Drafty 2021

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Vex
liniowy
Posty: 1159
Rejestracja: 28 lut 2019, 23:17
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Draft 2021

Post autor: Vex » 06 lip 2021, 13:33

bialy pisze: 06 lip 2021, 13:23
rover pisze: 06 lip 2021, 12:34 Fajnie byłoby też zobaczyć jak UwD sobie poradzi w T3 bez gwiazd. Bribery & Corruption mogłoby fajnie boostować ten zespół - wtedy bez gwiazdy mógłby być mocnym pickiem, ale nie chciałbym go na starcie przegiąć.

Generalnie mój pomysł jest taki, żeby przygotować draft, do którego później bez pełnej przebudowy będzie można wprowadzić gwiazdy, tylko chciałbym najpierw zobaczyć go w akcji bez gwiazd.
Generalnie underworld "bez gwiazd" ma problem taki, że nie ma co zrobić z kasą. Na dodatek przesunięcie z dolnego tieru do górnego ucina im 4-5 skilli w stosunku do tego, co było kiedyś. A wszystko z powody 4 snotlingów!


Co do gwiazd, to do mnie przemawia (już gdzieś o tym pisałem) zasada "jeśli rywal kupił tą samą gwiazdę, to gwiazda nie gra dla nikogo".
Ucina to układanie teamu "pod gwiazdę", chyba że lubisz ryzyko.
Zawsze można wrócić do rozwiązania z BB2016 tj. Swarming nie działa na turniejach. :)
Chorfy z Master chefem, bo czemu nie. :twisted:
Osiągnięcia:
Nie byłem ostatni na pierwszym turnieju(PO2019 - 87/90) :D , a grałem pierwszy raz orkami. :oops:

FUMBBL: Mr_Vex
Bydgoszcz River Trolls!!!
Jestem Marudnym Kurwiem :twisted:

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 06 lip 2021, 14:23

Generalnie underworld "bez gwiazd" ma problem taki, że nie ma co zrobić z kasą. Na dodatek przesunięcie z dolnego tieru do górnego ucina im 4-5 skilli w stosunku do tego, co było kiedyś. A wszystko z powody 4 snotlingów!
Mam wrazenie, ze 1150 powoduje ten problem w kilku teamach. Ale w przypadku UwD to nie jest tez kwestia tylko snotow. Masz relatywnie latwy dostep do comba clawmb (wiem, ze teraz jest slabszy, ale nadal zajebisty) i sneaky gita, ktora jest teraz jednym z lepszych skilli w grze na goblinach/snotach. I jednak wprowadzenie do UwD Gutter Runnera (na co wiele osob, o ironio, narzekalo ze to nerf) bardzo zwieksza potencjal scorujacy w tym zespole. Wczesniej trzeba bylo wystawic Skittera zeby miec ten efekt.
Co do gwiazd, to do mnie przemawia (już gdzieś o tym pisałem) zasada "jeśli rywal kupił tą samą gwiazdę, to gwiazda nie gra dla nikogo".
Ucina to układanie teamu "pod gwiazdę", chyba że lubisz ryzyko.
Do mnie ta zasada nie przemawia, bo jak trafisz na mirror to masz tak samo zmniejszone szanse na wygrana jak przeciwnik, wiec sie wyrownuje, a w pozostalych meczach nadal mozesz miec op rozpiske. Wiec realnie nic nie ryzykujesz.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: Larry Croft » 06 lip 2021, 14:39

Boby nie mają za bardzo dostępu do taniego dp, więc tańsze łapówki nie są takie straszne. Przydatne, kiedy bob dostanie losowego PD, ale turniej to nie liga jak wiadomo.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 06 lip 2021, 15:04

Larry Croft pisze: 06 lip 2021, 14:39 Boby nie mają za bardzo dostępu do taniego dp, więc tańsze łapówki nie są takie straszne. Przydatne, kiedy bob dostanie losowego PD, ale turniej to nie liga jak wiadomo.
Ale mówimy o Seaky Git, a nie Dirty Player. W Black Orkach jest do 12 goblinów z dostępem do tego skilla jako Primary i on jest o wiele mocniejszy niż DP.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1588
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Draft 2021

Post autor: bialy » 06 lip 2021, 15:11

Hmm... na argument "goblin może w sneaky gita" odpowiem... "elf też może" :D

A po prawdzie wszystko wyjdzie w praniu.
Bo teoretycznie... przy uwaleniu ilości skilli nie ma miejsca na skille dla goblinów. A jeśli da się skille goblinom, to szczury zejdą błyskawicznie i goblin nie pofauluje.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: rover » 06 lip 2021, 15:43

No ja mam poczucie, ze umiejscowienie pewnych zespolow jest dosc oczywiste, ale niektore wymagaja wiekszych testow. No i pewnie jeszcze beda jakies niespodzianki. Dlatego to wrzucilem ludziom do zabawy.

Jak ktos bedzie mial jakies przemyslenia czy na sucho czy po grach na ten format czy wynikajace z innego to smialo wrzucajcie.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: Larry Croft » 07 lip 2021, 11:05

rover pisze: 06 lip 2021, 15:04
Larry Croft pisze: 06 lip 2021, 14:39 Boby nie mają za bardzo dostępu do taniego dp, więc tańsze łapówki nie są takie straszne. Przydatne, kiedy bob dostanie losowego PD, ale turniej to nie liga jak wiadomo.
Ale mówimy o Seaky Git, a nie Dirty Player. W Black Orkach jest do 12 goblinów z dostępem do tego skilla jako Primary i on jest o wiele mocniejszy niż DP.
Ok, rozumiem. Jak się bierze trolla i 6 bobów, to na 7-8 umiejek faktycznie często będzie ten sneaky gobbo. Mimo to goblin z nowym sneaky ma małe szanse na rzucenie dubletu (1/6 zakładając przebicie, czyli przy faulu na 7+ to niecałe 10%), więc nawet za 50k apo czy następny goblin daje raczej więcej niż łapówka.
Jak już wspomniałem, tańsze łapówki mają raczej pomóc losowemu PD u boba, np. w ligach na wyłącznie losowych skillach.
To takie pare przemyśleń po graniu tą drużyną.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: reszka » 07 lip 2021, 12:51

Ja przekleję fragment mojej korespondencji z roverem, po to, żeby zaprezentować swój punkt widzenia.

"Gracze podzielili się między sobą w temacie gwiazd. Są dwa dosyć skrajne stanowiska – bez gwiazd albo z gwiazdami.

Bez gwiazd to opcja którą znamy, która w założeniu ma wykluczyć przegięcia i samograje. Z gwiazdami wprowadza większy koloryt i jest atrakcyjniejsza.


GW dało listę gwiazd, które są o dziwo całkiem zbalansowane. Jedynym wyjątkiem jest Gryf i Morg, chociaż jak sobie pomyślę o lidze i zespołach po 1800 TV vs 1400 TV to już tego przegięcia nie widzę. Ale na poziomie 1250-1350 (1150+kasa za skille) te dwie gwiazdy niszczą, bo to samograj.



Myślę więc, że teraz turnieje podzielą się na dwa obozy, winter cupa z gwiazdami i beach bez. Każde przyjęcie ma wpływ na późniejszy tiering, moim zdaniem underworld z gwiazdami to tier 1-2, bez gwiazd team pokroju khorne.

Nekro, jaszczurki, bez gwiazd jest śliczne (bo nic się nie mieści), z gwiazdami wystawiają to samo ale przeciwnicy mają gwiazdy.

Amazonki mają komplet wszystkiego na 985 000 i zostaje im ponad 160 000 których na nic nie wydają. Bez gwiazd marnują tę kasę. Humani, bretka też spoko gwiazdę mogą mieć.

Moim zdaniem info o gwiazdach ma pewien wpływ na tiering.



Twoje podejście jest dobre, bo optuje za wersją bez gwiazd. Drugie też będzie dobre.


Moje podejście jest następujące:

Gwiazdy są dopuszczalne (0-2 dla wszystkich), ALE jeżeli wybierasz gryfa bądź morga, to masz o 40 000 mniej na umiejętności.


Ja nie jestem przeciwnikiem gwiazd, tylko przeciwnikiem gryfa i morga. A to duża różnica.

Jeżeli dwarfy z gryfem będą miały 3 skille, to też przestanie być samograj. Underworls ma morgu też, bo będzie miał 5 skilli a ja w Katowicach miałem 9 i każdego potrzebowałem.


Nie widzę, żeby undeadzi/khemri z chaneyem byli samograjem,
Amazonki na karli.
Chaos dwarfy/nekro na hakfemie
Szlachta albo humani na zugu czy kimś innym.
Nawet black orki z Grakiem fajnie wyglądają, tak słabo ale chociaż fajnie.


Humani na gryfie z 5 skillami będą mieli problem z wieloma drużynami"





To tak na wstępie, bo na turniajach przychodzili ludzie i mówili "lepiej bez gwiazd".

Potem rozmawiam z innymi i słyszę "co oni mają do tych gwiazd, spoko są, po co je skreślać".

Byłem na 2 turniejach i na każdym taka sytuacja.



Jak dla mnie pierwszym pytaniem na które trzeba odpowiedzieć, to to, czy będą gwiazdy i dla kogo. Potem można budować dalej. Podejście rovera bardzo mi się podoba w wariancie bez gwiazd. przeoczyłem wątek łapówek za 50 - ja bym zezwolił i wtedy UD to tier 3. Black orki zawsze będą trochę ssały.



reasumując, są 4 opcje:
a) z gwiazdami
a2) zdublowane gwiazdy nie grają
a3) niektóre gwiazdy powodują konsekwencje dla rozpiski

b) bez gwiazd (w tym symboliczny 0-1 tier 6)



każde jest dobre. A od decyzji zależą tiery, stakowanie, itd.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Draft 2021

Post autor: Larry Croft » 07 lip 2021, 13:40

reszka pisze: 07 lip 2021, 12:51
Pewnie mnóstwo osób będzie marudzić, że drobnica w zasadach, ale moim zdaniem zaprezentowaliście tutaj słuszne podejście!
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10551
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Draft 2021

Post autor: leon » 11 lip 2021, 21:45

jak zwykle madrego warto posluchac. ja sobie opinie wyrobilem nawet grajac amazonkami ktore maja zmarnowane mnostwo kasy
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość