Zasady - PLBB

Najpopularniejsza w Polsce liga Blood Bowl LE+CE
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10602
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: leon » 15 paź 2015, 08:32

nie zmieniajmy zasad.
mozna rozpoczac nowa lige w BB1 z dodatkowymi zasadami. tylko wybrane druzyny lub zakaz pewnych skilli, lub koniecznosci wykonania min 1 podania na polowe jesli ma sie posiadanie pilki, lub .....

btw zaczynamy wkrotce lige na fumbble :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 15 paź 2015, 08:38

Szwagier fajnie ale ogolnie mało argumentów podałeś na utrzymanie obecnego stanu rzeczy
juniooor7 pisze:Skoro krasnale przetrzepują tyłki elfom, bo są wypasione to dlatego że pozwolono im się tak rozbudować. W zeszłym sezonie PLBB chyba nikt poza Elficem nie starał się żeby mi zrobić krzywdę, większość grała tylko żeby im się nie stała krzywda, niektórzy nawet o wynik nie zabiegali. A w tym sezonie co chwilę dzieje mi się krzywda. Można?
Juniooor Twoja drużyna mordowała już w zeszłym seznie a wymiana ciosów przy tylu guardach , +1S i innych kombinacjach konczyła się tragicznie. Poczytaj sobie posty ludzi po meczu z Tobą jak szli w wymiane ciosów.
juniooor7 pisze:3 deady w jednym meczu? Trudno taka gra. Elfy umierają i dobrze, po co to zmieniać? :mrgreen:
Tu akurat upewniasz mnie w moim poglądzie w dodatku pisze to Trener krasnali.
juniooor7 pisze:Dla mnie masakrą jest jak elf wyrzuci 1 rr 1 raz kiedyś i płacze przy tym. Czasami rzuca kilka razy 1rr1 na mecz ale czasami w ogóle.
Ludzie marudzący to żaden argument bo marudzenie w narodzie ciężko wykorzenić
juniooor7 pisze: Przy czym ja underworldem muszę robić wszystko na 3+ i napocić się przy tym muszę. Underworld jest poszkodowany, czy ustalimy zasady żeby podziemiu grało się lepiej?
Zakaz ataku gobinów na 3 kościach :mrgreen: oczywiście abstrachuje
O i tu wpadłeś jak śliwka w kompot Szwagier :twisted: no i gdzie Twoj underworld w OCC? Ile wytrzymałeś?
Elkołak pisze:Zmiany, które tu proponujecie są dobre w sytuacji obecnej w BB2. Nie ma jeszcze ligi. Zgłaszają się gracze do gry, jest regulamin rusza nowa liga! Gracz czyta regulamin hmm... i podejmuje decyzję czym ma grać i jakie podejmować decyzje w rozwoju drużyny, bo za ileś tam meczy będzie musiał kogoś wywalić. I to jest jasne dla wszystkich!! Zapisujesz się do ligi =akceptujesz regulamin. PLBB jest nastawiona na długotrwały rozwój zespołu kto gra długo jednym zespołem ten ma bardziej wypasiony team. Takie ma założenia!! chyba...
W zasadach PLBB nie ma nic napisane o takich założeniach, dodatkowo mamy specjalnie dział aby dokonywać zmian w zasadach.
Elkołak pisze: Volkh budował cierpliwie swój zespół po to by masakrować i kiedy zaczął jest to złe? W 1i 2 dywizji też się masakruje-taka liga :)
To nie jest taka liga nic takiego nie jest napisane w zasadach. To są wybory graczy i granie nie sportowo. A moim skromnym zdaniem takie zagrywki powinny być minimalizowane bo zniechęcają graczy do gry.
Elkołak pisze: Oczywiście napisze ktoś, że gołe zespoły muszą grać z wypasionymi i jest to złe tylko czy ja po 14 (tv1230) meczach wchodząc do 1 dywizji byłem ubrany. Napisze ktoś to mogłeś nie wchodzić tylko rozbudować team, grając w niższych dywizjach hmm...no dobrze rozbudowałem i wchodząc musiałem pozbyć się 2 fajnych graczy bo rozegrali 21 meczy...
Tak właśnie to napisałem i jesteś Elko sam przykładem obecnego systemu. Pomimo sukcesów Khemri zresetowałeś ich bo jak sam napisałeś nie miałeś co robić z tym teamem w pierwszej dywizji.

Ogólnie reasumując moje wywody. Chciał bym aby ta liga:
- nie była jednostronna; przykład Chris (DE), Juniooor, Volkh
- aby ludzie nie byli zmuszani kombinować aby móc zmierzyć się z potworami lub by samemu stać się potworem; przykład Volkh
- aby ludzie wchodząc do gry czy pierwszej dywizji nie szukali wazweliny aby mniej bolało. Przykład Elko, Domingo, czy nawet Reszka który wygrywa każdy turniej na którym jest i po pierwszym meczu w 3 dywizji ma sezon z głowy

Podejrzewam że będzie demokratyczna ankieta bo nie ma nas tylu co w OCC (prawie 400 raczy) ale chciał bym aby padły argumenty za i przeciw aby ludzie mieli szerszy pogląd na sprawę
Kop Gryź Bij!

Volkh
rekrut
Posty: 245
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:07

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Volkh » 15 paź 2015, 09:05

Sir Mewash pisze: To są wybory graczy i granie nie sportowo. A moim skromnym zdaniem takie zagrywki powinny być minimalizowane bo zniechęcają graczy do gry.
Sir Mewash pisze: aby ludzie nie byli zmuszani kombinować aby móc zmierzyć się z potworami lub by samemu stać się potworem; przykład Volkh
Właśnie się dowiedziałem że gram niesportowo i że jestem kombinatorem... Nawet ciężko to skomentować.
Masz jakiś powód do obrażania mnie czy tak po prostu piszesz nie myśląc? Naprawdę aż tak bardzo chcesz mnie zmusić do rezygnacji z grania w lidze? To jakaś osobista vendetta?
Rezygnujesz w trakcie meczu ze mną - ja rezygnuję z grania z Tobą

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 15 paź 2015, 09:38

Volkh pisze:
Sir Mewash pisze: To są wybory graczy i granie nie sportowo. A moim skromnym zdaniem takie zagrywki powinny być minimalizowane bo zniechęcają graczy do gry.
Sir Mewash pisze: aby ludzie nie byli zmuszani kombinować aby móc zmierzyć się z potworami lub by samemu stać się potworem; przykład Volkh
Właśnie się dowiedziałem że gram niesportowo i że jestem kombinatorem... Nawet ciężko to skomentować.
Masz jakiś powód do obrażania mnie czy tak po prostu piszesz nie myśląc? Naprawdę aż tak bardzo chcesz mnie zmusić do rezygnacji z grania w lidze? To jakaś osobista vendetta?
Volkh nie mam zamiaru nikogo obrażać. Ale specjalne pozostawanie w 3 dywizji ma mało wspólnego ze sportową rywalizacją. Czytam co pisałeś o rozwoju swojej drużyny i patrze co się dzieje w 3 dywizji. Osobiście mnie to rybka ale jako koordynatora już nie. Jeśli czujesz się urażony to przepraszam, zdania jednak nie zmienię. Ta zasada boli też bardzo mnie bo Vampiry są uzależnione od gry na 5-6 rozwinietych vampirach na wyższym TV. Przy zasadach Francobowlu nie mam takiej opcji. Jednak patrzę na całokształt rozgrywek.
Ja za zasady Francobowlu umierać nie będe. Jeśli nie przejdą to po prostu w następnym sezonie pierwszy raz w grze BB rozważe umyślne poddanie gry z krasnoludami Juniooora aby nie tracić drużyny i tyle.
Kop Gryź Bij!

Volkh
rekrut
Posty: 245
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:07

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Volkh » 15 paź 2015, 09:49

Nie zostałem umyślnie w 3 dywizji.
Nie przegrałem umyślnie żadnego meczu.
Nie złamałem żadnej zasady PLBB.
Nie poddałem żadnego meczu.
Nie jestem kombinatorem i nie życzę sobie takich insynuacji szczególnie ze strony koordynatora.
Rezygnujesz w trakcie meczu ze mną - ja rezygnuję z grania z Tobą

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 15 paź 2015, 09:55

Volkh pisze:Nie zostałem umyślnie w 3 dywizji.
Nie przegrałem umyślnie żadnego meczu.
Nie złamałem żadnej zasady PLBB.
Nie poddałem żadnego meczu.
Nie jestem kombinatorem i nie życzę sobie takich insynuacji szczególnie ze strony koordynatora.
Zatem PRZEPRASZAM za zły osąd
EDIT
Poprostu zapadła mi w głowie Twoja wypowiedź w zapisach do 8 sezonu z 15 sie 2015, o 06:50:
Volkh pisze:Akurat ten sezon był pierwszym sezonem w którym naprawdę chciałem awansować :( Wcześniej, przyznam się że wolałem skoncentrować się na biciu zamiast podnieść piłkę bo nie daj Nuffle jeszcze punkt zdobędę...
Bardzo mocno mnie pojechały gwiazdy i czarodzieje ale to na moje życzenie bo uparcie biłem się z Morgiem a klatkę robiłem za ciasną. W tym sezonie nie popełnię tych błędów.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4460
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 15 paź 2015, 10:10

Sir Mewash pisze:Pytanie na jakiej podstawie podejmujemy decyzje:
- Chris the boss :twisted:
- Koordynatorzy
- Ankieta dla wszystkich

Osobiście jestem za debatą publiczna i głosowaniem koordynatorów
Ponownie się zapytuje koordynatorów jak robimy z głosowaniem? Chris odrzucił wersje pierwszą.
Ja jestem za głosowaniem koordynatorów
Kop Gryź Bij!

Chris
star player
Posty: 2199
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:52

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Chris » 15 paź 2015, 10:12

Z tą demokracją i tak będzie tak, że ktoś nie będzie zadowolony.

Dla mnie najważniejsze jest nie tracić graczy. I tak wg. mnie jest mega sukcesem że PLBB wytrwało już tyle sezonów i że praktycznie zawsze mamy 3 dywizje. Problem z bash na wysokim TV będzie zawsze, a my niestety mamy za małą rozbiegówkę dla nowych zespołów, dwa sezony i lądują w Div1. Z drugiej estrony wprowadzanie House Rules jest ingerencją w zasady, która nie zawsze jak się może okazać później jest sensowna.

Szczerze mówiąc jestem w kropce. Rozumiem podejście, które ma zbalansować tą grę, ale jednocześnie coś się w mnie buntuje jeśli mamy kazać graczom zwalniać zawodników. Jak Cyanide chciał zrobić obowiązkowe starzenie (właśnie po to aby próbować balansować TV) to podniósł się taki raban, że wydawca ugiął się pod presją community, więc coś musi być na rzeczy.

Podkreślę jeszcze raz, przy podejmowaniu decyzji kierujmy się tym aby nie tracić graczy, nie ma nas tak jak w OCC 250-300 i szkoda każdego który rezygnuje.

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: polonus100 » 15 paź 2015, 10:19

Panowie, nie wyciągajmy już argumentów personalnych.
Wydaje się, że zanim w PLBB coś takiego się zastosuje, warto by wypróbować to w lidze, która startuje od początku. Wtedy okaże się kto ma rację. Stronnicy Mocy i Pancerza, czy zwolennicy Szybkości i Zwinności.
Ja nie ukrywam, że przez to że mam taki opancerzony team, to i są tacy co (być może) unikają spotkania z nim.
To powoduje jednak pewien dyskomfort psychiczny.
Ale Krasnale wolą grać niż dostawać walkowery. Zresztą do tej pory nie zniszczyłem jeszcze żadnego teamu w jednym meczu. Ostatni nawet Ludzie bardziej mnie poszkodowali długofalowo, niż ja ich.

Myślę, że skoro jest nas niewielu, to można zastosować demokrację bezpośrednią. Tylko dobrze sformułować propozycje. w jakich rozgrywkach ma być to wprowadzone np.

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Domingo » 15 paź 2015, 10:24

Spokojnie Panowie, nie ma co się kłócić. Staramy się tu dojść do kompromisu, tak aby jak najwięcej graczy było zadowolonych.

Czytam i rozumiem argumenty obu stron. Sam nie wiem za którą jestem opcją, choć powinienem być za zmianami. Z drugiej strony widzę taką drużynę Ninjaski, który na początku musiał się przemęczyć ale teraz wreszcie osiąga dobre wyniki.
Nie znam się i nie wiem na ile obcięcie takiej drużyny wpłynie na jej wyniki.

Jeśli w 1 dyw. są drużyny bash na wysokim TV to mi to nie przeszkadza. Gorzej jeśli taka drużyna jest w 2 dyw. i gra przeciw świeżakom (tak jak opisywał Mewash).
Prawda jest taka, że od jakiś 5 sezonów gram w PLBB tylko dla frekwencji. Nie odpowiada mi ta formuła ligi bo jest nas za mało.
Teraz jak ktoś mi pisze "jak coś zmienicie to przestane grać" to mnie korci, żeby powiedzieć "jak nie wprowadzicie zmian to przestaje grać". Tylko, że nie tędy droga. Tu trzeba szukać kompromisów, bo nigdy nie uszczęśliwimy wszystkich graczy a jest nas za mało, by psuć sobie zabawę rozbijaniem ligi.


Z tym argumentem o zaczynaniu nowej/rownoleglej ligi - czy rozumiecie, że to spowoduje rozlam i zamiast jednej 24 os. ligi bedziemy mieli dwie np. 16 i 8 osobowa?
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości