Zasady - PLBB

Najpopularniejsza w Polsce liga Blood Bowl LE+CE
Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Domingo » 02 lis 2015, 15:30

ja jestem przeciwny krojeniu/zmiana zasad.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 02 lis 2015, 15:42

No to następny sezon będzie bez proponowanej zmiany
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Perihelion » 02 lis 2015, 17:38

Jestem za tym by zmiany żadnych nie wprowadzać, a jak bardzo chcecie aby zawodnicy się starzeli to chyba w dwójce można taką opcję ustawić w lidze i tam najpierw warto to wypróbować.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Nimar » 02 lis 2015, 18:45

Perihelion pisze:Jestem za tym by zmiany żadnych nie wprowadzać, a jak bardzo chcecie aby zawodnicy się starzeli to chyba w dwójce można taką opcję ustawić w lidze i tam najpierw warto to wypróbować.
Tak też to zrobiłem. Ogólnie to starzenie się w dwójce nie jest takie straszne. Tak to wygląda

This is a league option.
 New players start at 0 year(s) of career.
 Every 8 matches, a player has one more year of career.
 When a player reach 14 years of career, he has a 40% chance to retire (112 matches)
 When a player reach 15 years of career, he has a 60% chance to retire (120 matches)
 When a player reach 16 years of career, he has a 100% chance to retire (128 matches)
- When the option is not activated, the match will not be added to the total match of the player
(it's a pause in his ageing system).


Nie wiem czy mam w swoich drużynach zawodnika który grał 100 meczy
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Elkołak » 02 lis 2015, 19:00

128 meczy to jakieś 18 z haczykiem sezonów PLBB :lol: My to się dopiero zastarzejemy :lol:
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Sir Mewash » 02 lis 2015, 19:06

Perihelion pisze:Jestem za tym by zmiany żadnych nie wprowadzać, a jak bardzo chcecie aby zawodnicy się starzeli to chyba w dwójce można taką opcję ustawić w lidze i tam najpierw warto to wypróbować.
A Pan to kto? Jakiś potwór za szafy? Nie gramy to się nie udzielamy :twisted:
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Lyskie » 03 lis 2015, 07:13

Zaznaczmy, że to nie chodzi o po prostu starzenie się. To cały system zaadoptowany z francobowla, który wpływa na zbalansowanie drużyn agi i bash.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: unicorn » 03 lis 2015, 11:42

Nie grałem w ostatnim sezone w PLBB więc nie śledziłem tematów z BB1, a tu widzę taka gorąca dyskusja.

Zostałem wymieniony jako osoba odchodząca z ligi (w domyśle pewnie dlatego, że moja drużyna to Leśne). Taki wniosek jest niesłuszny - nie wystartowałem bo miałem w planach miesięczną delegację zagraniczną, gdzie nie miałem technicznych możliwości grania.

Mimo, że grałem Leśnymi (w 2 ligach z czego jedna to PLBB grupa 2) i nie jedna rozwinięta Wardancerka czy Łapacz mi zginęli, to nawet nie pomyślałem o tym, że drużyny bashowe mają lepiej czy, że nie da się z nimi grać. Taka jest specyfika tych drużyn i nie bardzo widzę czemu miałoby się to zmieniać - niektórzy jak widać z wypowiedzi brali te drużyny wiedząc, że trzeba się napracować aby potem czerpać przyjemność z gry i w tym momencie muszą coś ciąć - osobiście nie widzi mi się to, a grałem Leśnymi - czyli niby tymi co mają gorzej.
Co więcej nie zmieniłbym drużyny i grałbym nią dalej w kolejnym sezonie gdyby nie małe "ale".
Neostrada potrafi mi zrywać połączenie. Są to chwilowe zerwania, niedostrzegalne praktycznie w normalnej pracy (zazwyczaj przerwa to około 1 min). Niemniej w BB1 powodowało to zazwyczaj zerwanie meczu. W sumie grając nie przejmowałem się tak wynikiem, jak tym czy nie zerwie czasem w 13 czy 14 turze (a bywały takie mecze). Było to strasznie wnerwiające.
W BB2 nie mam takich efektów, owszem stopuje grę, ale po 1-2 minutach gra idzie dalej. Na kilkadziesiąt meczy miałem z 6-8 takich przerw i nigdy mi nie wywaliło meczu na dobre.
I jest to główny powód dla którego zastanawiam się czy startować Leśnymi czy nie, a nie to, że zawodnicy będą mi ginąc - to normalne w tej drużynie ;)
Steam: unicorn_az

Chris
star player
Posty: 2199
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:52

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: Chris » 03 lis 2015, 13:34

Nie zmieniajmy nic w takim razie w PLBB w następnym sezonie.

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Zasady - PLBB

Post autor: zgnity » 03 lis 2015, 14:26

Jak dla mnie brak zmian jest lepszy.
Nie twierdzę że zmiany są złe , twierdzę tylko iż ja na takie zmiany nie mam czasu ostatnio.
Ale moim zdaniem każda decyzja musi być podjęta zanim ludzie się zaczną zgłaszać na kolejny sezon.
A pathetic creature of meat and bone

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska Liga Blood Bowl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość