[Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Szukasz graczy w swoim mieście? chcesz dołączyć do istniejącej ligi? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Shawass » 02 paź 2020, 18:23

bialy pisze: 02 paź 2020, 13:20 Jup!

I jeszcze dodam, że punktacja 0-1-2-4-5 jest inna niż na EB (gdzie jest 0-1-2), więc wybierając reprezentację na podstawie turniejów na zasadach 0-1-2-4-5 - sami sobie osłabiamy skład ;D

@teillman W takim razie ja jestem zwolennikiem 0-1-2.
Tyle że na EuroBowl 0-1-2 jest uzasadnione tym że najważniejszy jest wynik drużyny, więc nie ma takiej potrzeby liczenia dużych cz małych zwycięstw/porażek, więc nie do końca się to tu wpasowuje :P

Tak jak na Walcu mówiłem potrzebne było to co rok temu tyle że z tegorocznymi Tie-Breakerami, czyli 4-2-1-0 i 1)head-to-head 2)TD 3)CAS 4)OPP score i pewnie w to będę celował w 2021 jeśli przeżyjemy apokalipsę :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Oren » 02 paź 2020, 19:37

Vex pisze: 02 paź 2020, 14:45 Proponuję spróbować na jakiejś jednodniówce punktacji z siódemek, będzie pod każdego: bash, agi I dla tych co mają pecha(dwie/trzy czachy). ;) :twisted:
Spoko pomysł :D

Odnośnie punktacji to zgadzam się że faworyzowanie td nad resztę boli mocno. Ale to już mówiłem nawet w twarz Shawassowi i nawet jak będzie punktacja 36/12/-5 to i tak przyjadę na turniej !

Ja sam na swoich turniejach robię 3/1/0 OPP score td + cas i takie tam.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: leon » 02 paź 2020, 23:09

bialy pisze: 02 paź 2020, 15:25
leon pisze: 02 paź 2020, 14:58
Czyli uwazasz ze Tomek lub Slimaq to słabi gracze? ;-)
Jeszcze Kopuł! Zapomniałeś o Kopule ;D
nie zapomnialem ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Tomek Kos » 03 paź 2020, 00:04

leon pisze: 02 paź 2020, 23:09
bialy pisze: 02 paź 2020, 15:25
leon pisze: 02 paź 2020, 14:58
Czyli uwazasz ze Tomek lub Slimaq to słabi gracze? ;-)
Jeszcze Kopuł! Zapomniałeś o Kopule ;D
nie zapomnialem ;-)
Znasz finał tego żartu zaczynajacego się od "Liwko Liwko, skocz po piwko..." ? :p

Ustalcie jaką chcecie punktację ale proszę nie ustalajcie OPP jako istotnego kryterium. To jedyny element na turnieju na jaki nie mamy wpływu jako trenerzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Smollar » 03 paź 2020, 01:02

Shawass pisze: 02 paź 2020, 18:23 Tak jak na Walcu mówiłem potrzebne było to co rok temu tyle że z tegorocznymi Tie-Breakerami, czyli 4-2-1-0 i 1)head-to-head 2)TD 3)CAS 4)OPP score i pewnie w to będę celował w 2021 jeśli przeżyjemy apokalipsę :D
Tomek Kos pisze: 03 paź 2020, 00:04 Ustalcie jaką chcecie punktację ale proszę nie ustalajcie OPP jako istotnego kryterium. To jedyny element na turnieju na jaki nie mamy wpływu jako trenerzy.
+100
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Czeftek » 03 paź 2020, 02:46

Hmm jak jechaliśmy do domu to rozkminaliśmy trochę jak to powinno wyglądać. Js po tych rozmowach tak posiedziałem i tak popatrzyłem co i jak i przy tej punktacji widział bym coś takiego:

1.Wynik Bezpośredni
2.Liczba spowodowanych remuval'i
3.Tearing
4.OppScore
5.TD

I teraz dlaczego tak. Wynik bezpośredni jeżeli mamy dwóch graczy z taką samą ilością punktów ten który wygrał powinien być wyżej.

Liczba remuval'i - tutaj trochę wyjaśnienia: Generalnie liczba cas sama z siebie nie zawsze daje "wyrównaną" punktację dla wszystkich, dlatego ze np. wypchnięcia, faule nic nie dają. Jeżeli ktoś gra np. Chaosem to spoko zostawi na boisku bo będzie się bił, ale np. Zespół który nie za bardzo wytrzyma dużo w walce np. skaveny już w takiej sytuacji są w plecy. Tutaj to czy wbiłeś casa "ręcznie" czy wypchnąłeś czy skopałeś wszystko się liczy. Daje to możliwość nadrobienia zespołom które nie są za bardzo bash przy czym nie kara samego bashu.

Tearing - tutaj całkiem prosto jeżeli przy tej samem ilości punktów np. Vampiry są tak samo wysoko jak Lizaki a są trudniejsze do grania powinny być wyżej.


OppScore - dopiero tutaj dlaczego? Dlatego, że jest to pierwszy TB na który trener nie ma wpływu. Bo zależny jest od tego jak pójdzie naszemu przeciwnikowi. OppScor kopie też w sytuacji gdzie ktoś zagrał mecz z kimś a ten ktoś dla przykładu nie pojawia się dnia drugiego (zresztą wystarczy, że ktoś meczu nie zagra i już OppScore przestaje być miarodajny). Inna rzecz do do OppScora powiedzmy że dwóch trenerów zaczyna pierwszy mecz i oboje przegrywają, jeden przegrywa ze mną drugi z Roverem - jeden trener w przypadku późniejszego remisu jest już na starce w plecy bo mało prawdopodobne jest aby Rover w klasyfikacji końcowej wylądował niżej jak ja.

TD - dopiero tutaj wynika to z tego, że obecna punktacja już z automatu promuje wygrywanie dużą ilością TD, więc zespoły robiące dużo TD np. WE, DE już dostają swoje w wyniku.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: leon » 03 paź 2020, 06:08

Tomek Kos pisze: 03 paź 2020, 00:04
leon pisze: 02 paź 2020, 23:09
bialy pisze: 02 paź 2020, 15:25

Jeszcze Kopuł! Zapomniałeś o Kopule ;D
nie zapomnialem ;-)
Znasz finał tego żartu zaczynajacego się od "Liwko Liwko, skocz po piwko..." ? :p

Ustalcie jaką chcecie punktację ale proszę nie ustalajcie OPP jako istotnego kryterium. To jedyny element na turnieju na jaki nie mamy wpływu jako trenerzy.
Znam. :-) OPP stawiam.ze chodzi Ci o oponent score. Nie lubie go ale rozumiem czemu niektórzy chca go.używać. nawet sam go kiedyś zaproponowalem ale.jako jeden z dalszych tiebreakerow.

Dla mnie najlepszy jest mecz bezpośredni i zawsze stawialbym go na 1 miejscu, ale przy wielu graczach czesto to nic nie da.

Nie rozumiem ludzi ktorzy promuja cas. Dla mnie to piramidalna bzdura. Nauczcie sie.ludzie grac 11 na 11. A juz bardziej merytorycznie to jak zdejmujesz przeciwnika z boiska i łatwiej Ci grać to dlaczego masz za to mieć jeszcze wiekszy bonus?

Poza tym jaki masz realny wplyw na usuniecie graczy przeciwnikowi? Ze rzuty Ci poszly na przebicie i potem wpadla 10-12? Rzeczywiście to warto premiowac, c'mon.

Tiering tez mi sie.nie.uśmiecha. juz pomagamy kasa grac drużynom które sa niżej w tierach. Pamietam to narzekanie na ten wlasnie tie breaker po Łodzi.

Kiedyś Reszka proponował powiązanie td i cas. Nawet wyliczylem po jakimś turnieju fair wartosci. Wyszło bodajże td+0.7cas ale jakoś nikt nie próbował tego.

Dla mnie najlepsze to 2-1-0. Lub 4-2-0 jak chcemy dac punkt za rozpiske. Tie breakery - mecz bezpośredni, netto td, zdobyte td, netto cas (zeby juz bylo dla ludzi ktorzy bardzo tego.chcą ), cas, opponent score.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Czeftek » 03 paź 2020, 09:05

leon pisze: 03 paź 2020, 06:08 Znam. :-) OPP stawiam.ze chodzi Ci o oponent score. Nie lubie go ale rozumiem czemu niektórzy chca go.używać. nawet sam go kiedyś zaproponowalem ale.jako jeden z dalszych tiebreakerow.

Dla mnie najlepszy jest mecz bezpośredni i zawsze stawialbym go na 1 miejscu, ale przy wielu graczach czesto to nic nie da.

Nie rozumiem ludzi ktorzy promuja cas. Dla mnie to piramidalna bzdura. Nauczcie sie.ludzie grac 11 na 11. A juz bardziej merytorycznie to jak zdejmujesz przeciwnika z boiska i łatwiej Ci grać to dlaczego masz za to mieć jeszcze wiekszy bonus?

Poza tym jaki masz realny wplyw na usuniecie graczy przeciwnikowi? Ze rzuty Ci poszly na przebicie i potem wpadla 10-12? Rzeczywiście to warto premiowac, c'mon.

Tiering tez mi sie.nie.uśmiecha. juz pomagamy kasa grac drużynom które sa niżej w tierach. Pamietam to narzekanie na ten wlasnie tie breaker po Łodzi.

Kiedyś Reszka proponował powiązanie td i cas. Nawet wyliczylem po jakimś turnieju fair wartosci. Wyszło bodajże td+0.7cas ale jakoś nikt nie próbował tego.

Dla mnie najlepsze to 2-1-0. Lub 4-2-0 jak chcemy dac punkt za rozpiske. Tie breakery - mecz bezpośredni, netto td, zdobyte td, netto cas (zeby juz bylo dla ludzi ktorzy bardzo tego.chcą ), cas, opponent score.
Leon zgadzam się z Tobą, iż premiowania cas nie jest ok bo częściowo opiera się na szczęściu, z drugiej strony jak budujesz sobie akcje, żeby być to też twój skill.

Ale TD netto i zdobyte TD - za to masz punkty na wejście wygrałeś mecz. Po za tym są zespoły którym łatwiej zdobyć więcej TD niż innym. DE, Skaveny czy WE wyciągną więcej TD z bazy na turnieju jak Tomb Kingi czy Krasie.

Co do Tieringu tutaj się nie zgodzę zespoły z wyższych Tierów są "łatwiejsze" do grania w te grę - po to mamy tiery. Więc jak dla mnie jeżeli ktoś zespołem z T3 ma tyle samo punktów co ktoś z zespołem z T1 - czemu nie chcemy promować kogoś kto gra lepiej "trudniejszą" drużyną? A co do łodzi tam jest coś innego bo mamy drużynówke a tutaj rozmawiamy o turnieju singlowym. Tam się dało dla "przewagi" w TB brać np. 2x T1 + 1 t3 - albo nawet T1 +T2+T3 (bo popraujemy tak żeby ci słabsi mieli łatwiej a wysokie T nałapie punktów) i też kwestia, iż parowali kapitanowie wiec mogłeś pozestawiać na siebie zespoły które miały łatwiej z innymi - czyli dużo inny zestaw zmiennych.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Elkołak » 03 paź 2020, 10:19

Panowie regulamin turnieju wisi z dwa miesiące przed więc jak czytacie że premiowane są TD to przyjezdzajcie elfami skavenami kto Wam broni. Zorganizujcie turniej i wymyslajcie swoje zasady...jakich byście nie wymyślili ja przyjadę :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: [Rzeszów] Rum Bowl V: Butelka Dla Zuchwałych 12-13.09 (WYNIKI - str 44)

Post autor: Smollar » 03 paź 2020, 10:32

Off top totalny się robi, proponuję przenieść dyskusję gdzieś do rego działu:/viewforum.php?f=87
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi/Turnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości