Drafty 2021

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: Larry Croft » 17 sie 2021, 14:39

Oren pisze: 06 sie 2021, 21:21
Larry Croft pisze: 06 sie 2021, 20:38 A propos gwiazd - a jakby zrobić tiering gwiazd i wzięcie gwiazdy będzie skutkowało mniejszym hajsem na skille w zależności od tieru?
A czytałeś poprzednie posty? :) Bo był taki pomysł ^^
Tylko część!
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
TomB
rekrut
Posty: 121
Rejestracja: 14 lut 2019, 19:47

Re: Draft 2021

Post autor: TomB » 30 sie 2021, 06:57

A czy nie dało by się korna do 5 tieru wrzucić ale bez możliwości brania SP?
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Draft 2021

Post autor: leon » 30 sie 2021, 08:34

to ja tam amazonki tez poprosze ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
ulizzez
rezerwowy
Posty: 494
Rejestracja: 17 wrz 2018, 14:19

Re: Draft 2021

Post autor: ulizzez » 31 sie 2021, 16:36

A ja poproszę halflingi!... A, nie, przepraszam one już tu są ;-)

Genedan
rekrut
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2018, 23:58

Re: Draft 2021

Post autor: Genedan » 01 wrz 2021, 00:46

Ja bym spytał czy danie możliwości podbicia raz statystyki dla teamów stunty kiedyś jeszcze wróci?

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 01 wrz 2021, 09:53

Mozliwe. Wydaje mi sie to lepsze niz druga gwiazda.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Genedan
rekrut
Posty: 226
Rejestracja: 11 maja 2018, 23:58

Re: Draft 2021

Post autor: Genedan » 02 wrz 2021, 21:48

rover pisze: 01 wrz 2021, 09:53 Mozliwe. Wydaje mi sie to lepsze niz druga gwiazda.
Czy lepsze nie wiem co kto lubi zawsze fajna alternatywa a lepiej niech wypowiedzą sie mądrzejsze głowy.
Imo:
Zawsze fajne jak dzięki temu by bylo wiecej stunty, by się jeszcze klucili lepszy turbo stunty player czy gwiazda druga. XD

Poki by to nie dominowało mety niech sobie zyje swoim życiem, a fajnie jak ktos w tak niszowej taktyce bd szukac szansy na wygraną.

A dwie gwiazdy grif i morg jest mega, a nie agi 2+ goblin czy nizol, poki dwie gwiazdy lub podbicie stata w stunty by nie byly op i każdy tym gra widze koegzystencję obu wariantów drużyn.
Zwłaszcza ze to moze zabić niektóre tanie gwiazdy (i nie chodzi mi o wiewiórkę).

I juz widze te mozliwe warianty dla stuntych na turniej i zazdrość rasy jednej słusznej rozpiski xD.
Jestem za taka kreatywnością. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: Draft 2021

Post autor: Czeftek » 03 wrz 2021, 21:58

@rover
Ok dla ciebie Jaszczurki to łatwiejsze Boby kumam - nie zgadzam się z tym ale rozumiem dlaczego tak uważasz. Za to nie rozumiem skoro tutaj masz zespoły w 2 różnych tierach dlatego, że jeden jest łatwiejszy do grania, nie chcesz zastosować tego do Chaosu i Nurgla pomimo tego, że zgadzasz się ze mną iż jeden jest łatwiejszy do grania od drugiego. Idąc dalej piszesz, że chaos łatwiejszy jest taktycznie od Nurgla. I nigdzie nie napisałem ze Nurgiel jest niegrywalny napisałem że Nurgiel dużo mniej wybacza dlatego nie powinni być w jednym Tierze.
rover pisze: 15 sie 2021, 08:51 Bestia jest lepsza niz Minotaur i Troll.
Ciężko mi się do tego odnieść bez argumentów dlaczego tak jest.

Co do agi na linowych w Nurglu, pozwala ono operować łatwiej piłką, unikać czy odklejać się od przeciwników. Zwiększa to zasadniczo możliwości na to jak rozegrasz turę. Dlatego uważam że jest to nerf.
rover pisze: 15 sie 2021, 08:51 Kierujac sie Twoja logika powinien byc jeszcze dodatkowy tier, w ktorym bylby Nurgle, Pakt, Underworld, Khemri i OWA, bo to najtrudniejsze do gry zespoly. To nie mialoby sensu, bo mierzenie tiera teamu trudnoscia jego obslugi nie ma sensu z zalozenia.
Napisałem przecież iż uważam, że przeniesienie Tomn Kingów to dobry pomysł. O UW nie rozmawialiśmy wcale.

I tutaj nie zgodzę się z tym co piszesz. Tiering właśnie na tym polega że mocne i łatwe do grania zespoły są w Tierach 1-2 a te trudne niżej. Stunty jest uznawane za trudne do grania turniejowego dlatego jest w najniższym tierze. Zresztą nawet podręcznikowy Tiering od GW właśnie na tym się opiera czym gra się łatwiej.

OWA różni się zasadniczo między edycjami z baszujacych linowych - masz niedrobione markery na krótkich nóżkach (chodzi o Krasnoludzkich Blokerów), zmiany na niziołkach usunięcie lonera ułatwia grę i dołożenie opcji lepszego miotacza niziołkiem (drzewo) to spore zmiany w zespole IMHO

Co do Chaosu sam pisałeś o dominacji Chaosu na turniejach i że niechałbyś tego powtórzyć. Dominacja ta wnikała z tego iż Chos (podobnie zresztą jak i Pakt) był w końcowych tierach. Dominacja skończyła się gdy został przeniesiony wyżej. Tutaj znowu spada na dół i zamiast uczyć się jako środowisko na błędach zataczamy koło. Czy naprawdę chcemy powrotu do dominacji Chaosu/Paktu?

Tier przedostatni to tier zespołów które są najtrudniejsze do grania i nie są stunty (wyjątek na chwile obecną to wampiry). I teraz wkładanie do tego Tieru HE to jak dla mnie pomyłka. To zespół który dalej wybacza dużo błędów, pozwala się najłatwiej odklejać od przeciwnika przez to unikać bycia bitym, do tego łatwe możliwości operowania piłką umiejętne wykorzystanie wielu przerzutów w turze to potencjalny game changer. W tej grze nie ma autowinów szczególnie przy graczach reprezentujących taki sam poziom. Ale idąc tym co piszesz skoro uważasz ze wyższe tiery nie mają autowina z HE ergo nie są dużo lepsze dlaczego HE są w niższym tierze?


Genedan pisze: 02 wrz 2021, 21:48 A dwie gwiazdy grif i morg jest mega, a nie agi 2+ goblin czy nizol, poki dwie gwiazdy lub podbicie stata w stunty by nie byly op i każdy tym gra widze koegzystencję obu wariantów drużyn.
Nie zgodzę się z tym co Piszesz. Z perspektywy kogoś kto grał na turnieju gobasem z 4 agi to jest demon. Teraz jak bardzo wzmocnione zostanie stunty z taki np. Swooperem z 2+ agi? A już taki Beatch Bowl pokazał, iż stunty daje sobie świetnie rade i nie trzeba ich podbijać.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 03 wrz 2021, 22:51

Nie no spoko tylko ja nigdzie nie napisalem, ze jaszczurki sa latwiejsze od BoBow. Mocny vs slaby to co innego niz trudny vs latwy. Jak mieszasz te dwie rzeczy to w ogole ciezko sie odniesc do czegokolwiek w Twoim poscie.

Chaos nie dominowal dlatego, ze byl w niskim tierze, i nie przestal dominowac dlatego, ze mu jeden skill mniej dali. To w ogole o czym innym historia byla. Nie przypominam sobie dominacji Paktu i zeby nagle 1/4 Polski tym grala i zapychala top10.

Generalnie mozemy sie zgodzic, ze sie nie zgadzamy, bo chyba inaczej na wiele rzeczy patrzymy i ja nie wiem nawet jak Ci niektore moje przemyslenia wytlumaczyc.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: Draft 2021

Post autor: Czeftek » 04 wrz 2021, 23:05

Taka ciekawostka od Mike'a Davies'a
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości