Savoir vivre

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Maciou
rekrut
Posty: 251
Rejestracja: 20 lut 2017, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Savoir vivre

Post autor: Maciou » 28 maja 2018, 08:28

Smollar pisze: 26 maja 2018, 02:14
kicaf_ pisze: 25 maja 2018, 23:51 W kwestii faulowania najbardziej zgadzam się Pietą:
Pieta pisze: 25 maja 2018, 10:19 Oczywiście faulować nie wolno w ogóle.
A faulowanie w ostatniej turze bez celu jest lamerskie i chuj.
+1
+1
Obrazek

WKS Warsaw Channelers

Awatar użytkownika
kicaf_
rezerwowy
Posty: 780
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:41
Lokalizacja: Wrocław, czasem Koszalin

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: kicaf_ » 28 maja 2018, 16:49

Shawass pisze: 27 maja 2018, 16:58 Oj tam, faulowanie ma sens :D

Gorzej że są drużyny, u których stracenie liniowego jest mniej bolesne bo jest to jeden z 14 zawodników a u innych jest to jeden z 11 zawodników. Dodatkowo stracenie liniowego za 40k żeby potencjalnie zdjąć zawodnika za 70k+ jest super interesem - szczególnie w turniejach.

Wiec tak - w momencie gdy gram taką drużyną która ma tanich linemanów, mam przewagę zawodników i mogę poświęcić paru moich zawodników żeby otoczyli zawodnika przeciwnika dla faulu to to robię. Jest to dla mnie drugi blitz praktycznie :twisted:

Poza tym faulowanie na turnieju jest ok, w lidze wykluczenie zawodnika po to żeby go całkiem wywalić z ligi jest....cóż...jeśli mecz jest w danym momencie przegrany/wygrany i ten zawodnik nie robi już różnicy to bym nie bawił się w skrytobójcę.

W Walcu 3.2 omawialiśmy jeszcze parę kwestii savoir vivre'u, polecam, już dobrze nie pamiętam które punkty co do faulowania poruszyliśmy :P
Oczywiście, że ma. Nikt nie mówi, że jest inaczej. Chodzi o pewne sytuacje, w których faul jest czystą złośliwością i nie ma nic wspólnego z kalkulacją zysków czy strat - i to nie jest OK


i przede wszystkim jak rzekł Pieta:
Pieta pisze: 25 maja 2018, 10:19 Oczywiście faulować nie wolno w ogóle.

A walca słucham nawet często (jako newbie, głównie o drużynach) i ten odcinek też sobie puszczę przy najbliższej okazji :)
PS. zróbcie coś o NEKRO
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 16:55 przez kicaf_, łącznie zmieniany 1 raz.
steam:kicaf_
bb2:Facik

I want your skulls

https://youtu.be/7B5PrIQYuRo?t=52

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: reszka » 28 maja 2018, 20:20

Jeżeli masz jakikolwiek powód żeby faulować w 16 turze - fauluj. Długa liga, osłabienie przeciwnika-lidera w grupie - to są dobre powody. Faulowanie w półfinale gdy przegrywamy - nie, nie jest.
Vincent pisze: 25 maja 2018, 10:34 Są też dla mnie globalne wyjątki jak bull centaur ST 6, wood elf AG 5 i ST4, albo natural one turnerzy.. takie rzeczy są nie ludzkie i nie powinno ich być na boisku :D
NIEZALEŻNIE czy to ma sens - zawsze fauluj WD AG 5 i ST4, albo natural one turn TD (gutter z +1MV sprint+sure feet). Takie coś nie ma prawa istnieć. Kurde, w następnym sezonie dalej chcesz grać przeciwko czemuś takiemu?

Dawno temu koleś miał takiego guttera jak opisałem, tylko miał jeszcze +1AG, grał na 16 zawodnikach i koleś ZAWSZE był w rezerwie. Wchodził tylko na 1TTD. Jak nie wypadły 2 gały/blitz to przeciwnik nawet go nie dotykał. W każdym innym wypadku koleś miał gwarantowany remis. Coś takiego było celem każdego przeciwnika. Jak raz kolega grają przeciwko temu czemuś dostał blitza, to nie dość, że blitzował właśnie jego (nie powalił z RR) to jeszcze na zakończenie tury użył na nim maga (jedynie przebił pancerz) a potem jeszcze faulował w kolejnej turze. Skończyło się na dzwonie. Była to 1 tura, ale nawet jakby była 16 to tak, faul byłby na miejscu.

Koleś dzięki temu GR miał 0 porażek, a nie był najlepszym graczem, nigdy nie był w top 3.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Blak
rekrut
Posty: 196
Rejestracja: 13 maja 2018, 19:15

Re: Savoir vivre

Post autor: Blak » 01 cze 2018, 14:54

Zgadzam się z tym co na początku napisał Reszka. Jeśli faulujemy i mamy mieć z tego jakikolwiek profit (teraz lub w przyszłości), to jest ok, ale jeśli robimy to tylko po to, by osłabić przeciwnika (odpadamy po tym meczu), to jest to słabe.
Nie "meczy"... MECZÓW!

Awatar użytkownika
SuicidekidPL
blitzer
Posty: 1338
Rejestracja: 28 wrz 2017, 19:47

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: SuicidekidPL » 07 cze 2018, 10:57

Kolejna kwestia odnośnie sławowiwru, przy czym do wersji online.
Co myslicie o odpauzowywaniu zapałzowanej gry ? Grajac wczoraj na openie dostałem telefon z pracy któremu musiałem poswiecic troche czasu.
Przeciwnik odpauzowal mi gre 3 krotnie, po 2 razie zapytal o przyczyne, gdy napisalem ze telefon biznesowy nie zrobiło to na nim wrazenia a prosiłem go moze o minute.
Zakładam, że mógł to być mały krnąbrny francuz.
A co do faulowania.. nuffle zawsze chce krwii.
Steam: youngleszcz

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Savoir vivre

Post autor: Pieta » 07 cze 2018, 11:15

Ja bym się wkurzył jakby mi ktoś bez podania przyczyny wcisnął pauzę na bliżej nieokreślony czas. Jeszcze niedawno nie było czegoś takiego jak pauza i jakoś ludzie dawali radę.
Żeby spytać o powód chyba jest tak na tym czacie, że trzeba niestety odpauzować przeciwnikowi.

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: Smollar » 07 cze 2018, 12:24

SuicidekidPL pisze: 07 cze 2018, 10:57 (...) Przeciwnik odpauzowal mi gre 3 krotnie, po 2 razie zapytal o przyczyne, gdy napisalem ze telefon biznesowy nie zrobiło to na nim wrazenia a prosiłem go moze o minute.
Klasyczny dupek, ot co.
Pieta pisze: 07 cze 2018, 11:15 (...) Żeby spytać o powód chyba jest tak na tym czacie, że trzeba niestety odpauzować przeciwnikowi.
Nie, w trakcie pauzy można swobodnie pisać na czacie.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: Vincent » 07 cze 2018, 18:33

Mi jakby ktoś ot tak zapauzował, poczekałbym może z 30 sekund. Następnie spytał na czacie o co chodzi, jakbym odpowiedzi nie dostał, to bym odpauzował. Tym bardziej że to open i wyniki nie mają znaczenia.
Na CCL bym poczekał może ze 3 minuty i odpauzował. Jakby mi ktoś napisał o co chodzi i by poprosił z 5 minut - to spoko, poczekałbym.
W innych, prywatnych ligach oczywiście bym poczekał tyle ile trzeba.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2018, 19:56 przez Vincent, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kicaf_
rezerwowy
Posty: 780
Rejestracja: 25 gru 2017, 16:41
Lokalizacja: Wrocław, czasem Koszalin

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: kicaf_ » 07 cze 2018, 19:04

Smollar pisze: 07 cze 2018, 12:24
SuicidekidPL pisze: 07 cze 2018, 10:57 (...) Przeciwnik odpauzowal mi gre 3 krotnie, po 2 razie zapytal o przyczyne, gdy napisalem ze telefon biznesowy nie zrobiło to na nim wrazenia a prosiłem go moze o minute.
Klasyczny dupek, ot co.
+1
steam:kicaf_
bb2:Facik

I want your skulls

https://youtu.be/7B5PrIQYuRo?t=52

Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: Savoir vivre

Post autor: bor667 » 07 cze 2018, 20:01

jeśli ktoś oczekuje, że uszanuję jego pauzę i nie włączę gry, to ja oczekuję, że ta druga osoba uszanuje mnie i napisze cokolwiek wyjaśnienia, że ma sraczkę czy telefon.Wtedy nie ma problemu. Tylko tyle i aż tyle. Szanujmy się wzajemnie. Możemy się blitzować, faulować, zabijać ale z szacunkiem :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość