Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Szukasz graczy w swoim mieście? chcesz dołączyć do istniejącej ligi? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Sir Mewash » 06 maja 2016, 10:22

Kolejny temat tworze (ale jako Kapitan twierdze że jest potrzebny) aby stworzyć dobre zasady kwalifikacji do reprezentacji.

W tym roku robiliśmy to po raz pierwszy i widać że większości nie pod pasowało głosowanie - bo nikt nie chce wybierać z grupy znajomych tych którzy maja jechać a którzy nie.

No ale jakoś trzeba to zrobić. Rozmawiając dziś rano na ten temat z Warriorem i to nasze propozycje.
Zasugerował On aby 2 lub 3 osoby, które najlepiej zagrały w reprezentacji dostały kwalifikacje do kolejnej reprezentacji. Ciekawa opcja, w dodatku motywująca do jak najlepszej gry w reprezentacji ale ma pewne minusy. Osoba taka mając kwalifikacje w kieszeni może sobie odpuścić cały sezon bo i tak pojedzie. Dodatkowo sposób parowania na Eurobolu utrudnia tym co najlepiej grają bo paruje najlepszego zawodnika z 1 drużyny z najlepszym zawodnikiem z drugiej drużyny itd itd.

Turnieje figurkowe - proponujemy aby były brane pod uwagę dwa najlepsze turnieje w sezonie i tylko te osoby które rozegrały minimum dwa turnieje w sezonie powinny być brane pod uwagę. To spowoduje że mamy jakieś minimum a i ludziska nie będą zmuszeni grać ciągle z presją na wynik i pozwolić sobie zagrać innymi drużynami nawet bardzo 4fun.

Turnieje/ligi online - z Warriorem jesteśmy temu przeciwni bo turnieje figurkowe rządzą się zupełnie innymi zasadami.
1. Trzeba znać zasady. W figurkowej grze komp nic za nas nie zrobi czy policzy.
2. Trzeba pamiętać o wszystkim.
3. Rutyna w przesuwaniu figurek jak i w sprawach administracyjnych (rozpiska, karty graczy itp)
4. Do FUMMBLa sporo osób jest zrażonych a nie ma innej lepszej opcji aby grać turniejowo online

Zapraszam wszystkich do pochylenia się nad wyborem reprezentacji bo to ma być nasza Polska reprezentacja
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10602
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: leon » 06 maja 2016, 10:28

Co do kwalifikacji z gry online musze sie nie zgodzic. Nie kazdy ma szanse zagrac na turniejach w sezonie. A jedno miejsce dla zwyciezcy turnieju online byłoby dbrym rozwiazaniem.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2875
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: reszka » 06 maja 2016, 10:33

Tak, trzeba coś zmienić.

Przede wszystkim kwalifikacje na sezon 2017 można zacząć od czerwca w Warszawie. Będzie mniej wariackich papierów na koniec, aby w marcu 2017 wszystko było jasne.

O wszystkim pomyślę i przemyślę. Natomiast nie zgodzę się co do FUMBBLa, uważam, że przynajmniej 1 miejsce powinno w nim być. Z prostego powodu, część graczy jak Leon jest dobrymi graczami figurkowymi ale na turniej się nie wyrobi. Chłopka nie znam, ale dla innych jest to jakaś promocja gry komputerowej najbardziej zbliżonej do figurek. Ten, kto wygra na FUMBBLu, raczej w figurki też sobie będzie dawał radę. Ale to moje zdanie.

edit: Leon wyprzedził.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Warrior1980 » 06 maja 2016, 10:35

Tak sobie powoli to układam w głowie i proponowałbym rozwiązanie punktowe, propozycja wyjściowa wygląda tak:

Gracze zbierają punkty za turnieje live. Dostają tyle punktów ile dużych punktów turniejowych zdobyli. Liczą się punkty za dwa najlepsze turnieje w sezonie turniejowym (który trwałby załóżmy od czerwca do kwietnia następnego roku). Z turniejów live można zatem otrzymać max. 44 punkty (5 wygranych na turnieju= 20 + 1 malowanie + 1 rozpiska). Do tego proponuję punkty za turnieje online (max. 10) oraz punkty specjalne (max. 6) za bycie w składzie w poprzedniej reprezentacji, organizacje turniejów lokalnych, sponsoring nagród itp. Maksymalnie do zdobycia 60 punktów. Ośmiu graczy którzy zbiorą najwięcej punktów kwalifikuje się do reprezentacji.

Trzeba by to dograć jeżeli taka formuła wam odpowiada. Rozwiązać rangi turniejów, minimalną liczbę graczy który kwalifikuje turniej, rangi turniejów online, rozwiązywanie remisów itp.

Jak to widzicie?

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Warrior1980 » 06 maja 2016, 10:40

leon pisze:Co do kwalifikacji z gry online musze sie nie zgodzic. Nie kazdy ma szanse zagrac na turniejach w sezonie. A jedno miejsce dla zwyciezcy turnieju online byłoby dbrym rozwiazaniem.
Tutaj ja się nie zgodzę :)
Eurobowl jest turniejem live, więc wymaga doświadczenia live. Aczkolwiek, w mojej propozycji powyżej znajduje się również miejsce dla graczy online. Może wystarczy zmienić nieco proporcje. Granie online wymaga również dobrego łącza internetowego/wydanej kasy na gry/opanowania mechaniki gry na kompie itp. na co nie każdy ma czas/ochotę/kasę/możliwości.

Turniejów w ciągu roku mamy kilka (pewnie koło 6) a wystarczy być na 2 żeby się zakwalifikować...

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Domingo » 06 maja 2016, 10:44

Sir Mewash pisze: Zasugerował On aby 2 lub 3 osoby, które najlepiej zagrały w reprezentacji dostały kwalifikacje do kolejnej reprezentacji. Ciekawa opcja, w dodatku motywująca do jak najlepszej gry w reprezentacji ale ma pewne minusy. Osoba taka mając kwalifikacje w kieszeni może sobie odpuścić cały sezon bo i tak pojedzie. Dodatkowo sposób parowania na Eurobolu utrudnia tym co najlepiej grają bo paruje najlepszego zawodnika z 1 drużyny z najlepszym zawodnikiem z drugiej drużyny itd itd.
ale ten system na EB to nic innego jak system szwajcarski z naszych turniejow. Najlepszy z najlepszym itd. tyle ze to druzynowka czyli ogranicza parowanie do graczy z dwoch reprezetacji. Jesli w pierwszej grze wygrasz to lecisz na pierwszy stol. Tam twoj skill jest "weryfikowany" i np. spadasz na ostatni.
Ten pomysl nie jest zly tylko co jesli w tej pierwszej 3 bedzie kapitan lub trener? bo co z zasada ze kapitan i trener na 100% jada? to tez jakos ustalamy?

Co do FUMBBL. Moim zdaniem koniecznie musi być ale w innej formie niż jedno miejsce z jednego turnieju. Dla mnie powinniśmy zorganizować np. min. 2 turnieje w roku, które będą się liczyły na tej samej zasadzie co turnieje figurkowe.
Jedno miejsce za wygranie kilku meczy to nie fair wg mnie. Lepiej "zwrównać" szanse graczom, którzy nie moga przyjeżdżać na turnieje w ten sposób co zaproponowałem.
Warrior1980 pisze:Tak sobie powoli to układam w głowie i proponowałbym rozwiązanie punktowe, propozycja wyjściowa wygląda tak:

Gracze zbierają punkty za turnieje live. Dostają tyle punktów ile dużych punktów turniejowych zdobyli. Liczą się punkty za dwa najlepsze turnieje w sezonie turniejowym (który trwałby załóżmy od czerwca do kwietnia następnego roku). Z turniejów live można zatem otrzymać max. 44 punkty (5 wygranych na turnieju= 20 + 1 malowanie + 1 rozpiska). Do tego proponuję punkty za turnieje online (max. 10) oraz punkty specjalne (max. 6) za bycie w składzie w poprzedniej reprezentacji, organizacje turniejów lokalnych, sponsoring nagród itp. Maksymalnie do zdobycia 60 punktów. Ośmiu graczy którzy zbiorą najwięcej punktów kwalifikuje się do reprezentacji.

Trzeba by to dograć jeżeli taka formuła wam odpowiada. Rozwiązać rangi turniejów, minimalną liczbę graczy który kwalifikuje turniej, rangi turniejów online, rozwiązywanie remisów itp.

Jak to widzicie?
Lubię takie systemy zbierania punktów. Pewie trzeba by go dopracować ale napewno byłbym za niedodawaniem punktów za malowanie i rozpiski (w tym systemie punktów oczywiście).
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2875
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: reszka » 06 maja 2016, 10:49

Domingo pisze: bo co z zasada ze kapitan i trener na 100% jada? to tez jakos ustalamy?
Wypadnie. Kapitana wybierze się jak się 8 ukształtuje.

Pomysł z 2 turniejami FUMBBLa zrównanymi z figurkowymi też nie jest taki zły.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10602
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: leon » 06 maja 2016, 10:52

Pomysl Wariorra aby liczyc 5 turniejow juz od razu wyrzuci pare osob. Ja o ile jeszcze moze uda mi sie byc na 2 to na pewno nie bede na 5. Chyba ze beda lepsze terminy (poza sezonem).

Co do fumbble to kilka turniejow byloby idealne. Przeciez z nich nie pojedzie ktos kto nigdy nie gral w figurkowego.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Warrior1980 » 06 maja 2016, 10:57

leon pisze:Pomysl Wariorra aby liczyc 5 turniejow juz od razu wyrzuci pare osob. Ja o ile jeszcze moze uda mi sie byc na 2 to na pewno nie bede na 5. Chyba ze beda lepsze terminy (poza sezonem).

Co do fumbble to kilka turniejow byloby idealne. Przeciez z nich nie pojedzie ktos kto nigdy nie gral w figurkowego.
Źle zrozumiałeś, lub niewyraźnie napisałem. Punkty dostaniesz za 2 najlepsze turnieje...

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1441
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Kwalifikacje do reprezentacji Polski

Post autor: Slimaq » 06 maja 2016, 11:03

Ja się zastanawiam czy funkcja trenera jest niezbędna.
Patrząc prawdzie w oczy to trenujemy niewiele - mówię o treningach na których coś analizujemy, zmieniamy czy dopracowujemy.
Jest do tego narzędzie - Fumbbl ale z rożnych względów nie zyskał on szerokiego zainteresowania - patrz NAFowy turniej drużynowy na Fumbbl który obecnie gramy na 6 osób max w drużynie zebraliśmy 4.

Nic nie stoi na przeszkodzie przeanalizować nawet rozegrane gry.

Co do opanowania techniki gry i wymagania sprzętowe - kasowe to ja ich nie widzę. Gram na notebooku na touchpadzie a np, FumBBL jest darmowy i pójdzie na wszystkim na czym pójdzie java. A BB2 niedługo będzie w cenie dwóch modeli do
wersji figurkowej.

System zbierania punktów mi również się podoba.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi/Turnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości