Dopuszczenie figurek

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Zablokowany
NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: NairoD » 05 lut 2020, 15:56

No to rozumiem [mention]Poe[/mention] że jak przyjade z druzyna ludzi (ktorych posiadam) z 2 ed to dla ciebie jestem burak bo to atak klonów... Sorki ale to.moja pierwsza ever kupiona za ciezka kase w dzieciecych/mlodzienczych latach druzyna do BB.

(Nazapierdalalem sie jako malolat z ulotkami zeby ich kupic).

Chyba na zlosc zaczne nimi grac. W końcu to oficjalne pacynki od GW 😋
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Poe
podawacz piłek
Posty: 45
Rejestracja: 06 paź 2018, 08:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Poe » 05 lut 2020, 23:01

widzę panowie dyskusja kręci się wokół wyciągania słów z kontekstu i dopisywania do nich swoich własnych ideologii żeby wszystko wykręcić dupą.
Poe pisze: 05 lut 2020, 14:14 Chyba że ktoś planuje celowo wprowadzić na stole zamieszanie grając jedenastoma identycznymi modelami i wykorzystać to do wygrania meczu, to bardzo mi przykro ale jest burakiem. Mam nadzieję że nie ma tutaj takich. :p
po pierwsze nie nazwałem nikogo burakiem, napisałem że JEŚLI KTOŚ CELOWO LICZY NA TO ŻE PRZECIWNIK SIĘ POMYLI BO NIE ROZRÓŻNI MODELI TO JEST BURAKIEM, a to jest zdecydowana różnica i średnio tu widzę wyzywanie kogoś, czy jakiekolwiek osobiste wycieczki.
ale jest na to dobre przysłowie: uderz w stół. ;)
Poe pisze: 05 lut 2020, 14:14 chociaż Necroni to trochę atak klonów.
Poe pisze: 05 lut 2020, 14:14 Guardiany miały tarcze, więc jakoś dało radę.
po drugie khemri R2 nie nazwałem atakiem klonów i wydaje mi się że wyraźnie napisałem że guardiansi mieli tarcze więc jakoś dało radę, tylko samych necronów, którymi sam gram w w40k bo większość ich modeli jest praktycznie taka sama, jakbyście się przyjrzeli i przeczytali mojego posta jeszcze raz, bez kija głęboko tam w dole i dopisywania do moich słów jakiejś chorej samoubliżającej sobie filozofii, to może by to do was dotarło.

NairoD graj sobie nawet na złość kulkami gówna z wbitymi zapałkami jeśli chcesz, bo ani cię tu nie wywołałem, ani nawet nie wspomniałem o twojej drużynie ludzi, a sama kwestia buraka padła w totalnie innym kontekście (i nie, nie był to kontekst atak klonów = burak), ale w sumie po raz kolejny widzę uderz w stół. ;)

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: NairoD » 05 lut 2020, 23:29

Poe przyjacielu stonuj prosze swoje wypowiedzi.

Nikt tu po za tobą nie zniża sie go wylulgaryzmów. Piszesz o figurkach, złośliwościach itp rzucajac w eter oskarżenia bezosobowo w stosunku do calej spolecznosci TTBB (ja troche wyczuwam w tym projekcje ale nie mielismy przyjemnosci sie spotkac wiec nie bede jeszcze tego ferował). Jestem jej częścią tak samo jak każdy użytkownik tego forum i bardzo dziwie sie kiedy dorosly czlowiek tak sie zchowuje. Powściągnij zatem nieco język młodzieńcze.

Podalem Ci rzeczowy przyklad figurek ktore określiłeś mianem złośliwego i celowego ataku klonów z przekąsem (bo widziales tam emotke, prawda?). Kocham te pacynki po mimo ze sa koszmarne ale mam sentyment o ktorym pisalem, wrzucajac takie zarzuty ciszniesz ludziom ktorzy na tych modelach grali na długo przed tobąbw tą zacną gre (przy okazji ślimaqowi tez ciśniesz w ten sposób, spytaj jaktam jego klonowe woody😜).

Wracajac do meritum dyskusji ja z checia zagram z legosami gutty, niestety najblizsza okazja na goat ;)
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Poe
podawacz piłek
Posty: 45
Rejestracja: 06 paź 2018, 08:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Poe » 05 lut 2020, 23:43

nie przypominam sobie żebym chociaż raz napisał o ludziach z drugiej edycji jako "celowym ataku klonów", nie widzę też tego nigdzie w moich postach.
jedyne co jest póki co rzeczowe to twoje przeinaczanie moich wypowiedzi. jeśli chodzi o moje rzekome oskarżenia
Obrazek to albo oskarżenia albo bezosobowe. ;) gdybam, do tego dodałem że mam nadzieję że nie ma tutaj nikogo kto celowo robiłby coś takiego, ale reagując na to osobiście może masz coś za uszami? :p ("przekąs")

NairoD pisze: 05 lut 2020, 23:29 Nikt tu po za tobą nie zniża sie go wylulgaryzmów.

o, ironio.
obraz:
Obrazek

a teraz pozwolisz, że grzecznie wyoutuje się z tej jałowej pogawędki bo widocznie totalnie do niczego nie prowadzi. :)

Awatar użytkownika
Kędzi
rekrut
Posty: 399
Rejestracja: 16 sie 2018, 01:35
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Kędzi » 05 lut 2020, 23:58

Poe pisze: 05 lut 2020, 23:43
NairoD pisze: 05 lut 2020, 23:29 Nikt tu po za tobą nie zniża sie go wylulgaryzmów.

o, ironio.
obraz:
Obrazek

a teraz pozwolisz, że grzecznie wyoutuje się z tej jałowej pogawędki bo widocznie totalnie do niczego nie prowadzi. :)
Wygrałeś 😀😂
Wyniki turniejowe(W/R/P):
25/6/8
Zdobyte:
- Best defender- WC 18, -Most TD- RB 19, 2 miejsce RB 18

Awatar użytkownika
Dzoooma
rekrut
Posty: 184
Rejestracja: 15 sty 2018, 17:04
Lokalizacja: Tajna baza Gamoni w Górach Sowich

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Dzoooma » 06 lut 2020, 07:29

Widzę, że część osób stara się sformalizować coś czego nie da się sformalizować. Czytelność modeli to kwestia do pewnego stopnia subiektywna i tylko pozornie skorelowana z tym jak bardzo ktoś się przyłożył do malowania. Operując na własnym przykładzie - moje amazonki. Konwertowałem je z modeli do Warzone'a. Całość powstała jako projekt "artystyczny" zanim jeszcze poznałem zasady BB i zacząłem w to grać. Mimo, że dzięki opinią chłopaków z klubu starałem się dobrze oznaczyć poszczególne pozycje, to spotkałem się zarówno z opiniami, że są nieczytelne jak i z tymi, że są czytelne bez problemu. Udało mi się za nie zdobyć nagrodę modelarską na Bricku i wyróżnienie na Winterze, ale rozumiem, że niektórych może nie przekonywać oznaczenie pozycji, które dla mnie jest oczywiste. Analogicznie ja nie lubię grać z drużynami ludzi, krasiów czy orków od GW bo dla mnie są nieczytelne, ale oczywiście ich nie zbanujemy z tego powodu. Koncepcję rozróżnienia pozycji kolorami włosów za to bardzo lubię i sam ją zastosowałem w swoich elfach. Wszystko rozbija się, tak jak wspomnieliście, o celowość pewnych zabiegów, ale tego nie jesteśmy w stanie wyplenić stosując jakieś odgórne regulacje.

W wielu systemach powstała zasada 3 kolorów. Nie jest to idealne, ale w większości przypadków się sprawdza. Kwestię wykończonych podstawek można rzeczywiście zamienić na jednolite podstawki (choć kwestia nie jest warta specjalnego bicia piany). W sytuacjach w których drużyna/model odbiega od przyjętych przez nas standardów, decyzja powinna należeć do organizatora i tyle.

Koncepcja Lego Khemri mi osobiście się mega podoba (chociaż ja bym je przykleił na normalne podstawki :mrgreen: ) - ale to znowu subiektywna ocena. Reasumując: [mention]rover[/mention] czy [mention]reszka[/mention] wygrają nawet z brzydkimi modelami, ja przegram z najładniejszymi, a [mention]sim00n[/mention] napije się z każdym sympatycznym gościem niezależnie od modeli :D Tylko gości z dedlajnu i krasie trzeba zbanować, więc zajmijmy się poważnymi sprawami :lol: ;) <3

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: MarkusNord » 06 lut 2020, 10:05

Proszę admina o zamknięcie tego tematu. To co się tu wyprawia to jakaś groteska. [mention]Pieta[/mention] interweniuj proszę.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Zablokowany

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość