Puchar BOWLSATu 2

kusownik
rekrut
Posty: 85
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:56

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: kusownik » 19 maja 2013, 17:10

Mam pytanie do ludzi, którzy zgłosili Gobliny i Halfingi. Czy w zgłosiliście te drużyny bo chcecie nimi zagrać czy popsuć innemu graczowi zabawę?. Dla mnie Gobliny i Halfingi są totalnie nie grywalne, i sądząc z ilości drużyn tych ras na sieci większość ludzi myśli tak samo.

Chciałbym od razu powiedzieć losuje którąś z tych ras i nie gram.

P.S.
Tym, którzy zgłosili te drużyny proponuje dać je z automatu. Jeżeli chcą nimi grać to nic się nie stanie, jak psują innym grę to ich to k******a oduczy.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Qbusus » 19 maja 2013, 18:56

Hm... nie ja zapodałem te rasy ale jak którąś z nich wylosuje to chetnie nią zagram. Nie wiem jak inni sądzą ale granie nimi to prawdziwe wyzwanie i parawdziwa satysfakcja z wygranej.

Biorac za przykład Maragatite (świetnie sobie radziła goblinami), wiem że da sie nimi dobrze zagrać a znam również takich którzy potrafią bardzo dobrze pocisnąć halflingami. ( co osobiscie uważam za prawdziwy majstersztyk ).

Pozwole sobie też zauważyć że wulgaryzmy staramy się ograniczać do minimum.

My tu kuRtuRaRni staramy się być.
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Qbusus » 19 maja 2013, 18:58

kusownik pisze: ....

Chciałbym od razu powiedzieć losuje którąś z tych ras i nie gram ...
to może od razu sobie odpuść ?
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Vidoter » 19 maja 2013, 19:05

Osobiście halflingami zremisowałem ostatni mecz z leśnymi eflami :P
Tak, musiałem się pochwalić :D

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2876
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: reszka » 19 maja 2013, 20:14

po 1. to zasady są jakie są.

po 2, skoro rasy nie mogą się powtarzać, a mamy 20 ras i 16 zgłoszeń, to przecież jak wyeliminujemy wampiry, ogry, niziołki i gobliny - co po co ta szopka z podawaniem ras? Z liczących się nie wybrano nieumarłych (ponownie) i pro elfów (którzy wygrali poprzednią edycję).

po 3, halflingami chyba były 2 remisy

po 4, gobliny były 2 razy w dębowym i zawsze przechodziły do PO - statystycznie radziły sobie dużo lepiej niż wiele innych ras.

po 5, trafię na krasnale, to będę żałował że wziąłem udział - serio. Ale zagram. Z rasami to strasznie subiektywne jest. Z 16 myślę że przynajmniej z 10-12 osób nie miałoby nic przeciwko wystawieniu kurdupli obu ras.

po 6 - koleś we Francobowl wygrał halflingami grupę 6 osobową, a pozostałe drużyny były przedniej jakości. Jedne gobliny zaś długo utrzymywały się w dywizji 2 franco (wtedy były jeszcze 4 dywizje).
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7476
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Nimar » 19 maja 2013, 22:09

kusownik pisze:Mam pytanie do ludzi, którzy zgłosili Gobliny i Halfingi. Czy w zgłosiliście te drużyny bo chcecie nimi zagrać czy popsuć innemu graczowi zabawę?. Dla mnie Gobliny i Halfingi są totalnie nie grywalne, i sądząc z ilości drużyn tych ras na sieci większość ludzi myśli tak samo.

Chciałbym od razu powiedzieć losuje którąś z tych ras i nie gram.

P.S.
Tym, którzy zgłosili te drużyny proponuje dać je z automatu. Jeżeli chcą nimi grać to nic się nie stanie, jak psują innym grę to ich to kurestwa oduczy.
Sie nie umiesz bawić;) Hobbitami sam bym nie chciał grać, ale gobliny jak trafie to spoko ;) Nie ma co się spinać to tylko gra.
nick steam: Nimar

Michaello1337
rekrut
Posty: 82
Rejestracja: 17 sty 2013, 22:37

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Michaello1337 » 19 maja 2013, 23:46

Ja mam jedynie obiekcje do wampirów i ogrów, ze względu na dużą, moim zdaniem, losowość w meczach tych drużyn :) do Halfingów nic nie mam, a bardzo chętnie bym wylosował Gobliny, przynajmniej zawsze jest z nimi dużo zabawy

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: zgnity » 20 maja 2013, 07:02

Moim zdaniem
Halflingi są mało atrakcyjne ze względu na fakt iż nimi MUSISZ grać i musisz umieć nimi grać.
Gobliny za to mogą służyć do zabawy w denerwowanie przeciwnika i próbę wodzenia szczęścia za nos ( piła i bombardier ).
Niejako przy odrobinie szczęścia gobliny mają większą szanse wygranej jeśli im kości sprzyjają - jak by nie patrzeć tajne bronie sprawiają iż gra jest trochę bardziej różnorodna a ich Trolle ą trochę bardziej mobilne niż drzewa , w Halflingach trzeba mieć dobrą taktykę wspomaganą dobrymi rzutami kości i u nich dość silnie polegamy na kucharzu który może pozbawić przeciwnika ReRoli.
Ja również miał bym większą frajdę z gry goblinami - choć wizja taniego (100k) Kucharza kusi ;)

Nie bez powodu te drużyny są umieszczane w takich Tierach a nie innych. I nie bez powodu nawet w podręczniku do BB jest napisane , iż pewne teamy są bardziej skomplikowane od innych - w końcu nikt mi nie powie że Chaos na TV 1000 wymiata ?
Tak oczywiście Chaos na 1500+ zaczyna rozwijać skrzydła ale Chaos na TV 1000 boi się każdego meczu - Orki to wtedy dla nich masakra. Oczywiście iż w regulaminie jest napisane że każdy podaje zespół do puli , a nie propozycję jakimi drużynami ewentualnie mógłby zagrać , i to w pewnych wypadkach może być krzywdzące dla pewnych osób bo jeśli jakiś dobry gracz wylosuję Halflingi to ma większe szanse jakoś nimi zagrać i potraktować to jako wyzwanie a słabszy gracz po prostu rozłoży ręce i powie że walkowery przyznajcie przeciwnikowi.
Ale cóż tak sobie ktoś wymyślił i takich zasad by się trzeba trzymać.
Najwyżej po losowaniu może będziesz miał możliwość wymiany z innym graczem zespołem ale nie wiem czy do jest dopuszczalne przez regulamin.

Niejako jak się komuś nie podoba to niech zapiszę zespół do POL i umawia się z ludźmi z forum na mecze towarzyskie.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Domingo » 20 maja 2013, 09:36

Formuła Bowlsatu jest jaka jest i regulamin jasno to opisuje. Każdy kto się zgłasza musi być przygotowany na to, że dostanie do gry rasę której nie lubi/nie umie grać.
Jeśli komuś nie pasuje to niech się nie zgłasza.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar BOWLSATu 2

Post autor: Domingo » 20 maja 2013, 10:29

Dziś wieczorem robię losowanie, jak ktoś ma marudzić to niech lepiej już teraz się wycofa.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum BOWLSATu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości