Dopuszczenie figurek

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Dopuszczenie figurek

Post autor: Vincent » 06 lip 2019, 22:02

Nie wiedziałem gdzie zapytać, więc będzie tutaj.
Czy organizatorzy turniejów mogliby mi powiedzieć jakimi ogólnymi wytycznymi sugerują się jeśli chodzi o dopuszczenie figurek na turniej?
Głównie nurtuje mnie następujące kwestia:
Mam Wood elfy od Willy miniatures. Czy jeśli chciałbym je wystawić jako pro elfy to ktoś może mieć zastrzeżenia? Blitzerzy byliby wardancerami, a dalej catcherzy, throwerzy i liniowi to swoje odpowiedniki.
Idąc dalej. Czy byliby dopuszczeni jako dark elfy lub high elfy? Zastanawiam się na ile muszę kombinować inny team. Bo jeśli mam możliwość to na turnieju wolę grać figurkami firmy trzeciej niż GW ale też nie koniecznie chce kupować X teamów po 80€.

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: KapitanStokczan » 06 lip 2019, 22:25

Vincent pisze: 06 lip 2019, 22:02 Nie wiedziałem gdzie zapytać, więc będzie tutaj.
Czy organizatorzy turniejów mogliby mi powiedzieć jakimi ogólnymi wytycznymi sugerują się jeśli chodzi o dopuszczenie figurek na turniej?
Głównie nurtuje mnie następujące kwestia:
Mam Wood elfy od Willy miniatures. Czy jeśli chciałbym je wystawić jako pro elfy to ktoś może mieć zastrzeżenia? Blitzerzy byliby wardancerami, a dalej catcherzy, throwerzy i liniowi to swoje odpowiedniki.
Idąc dalej. Czy byliby dopuszczeni jako dark elfy lub high elfy? Zastanawiam się na ile muszę kombinować inny team. Bo jeśli mam możliwość to na turnieju wolę grać figurkami firmy trzeciej niż GW ale też nie koniecznie chce kupować X teamów po 80€.
Spokojnie jak dla mnie możesz grać proxo elfami :) Jeżeli czytelność pozycyjnych będzie widoczna to luzzzz. Jeślli chodzi o wymogi turniejowe to muszą być pomalowane na minimum 3 kolory + Podstawka pomalowana
NAF 25276

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: 2GUTTA » 07 lip 2019, 10:32

przeciez woody rovera wygladaja jak robocopy albo andrego darki wygladaja jak terranie ze starcrafta xD

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 661
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Marcepan » 07 lip 2019, 16:45

Tak jak pisze [mention]KapitanStokczan[/mention] dopóki przeciwnik może odróżnić pozycyjnych (oraz spełnione są malarskie wymogi turnieju) to możesz grać nawet pomalowanymi kasztanami :P tu akurat przesadziłem, ale raczej nie ma u nas spiny o to, że grasz modelami które nie są dokładnym odzwierciedleniem wizji GW ;)

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Vincent » 07 lip 2019, 16:50

Ok, dzięki. To jestem spokojny. Akurat problem by był ew. z darkami, bo byłby problem z witchką czy runnerem, ale akurat nimi grać nie planuje. Bardziej EU/HE a u nich positionale odpowiadają WE. Figurki od GW bardziej kolekcjonersko sobie zbieram, ale konieczność kupowania dwóch boxów i kombinowania nieco mnie zniechęca do ich używania :D

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Oren » 08 lip 2019, 10:45

[mention]Redil[/mention] gra wood elfami wszędzie a figurki ma darkowe....bez problemu.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Domingo » 11 lip 2019, 16:44

Jako jeden z organizatorów turniejów tylko potwierdzę to co pisali przedmówcy. Sam mam pro elfy malowane tak, bym mógł je wystawić jako woody. Jeśli drużyna jest czytelna (widać kto jest kim w drużynie) to nie widzę żadnego problemu.

Natomiast to nie jest nigdzie odgórnie zarządzone. NAF nie ma wytycznych w tej kwestii (są np. turnieje "NAFowe" na których gra gość klockami LEGO) a nasza Polska scena ustaliła tylko kwestie modelarskie (malowanie na min. 3 kolory i zrobione podstawki)

Także może nas teoretycznie spotkać turniej na którym np. będzie wymóg "tylko modele GW" albo "możesz grać i kasztanami".
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: KapitanStokczan » 11 lip 2019, 21:17

Tak w ogóle to [mention]Juamax[/mention] czyli nasz HiszpanoPolak marudzi ze nas pojebalo z tymi wymogami:) w Hiszpanii nikt czegoś takiego nie robi:p
NAF 25276

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: 2GUTTA » 11 lip 2019, 21:44

ja tylko marudziłem ze moje khemri z lego wygladaja lepiej niz 1/3 figurek graczy i sa przejrzysciej oznaczone, a "i (są np. turnieje "NAFowe" na których gra gość klockami LEGO) " to m.in mistrzostwa swiata x2. ale organizator powinien o tym decydowac i tyle - to ze inni cos gdzies dopuszczaja, to nie ma znaczenia

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: Dopuszczenie figurek

Post autor: Kretonal » 15 lip 2019, 08:50

Domingo pisze: 11 lip 2019, 16:44 ..... albo "możesz grać i kasztanami".
Jaki Ty mnie teraz Domingo zajebisty pomysł na lokalny turniej podsunąłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Zablokowany

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość