Dopuszczenie figurek

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Elkołak » 03 lut 2020, 14:25

Kretonal pisze: 03 lut 2020, 13:37 Ja będę rzucał cegłą na kickofie z trybun
To wjeżdżam z pokrywką :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3815
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: MarkusNord » 03 lut 2020, 14:33

Elkołak pisze: 03 lut 2020, 14:25
Kretonal pisze: 03 lut 2020, 13:37 Ja będę rzucał cegłą na kickofie z trybun
To wjeżdżam z pokrywką :D
Masz moją pałkę! XD
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Elkołak » 03 lut 2020, 14:37

MarkusNord pisze: 03 lut 2020, 14:33
Elkołak pisze: 03 lut 2020, 14:25
Kretonal pisze: 03 lut 2020, 13:37 Ja będę rzucał cegłą na kickofie z trybun
To wjeżdżam z pokrywką :D
Masz moją pałkę! XD
Pałkę mam swoją :lol: Lepiej spray na komary załatw :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1587
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: bialy » 03 lut 2020, 14:40

Przyjadę z kolegami...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: DoTheMario » 03 lut 2020, 15:40

Fajnie się tę nitkę czytało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Sir Mewash » 05 lut 2020, 09:56

ok przyjechałem do domu, przeczytałem to się zapytam bo zaczynam się martwić w którą stronę idziemy w naszym hobby (dla mnie osobiście ten zestaw lego spełnia wszystkie wymogi ALE nie ja organizuje turniej)

Pytanie 1:
Czy drużyna klonów figurek GW spełnia wymogi jeśli będzie pomalowana i rozróżnię czytelnie pozycję kolorami włosów?
Przykład (niestety nie mam zdjęcia) drużyna z Eurobowlu w Porto cała zrobiona z Wardancerów w stylu Davida Bowie miała rozróżnione pozycje za pomocą kolorów piuropuszy. Dodam że była to drużyna Dark Elfów

Pytanie 2:
Czy drużyna może być zrobiona z figurek do innego systemu? Wh40k?
Przykład drużyny Slimaqa, moim zdaniem bardzo fajna drużyna DE zrobiona z figurek Dark Eldarów do 40tki

Osobiście
1. Wolał bym nie bo w naszej grze w szczególności przy 6 grach. przejrzystość i zrozumiałość drużyny jest ważniejsza niż pomalowanie jej mega profesjonalnie.
2. Uważam że pomysł przejrzystość i zrozumiałość drużyny jest ważniejsza niż firma, rodzaj materiału z którego jest ona zrobiona.

Moim skromnym zdaniem dążmy aby figurki którymi gramy przedstawiały drużyny do blood bowla (powtórzę się) były przejrzyste i zrozumiałe. Kasztany/kapsle/monety odpadają gdyż nie przedstawiają figurek zawodników. Osobiście wolę grać z taką drużyna khemri niż z drużyną która będzie machnięta w 3 kolory z czego jeden będzie rozróżniał pozycje na której figurka gra...

[mention]bialy[/mention] Jak zrobisz całą drużynę z kasztanów na takim poziomie z przyjemnością bym z nią zagrał :)
Nie zapomnij tylko o rozróżnieniu pozycji, podstawkach i malowaniu ;)

P.S. Dla mnie aspekt modelarsko/malarski jest BARDZO ważny ale nie każdego musi to kręcić.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Poe
podawacz piłek
Posty: 45
Rejestracja: 06 paź 2018, 08:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Poe » 05 lut 2020, 14:14

Sir Mewash pisze: 05 lut 2020, 09:56 Pytanie 1:
Czy drużyna klonów figurek GW spełnia wymogi jeśli będzie pomalowana i rozróżnię czytelnie pozycję kolorami włosów?
Przykład (niestety nie mam zdjęcia) drużyna z Eurobowlu w Porto cała zrobiona z Wardancerów w stylu Davida Bowie miała rozróżnione pozycje za pomocą kolorów piuropuszy. Dodam że była to drużyna Dark Elfów
Rozróżnianie zawodników po kolorach ich włosów to trochę słaba opcja dla daltonistów, których osobiście znam kilku, jeden nawet gra w BB. :lol:
A teraz trochę poważniej: grasz w słabym oświetleniu, jesteś zmęczony, pijany, rozróżniłbyś który wardancer do wiczka a który wardancer to blicer? Ja nie i siadając do stołu podziękowałbym ci za mecz widząc taką ekipę.
Sir Mewash pisze: 05 lut 2020, 09:56 Pytanie 2:
Czy drużyna może być zrobiona z figurek do innego systemu? Wh40k?
Przykład drużyny Slimaqa, moim zdaniem bardzo fajna drużyna DE zrobiona z figurek Dark Eldarów do 40tki
Grałem na Polish open z Necronami jako Khemri. Dało się grać, chociaż Necroni to trochę atak klonów. Guardiany miały tarcze, więc jakoś dało radę. Widziałem masę drużyn konwertowanych z innych systemów. Dopóki da się rozpoznać który zawodnik to który znajdując się w wyżej wymienionym stanie i/lub warunkach, graj sobie nawet space marinesami, aby nie biegali po boisku z bolterami. ;) swoją drogą chętnie zobaczyłbym taką drużynę bo dają max możliwości do zabawy.
Sir Mewash pisze: 05 lut 2020, 09:56 Osobiście
1. Wolał bym nie bo w naszej grze w szczególności przy 6 grach. przejrzystość i zrozumiałość drużyny jest ważniejsza niż pomalowanie jej mega profesjonalnie.
2. Uważam że pomysł przejrzystość i zrozumiałość drużyny jest ważniejsza niż firma, rodzaj materiału z którego jest ona zrobiona.

Moim skromnym zdaniem dążmy aby figurki którymi gramy przedstawiały drużyny do blood bowla (powtórzę się) były przejrzyste i zrozumiałe. Kasztany/kapsle/monety odpadają gdyż nie przedstawiają figurek zawodników. Osobiście wolę grać z taką drużyna khemri niż z drużyną która będzie machnięta w 3 kolory z czego jeden będzie rozróżniał pozycje na której figurka gra...
Dodatkowo- nikt nie zmusza tutaj nikogo do malowania na poziom golden dragon prize winner. NORMALNE malowanie, ile kto potrafi też jest bardzo okej. W gruncie rzeczy spora część tego tematu kręci się wokół rozpoznawalności drużyny i poszczególnych zawodników. Malowanie swojego szitu pomaga przeciwnikowi tych zawodników odróżnić, bo zazwyczaj pozycyjni mają więcej detali, albo inną konstrukcję pancerza czy upierzenia, której bez malowania nie widać.
Chyba że ktoś planuje celowo wprowadzić na stole zamieszanie grając jedenastoma identycznymi modelami i wykorzystać to do wygrania meczu, to bardzo mi przykro ale jest burakiem. Mam nadzieję że nie ma tutaj takich. :p

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Sir Mewash » 05 lut 2020, 14:42

Poe pisze: 05 lut 2020, 14:14 to bardzo mi przykro ale jest burakiem.
Admin ON: Proszę nie rzucać obraźliwych określeń nawet w nieokreślonym kierunku. Czas zakończyć osobiste wycieczki na tym forum. Admin OFF
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1699
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: R2-D2 » 05 lut 2020, 15:06

Czuje sie wywołany do tablicy właścicielem tych Necronów jestem ja, była to moja druga drużyna i pierwsza bieda konwersja, czy to atak kolonów? Ja tak nie uważam bo dołożyłem wszelkich starań żeby pozycyjni się wyróżniali.

W dobie całej tej dyskusji dodam jeszcze:

Czy wysłałem zdjęcie drużyny bo się bałem że organizator jej nie dopuści? Krótka odpowiedz: Nie

Czy wysłał bym teraz jej foto z pytaniem czy zostanie dopuszczona? Nie bo spełnia wszelkie wymogi, a ja dałem upust mojej radosnej twórczości ćwicząc rekę oko oraz wyboraźnie by być lepszym artystom om om <patrzy w dal za okno>

Poniżej album do zdjęć Neronów z fap folderu :D

https://drive.google.com/open?id=1QlOxt ... PTQ6-SS1Xv
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: reszka » 05 lut 2020, 15:50

R2-D2 pisze: 05 lut 2020, 15:06 , czy to atak kolonów?
Obok ataku klonów to nawet nie stało. Przepiękna drużyna, wszystko mega czytelne.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Zablokowany

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość