują takie rzgrywki ;)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ławka Rezerwowych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości