Domingo na NAF World Cup 2515

Szukasz graczy w swoim mieście? chcesz dołączyć do istniejącej ligi? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: Domingo » 28 wrz 2015, 09:36

Niektórzy z Was pewnie już słyszeli, że wybieram się na drużynowe mistrzostwa BB. Jako, że mój wyjazd jest coraz pewniejszy postanowiłem założyć ten wątek. Chciałbym, żebyście mi trochę pomogli w przygotowaniach do tego turnieju.

W tym roku mistrzostwa odbędą się w mieście Lucca (Włochy, niedaleko Pizy). Moja podróż tam będzie trochę skomplikowana, ale to opiszę innym razem :)

zasady: http://www.thenaf.net/wp-content/upload ... s-Pack.pdf

W przeciwieństwie do NAF Championship, World Cup to impreza drużynowa. Nie mamy (jeszcze ;) ) reprezentacji narodowej więc będę musiał grać w drużynie z graczami z innych krajów.
Zostałem włączony do drużyny "World All Stars" w skład której wchodzą: Ja, Trzech Maltańczyków, Południowoafrykańczyk i Włoch - kapitan drużyny. Jest jeszcze jeden Włoch jako rezerwowy.

a propo reprezentacji: wiecie, że Węgrzy wystawią dwie drużyny? nieźle nie?

Na turniej wybieram się z Jaszczurkami. Wg. zasad żadna rasa nie może się powtarzać w drużynie, dlatego wybrałem tą mniej popularną rasę. Chciałbym, żebyście pomogli mi złożyć rozpiskę i dodać skille.

Do tej pory na takie punkty grałem taką rozpiską:

6 Saurusów
7 Skinków

3 RR
2 Fan Factor

Plusy takiej drużyny to 2 skinki w rezerwach.

Do turnieju mogę też zdobyć Kroxigora i zagrać czymś takim:

6 Saurusów
1 Kroxigor
5 Skinków

3 RR

i ta rozpiska jest pewnie lepsza.


Co do doboru skilli. Pierwszego i drugiego dnia mam: 4 zwykłe i 1 dublet. Potem trzeciego dnia mogę mieć 2 zwykłe LUB 1 dublet LUB 1 skill dla postaci, która wcześniej dostała już zwykłego skilla.

Będę wdzięczny za Wasze propozycje rozpiski i skilii i jakieś rady :D
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: NairoD » 28 wrz 2015, 10:20

hej

Domingo może czas stworzyć reprezentację Polski BB

Moim zdaniem rozpiska ze skinkami jest o niebo słabsza. Zazwyczaj trwa polowanie na nie od pierwszych minut gry i to one targają piłkę (no chyba ze przeciwnikowi piłka poleci tak ze możesz ją komuś wręczyć, na ogół jest to saurus). Lepiej moim zdaniem mieć więcej misi z S4 i więcej. tego muru szybko się nie zburzy

Jeśli chodzi o skile to nie mam doświadczenia z grania Lizakami. Z obserwacji jak robią to inni


Skinki
Najpopularniejszym skilem jaki trafia się skinkom jest Side Step i diving tacle. Widziałem też kombinacje z Leap-em. Fajną opcją też jest wszędzie wchodzący Guard (np w klatce w kombinacji z tym gościem inny skink z blodge)

Saurusy
Jedyne co bym im dawał to Blok dla gości na LOS i ze dwa Guardy do klatki.

Kroxigor
Może zaskocze ale zamiast bloka dał bym mu breake tackle

Później napiszę jakie wziął bym skile i komu
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: Domingo » 28 wrz 2015, 10:56

@NairoD
Co do reprezentacji - szukałem chętnych na wyjazd na te mistrzostwa ale nikt się nie znalazł. Za to na którymś afterku część osób wyraziła chęć pojechania w przyszłym roku na Eurobowl w Szwecji http://www.eurobowl.eu/2016/
mnie tylko przeraża w tym turnieju, że drużyny są 8 osobowe :shock:


Co do skilli:

Skinkom chyba nie dam żadnego skilla, nie wiem czy warto skoro są tak mało żywotne. Myślałem ewentualnie nad sure hands na dublecie bo niedawno miałem 2 mecze, kiedy przez ok. 5 tur nie podniosłem piłki ...

Kroxigorowi dałbym guard lub break takcle lub block na dublecie.

Saurusy to 2 guardy, 2 MB.

Zastanawiam się nad tą możliwością zbudowania postaci z dwoma skillami. Może Saurus z break tackle i blokiem?
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: Nimar » 28 wrz 2015, 11:14

Moim zdaniem break tackle musi być przynajmniej na jednym. Musisz mieć możliwość doskoku na wszelki wypadek
nick steam: Nimar

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: NairoD » 28 wrz 2015, 11:27

Ja na skinkach wziął bym z jednego chociaż z diving tackle. Podbiega taki (a ma jak) do delikwenta z piłka lub wielkiego zagrożenia dla nas (ewidentny kandydat do blitza lub asysty przy nim) i albo gościu marnuje blitz (bo musi walnąć gościa by się oderwać) albo robi dodge na -2. Gram teraz na fumblu ostro slanem i powiem ze to najbardziej wq$%A^jący skill w grze :D
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: zgnity » 28 wrz 2015, 12:02

Ja bym brał Rozpiskę z Kroxem bo wydaje się lepsza , trudniejsza do obejścia.
Poza na Saurusach jedyna skille jakie bym rozważał to : Block , Guard , MB ... oraz może 1 Break Tackle.
Na Kroxie moim zdaniem lepszy Block lub Guard, tego Brake tackle wolał bym wrzucić na Saurusa bo pewniejszy , bo na Kroxie nigdy nie wiesz kiedy sie postanowi nie ruszyć :P a w dodatku na Str 4 odskoki będą wystarczająco dobre.
A na skinkach Sure hands (łatwiej podnieść i utrzymać piłkę , ewentualnie jakiemuś dać Shadowing i wkurzać przeciwnika z piłką XD
Z tym że 3 regular na dzień 1 , 1 regular + 1 double na dzień 2 , 2 regular ALBO 1 double ALBO 1 regular dla kogoś kto już coś ma ... to chyba wszystkie skille pakował bym w Sauri i Kroxa.
Z tym że ja moimi Lizakami grałem tylko raz na turnieju ;P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2875
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: reszka » 28 wrz 2015, 13:00

zgadzam sie ze wszystkim, co powiedzieli przedmówcy. Rozpiska z kroxem moim zdaniem odrobinkę lepsza. Ale tylko odrobinę. Posiadanie 2 rezerwowych u skinków jest nie do przecenienia. Kto da choć mała gwarancję, że po pierwszej połowie będzie tylko 1 skinek z krzyżem/dzwonem? A rozpoczynanie drugiej połowy w 10 czy 9 nie jest przyjemne.

Co do skilów to:

guard u jaszczurek nie jest must have. 7 zawodników z S4+ wystarczy. A jak nawet nie, to supermobilny skinek pomoże. To przeciwnik będzie musiał się dostawiać. Ale nie jest zły. Choć jeżeli nie jesteś w stanie mając 7 graczy z s4+ blokować non stop na 2 kostkach przeciwko każdemu innemu zespołowi - zmień drużynę. Jaszczurki biorą guardy kiedy przeciwnik już dysponuje 3-4 guardami.

Blok - zawsze dobry. Nie można stracić wybierając blok.

Break tackle - sytuacyjny. Ja na ostatni turniej dałem upiorowi wytrącenie piłki - skill który może zmienić obraz meczu. Ale nie musi. w 5 meczach ani razu się nie przydał. Podobnie break tackle. Moim zdaniem jak będziesz miał rozsądniejszego przeciwnika, to będzie to martwy skill. Ale podkreślę, że może zmienić obraz meczu.

MB - zawsze dobry.

skinki - wyłącznie pewny chwyt. Moim zdaniem cokolwiek więcej na skinkach jest nadużyciem.

I żeby nie robić zamieszania 4-5 propozycjami, podam tę, która wygrała w mojej głowie rywalizację. Przy czym weźcie pod uwagę, że wcześniejsze też są dobre.

4x MB, dublet to pewny chwyt na skinku (51% przekonania) lub blok na kroxim (49%)

Dlaczego MB>blok. bo przy AV7 szansa na dzwon/krzyż u gołego przeciwnika w obu przypadkach wynosi ok. 18-19%. Ale takich graczy prawie nie ma.

Największą bolączką saurusów jest to, że są notorycznie przez każdego blokowane zombie czy innym badziewiem z AV8. szansa na dzwon lub lepiej w przypadku bloku to 5%. MB to około 9%. Prawie 2 razy częściej.

mając 1-2 saurusów z MB spokojnie poświęcę 2 zombie żeby ich wyłączyć z gry (coś co zrobił kostek w piątek). mając 4 saurusów z MB i kroxiego już nie jest wesoło. Tym bardziej, że jaszczuri nie mają nic przeciwko, żeby przeciwnik przyłożył w 3-4 turze. Wytrzymanie przeciwko czemuś takiemu do 7-8 tury będzie ciężkie. break tackle ma właśnie zapobiegać blokowaniu a tu nie zawsze będziesz tak bezczelnie blokowany.

Wszyscy boją się undeadów, bo mają 2 mumie z MB. Jaszczurki miałyby 5 takich zawodników, odesłanie 2-3 przeciwników z AV 8 na ławkę jest realne, jeżeli będą się ciągle podstawiać w celu ograniczania manewrów.

Ale skille to nie wszystko, żeby grać powyższym musiałbyś sobie na sucho rozrysować ustawienie, żeby zmaksymalizować liczbę bloków z MB i żeby kroxi był w centrum uwagi po tych akcjach. No i musiałbyś poprawić ustawienie w obronie, bo to przeciwko Kostkowi było słabe.

I najważniejsze, musiałbyś świetnie umieć rozgrywać przerzuty. Masz 3, w drużynie która chce się bić nie mając bloku to mało.

Najgorszy paring dla mojej propozycji: wood elfy.
Beznadziejny - krasnale
wyrównane (realna szansa na remis a kostki zdecydują) - krasie chaosu, orki, inne jaszczurki.
W miarę dobre: undeady, amazonki, nekro,
bardzo dobre: szczury, norsmani


A na ostatni argument: grasz nieumarłymi. Wolisz grać przeciwko jaszczurkom z 2x blok i 2x guard czy 4x MB.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: Domingo » 07 paź 2015, 14:54

Okazało się, że jednak nie jadę ...

Tymczasem Włosi pokazali trofeum https://www.youtube.com/watch?v=S-r8ekiqusM

mają rozmach ...
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: NairoD » 07 paź 2015, 15:20

czy ja dobrze czytam że ma być 1500 uczestników?!

Szczękozwis. Przez Chwile myślałem że może w Polsce Coś takiego zrobić ale nawet moje koneksje nie dadzą rady by ogarnąc lokal na 1500 osób
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Domingo na NAF World Cup 2515

Post autor: Nimar » 07 paź 2015, 15:22

OMG jakie trofeum !!! :shock:
nick steam: Nimar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ligi/Turnieje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości