Losowanie Ras

kusownik
rekrut
Posty: 85
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:56

Re: Losowanie Ras

Post autor: kusownik » 23 maja 2013, 18:01

Kiedy to to rusza?

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Losowanie Ras

Post autor: Lyskie » 23 maja 2013, 21:28

Szkodnik pisze:Wczoraj założyłem sobie sparingowy zespół Lizardmenów i w pierwszym meczu trafiłem na gobliny. Przegrałem 2-1 i zabili mi tego wielkiego jaszczura (zapomniałem jak to bydle się nazywa).
Kroxigor się nazywa. Widziałem Twoją drużynę zgłoszoną do Bowlsatu i muszę powiedzieć, że ryzykownie zestawiłeś. 1 reroll dla jaszczurów, a w szczególności gołych saurusów to trudne wyzwanie. Do tego koxigor właśnie, gotowy zepsuć całe założenie taktyczne w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dużo lepiej moim zdaniem jest kosztem kroxigora wziąć dwa rerolle.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

kusownik
rekrut
Posty: 85
Rejestracja: 17 mar 2013, 16:56

Re: Losowanie Ras

Post autor: kusownik » 24 maja 2013, 00:56

Ja jednak uważam ze szkodnik zrobił dobrze Kupując Kroxa na starcie. Lizardy bazują na wysokiej charakterystyce bo skili nie mają. Grałem jaszczurami i wiem ze 1 RR boli i moze kosztować mecz. Ale jezeli uda mu się rozegrać sensownie 2 mecze i kupić 2-gi RR to dużo zyska.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Losowanie Ras

Post autor: Lyskie » 24 maja 2013, 08:01

Jaszczury te pierwsze 3-4 mecze mają dość ciężkie nawet z 3 rerollami. Próbowałem obu rozpisek i dużo bezpieczniejsza była na 3 rerolle bez kroxigora. Chyba ze wszystkich moich drużyn zarejestrowanych na auldzie ten team ma najwyższe miejsce w rankingu. Pamiętam, że nie przegrałem nim pierwszych około 10 meczy. Znam trochę specyfikę gry Szkodnika i wiem, że lubi się bić. Przy 1 rerollu jaszczury będą biedne. Bez bloków to nawet te 3 rerolle schodzą w okolicach 5-6 tury. Krox na początku nie jest niezbędny jak się dobrze wykorzystuje szybkość drużyny. Później się przydaje, w końcu ktoś musi zużywać te 3 rerolle :D .
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Losowanie Ras

Post autor: reszka » 24 maja 2013, 11:49

a bo ja wiem, raczej standardem są 3 rerole.

1 rzeczą, którą musisz kupić jest Apo. Bez niego kroks czy jaszczur nieszczęśliwie padnie i jesteś w dużej mierze ugotowany. W lidze publicznej można się bawić bez, najwyżej zmieni się drużynę. Jeśli trzeba ją kontynuować, to już tak różowo nie ma.

czyli pełny skład (krox+6saurus+3rr) będziesz miał, jak zarobisz 190.000. Przy ogromnym szczęściu 3 mecze, ale statystycznie 5 meczy. Wyrobisz się na PO.

opcja z kroxem i 1 rerolem jest wręcz mordercza. Potrzebujesz na powyższy skład 290 tys (50 apo i 240 rerole). Co statystycznie daje Ci 7-8 meczy.

Innymi słowy, masz małe szanse aby nawet na finał wyrobić się z pełnym składem.

Poza tym jaszczury na początku potrzebują reroli jak ryba wody. 1 tura, odbierasz piłkę, piłka leży niedaleko linii środkowej.
Od czego zaczynasz? Lecisz skinkiem i podnosisz na 4+? Masz już 50% że zużyjesz jedyny rerol, chyba że odpuścisz i nawet jaszczurami nie poblokujesz LOSu.

Czy może robisz bloki jaszczurami i kroxem? 3bloki+ blitz = 4 akcje, z których każda na 1/9 może skończyć się obaj powaleni/czacha.
Czyli szansa na zużycie jedynego rerola to w dużym przybliżeniu 4/9.

Zatem jaszczury odbierając piłkę, mają ok. 70-75% że zużyją rerol 1 turze. Nawet chaos ma mniejsze szanse na wpadkę w 1 turze. Jak tak się zastanawiam, to nie wiem, czy jest jakaś drużyna z większą szansę na wpadkę w 1 turze. Może ogry. Bo halflingi i gobliny nie.

Naprawdę chcesz grać na 1 rerolu?


A na poważnie, to z naszym poziomem gry komputer (AI) nie jest wyzwaniem. Zrób sobie taki skład z 1 rerolem i zagraj z AI na jego najwyższym poziomie przeciwko powiedzmy sztampowym orkom. Zobacz, czy te 2 rerole nie są lepsze niż kroxi.

A jeżeli zostaniesz przy swoim składzie, zrób to świadomie bez narzekania, że zakończysz fazę grupową 0-2-3.


Uważam, że na 1 rerolu mogą grać jedynie krasnale, norsi, amazonki, orki (no, ale oni nie muszą). Jedynie wood elfy muszą, i to jest ich największa słabość na początku. Ale ja wtedy cyrki robię, żeby miotacz w 1-2 meczu miał 6SPP i brał lidera.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Losowanie Ras

Post autor: Morgon » 24 maja 2013, 12:37

reszka pisze: Uważam, że na 1 rerolu mogą grać jedynie krasnale, norsi, amazonki, orki (no, ale oni nie muszą). Jedynie wood elfy muszą, i to jest ich największa słabość na początku. Ale ja wtedy cyrki robię, żeby miotacz w 1-2 meczu miał 6SPP i brał lidera.
Trzeba ubić Ci miotacza... :P

Awatar użytkownika
szkodnik
rezerwowy
Posty: 505
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Losowanie Ras

Post autor: szkodnik » 24 maja 2013, 12:53

Długo się nad tym zastanawiałem szczerze mówiąc. Aptekarza mam kupionego, brakuje tylko rerolli, ale kto powiedział, że piłkę trzeba podnosić w pierwszej turze ?? Przy takiej ilości bydlaków z siłą 4 przy linii środkowej to marne szanse, że jakiś elf, czy inny pajac się przedrze - chyba, że jakiś konus (ale liczę, że na takich nie trafię zbyt szybko). Wiadomo, że pierwszą rzeczą jaką kupię będzie drugi reroll. Należy dodać, że mam już odłożone na to 30tys, więc muszę zarobić "tylko" 90tys.

Awatar użytkownika
Morgon
rezerwowy
Posty: 715
Rejestracja: 17 sty 2013, 15:38

Zdobyte trofea

Re: Losowanie Ras

Post autor: Morgon » 24 maja 2013, 13:17

szkodnik pisze:[...]Przy takiej ilości bydlaków z siłą 4 przy linii środkowej to marne szanse, że jakiś elf, czy inny pajac się przedrze - chyba, że jakiś konus (ale liczę, że na takich nie trafię zbyt szybko). [...]
Gutter runner, wardancer, leśny catcher... oni się przedrą i z ich zasięgiem mogą zrobić Ci sporo problemów. Zwłaszcza że "zamarkowane" saurusy/krox nigdzie się już nie cofną, aby wesprzeć biedne skinki na tyłach.

Gdybym grał z Tobą np skavenami, to właśnie tak bym zrobił - wysłał gutterów do ataku, a linemanami zatrzymał saurusy. Oczywiście pod warunkiem, że piłka by była wciąż na ziemi, a nie w łapkach skinka i w klatce.

Ale nie ma co gdybać. Nie gramy o "złote gacie", jak to mawia Lyskie :) i warto przetestować ekstremalną rozpiskę jaszczurów.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Losowanie Ras

Post autor: reszka » 24 maja 2013, 14:43

Morgon pisze: Trzeba ubić Ci miotacza... :P
Tak, w ostatnim DP miałem u mrocznych biegacza z liderem, jak go ktoś ubił, to poskładało mi następne mecze.
A miotacz z liderem czasem ważniejszy niż wardancerka.

Morgon pisze: Ale nie ma co gdybać. Nie gramy o "złote gacie", jak to mawia Lyskie :) i warto przetestować ekstremalną rozpiskę jaszczurów.
Gdyby były 2 mecze w grupie, tobym słowa nie powiedział. Ale mając 5 meczy w grupie, po prostu może być męczące granie trudnym zestawieniem. Ale przynajmniej szkodnik pisze, że robi to świadomie :).
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Losowanie Ras

Post autor: Lyskie » 24 maja 2013, 14:49

reszka pisze:A miotacz z liderem czasem ważniejszy niż wardancerka.
Zastanawiająca teza. Ale nie wypada się spierać z reszką... ;)
Prawda jest taka, że Tobie trzeba będzie ubijać wszystko jak leci. Ciekawy jestem jak wypadniesz z drużyną, która ma bardzo wysokie notowania w tego rodzaju turnieju, dodatkowo deklarowałeś, że lubisz i potrafisz nimi zagrać. No i musisz wziąć odwet za ostatni dębowy... :D
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum BOWLSATu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość