Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 3001
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Jaskier » 19 sty 2024, 11:45

dzyndzel pisze: 19 sty 2024, 11:14 tak sobie przeglądam rozpiski winterowe i myślałem, że już parę lat temu, na początku edycji, ustaliliśmy, że snoty z dwiema gwiazdami (wtedy morg i hakflem) to jakieś nieporozumienie i poszedł na to ban.
A teraz ruleset pozwala na wzięcie snotów z dwiema mega mocnymi gwiazdami, 2 dublami, 3ma skillami, riotous rookies i bribe
co poszło nie tak ?
gdzie popełniono błąd ?
snoty dostały nerfa od tamtej pory
hakflem i varag to był world cupowy standard

to przecież od graczy był feedback, że stunty jest zbyt słabe na tym rulesecie, nie tylko graczy stunty

i wspólnymi siłami z @reszka @Crazy_Cow @ulizzez @Rupert doszliśmy do tego jak obecnie wygląda stunty tier

rozpiska np Reszki okupiona jest pewnymi stratami, wg Ruperta, jak i Rayhella jak ostatnio mówił na streamie u mnie, granie na mniej niż 16 zawodników w tym 3 secret weapony i tylko 1 bribe może Reszkę mocno zaboleć w niektórych meczach - czy zaboli? to już kwestia przeciwników Reszki i tego jak są ograni przeciwko snotlingom

playtestując przeciwko kilku graczom stunty poczułem ich moc na tym turnieju, nie mniej jednak kończąc z 8/1/1 grając różnymi rasami, więc wydaje mi się, że grając "normalną rasą" da się wygrać przeciwko stunty

szczerze to wydaje mi się, że na przykład potencjał niziołków nie jest wykorzystany w pełni w rozpiskach
a usłyszałem też, że ruleset powinien dać stunty możliwość brania trzech gwiazd zamiast dwóch

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3856
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: MarkusNord » 19 sty 2024, 12:15

Wolałem okres jak na każdym turnieju wyjazdowym były inne rulesety. Każde miasto charakteryzowało się czymś specyficznym. Aktualnie mamy polaryzacje dwóch stanowisk jak w polityce. Przestaje mi się to podobać.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2871
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: reszka » 19 sty 2024, 12:18

To w kwestii że zostałem wywołany - sprostowanie. Sejmixu się naoglądałem.

Ja na temat stunty mówiłem - "nie znam się, niech Crazy Cow, ulizzez, Rupert się wypowiedzą jak ma wyglądać stunty". Nie chciałem w to ingerować między innymi dlatego, że wiedziałem że przyjadę snotami i mógłbym starać się "wygiąć" na prywatne potrzeby. Przykład wygięcia - zachowując liczbę punktów SP na gwiazdy, dać stunty limit 0-3 gwiazdy. Rzuciłem tę propozycję po opublikowaniu ostatecznej wersji zasad na przyszłość do analizy. Trzej wymienieni są poza podejrzeniami prób wygięcia stunty.

Krytykę pozostałych tierów przyjmuję, bo tam mocno merytorycznie doradzałem, ale nie stunty.

Miałem 13 rozpisek snotów, jeśli duet Varag+haklem byliby zbanowani, miałem jeszcze 12 innych, hakflem+ripper, morg+ scrappa, morg + kucharz, Varag i ripper na biegaczach snotlingowych, dwa pump wagony + Varag i Glart, w niektórych rozpiskach miałem snoty z sure feet co daje im w praktyce 7 ruchu (co moim zdaniem dużo zmienia).

Miałem nawet pomysły, żeby moim bomberom dać zestawy "pass+ running pass". Rzuca bombą i ewakuuje się w bezpieczne miejsce.

Totalnie inne playstyle.

A 0-2 gwiazdy mamy w każdym koszyku, po prostu do stunty to się mieści.


Łatwo powiedzieć co weszło, ale w tej literce mam 1 rerola z lidera. W innych rozpiskach tutaj był blok na trollu i z rerolami było bezpieczniej.
Do ostatniego dnia biłem się z myślami czy nie wybrać innego zestawienia, które było nieporównywalnie bardziej stabilne, ale wymagało tylko 6 SP i przez to miałem więcej kasy, skilli, snotlingów i przerzutów.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2871
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: reszka » 19 sty 2024, 12:23

Jaskier pisze: 19 sty 2024, 11:45 rozpiska np Reszki okupiona jest pewnymi stratami, wg Ruperta, jak i Rayhella jak ostatnio mówił na streamie u mnie, granie na mniej niż 16 zawodników w tym 3 secret weapony i tylko 1 bribe może Reszkę mocno zaboleć w niektórych meczach - czy zaboli?
Dokładnie tak, zgadzam się z tym.

Dużo mam, nawet bardzo dużo. Ale też dużo poświęciłem.

Rozpiska nr 2 była dużo bardziej stabilna, ale brakowało jej pazura.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 3001
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Jaskier » 19 sty 2024, 13:15

MarkusNord pisze: 19 sty 2024, 12:15 Wolałem okres jak na każdym turnieju wyjazdowym były inne rulesety. Każde miasto charakteryzowało się czymś specyficznym. Aktualnie mamy polaryzacje dwóch stanowisk jak w polityce. Przestaje mi się to podobać.
kurcze odkąd ja gram to był zawsze jakiś jeden uświęcony ruleset poza jednym turniejem w roku może

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3856
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: MarkusNord » 19 sty 2024, 13:22

Jaskier pisze: 19 sty 2024, 13:15
MarkusNord pisze: 19 sty 2024, 12:15 Wolałem okres jak na każdym turnieju wyjazdowym były inne rulesety. Każde miasto charakteryzowało się czymś specyficznym. Aktualnie mamy polaryzacje dwóch stanowisk jak w polityce. Przestaje mi się to podobać.
kurcze odkąd ja gram to był zawsze jakiś jeden uświęcony ruleset poza jednym turniejem w roku może
No nie bo Wrocław miał Duńske, Warszawa eurobowl. Gańsk swoją wariacje na temat czegoś wybranegow danym roku. Kraków stawiał na gwiazdy (w tym swoją wymyśloną). Rzeszów stawiał na stunty itp.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 3001
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Jaskier » 19 sty 2024, 13:44

MarkusNord pisze: 19 sty 2024, 13:22
Jaskier pisze: 19 sty 2024, 13:15
MarkusNord pisze: 19 sty 2024, 12:15 Wolałem okres jak na każdym turnieju wyjazdowym były inne rulesety. Każde miasto charakteryzowało się czymś specyficznym. Aktualnie mamy polaryzacje dwóch stanowisk jak w polityce. Przestaje mi się to podobać.
kurcze odkąd ja gram to był zawsze jakiś jeden uświęcony ruleset poza jednym turniejem w roku może
No nie bo Wrocław miał Duńske, Warszawa eurobowl. Gańsk swoją wariacje na temat czegoś wybranegow danym roku. Kraków stawiał na gwiazdy (w tym swoją wymyśloną). Rzeszów stawiał na stunty itp.
jak Rzeszów stawiał na stunty, tego nie pamiętam niestety

Awatar użytkownika
ulizzez
rezerwowy
Posty: 496
Rejestracja: 17 wrz 2018, 14:19

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: ulizzez » 19 sty 2024, 14:03

Jaskier pisze: 19 sty 2024, 11:45
dzyndzel pisze: 19 sty 2024, 11:14 tak sobie przeglądam rozpiski winterowe i myślałem, że już parę lat temu, na początku edycji, ustaliliśmy, że snoty z dwiema gwiazdami (wtedy morg i hakflem) to jakieś nieporozumienie i poszedł na to ban.
A teraz ruleset pozwala na wzięcie snotów z dwiema mega mocnymi gwiazdami, 2 dublami, 3ma skillami, riotous rookies i bribe
co poszło nie tak ?
gdzie popełniono błąd ?
snoty dostały nerfa od tamtej pory
hakflem i varag to był world cupowy standard

to przecież od graczy był feedback, że stunty jest zbyt słabe na tym rulesecie, nie tylko graczy stunty

i wspólnymi siłami z @reszka @Crazy_Cow @ulizzez @Rupert doszliśmy do tego jak obecnie wygląda stunty tier

rozpiska np Reszki okupiona jest pewnymi stratami, wg Ruperta, jak i Rayhella jak ostatnio mówił na streamie u mnie, granie na mniej niż 16 zawodników w tym 3 secret weapony i tylko 1 bribe może Reszkę mocno zaboleć w niektórych meczach - czy zaboli? to już kwestia przeciwników Reszki i tego jak są ograni przeciwko snotlingom

playtestując przeciwko kilku graczom stunty poczułem ich moc na tym turnieju, nie mniej jednak kończąc z 8/1/1 grając różnymi rasami, więc wydaje mi się, że grając "normalną rasą" da się wygrać przeciwko stunty

szczerze to wydaje mi się, że na przykład potencjał niziołków nie jest wykorzystany w pełni w rozpiskach
a usłyszałem też, że ruleset powinien dać stunty możliwość brania trzech gwiazd zamiast dwóch
Skoro już jestem wywołany to po pierwsze przyznam się, że Jaskier konsultował ze mną (tylko halflingi) i sugerowałem jakie opcje uznałbym za przegięte i tychże opcji nie ma. Z drugiej strony jest możliwość tworzenia bardzo mocnych, stabilnych niziołkowych rozpisek, co jak widać i tak nie spowodowało nadreprezentacji rasy.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10585
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: leon » 19 sty 2024, 14:53

dzyndzel pisze: 19 sty 2024, 11:14 tak sobie przeglądam rozpiski winterowe i myślałem, że już parę lat temu, na początku edycji, ustaliliśmy, że snoty z dwiema gwiazdami (wtedy morg i hakflem) to jakieś nieporozumienie i poszedł na to ban.
A teraz ruleset pozwala na wzięcie snotów z dwiema mega mocnymi gwiazdami, 2 dublami, 3ma skillami, riotous rookies i bribe
co poszło nie tak ?
gdzie popełniono błąd ?
Popatrz na nazwę rulesetu.
Mnie cieszy ze to na razie ostatni turniej na ten ruleset. Do wyrzygania gwiazd. A tak, rozpiska Reszki wyglada na przegieta, bo jest przegieta. Jakbym miał stawiać to będzie top10
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Grzechu
rezerwowy
Posty: 578
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: Waszawa

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Grzechu » 19 sty 2024, 15:17

Sam się dziwie że to piszę i bronie snotlingów :P
ale trenowaliśmy z Rupertem- snotlingi na 2xstarplayer i wózek.
Przed wykopem piłki wyglądało bardzo groźnie, ale ostatecznie to tylko snotlingi, małe gluty pospadały, a dwie gwiazdy z trollami same nie pograją
i tak będzie z każdym stunty
Sam nimi nie gram, nie bez powodu. Ale dopóki systematycznie stunty (z różnymi trenerami) nie zaczną być w top to nie ma się czego bać :)

Siła Reszki polega na tym że to czym gra to zaraz wszyscy chcą banować, dobrze że reneatami mu nie poszło, a WE grał nie za moich czasów.

W Poznaniu był ten sam rulset i nikt snotlingów nie wybrał
Lepiej być Fajansem niż gamoniem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość