Zasady - PLBB

Najpopularniejsza w Polsce liga Blood Bowl LE+CE
Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Qbusus » 21 lis 2015, 16:09

Panowie, musimy się nad czymś zastanowić. Zauważyłem, że mamy tu poważne problem. O co chodzi? Już tłumacze.

Jak wszyscy wiemy BB to gra losowa w związku z czym od kostek dużo zależy. Nawet najzdolniejszy trener polegnie jeśli te są mu nie posłuszne. Kostki mają wpływ nie tylko na przebieg rozgrywki, ale również, co jest nie mniej ważne, na efekt końcowy meczów. W wyniku losowości niektóre teamy rozwijają się trochę lepiej inne trochę gorzej. Dochodzi wreszcie do momentu, w którym jakaś drużyna zdobywa dużą przewagę nad innymi. Wyraźnie wdać to w gr1. W wyniku tej przewagi ludzie uciekają z 1 szejk grupy, żeby szukać zabawy tam gdzie mają szanse coś osiągnąć. Pozostawiają w ten sposób wolne miejsca w 1 div. Miejsca te są na siłę zapychane teamami które albo powinny spaść albo nie są jeszcze gotowe na awans z grupy 2giej.

W efekcie różnica pomiędzy teamem „mistrza”, a resztą grupy zwiększa się jeszcze bardziej. W rezultacie po pierwsze :„mistrz” ma łatwą drogę do zdobycia kolejnego tytułu i jeszcze mocniejszego wypakowania drużyny poprzez karmienie jej płotkami po drugie zniechęca to ludzi,( takich jak ja) do dalszej gry. Również daje to szansę trenerowi pakerów do wbicia się wyżej w notowaniach trenerów. To akurat mi rybka, ale wiem, że niektórzy trenerzy zwracają na te notowania uwagę.

Musimy coś z tym zrobić albo ta liga upadnie. Mam kilka pomysłów co zrobić, żeby zniechęcić ludzi z uciekania z pierwszej grupy.

A. 1 grupa to powinno być osiągnięcie tymczasem wygląda to na kare.

Proponuję usunąć nagrody za osiągnięcia pierwszych miejsc w niższych grupach ( Nagrodą powinien być awans i tyle.) Pozostawić nagrodę tylko za pierwsze miejsce w pierwszej grupie. Podniesie to prestiż nagrody i zniechęci łowców znaczków do polowania w niskich div. Innymi słowy cały turniej, wszystkie div potraktować jako jeden, a nie trzy różne turnieje.


B. Niestety w jakiś sposób trzeba nałożyć sankcje na „mistrza”. Piszę niestety, bo sam nie nawiedzę tego pomysłu. Wszyscy farmujemy teamy i cieszymy się z ich rozwoju i ostatnią rzeczą jaką chcemy za osiągnięcie zwycięstwa jest np. karanie utratą drużyny. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy jesteśmy tutaj po to zeby się bawić, może jest to zło konieczne?



Chciałbym żebyśmy znaleźli jakieś inne rozwiązanie problemu. Może macie jakieś pomysły? Nie wiem,limit punktów? Wyrzucenie z drużyny losowego zawodnika? Minusy punktów zwycięstwa na starcie?Limit ile tytułów championa można uzyskać w karierze drużyny?


Proszę was poradźmy coś na to.
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Nimar » 22 lis 2015, 22:59

Ciężko coś na to poradzić Qbusus.Z założenia ta liga miała być bez ograniczeń. Można nałożyć ograniczenie ilości sezonów tylko nie jak w przypadku DP 3 a np. na 6-8. Tylko tak jak pisałem wcześniej nie miało tego być w tej lidze. JA na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podać fajnego rozwiązania tego problemu. sam teraz wchodzę do 1 dywizji i się przekonam jak mi pójdzie. Szczególnie boje się drużyn chaosu (czyli także twojej). W sumie moje nekro też się rozleciało w 1 dywizji;) teraz czas na orki
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Lyskie » 22 lis 2015, 23:40

Qbusus było już to dyskutowane (musisz poczytać parę stron wstecz w tym temacie). Ja nic innego niż zasady z Franco nie jestem w stanie zaproponować.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Perihelion » 23 lis 2015, 11:10

Kaucję pobierać od graczy, i nie będzie takiej rotacji. Każdy kto chce grać jest zobligowany do rozegrania co najmniej 10 sezonów w lidze i kropka. Czy nowym teamem czy starym to już inna sprawa i też można by to było jakoś ustalić (np. dopłaca do kaucji za możliwość zmiany drużyny). Mogę trzymać bank ;)

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: polonus100 » 26 lis 2015, 22:01

Panowie, wobec zaistniałej sytuacji, gdy mamy do czynienia z duża rotacją zespołów. czy nie lepiej by było porzucić system hierarchiczny i przejść na system wagowy ( z progami przyjęcia TW na początek rozgrywek) w rozgrywkach PLBB podobny do tego jaki jest na otwartych ligach FUMBBL, przy zachowaniu systemu kolejkowego. Progi wartości zespołów i liczebności lig byłyby tu płynne i dostosowane do struktury zespołów. Jeśli by trzeba było to można by zwiększyć nieco liczbę zespołów w lidze a liczbę lig zmniejszyć stosownie do potrzeb. W przypadku mniejszej liczy zespołów w lidze można też wprowadzić w mniej licznych dywizjach śystem gry z rewanżami.
To usunęłoby problem zbyt duże różnicy w TV (można by też wprowadzić kryterium wartości nie TV aktualnego tylko TW (Tournament Weight) gdzie do wartości drużyny wliczani są zawodnicy pauzujący. Drużyny świeże oraz te pokiereszowane przez rozgrywki w wyższych dywizjach grałyby razem, co pomogłoby w odbudowie tych bardziej wrażliwych teamów.

Co na ten temat sądzicie?

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10553
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: leon » 27 lis 2015, 07:56

wtedy nie ma awansow za zwyciestwa tylko za rozwoj zawodnikow. ja jestem na nie
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Lyskie » 27 lis 2015, 08:55

Krótko. Dla mnie - NIE.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 27 lis 2015, 09:01

Też jestem na nie. To są ludzkie wybory że resetują drużyny. Najważniejsze aby nie było sporej rotacji graczy bo to najbardziej boli. PLBB jest oparta na zasadach awansów i spadków. Proponowane zasady mogą/powinny dotyczyć nowej ligi (jeśli było by oczywiście zainteresowanie) Choć patrząc na Kislev i drużynówkę to nie proponował bym się rozdrabniać.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: polonus100 » 27 lis 2015, 10:19

Tylko ten cały system awansów i spadków, gdy po kolejnym sezonie jest połowa nowych zespołów, nie działa. W zasadzie każdy zespół z poprzedniego sezonu z 3 dywizji dostał się do drugiej lub dostałby się, bez względu na wynik sportowy. To jest trochę wypaczające grę, gdy w 3 i drugiej dywizji około połowy pojedynków (5 w 3-ciej i 3 w drugiej) będę musiał toczyć z zespołami o 600-850 TV słabszymi.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Qbusus » 27 lis 2015, 14:49

Powiedzmy sobie prawde, caly ten system awansow i spadkow nie dziala od samego poczatku. Zawsze bylo doklejanie sztukowanie i tym podobne. Teraz silne teamy tylko farmuja expa na slabych teamach, zniechecajac w ten sposob ludzi do dalszej gry.

Powtarzam jeszcze raz. WYWALCIE nagrody za 2 i 3 div. Zniecheci to powergamerow do opuszczania 1szej div. Teraz wyglada to tak ze ludzie ( nie mowie ze wszyscy ) kumaja ze maja male szanse na zwyciestwo wiec pedza do 3 div zeby tam rozwalac niej doswiadczonych graczy albo po prostu zmierzyc sie w rownorzednej walce z inymi nowymi teamami na tym samym poziomie.




Mozna by jeszcze wprowadzic "progowe" wyniki meczow. Np. jezeli roznica w tv to 600 lub wiecej punktow to kazdy td zrobiony przez slabasza druzyne liczy sie jak dwa. albo slabsza druzyna wygrywa na remisach. Takie cos mi przyszlo do glowy ale nie wiem jak by to wygladalo w tzw. praniu ( to taki baaaardzo luzny pomysli )
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości