BBManager

Najpopularniejsza w Polsce liga Blood Bowl LE+CE
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Re: BBManager

Post autor: chopek_roztropek » 09 sty 2014, 07:40

Mógłby ktoś oświecony przedstawić procedurę wgrywania powtórek do BBMa?
Zacząłbym od tego czy taka powtórka generuje się sama, czy trzeba zrobić jakiś zapis meczu jeszcze na poziomie samej gry?
Czy jest już liga PLBB s02 w bazie BBMa? czy ja zwyczajnie nie wiem jak jej szukać? (choć udało mi się znaleźć pierwszy sezon)
NAF: bbart 21567

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: BBManager

Post autor: Vidoter » 09 sty 2014, 07:48


Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Re: BBManager

Post autor: chopek_roztropek » 09 sty 2014, 08:03

@up
Do ligi już się zapisałem.
Nie wiem tylko czemu nie mogę jej znaleźć w BBM. Prawdopodobnie jeszcze jej tam nie ma, ale z drugiej strony dopiero raczkuje w temacie i może coś źle robie.
NAF: bbart 21567

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: BBManager

Post autor: yedee » 09 sty 2014, 08:28

W BBMie najlepiej lige znalezc juz po meczu w niej rozegranym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: BBManager

Post autor: Nimar » 09 sty 2014, 11:55

chopek_roztropek pisze:@up
Do ligi już się zapisałem.
Nie wiem tylko czemu nie mogę jej znaleźć w BBM. Prawdopodobnie jeszcze jej tam nie ma, ale z drugiej strony dopiero raczkuje w temacie i może coś źle robie.
Możliwe, że w BBM jeszcze chris nie zrobił dywizji, dlatego ich nie widzisz. Po za tym w BBM nie trzeba się do nich zapisywać, po prostu jak rozegrasz mecz (z odpalonym BBM w tle), to po zakończonej grze pojawi ci się na pulpicie (tam gdzie zegarek itp.) okienko, że BBM zarejestrował mecz. Wtedy w oknie programu naciskasz Submmit match i pojawi się no we okno. Tam wybierasz (albo wpisujesz z palca jak nie można wybrać) nicki trenerów, ustawiasz która to kolejka i zapisujesz. Jak nie używasz BBMa to po meczu możesz po prostu wysłać plik powtórki np. mnie albo Chrisowi, albo obojętnie komu kto ma BBMa, na maila. Pliki z powtórkami zapisują ci się w folderze z savami (c:/dokumenty/Bloodbowl/saves/reapley )
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Re: BBManager

Post autor: chopek_roztropek » 09 sty 2014, 11:59

@nilmar
Dzięki. Rzeczowo i wszystko w temacie.
NAF: bbart 21567

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: BBManager

Post autor: Perihelion » 09 sty 2014, 17:40

Takie małe sprostowanie tego co napisał Nizar, nie musisz mieć ciągle uruchomionego BBmenagera (u mnie sprawiało to zwisy systemu). Wystarczy że po rozegranym meczu wyjdziesz z gry i uruchomisz go, a on sam już znajdzie sobie ostatnią powtórkę.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: BBManager

Post autor: Nimar » 09 sty 2014, 17:52

A czy podliczy wszystko? Bo Ja rozumiem, że on jest włączony i podczas gry zapisujewyniku rzutów. Jak go odpalę po meczu to nic nie da. Jak ktoś mi przesyła powtórkę to też muszę ją obejrzeć, żeby została wczytana do BBMa. Inaczej wystarczyło by dać submmit match i wybrać tam którą powtórkę ma wczytać.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: BBManager

Post autor: Perihelion » 09 sty 2014, 19:42

Skoro widzi mecz, to dlaczego miał by nie podliczać wszystkich statystyk ?
Wgrywam tak mecze do tej pory i nikt nie stwierdził żadnych rozbieżności.

Awatar użytkownika
chopek_roztropek
rekrut
Posty: 386
Rejestracja: 13 wrz 2013, 01:00

Re: BBManager

Post autor: chopek_roztropek » 28 sty 2014, 10:19

Jak jest z wgrywaniem powtórek do BBMa z meczy rozegranych w ligach otwartych typu Auld, Nagarroth?
Chciałbym obejrzeć sobie czasem szczegółowe statsy moich meczy. Próbowałem je wgrywać, bo miałem włączonego BBMa podczas meczu i wykrywał mi automatycznie rozegrany szpil. Problemy się zaczynały kiedy musiałem zlokalizować Lige i trenera rywali. O ile w nazwa ligi to nie kłopot, bo w bazie BBM są te ligi ogólne w których gram o tyle z nazwą trenera jest gorzej.
Moje pytanie jest takie czy, żeby wygenerować grafikę pomeczową muszę powtórkę z danego meczu go najpierw odpowiednio przypisać w bazie BBM? Czy może wystarczy dysponować samym plikiem z powtórką
NAF: bbart 21567

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości