Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Szukasz graczy w swoim mieście? chcesz dołączyć do istniejącej ligi? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: Shawass » 06 mar 2017, 19:32

Yo, w sierpniu planuję drugą edycję Rum Bowl'u w Rzeszowie i chciałbym na nim rzucić parę zasad specjalnych. M.in czelendże - które są już oczywiście znane - ale również myślę o takich bajerach jak specjalna piłka, alternatywna tabelka pogodowa itp.

Powodem dla którego zakładam ten temat jest to, że sam jeżdżąc i organizując turnieje 30+10K spotykałem się z mieszanymi opiniami na temat zasad specjalnych i scenariuszy "od czapy". Jako, że nasza społeczność składa się z różnych rodzajów ludzi z różnym doświadczeniem turniejowym chciałbym wiedzieć czy takie zasady by Was zachęcały/odstraszały, czy byłyby dla Was wyzwaniem/niepotrzebnym udziwnieniem oraz czy byście wogóle chcieli takie coś widzieć?

Poniżej podaję listę takich smaczków turniejowych pod którą znajdziecie link do ankiety Doodle (nie trzeba się rejestrować, wystarczy ksywa w stylu Smalec z Bagien i zapisanie swoich wyborów). Zaznaczam - moje pytanie nie polega na zadecydowaniu czy na turniejach wolno czy nie wolno takich smaczków dodawać tylko czy Wy byście je na nich widzieli.

Bardzo byłbym wdzięczny za wyrażenie opinii lub samo wypełnienie ankiety :)
  • 1) Czelendże - znana formuła, każdy trener który jako pierwszy zrobi XYZ dostaje specjalną nagrodę
    2) Stunty Cup - coś co uznaję za smaczek, polega na wręczeniu graczowi który zajął najwyższe miejsce drużyną Stunty (Halflingi, Ogry, Gobliny) podczas turnieju
    3) Specjalne tabele pogodowe - zamienienie zasad pogody przy niektórych rzutach lub zwiększenie szansy na złą pogodę (przykładowo na Orklahoma Bowl jest specjalny wynik rzutu na pogodę którym jest tornado ;) )
    4) Specjalna tabela Kick-off - zmienienie niektórych efektów na kick-off table na takie jakie wystepowały na kartach specjalnych (dwie piłki) lub pod klimat turnieju (jeden z turniejów Halloweenowych zakładał wparowanie na boisko bezpańskiej mumii która biła innych zawodników)
    5) Alternatywne piłki - przykładowo w najnowszym White Dwarfie opisane są 4 specjalne piłki z własnymi zasadami (np. Super Spiky Ball która przy podnoszeniu zadaje jeden Stab podnoszącemu)
    6) Nieoficjalne drużyny - temat też poniekąd znany, ale wiem że wraca co któryś turniej czyli dopuszczenie grania Bretonnią, Khornem lub Simyianami (Noblów i Savage Orków nie liczę póki nie wyjdą z fazy testowej, ale jeśli znajdą się fani wprowadzenia ich ;) )
    7) Karty specjalne - wręczenie każdemu graczowi na początku turnieju darmowych kart specjalnych w ilości zależnej od tieru drużyny, wszystkie karty pochodziłyby z jednej talii z CRP
http://doodle.com/poll/4qaz2biami65mbyg - ankieta
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Kotlet
rezerwowy
Posty: 782
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:03

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: Kotlet » 06 mar 2017, 20:20

Wypełnione, ale pozwole sobie na dodatkowy komentarz. Wszystko poza kartami jest spoko, bo wprowadza dodatkową okoliczność do której obaj gracze dopasować muszą swoja taktykę. W niektóre drużyny mocniej pociśnie, niektórym nie zrobi różnicy, ale obaj gracze wiedzą z czym się mierzą i mogą się do tego przygotować. Wprowadzenie jednej zmiennej pozwala też na spokojnie ogarnąć grę. Karty nie są spoko, bo
- Pozwalają na trzymanie asa w rękawie, który wynika z losowo otrzymanej karty a nie taktyki. W grze tak losowej jak bb to trochę frustrujące.
- Jest ich stosunkowo dużo i trudno przewidzieć co wypadnie.

Piłki, pogoda, kickoff są bardzo ciekawe, ale z tych samych powodów nie wprowadzałbym ich inaczej niż solo. Czelendże są trochę obok, więc ich to nie dotyczy.
Mam nadzieje, że wypowiedziałem się po ludzku :lol:
steam: jeszcze.trochee
fumbbl: kotlet_kazanski
PO2017 Starych Kebabów Się Nie Przesadza (necro) 2/2/1
Rover: Kotlet, ogarnij się, bo to jest już nieprzyzwoite!

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3209
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: teillman » 07 mar 2017, 08:48

Kotlet +1
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: Warrior1980 » 07 mar 2017, 11:24

1, 2 zdecydowanie tak, 6 z wahaniem również tak. Pozostałe zdecydowanie nie. Nie uzasadniam, po krasnoludzku nie lubię zmian :)

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1427
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: Slimaq » 07 mar 2017, 12:17

Tak jak Warrior.
Nie lubię zasad które zmniejszają rolę skilla a zwiększają farta w grze.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: rotti » 08 mar 2017, 10:16

PIŁKI + + +
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: zgnity » 08 mar 2017, 12:03

Pogoda , Kick Offy i Piłki brzmią ciekawie do ligi czy jakichś małych rozgrywek ale do turnieju nie pasują.
Organizator Turnieju zatrudnił chyba wystarczająco magów by pilnowali tylko dopuszczalnych przez ligę stanów pogodowych.
Ale głównym problemem jaki widzę to fakt iż bardzo często nowe zasady tego typu są mało znane i dużo silniej biją jedną ze stron.
np. piłki te co opisane bardziej pasują do Dungeonbowl a nie do Blood Bowla.

"czalendze" , oraz Stunty Cup nie zmieniają nic w samych rozgrywkach tylko dodają więcej smaczków samemu turniejowi więc tu bardziej rola organizatora.
A nowe , inne rasy ja nie widzę problemu by dopuścić o ile sama rasa jest grywalna a nie składa się z 16 Liniowych za 10k każdy MV:6 ST:8 AG:5 AV:10 i tysiącu skilli :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: Shawass » 08 mar 2017, 13:07

Dzięki wielkie za uwagi, będąc osobą która najchętniej by wrzuciła wszelkie szaleństwa na raz bardzo mi się przydadzą ;) Ankieta też się prezentuje ciekawie, do piątku proszę jeszcze o oddawanie tam swoich głosów, po zamknięciu przedstawię tutaj podsumowanie. Dalsze komentarze wciąż mile widziane :)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: Elkołak » 08 mar 2017, 19:40

Ja mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zorganizować turniej. :D I na pewno każdy kto przyjedzie będzie miał do dyspozycji czarodzieja i gracza z piłą lancuchowa :lol:
Bo najważniejsze jest spotkanie i dobra zabawa :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Luźne pytanie o smaczki na turniejach

Post autor: NairoD » 08 mar 2017, 21:22

Elkołak pisze:Ja mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zorganizować turniej. :D I na pewno każdy kto przyjedzie będzie miał do dyspozycji czarodzieja i gracza z piłą lancuchowa :lol:
Bo najważniejsze jest spotkanie i dobra zabawa :D
Na taki turniej z chęcią przyjadę :D
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi/Turnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości