Dopuszczenie figurek

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Misque » 02 lut 2020, 15:41

NairoD pisze: 02 lut 2020, 15:21
A czy to bedzie kasztan czy jakas pacyna nad ktora sie ktos spuszczal 20h nie bedzie mialo kompletnie znaczenia dla samej gry
A może ktoś się spuszcza nad kasztanem, używając twojej terminologii, opisu?

Trochę szacunku dla ludzi, którzy hobby w BB łącza 50 do 50% w grze i malowaniu, nie po to maluję żebym szedł na turniej i się spuszczał i dowartościowywał, tylko to bardzo lubię. Trzy kolory i podstawki, to jest od ponad roku, od kiedy zacząłem grać, więc zasady już dawno były.

Wolnosc dla kasztanów! Kasztany na łąki, nie na boiska 😆
Obrazek

Doman
rekrut
Posty: 118
Rejestracja: 27 cze 2018, 07:58

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Doman » 02 lut 2020, 15:46

Tyle ode mnie w temacie :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Domelski
rezerwowy
Posty: 615
Rejestracja: 25 sty 2019, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Domelski » 02 lut 2020, 15:57

Z tym rozróżnianiem też może być subiektywnie i proponuje dorzucić zapis o konieczności pomalowania rantów podstawek. Będzie to mega pomocne i usankcjonuje pewne kwestie. Co do lego to skille w dłoni najbardziej mi się podobają, jak dla mnie to podstawka powinna być figurkowa (raczej nie ma znaczenia czy okrągła czy kwadratowa) a nie klockowa. Sam sprzedałem część Warzonego Imperialu i figsy do BB kupiłem dla klimatu.
Jak czytam ten wątek to temat rzeka i mam pomysł. Zakładam, że turnieje organizowane są dla społeczności to po każdym turnieju lub/i okresowo po sezonie można robić ankiety z tym co było fajne i niefajne. Te "fajne" będą wskazówką dla organizatorów co należy powielać na kolejnych turniejach lub rozwijać kolejne wariacje. Ostatnio wprowadzono na Goat Cup zgłoszenia na podstawie przelewu a nie posta na forum i cena uzależniona od czasu przelewu to moim zdaniem krok w dobrą stronę. Te "niefajne" tematy do konstruktywnego przemyślenia, co można zrobić inaczej lub lepiej. Powyższa wymiana zdań pokazuje siłę społeczności, że żyje i temat jest istotny. Ankieta pozwoli ocenić skalę zainteresowania danym tematem. Oczywiście to informacje dla organizatorów, ale bardziej świadomie decyzje będą mogły być podejmowane i może przełożyć się na zwiększenie liczebności społeczności. Być może jest potrzeba dedykowanych turniejów dla modelarzy i bitewniaków.
Jestem tylko zwykłym graczem, który ma frajdę z przegranych meczy z doświadczonymi trenerami i nie czuje się na siłach ustalać co i jak ma być, stąd pomysł ankiet, które w mojej ocenie pomogą organizatorom podejmować decyzje i poznać lepiej społeczność i odpowiedzieć na kilka pytań czy np. obiad w cenie lub okrzyki w stylu "j***ć elfy" zwiększają czy zmniejszają społeczność.
Obrazek

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: NairoD » 02 lut 2020, 16:46

Misque pisze: 02 lut 2020, 15:41
NairoD pisze: 02 lut 2020, 15:21
A czy to bedzie kasztan czy jakas pacyna nad ktora sie ktos spuszczal 20h nie bedzie mialo kompletnie znaczenia dla samej gry
A może ktoś się spuszcza nad kasztanem, używając twojej terminologii, opisu?

Trochę szacunku dla ludzi, którzy hobby w BB łącza 50 do 50% w grze i malowaniu, nie po to maluję żebym szedł na turniej i się spuszczał i dowartościowywał, tylko to bardzo lubię. Trzy kolory i podstawki, to jest od ponad roku, od kiedy zacząłem grać, więc zasady już dawno były.

Wolnosc dla kasztanów! Kasztany na łąki, nie na boiska 😆
Misqe wez ty jeszcze raz przeczytaj co napisalem, tylko na spokojnie bez emocji.

Szanuje ludzi ktorzy poswiecaja sie czesci artystycznej hobby jak i ludzi ktorzy maja ten aspekt.. powiedzmy gdzies i kochaja piekno plastiku/metalu. Zaproponowalem tylko rozwiazanie :P
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Oren » 02 lut 2020, 16:54

Mówimy o szacunku do ludzi którzy malują figurki a zapominamy o ogólnym szacunku po prostu do ludzi do community. Nagle wychodzi że Ci co malują figsy są lepsi i ich musimy wielbić i jak jest im źle bo przeciwnik nie postarał się albo nie potrafi ładnie malować to najlepiej po główce pogłaskać.

Jak mówimy o szacunku to mówmy o pełnym szacunku a nie tylko dla wybranych!
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Misque » 02 lut 2020, 17:05

Oren pisze: 02 lut 2020, 16:54 Mówimy o szacunku do ludzi którzy malują figurki a zapominamy o ogólnym szacunku po prostu do ludzi do community. Nagle wychodzi że Ci co malują figsy są lepsi i ich musimy wielbić i jak jest im źle bo przeciwnik nie postarał się albo nie potrafi ładnie malować to najlepiej po główce pogłaskać.

Jak mówimy o szacunku to mówmy o pełnym szacunku a nie tylko dla wybranych!
Oren nigdzie, w żadnym moim poście nie napisałem o tym, że ten kto maluję jest lepszy i że nie mam szacunku dla tych co tego nie robią, szacunek mam dla wszystkich ludzi. A już na pewno o uwielbieniu, grałeś ze mną na Rekinie, ba jest to jeden z moich ulubionych meczy ever in BB, czy ja w jednym zdaniu powiedziałem wtedy o malowaniu, nie, bawiliśmy się przednie grając na dużym kacu i śmiejąc się dwie godziny.
Tak jak pisałem, mam szacunek do wszystkich, nie chce grać z kasztanami, a idzie to w tym kierunku, a zasada jaka jest teraz na masterach działała bardzo dobrze. Pozdro
Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: MarkusNord » 02 lut 2020, 19:13

Mam pytanie do organizatorów tegorocznego Euro. Jakie są rystrykcje odnośnie modelingu drużyn zgłaszanych na Eurobowl? Są jakieś wytyczne co do kształtu modeli tudzież malowania?
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Bratiszka » 02 lut 2020, 19:18

MarkusNord pisze: 02 lut 2020, 19:13 Mam pytanie do organizatorów tegorocznego Euro. Jakie są rystrykcje odnośnie modelingu drużyn zgłaszanych na Eurobowl? Są jakieś wytyczne co do kształtu modeli tudzież malowania?
Raczej nic z tego bo zagranica nie ma takich zasad jak my co nie raz już Ci co byli na WC i EB pisali, wątpię by coś się miało zmienić akurat w kwestii tego typu zawodów
Obrazek

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: R2-D2 » 02 lut 2020, 19:55

Doman pisze: 02 lut 2020, 15:46 Tyle ode mnie w temacie :)


Obrazek
Obrazek
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

stikman
liniowy
Posty: 1088
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: stikman » 03 lut 2020, 00:03

Po przeczytaniu 4 stron wymiany tych żenujących przepychanek, śmieszków, używania grubych słów, braku dystansu, przedłużania sobie penisa oraz debilnego rejtanowania chciałem wam podziękować.
Od jutra będę miał więcej czasu na malowanie, bo zamierzam już tylko czytać dział o informacjach turniejowych.

Co poniektórzy powinni się zastanowić, bo pierdolą o szacunku, a piszą takie teksty, że powinni dostać w ryj.

I chciałbym rozwiać wątpliwości wszystkich, że to najlepsze community. To nie jest prawda. W nim się po prostu przyjemnie pije.
Poza tym to takie samo community jak każde inne, gdzie bije się piane i poświęca niepotrzebnie czas na tematy związane z plastikowymi figureczkami.
Opierdala się dupę innym, naśmiewa, napina i próbuje leczyć kompleksy. Na razie to tak nie boli, bo jeszcze nas mało, ale wszystko się spierdoli tak jak zawsze :)
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Zablokowany

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość