Drafty 2021

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 13 sie 2021, 22:00

Czeftek pisze: 13 sie 2021, 12:04 Dlaczego Underword ma łapówkę za 100 a nie za 50?
Bylo omawiane. Przeczytaj pierwsza strone tego topicu.

Czeftek pisze: 13 sie 2021, 12:04 Dlaczego Chaos Renegades, High Elves, Chaos Chosen stoją obok Old World Alliance, Black Orcs, Nurgla w jednej grupie? Mamy tutaj zespoły o sporej mocy kontra takie które są dużo słabsze. Co sprawia że OWA BOBY i Nurgle są kompletnie nie atrakcyjne względem pozostałej 3.
A po czym wnioskujesz, ze te trzy wymienione sa sporo slabsze? Bo mowiac szczerze to sie z tym nie zgadzam ale chetnie zobacze argumentacje.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: Draft 2021

Post autor: Czeftek » 14 sie 2021, 16:54

rover pisze: 13 sie 2021, 22:00
Bylo omawiane. Przeczytaj pierwsza strone tego topicu.
Czyli keyword dla UW jest usunięty?
rover pisze: 13 sie 2021, 22:00 A po czym wnioskujesz, ze te trzy wymienione sa sporo slabsze? Bo mowiac szczerze to sie z tym nie zgadzam ale chetnie zobacze argumentacje.
Patrząc na twój skill i doświadczenie zakładam, iż jest to pytanie retoryczno-podpuszczające, więc pozwolisz, że nie udzielę odpowiedzi.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 14 sie 2021, 19:37

@Czeftek
Nie jest retoryczno-podpuszczajace. Po prostu mam zupelnie inne zdanie i jezeli wrzucasz jakas teze to fajnie byloby ja poprzec argumentami.

Jezeli uwazasz, ze konkretne rasy sa wrzucone do okreslonego tieru bez sensu to chetnie sie dowiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Bo moze sie kompletnie gdzies pomylilem, nie wzialem czegos pod uwahe etc.

Ja gralem na BoBy i BoBami i nie uwazam, ze powinny byc nizej. Na niektore teamy to jest na serio spoko paring. To nie sa mocniejsze ogry. To sa slabsze jaszczurki. Nurgle w rekach dobrego trenera to bedzie morderca. Swietna bestia, zmieniony faul appreance skonczy niejeden mecz w kluczowym momencie, nadal swietny disturbing presence, to nadal jeden z lepszych control teamow w calej stawce. Dodatkowo moga grac z najlepszym killerem w w BB. OWA jak najbardziej kompetytywne, jedyny problem to robienie gfi na lonerach tak na serio, ale i tak to latwiejszy team niz Chaos Pakt. Wystarczy spojrzec na wyniki dobrych trenerow na FUMBBL i widac, ze ten zespol, szczegolnie na niskim TV, ma wiele argumentow.

Dodatkowo jest jeszcze kwestia ogrania danego teamu i preferencji. Np to czy lepszy jest Chaos czy Nurgle w tym drafcie to jest kwestia preferencji i ogrania danego teamu. Nurgle to po trudnuejszy team, ale nie slabszy. To, ze kiedys Chaos byl samograjem nie oznacza, ze teraz jest mocniejszy niz Nurgle. Je po prostu inny. Zupelnie sie nie zgadzam, ze te trzy teamy sa kompletnie nieatrakcyjne wzgledem pozostalej trojki. To, ze OWA jest trudniejsze niz HE nie znaczy, ze HE jest jest mocniejsze. Oznacza, ze trzeba lepiej ogarniac OWA, a nie, ze OWA z automatu powinno byc w nizszym tierze.

Wiec nie, to nie jest podpucha. Jezeli uwazasz inaczej, to chetnie sie dowiem dlaczego i moze to bedzie moglo fajnie wplynac na dalszy rozwoj draftow w Polsce. Bo na takiej zasadzie jak napisales to kazdy moze napisac dowolna rzecz, ale to zupelnie nic nie wnosi do dyskusji.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: Draft 2021

Post autor: Czeftek » 14 sie 2021, 23:24

To tak zaczynając od BOBów. BOBy to jak dla mnie to nie są słabsze Jaszczurki tylko zespół zbliżony w konstrukcji o innym playstylu. Bo o ile Jaszczury opierają są zbudowane na szybkości skinków którym trasy przecierają duże jaszczurki, tak BOBy dla odmiany przy pomocy graba mogą stworzyć ścieżkę skrótową. Ale nie o tym mowa bo oba zespoły nie są w jednym tierze.

Nurgiel - zgadzam się, że zmiana FA to boost dla zespołu, ale nie równoważy nerfa macek i obcięcia agi na liniowych. Czy możesz mi napisać jaki to jest najlepszy kiler w BB bo przyznaje się, iż nie wiem o czym mowa. Porównując Nurgla z Chaosem, ten drugi jest szybszy, zwinniejszy, tańszy (wybacza dużo więcej błędów) jak również daje możliwość wyboru Big Guy to swojego play-stylu.

OWA - IMHO nikt na polskiej scenie nie osiągnął tyle paktem co Ty, więc zawierzam całkowicie twojej ocenie tej drużyny, jako największemu specjaliście. Aczkolwiek wyciąganie wniosków odnośnie OWy na podstawie danych z FUMBBLa uważam za błędne ze względu na zdecydowanie odmienna kompozycje drużyny i zmianę zasad. Trzymam kciuki za osiągnięcie OWA wyników zbliżonych do tych jakie uzyskałeś Paktem.

High Elfy - mówimy tutaj o zespole który posiada jednego z najlepszych throwerów w grze, w asyście fenomenalnych catcherów, gdzie poziom skomplikowania one turna łatwiejszy jest tylko w szczurach, WE i EU (popraw mnie proszę jeśli się mylę).

I ponawiam pytanie propo UW:
Czyli keyword dla UW jest usunięty?
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 15 sie 2021, 08:51

Odnosnie UwD maja po prostu lapowki w normalnej cenie.

Odnosnie BoBow sa wolniejszymi jaszczurkami, z opcja rzucenia kolesiem. Graja bardzo podobnie, tylko ida wolniej i wiecej fauluja po drodze.

Odnosnie najlepszego killera w turniejowych formatach jest nim koza MB+C. Pomimo zmiany w dzialaniu tego comba to nadal jest najlepszy zawodnik do zabijania. I ten w Nurglu niczym sie nie rozni od tego w Chaosie. No i mozna miec dwoch zawodnikow z takim combem tak samo jak w Chaosie. W tym ta koze wlasnie. Bestia jest lepsza niz Minotaur i Troll. Do tego 5 disturbing presencow i faul apperance. Najbardziej boli ich nerf agi na liniowych, ale jezeli sie na tym polegalo tzn, ze sie zle Nurglem gralo. Zgadzam sie, ze Chaos wybacza wiecej bledow. Ale to nie oznacza, ze jest nagle nie wiadomo ile lepszy od Nurgla. To czy wolisz miec ciut szybszy i zwinniejszy team czy wolniejszy z Bestia i skillami nurglowymi to kwestia preferencji stylu gry.

Generalnie Twoja logika odnosnie Nurgla opiera sie na tym, ze Chaos jest latwiejszy, wiec Nurgle powinien byc w innym tierze. Zgadzam sie, ze Chaosem gra sie latwiej, bo wybasza wiecej i jest generalnie latwiejszy taktycznie, ale to nie oznacza, ze Nurgle powinien byc nizej. To oznacza, ze ma inny styl gry po prostu. I tak, Chaos moze wydawac sie przez to troche mocniejszy, ale na pewno nie jest tak, ze Nurgle jest niegrywalny.

Kierujac sie Twoja logika powinien byc jeszcze dodatkowy tier, w ktorym bylby Nurgle, Pakt, Underworld, Khemri i OWA, bo to najtrudniejsze do gry zespoly. To nie mialoby sensu, bo mierzenie tiera teamu trudnoscia jego obslugi nie ma sensu z zalozenia.

Odnosnie OWA nie ma innych danych na ten moment niz FUMBBL tak na serio, a team nie rozni sie znaczaco od tego co bylo w poprzedniej edycji. Wole go mierzyc taka miara niz taka, ze mi sie cos wydaje, a to proponujesz.

High Elfy nadal posysaja. Pomimo tego co napisales to nadal najslabsze elfy i najslabszy agi team w grze. Jezeli ktos sie odwazy nimi grac i jeszcze da sie nimi wbijac regularnie sensowne wyniki to wtedy bedzie mozna pomyslec czy powinni byc wyzej. Na ten moment nie mam takiego przekonania. Tym bardziej, ze jak zestawisz ich z jakimkolwiek innym teamem w T4 to nie powiedzialbym, ze HE ma autowina. Jednoczesnie nie widze teamow z wyzszych tierow, ktore mialyby autowina na HE.

Wiec generalnie nie zgadzam sie z Twoja argumentacja. Ja po prostu patrze na teamy z perspektywy tego co zrobia z nimi najlepsi gracze jezeli beda przegiete, a nie z perspektywy tego, zeby je dojebac, bo wtedy beda czesciej brane. Wtedy skonczymy jak z Chaosem, ktorym kiedys pol Polski gralo. To nie bylo fajne i wole wyciagac z tego wnioski i niz powielac ten sam blad.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Draft 2021

Post autor: Oren » 16 sie 2021, 19:49

Wybaczcie ale Wasze przerzucanie się argumentami przypomina mi ten filmik:

Ja mam rację!
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 16 sie 2021, 22:00

A to sorry, bo coś mi strzeliło do głowy, że skoro trochę fajnych pomysłów i sugestii się na poprzednich stronach urodziło to warto dalej rozmawiać - szczególnie jak się pojawia ktoś kto ma odmienne zdanie. Do tego głupio myślałem, że ten topic jest właśnie od tego żeby się wymieniać argumentami dotyczącymi draftu i dyskutować o tym z czego co wynika :oops: :P
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: NairoD » 16 sie 2021, 23:13

Rover czy możesz mi wytłumaczyć łopatologicznie dlaczego zabrales tańsze łapówki Underworldowi? Tego nie kumam w tym secie (wogóle zabierania umiejętności drużynie - tą drogą idąc to zredukujmy elfom agi do 3+ bo gięte elfshit itd ale to moje prywatne zdanie bo takie cos bardzo niebezpieczną furtke otwiera).

Naprawde tych kilku gównozawodników to taki gamechanger? Tak samo "wartosciowych" zawodników do faulowania maja ogry (fakt brak gutka) ale to jest staly element gry. Mysle ze team z tym ograniczeniem robi się strasznie płaski
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 16 sie 2021, 23:41

NairoD pisze: 16 sie 2021, 23:13 Rover czy możesz mi wytłumaczyć łopatologicznie dlaczego zabrales tańsze łapówki Underworldowi? Tego nie kumam w tym secie (wogóle zabierania umiejętności drużynie - tą drogą idąc to zredukujmy elfom agi do 3+ bo gięte elfshit itd ale to moje prywatne zdanie bo takie cos bardzo niebezpieczną furtke otwiera).

Naprawde tych kilku gównozawodników to taki gamechanger? Tak samo "wartosciowych" zawodników do faulowania maja ogry (fakt brak gutka) ale to jest staly element gry. Mysle ze team z tym ograniczeniem robi się strasznie płaski
Była o tym rozmowa na pierwszej stronie. Nie jestem pewien czy to dobry ruch. UwD ma teraz Gutter Runnera, który jest dla UwD bardzo dużym buffem (nie potrzebują już gwiazdy tak bardzo). Do tego zmienił się Sneaky Git, który jest jednym z najlepszych skilli w grze. UwD ma teraz sporo większy potencjał do scorowania i faulowania. Można ich wystawiać w opcji, że się raczej nie skończą na boisku i w opcji z kucharzem, na której niesamowite wyniki kręci Kopuł. Ja się bardziej zastanawiam czy nie powinni być T4 mówiąc szczerze, ale realnie potrzebuję więcej danych.

Nie można porównywać UwD do Ogrów. Ogry mają na boisku ~5 Boneheadów i dużo bardziej pod górkę ze zdobywanie TD. Mam też duży opór przed dawaniem łapówek za 50k teamom, które nie są stunty. Jak patrzę na wyniki zagranicznych turniejów, gdzie tiery są kompletnie z dupy, a ograniczeń nie ma, to myślę, że to otwiera niebezpieczniejszą furtkę niż przycinka jednej zasady specjalnej. Niedawno był turniej gdzie w top5 były 4 chaos krasie z hakflemem... Dziś widziałem wyniki Thurdballa gdzie top5 to było 1.Wampiry 2.Halflingi 3.Dwarfy 4.Slanny 5.Halflingi (a grało tam prawie 100 osób!) i patrząc na zasady mogę się domyślać dlaczego tak to wyglądało. Więc wolę zaczynać z bardziej przewidywalnego draftu, który będzie można łatwiej zmodyfikować, bo nie wiemy kiedy będą zasady maltańskie oraz jak długo będziemy musieli rzeźbić sami zanim się euro draft pojawi.

Ja się bardzo skłaniam do podzielenia ras na budżety 1150 i 1100. Wtedy można np obniżyć tier UwD i dać im mniej kasy na team. To by zaadresowało wiele problemów w całej tabelce z drużynami, ale nie zrobię tego przed Łodzią.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Draft 2021

Post autor: bialy » 17 sie 2021, 09:13

Wbiję się tutaj na szybciucha, bo grałem UdW na łapówkach na BeachBowl. Grałem tylko dlatego, że były po 50k - jakby było po 100k, to bym brał kucharza.
I w sumie dobrze bym zrobił, bo zazwyczaj wchodził mi 1 snotling z wykopu, faulować nie faulowałem bo ciągle w niedowadze. Za to rywalom w końcówkach RR ratowały tyłki.

W jednym meczu snotlingi wychodziły za to na murawę jak grzyby po deszczu i... fartownie udało się wygrać mecz (zdaje się po rzucie knypem). Mimo przewagi ilościowej na boisku - nie faulowałem, bo wolałem trzymać "chmurę" przeciw żabom niż tłoczyć się nad jakimś leżącym żabolem.
Edited: w tym meczu też kucharz zrobiłby lepszą robotę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości