Nowy turniej.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Nowy turniej.

Post autor: Qbusus » 19 sie 2013, 16:26

Ha! Już słysze te głosy. Nieee! Tylko nie nowy turniej!

Spokojnie bez obaw. Nie che tworzyć kolejnej ligi czy jeszcze jednego pucharu który będzie biegł równolegle z innymi grami. To co mamy to i tak sporo i ciężko jest wygospodarować więcej czasu. Zastanawiałem się bardziej o czyms zamiennym. Albo poprostu o pomyśle na przyszłość.

Ostatnio myślałem nad formą turniejów i co mnie w nich boli to niezrównoważenie teamów. Dla przykładu Bowlsat. Tak tak wiem że to tradycja ale jak pare osób słusznie zauważyło trochę to nie fair. Ja wiem że niektórzy lubią wyzwanie i kombinatorykę ( gobliny vs krasie ). Ja wiem że dużo zależy od szczęścia i umiejętności ale spójżmy prawdzie w oczy. "Z gówna bicza nie ukręcisz". Aktualnie z całego turnieju losowanie jest najważniejsze. Masz szczęscie masz dobry team nie masz go, game over. Jak wiemy sa lepsze i gorsze teamy i ci którzy dostali jakiś badziew mogą tylko pomarzyć o trofeum. Może w turniejach gdzie gra się więcej meczy to nie ma znaczenia bo wcześniej czy później każdy wychoduje sobie jakieś perełki w teamie i się bedzie świetnie bawił ale jak pokazała praktyka, bowlsat ( ba na nim się skupię jako na dobrym przykładzie ) jest po prostu za krótki. Dobre teamy przechodza dalej a słabe odpadają. No chyba że mają wielkie szczęscie i świetnego trenera :) to wtedy grają jeszcze w playofach.

Więc jak tu sprawdzić swoje umiejętności? Jak tu się dobrze bawić gdy biega się gołym i wesołym chaosem i prubuje się pobić amazonki które unikają blokują skaczą i śmigają już od samego początku rozgrywki.

Dlatego pomyślałem że fajnie było by zagrać w coś gdzie wszscy grali by jedną rasą. Wtedy można sprawdzić swoje umiejętności i szczęście. Odpad opcja niezbalansowanych teamów.Najlepiej żeby to była rasa z możliwościami jak ludzie gdzie można iść albo w zręczność i gre podaniami albo bicie. Można by też wybrać drużynę na zasadzie głosowania. Osoby które chca zagrać typują jedna rase. Ta rasa która ma najwięcej głosów wchodzi do rozgrywek i takie tam.

Zdaje sobie sprawe że zapewne pomysł cuchnie stęchlizną i jest stary jak dziadek mróz i baba jaga ale ja osobiście nigdy w nic takiego nie grałem. Myśle że mogło by być fajnie.

Można by w to zagrać naprzemiennie z Bowlsatem albo turniejem drużynowym albo jeszcze inaczej. Co wy na to? :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: Perihelion » 19 sie 2013, 18:42

Bardzo dobry pomysł, do jakiegoś czasu też chodziło mi coś takiego po głowie. Gra w stylu bardziej amerykańskiego futbolu niż takiej wielorasowej mieszaniny. Dodał bym jeszcze więcej do takiej formuły rozgrywki. Wyłączyć śmierć i kontuzje zawodników, bez skili tylu pliling on czy mighty blow, bez wielkoludów. Żeby bardziej przypominało to sport niż rzeźnie.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy turniej.

Post autor: Qbusus » 19 sie 2013, 18:54

Ej no Injury musi być!! Nic tak nie poprawia humoru jak ten czerwony krzyżyk nad konajacym zawodnikiem. No chyba że to mój zawodnik to wtedy już nie jest tak fajnie ... . Ale cieszę się że tobie również podoba się ten pomysł. :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Chris
star player
Posty: 2199
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:52

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: Chris » 19 sie 2013, 19:10

Ale jak to bez kontuzji i śmierci? :shock:

Się nie da ... ale może to tylko moja druga natura się odzywa :twisted: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: Perihelion » 19 sie 2013, 19:37

Śmierci mamy masę na około, wystarczy wysłuchać wiadomości. Teraz nadeszła pora na coś mniej krwawego taki bloodbowl w wersji LIGHT.

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: yedee » 19 sie 2013, 19:38

A mi tam sie nie podoba. Jednakowe druzyny sa nudne, a juz brak kontuzji to jest dla mnie niewyobrazalny! :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: Nimar » 19 sie 2013, 21:53

Jak chcecie bez kontuzji i smierci to kurde Maddena sobie pograjcie (tylko nie wiem czy da radę u nas go kupić). To jest Blood Bowl, tutaj smierć, kontuzje to podstawa. Co do takich samych drużyn z humanami mogło by sie to sprawdzić (chyba), bo są bardzo wszechstronni. Można też np. pomysleć również o pucharze długouchów, gdzie walczyły by same drużyny elfów;p Jak by coś takiego było to zamawiam nazwę "Middenheim Wolf's", albo "Nuln Cannons" :D

Z drugiej strony mi najwiekszy fun w BB daje właśnie możliwość rozwoju drużyny, co czasami pozwala na stworzenie ciekawych zawodników. Dlatego mi największy fun adje teraz Liga Szkodnika, bo moje elfy dostały trochę rozwinięć i zaczynają przypominać zgrany zespół. Mam też nadzieję, że w PLBB się to rozkręci i będzie kolejna drużyna która się rozwinie do jakiegoś poziomu.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy turniej.

Post autor: Qbusus » 19 sie 2013, 22:21

Dobrze napisane Nimar. :) Jak już pisałem to ja też uwazam że faule, smierć i krew to ważne punkty tej gry :) no nic. Jak już pisałem to tylko taki pomysł.
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
ninjaska
rezerwowy
Posty: 697
Rejestracja: 07 cze 2013, 09:41

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: ninjaska » 22 sie 2013, 20:13

Oi
puchar z jedna rasa to ekstra pomysl. Kolejne edycje moglyby dotyczyc roznych ras. Na poczatek ludzie potem pewno orkowie...
Czasem radośni, a czasem wredni
To my Gamonie idziemy tędy!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Nowy turniej.

Post autor: reszka » 22 sie 2013, 20:58

mi z kolei to się średnio podoba. 1 rasa to po prostu nudno.
Qbusus pisze:Dla przykładu Bowlsat. Tak tak wiem że to tradycja ale jak pare osób słusznie zauważyło trochę to nie fair.
Bowlsat 2 ed. miał 1 kolosalną wadę (i nie o problemy z przerejestrowaniem chodzi).

Wadą była faza grupowa - 5 meczy to za dużo. Nawet to sygnalizowałem, ale poszło hurtem. 5 meczy jak ktoś kiepsko trafił to mordęga, niewielu będzie się pisało na powtórkę.

Powinno być jak w 1 ed. - 2 mecze i PO. 2 mecze każdy przemęczy nawet wampirami. 5 już nie. A w PO wiadomo - taki mecz już nie męczy. Albo bez fazy grupowej - od razu eliminacje.

Ja będę bronił bowlsatu, bo to naprawdę i fajne i ciekawe rozgrywki są. Pod warunkiem, że po 2 meczach kończę jak źle trafię. A nie męczę się 6 tygodni znienawidzonymi wampirami.

Mi najbardziej było żal szkodnika z jaszczurkami. Widać było na kilometr, że chłopak nie czuje ich wcale i się męczy. Gdyby zakończył po 2 meczach to wspominałby z uśmiechem. Po 5 jest się wyprutym.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum BOWLSATu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości