" Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem .. "

Miejsce na tematy niezwiązane z Blood Bowl.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Midnajt
podawacz piłek
Posty: 22
Rejestracja: 04 maja 2018, 09:33

Witam everybody

Post autor: Midnajt » 24 maja 2018, 09:45

Siemanko Wszystkim :)
Osobom które grały w 40kę mój nick może być znany
Długa przerwa od bitewniaków, ale żądza turlania kostkami do mnie powróciła i dzięki Gamoniom padło na bb2.
Jestem z Warszawy i do tej pory grałem tylko na PC. Lubię zadawać dużo pytań więc proszę o cierpliwość :D
Do zobaczenia na turniejach

Awatar użytkownika
Familyman
podawacz piłek
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2022, 13:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem .. "

Post autor: Familyman » 21 lut 2022, 09:11

Cześć. Tak sobie siedzę i przeglądam forum - natrafiłem na ten temat więc postanowiłem coś naskrobać - żebyście wiedzieli co to za rodzinny ninja zaczął na forum pisać. No więc... Blood Bowla poznałem z 2 miesiące temu (więc nie ma żartów)... Wszystko za sprawą promocji na BB2 na steamie i tego że coś tam grę ze słyszenia kojarzyłem, że to tez planszówka i świat WH, zaryzykowałem więc te 20 zł. No i powiem że gra bardzo mi się spodobała. Zacząłem czytać o historii gry, wersji planszówkowej, ligach, znalazłem gdzieś przez googla wasze forum i system jeszcze bardziej mi się spodobał. Od grudnia czekam na odpalenie jakiejś ligi żeby w końcu coś z wami pograć. Zapisałem się w ostatnich dniach do ligi głównej i do sekretnej ligi na FUMMBL choć jak wiecie jeszcze żadnych meczy w tych ligach nie było. Kupiłem też oczywiście planszówkę - podstawkę, Księga Core Rules już jest przeczytane ze 2 razy. Modele z podstawki sklejone, tylko na malowanie brak czasu - na razie udało się 2 razy zagrać z synem tylko niestety (niestety też troche na siłe bo zasady go troche przytłoczyły w pierwszym kontakcie). Mam nadzieje że moja historia z BB będzie się rozwijać... Poza tym mieszkam w Szczecinie, niestety dobijam powoli do 40 - stki, oprócz tego żona, trójka dzieci, ciągły deficyt czasu i kryzys wieku średniego :) Zawsze kręciły mnie gry bez prądu, próbowałem trochę MTG (super karcianka, ale za dużo czasu trzeba na to było), Warhammerra, X-WInga i kilku innych systemów... niestety poza klubem strzeleckim (też w sumie gry bez prądu:)) nie zagrzałem nigdzie miejsca w kontekście stałej przyjemnej rozrywki dla dużych chłopców :)... Może to się teraz zmieni. Widze że sporo was siedzi już w tym latami - więc nadzieja jest :) Korzystając z okazji może polecilibyście mi jakąś drużynę dla początkującego do ligi głównej w BB2? Miło by też było usłyszeć jaką drużynę polecacie sobie kupić na początek do wersji planszówkowej? Czarne Ogry i Imperialna szlachta z podstawki jakoś mnie nie kręci. Z góry dzięki i mam nadzieję do zobaczenia niebawem.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem .. "

Post autor: leon » 21 lut 2022, 09:21

dla poczatkujacych to cos co nie schodzi za latwo z boiska. orkowie na przyklad, lub wiecej ruchu ale mniej sily to ludzie.
a synowi daj czas, sprobujcie moze w 7ki
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: " Dzień dobry cześć i czołem pytacie skąd sie wziooołem .. "

Post autor: Oren » 21 lut 2022, 09:36

Czołem!

Ogólnie jeśli chodzi o drużyny początkowe to moim zdaniem Orkowie, Ludzie, Undeady. To są drużyny dobre na naukę. Masz już jakiś zestaw skilli na początek nie schodzisz tak łatwo z boiska jak zauważył Leon a i przyfasolic potrafisz.

Baw się dobrze
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ławka Rezerwowych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości