Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Szukasz graczy w swoim mieście? chcesz dołączyć do istniejącej ligi? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10600
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: leon » 06 maja 2016, 11:07

Warrior1980 pisze:
leon pisze:Pomysl Wariorra aby liczyc 5 turniejow juz od razu wyrzuci pare osob. Ja o ile jeszcze moze uda mi sie byc na 2 to na pewno nie bede na 5. Chyba ze beda lepsze terminy (poza sezonem).

Co do fumbble to kilka turniejow byloby idealne. Przeciez z nich nie pojedzie ktos kto nigdy nie gral w figurkowego.
Źle zrozumiałeś, lub niewyraźnie napisałem. Punkty dostaniesz za 2 najlepsze turnieje...
obydwaj zesmy zawinili :-) ale teraz juz rozumiem wszystko
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Sir Mewash » 07 maja 2016, 00:29

Wydaje mi się że powinniśmy rozgraniczyć trenowanie na FUMMBLu a organizowanie turnieji online. Gra online co najwyżej uczy taktyk. Nie uczy samej gry i nawyków turniejowych. Piszemy tu o wyborze najlepszych do reprezentacji w BB figurkowego. Online mistrzostwa (np w BB2) czy inne turnieje (obecny NAFowy) dzieją się. Jeśli ktoś pisze że nie będzie wstanie zagrać 2 turniejów w roku to jaką mamy pewność że będzie wstanie pojechać i zagrać na mistrzostwach?

Taki wymóg powinien motywować ludzi do przyjechania na turniej. Z innej beczki jest fakt że są wielcy fanowie FUMMBla jak i jego przeciwnicy, tak samo z BB1 czy BB2. Jak chcecie pogodzić wtedy ludzi?
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10600
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: leon » 07 maja 2016, 07:30

trenowanie i kwalifikacje oczywiscie to co innego
w tej chwili tylko jedna platforma jest zgodna z zasadami w 100% i ma wszystkie rasy i w przypadku disconecta mozesz grac dalej. dlatego dla mnie do eliminacji online jest tylko fumbbl. tu nie chce nigdzie godzic ludzi. jedynie na fumbbl da sie rozegrac odpowiednio turniej kwalifikacyjny (turnieje)

a co do nie grania 2 a zagrania na mistrzostwach. u mnie sprawa prosta mistrzostwa sa po sezonie, wtedy mam czas w weekendy. i jak zaplanuje sobie pol roku wczesniej to pojade na pewno (chyba ze szpital ale to kazdy moze wypasc w wypadkach losowych). ale to ja tak mam.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4283
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Elkołak » 07 maja 2016, 08:44

Panowie albo gramy online albo na żywca. Moim zdaniem kwalifikacje powinny być tylko z turnieji. Jak ktoś nie może być 2-3 razy w roku na turniejach figurkowych z ważnych lub mniej ważnych powodów cóż życie to wybory. Fumbll jeżeli uważacie, ze jest dobry no to można sobie potrenować na nim i tyle. Jak gra online może decydować o wyborze do reprezentacji Polski figurkowego BB??
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Shawass » 09 maja 2016, 07:51

Też widzę tutaj większą wagę dla turniejów figurkowych - tworzy to środowisko graczy i pokazuje motywację i umiejętność organizacji czasu na wyjazd.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: NairoD » 09 maja 2016, 10:37

Uwielbiam Fumbbl ale moim zdaniem żaden turniej po sieci nie ma racji bytu. Tylko turnieje figurowe powinny się liczyć.

Na Fumbbl to już wybrana reprezentacja może co najwyżej trenować po sformowaniu. Co do turnieji i ich ilosci liczonych to tylko min 3 najlepsze w tym minimum 1 na wyjeździe.
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10600
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: leon » 09 maja 2016, 14:31

Shawass pisze:Też widzę tutaj większą wagę dla turniejów figurkowych - tworzy to środowisko graczy i pokazuje motywację i umiejętność organizacji czasu na wyjazd.
oczywiscie ze wieksza wage. dlatego Domingo proponowal 1 miejsce dla fumbblowych eliminacji (nie jeden turniej).
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Shawass » 09 maja 2016, 14:44

leon pisze:
Shawass pisze:Też widzę tutaj większą wagę dla turniejów figurkowych - tworzy to środowisko graczy i pokazuje motywację i umiejętność organizacji czasu na wyjazd.
oczywiscie ze wieksza wage. dlatego Domingo proponowal 1 miejsce dla fumbblowych eliminacji (nie jeden turniej).
Obrazek

Jestem za :)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Domingo » 09 maja 2016, 15:00

Ja jestem za dodaniem turniejów FUMBBLowych z kilku powodów:
- nie każdy ma czas grać na każdym turnieju BB. Poza Leonem który ma specyficzne zajęcia w weekendy, każdemu z nas może coś wypaść itd.
- Fumbbl jako jedyna platforma ma wszystkie rasy, można wrócić po disconnectach i można robić turnieje na zasadach EB.
- No i dla mnie najważniejszy powód: Założenie jest takie że mamy wyłonić najlepszych trenerów tak? a jak to zrobić jak nie poprzez granie granie i jeszcze raz granie? Turnieje figurkowe co ~2 miesiące plus trwający w trakcie turniej na FUMBBL (nawet z długimi kolejkami) to zawsze kilka meczy więcej.

Rozumiem, że jak ktoś nie trawi FUMBBLa to nie chce w nim grać. Dlatego trzeba jakoś ograniczyć "wartość" tych turniejów. Tzn. ja tam jestem za ich równym traktowaniem ale rozumiem, że jestem w mniejszości i nie będę się przy tym upierał.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Sir Mewash » 09 maja 2016, 19:14

Co do czasu i grania na każdym turnieju. Nie proponujemy modelu - kto rozegra większą ilość turnieji ten ma większą szanse wyjazdu. Ale dwa turnieje figurkowe powinny być minimum dla kandydatów do reprezentacji.

Czemu nie FUMMBLe? Już tłumacze:
- nie uczy liczenia na ile się dodguje, podaje, lapie, przechwytuje piłkę itd itd
- nie uczy procedur przed meczem (FAME, skaterowanie piłki, kickoffów)
- nie uczy procedur pomeczowych uzupełniania kart graczy
- gry pięciu meczy w dwa dni
- gry w zatłoczonym i głośnym otoczeniu
- dogadywania się z przeciwnikiem co do każdej czynności

Pamiętam jak Elfic przyjechał na pierwszy turniej i jego nie znajomość elementarnych zasad podręcznikowych. Dzięki turniejom figurkowym zna je teraz o wiele lepiej. :mrgreen:
Po dziś dzień nawet osoby które się zakwalifikowały (w tym ja) nie znają wszystkich zadad
Po dziś dzień ludzie wypełniają błędnie karty gracza (choć jest to coraz bardziej marginalny problem)

Obecnie zgadzam się i sam proponowałem Reszce że tym razem mamy za mało meczy do zebrania informacji i trzeba dać szanse tym co nie mogli zagrać na obu turniejach w tym roku.

Z moich wyliczeń wychodzi że będziemy mieli co najmniej pięć turnieji w sezonie. Więc naprawdę jest kiedy wykręcić te minimum.

FUMMBLe jak już pisaliśmy jest świetną platformą do oklepywania taktyk i rozgrywek względem założonych ras, celów i td.
Kop Gryź Bij!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi/Turnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości