Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

"Piłka jest kolczasta a pola punktowe są dwa". Wszystko o zasadach gry Blood Bowl.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: leon » 05 gru 2023, 09:02

tak jak pisze Markus - absurd. milion wersji zestawow.

Ale ja smieje sie z czego innego. stworzenia koszyka specjalnie dla jaszczurzych braciszkow i specjalne jeszcze przyciecie amazonek jak biora gwiazde z tego koszyka. kusi mnie aby mimo wszystko przyjechac nimi i wbic top10 z braciszkami i 4 skilami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1390
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Tomek Kos » 05 gru 2023, 09:35

leon pisze: 05 gru 2023, 09:02 tak jak pisze Markus - absurd. milion wersji zestawow.

Ale ja smieje sie z czego innego. stworzenia koszyka specjalnie dla jaszczurzych braciszkow i specjalne jeszcze przyciecie amazonek jak biora gwiazde z tego koszyka. kusi mnie aby mimo wszystko przyjechac nimi i wbic top10 z braciszkami i 4 skilami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja to widzę jako specjalny koszyk "Leon" aby cię rozsierdzić i żebyś znów zadziwił świat. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2996
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Jaskier » 05 gru 2023, 09:44

Wombat pisze: 05 gru 2023, 08:58 @Jaskier a czemu np nerfa nie dostał Fungus, który był w Poznaniu najliczniejszy? Chorfy z 6 skillami, praktycznie pełnym rosterem i kulą to jakieś nieporozumienie…

Kolejny mankament to ilość koszyków - przy tak zapowiadanych konsultacjach liczyłem, że jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy i to zetnie, bo ta ilość to jak czytanie składu sera w biedrze (#ukradzione) 😆
Liczebność fungusa w Poznaniu to efekt liczebności goblinow czyli efekt Craziego

Rozmawialiśmy z Reszką o Fungusie i ustaliliśmy, że jest zbyt losowy, chorfy z Fungusem nie są w stanie wygrać turnieju, a na pewno mniej niż zwykłe chorfy - chyba, że przyjedziesz na Winter i udowodnisz mi, że jest inaczej i wygrasz turniej chorfami z Fungusem? :D

Awatar użytkownika
Wombat
liniowy
Posty: 980
Rejestracja: 24 paź 2019, 16:19
Lokalizacja: Będzin

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Wombat » 05 gru 2023, 09:46

Jaskier pisze: 05 gru 2023, 09:44
Wombat pisze: 05 gru 2023, 08:58 @Jaskier a czemu np nerfa nie dostał Fungus, który był w Poznaniu najliczniejszy? Chorfy z 6 skillami, praktycznie pełnym rosterem i kulą to jakieś nieporozumienie…

Kolejny mankament to ilość koszyków - przy tak zapowiadanych konsultacjach liczyłem, że jednak ktoś pójdzie po rozum do głowy i to zetnie, bo ta ilość to jak czytanie składu sera w biedrze (#ukradzione) 😆
Liczebność fungusa w Poznaniu to efekt liczebności goblinow czyli efekt Craziego

Rozmawialiśmy z Reszką o Fungusie i ustaliliśmy, że jest zbyt losowy, chorfy z Fungusem nie są w stanie wygrać turnieju, a na pewno mniej niż zwykłe chorfy - chyba, że przyjedziesz na Winter i udowodnisz mi, że jest inaczej i wygrasz turniej chorfami z Fungusem? :D
Czyli wyznacznikiem do nerfa jest wygranie turnieju, a nie punktowanie oczywistych kwiatków? 😉
Obrazek

Steam: Wombat; BB2: Woombat; FUMBBL: Woombat; NAF: Woombat; BB3: Woombat

:twisted: Goat Cup 2022 Champion :twisted:

Awatar użytkownika
Brama
rezerwowy
Posty: 509
Rejestracja: 06 sie 2017, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Brama » 05 gru 2023, 09:47

Rulset jest precyzyjny więc ma dużo opcji do wyboru. Dzięki temu coraz dalej jesteśmy od podziału na teamy dla powergamerow i teamy dla funu. Nikt nikomu nie każe się go uczyć na pamięć. Wybierasz rasę i składasz, a z każdym updatem masz coraz większe szanse, że zrobisz dobrą rozpiskę. Chcesz poszukać przeciętności ale boli cię głowa od ilości opcji? To w takim razie nie dla Ciebie XD
Gamonie przed meczem rzucają na really stupid :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Brama
rezerwowy
Posty: 509
Rejestracja: 06 sie 2017, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Brama » 05 gru 2023, 09:53

Wiele osób punktowało „oczywiste” rzeczy, to nie znaczy że każdy miał rację. Wszyscy w związku z doświadczeniem, ograniem, ilością sprawdzonych ras itp itd mamy różną świadomość mety tej gry. Jaskier jest jedną o osób o wysokiej świadomość, dobrał sobie Reszke i paru innych konsultantów i stworzył update. Bazując na mojej świadomość mety którą uważam za całkiem ok nie czuję jednak przestrzeni do podjazdu przed sprawdzeniem w boju. Podziwiam pewność siebie niektórych przedmówców
Gamonie przed meczem rzucają na really stupid :shock:
Obrazek

dzyndzel
rezerwowy
Posty: 781
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:21

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: dzyndzel » 05 gru 2023, 10:02

Jaskier pisze: 05 gru 2023, 08:20 Do tego delikatny buff dla tieru 1 w postaci paczki C
to sobie sprawdziłem, nawet mi się podoba ale Darki dalej mało grywalne :lol:

Awatar użytkownika
Jaskier
trener
Posty: 2996
Rejestracja: 14 gru 2017, 23:35
Lokalizacja: Tarnów

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Jaskier » 05 gru 2023, 10:10

dzyndzel pisze: 05 gru 2023, 10:02
Jaskier pisze: 05 gru 2023, 08:20 Do tego delikatny buff dla tieru 1 w postaci paczki C
to sobie sprawdziłem, nawet mi się podoba ale Darki dalej mało grywalne :lol:
Wiesz co, @Tomek Kos był całkiem zadowolony i że ma pełnię możliwości w darkach podobno. Myślałem, że Tobie też się uda złożyć coś zadowalającego i mającego w sobie wystarczająco dużo gazu, aczkolwiek widzę te problemy. Mimo wszystko chyba jest grywalnie wydaje mi się? Może nie jest to super hiper ekstra wielka moc ale coś tam chyba da się ukręcić

dzyndzel
rezerwowy
Posty: 781
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:21

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: dzyndzel » 05 gru 2023, 10:19

ta pełnia możliwości to jego rozpiska z WC
jakiekolwkiek próby dodania dodatkowych pozycyjnych (runner lub assasin) kończą się stratą 6 skilla lub rerolla (jasne da się grać na 2ch, w końcu to elfy)

mnie osobiście najbardziej boli uwalenie podawania w tej drużynie, które pozwalało na mocno agresywną grę w poprzedniej edycji
na chwilę obecną jest to drużyna do stabilnego remisowania - tym turnieju singlowego nie wygrasz

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1390
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Ruleset Jaskrowy - ten głupi z gwiazdami

Post autor: Tomek Kos » 05 gru 2023, 10:29

dzyndzel pisze: 05 gru 2023, 10:19 ta pełnia możliwości to jego rozpiska z WC
jakiekolwkiek próby dodania dodatkowych pozycyjnych (runner lub assasin) kończą się stratą 6 skilla lub rerolla (jasne da się grać na 2ch, w końcu to elfy)

mnie osobiście najbardziej boli uwalenie podawania w tej drużynie, które pozwalało na mocno agresywną grę w poprzedniej edycji
na chwilę obecną jest to drużyna do stabilnego remisowania - tym turnieju singlowego nie wygrasz
Zgadzam się w pełni. Mamy taką edycję i tu żaden ruleset nam PA nie poprawi.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kwestia Zasad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości