wybór rasy

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: wybór rasy

Post autor: reszka » 11 cze 2013, 14:51

Wezmę wysokie, Ty weź orki. Mam wrażenie że wysokimi gramy na podobnym poziomie, a orkami radziłeś sobie nieźle. Za to jeżeli będzie taka możliwość, to podobnie jak poprzednio dla orków to przeciwnik będzie dostawiał rywala. Po prostu dla każdego orki to trudny przeciwnik. Jak dadzą orkom swoją najlepszą drużynę, to my będziemy mieli łatwiej. Jak słabszą, to pewnie wygrasz, a my będziemy bronić remisów. Niech wybierają. Ja wysokimi chętnie trafiłbym na krasnale - są wtedy szanse na remis.

Jedyny mecz, którego trzebaby uniknąć, to wysokie vs nurgle.

Ja będę wysokimi grał jak potrafię, może coś wyjdzie. Jak się da, to potrenuję.

Margerito - widziałem Twoje mecze, nie wiem jakim cudem, ale bezbłędnie wybrałaś nekro i nieumarłych do Twojego stylu gry. Większość trafia źle i się zniechęca, Ty trafiłaś dobrze. Z jakiegoś powodu potrzebujesz szybkich i mobilnych zawodników a jednocześnie na tyle mocny skład, żeby byli się w stanie bawić samodzielnie bez drużynowej ściany. Widać na bowlsacie, że świetni przecież norsmani są dla Ciebie odrobinę za wolni. I za słabi, żeby się przepchnąć. Szaleństwem byłoby Ci odbierać nekro :)

Choć prorokuję, że absolutnie najgorszy wybór to byliby krasnale. Podobnie jak i u mnie. Wolni i niesamodzielni.


Będzie trudniej niż poprzednio, ale damy radę.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: wybór rasy

Post autor: reszka » 12 cze 2013, 20:44

Przegraliśmy losowanie, szkoda. Jeśli nie wystawia nurgla, to idę ja. Czyli gram z pro lub krasnalami.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Margarita

Re: wybór rasy

Post autor: Margarita » 13 cze 2013, 08:40

Dzięki Reszka, troche mi komplementujesz ;-) nieumarlymi czy nekromantami gram tylko dlatego ze podobali mi sie wizualnie i na tym opieralam swoj wybor :-D ale wyszlo faktycznie calkiem dobrze bo przyjemnoe mi sie nimi gra. Pewnie tez dlatego ze od poczatku grania, gralam tylko tymi druzynami :-P

Co do losowania to mamy za przeciwnika najgorsza druzyne jaka moglam sobie wymarzyc ale trudno. Do tego nie lubie grac przeciwko elfom.

Oby kosci nam sprzyjaly ;-)

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: wybór rasy

Post autor: reszka » 13 cze 2013, 09:30

Jeśli mogę coś doradzić, to Domingo wiadomo że nie podajesz, bo nurgle tak ma. Dlatego nie mogłem na niego trafić. Ale za to nurgle jest fatalny w ofensywie. Zdobycie nimi przyłożenia często jest supertrudne. Więc jeśli będziesz miał możliwość przyłożenia, przykładaj i nie czekaj jeśli to czekanie niesie za sobą ryzyko. Nawet w 4 turze jak będzie trzeba.

Margarito - z pro wygląda sprawa dziwnie. Jak pancerze im wytrzymają, to jest ciężko. jak zejdzie z 2-3, to dalej jest spokojna gra.
Niestety zazwyczaj musisz poczekać z przyłożeniem do 8 tury. Najlepiej dać piłkę ghulowi. Ma unik, pro nie mają ataku i mają tylko 2 bloki. Nawet jak będą blitzować na 1 kostce, nie musi im się udać.

A co do bloków, to u nich królują blitzerzy. Ale nie rób blitzu na te 2 gwiazdy z krokiem w bok, bo oni mają blok i lepszy pancerz. lepiej iść na liniowych, powalanych na 50% przy bloku na 1 kostce z pancerzem 7. Jak będziesz miała miała przewagę 2-3 zawodników, to będzie dalej spokojniej.

jeśli będziesz odbierała, to ustaw zawodników w ten sposób: (L - liniowy proelfów, U - upiór, Z - Zombie, F - frankie, W - wilkołak)


....................LLL.....................
.................ZUWUZ...............
...Z......F.......Z+.........F.......Z.....


Pierwszy blok robi upiór z lewej, powala na 75%.
Drugi blok wykonuje drugi upiór z prawej na środkowym liniowym - być może aby mieć 2 kostki będziesz musiała przesunąć Z+ aby umożliwić blok na 2 kostkach. Powala na 75%

(taka dobra rada, trzeba zaczynać bloki od tych, które mają najmniejszą szansę na wtopę)

Następnie 1 z Frankich robi blitz. powala na ~55%. Ważne jest to, aby przynajmniej 1 z frankich oddalić od głównego zbiorowiska. Będzie później taką wyspą, do której będzie można się ewakuować. Pro elfy go nie ruszą, idź jednym na sam środek ich połowy, dostawiając się do liniowych. Albo go puszczą, albo skoncentruje na sobie 3 elfy. Oba wyjścia są dobre.

Teraz wilkołak na liniowego z prawej, ma szał, więc 2 bloki powalające na 55% każdy.

Dlaczego wilkołak a nie drugi Frankie? bo tak maksymalizujesz szanse na zdobycie przewagi liczebnej, a Frankie też by blokował na 2 kostkach.

Tyle jeżeli chodzi o początek. Co wiecej:

1) jeżeli zabijesz szyblo jakiegoś elfa i dostaniesz szkieletora gratis od razu (jak to nieumarli mają), pobaw się w faule od 5-6 tury. Warto nawet przy 1 asyscie. Chyba że też nie masz kompletu.

2) jeżeli tylko możesz, blitzy rób upiorami na liniowych na 2 koskach. 75% na powalenie, 45% na przebicie pancerza, 45% na zniesienie zawodnika z boiska. Czyli każdy taki blitz to prawie 20% na 1 elfa mniej.

3) Szanuj rerole. Za wszelką cenę. Jeżeli po zabezpieczeniu pozycji będziesz robiła blok zombie na 1 kostce i wypadnie czacha, bierz czachę i nie przerzucaj. Jak obaj powaleni, to nawet sie nie zastanawiaj, bierz obaj powaleni. Elfa zniosą na ~22%, zombiego na 14% a w razie krzyża zombie ma regenerację.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Margarita

Re: wybór rasy

Post autor: Margarita » 13 cze 2013, 09:40

Jesteś szalony ;-) dzieki! Postaram sie cos wyniesc z tej lekcji. Przede wszystkim ustawienie bo zawsze mam z tym problem i zagwostke.

Jak mam sie ustawiac jak wykopuje pilke?mam wrazenie ze migdy tego nie robie dobrze szczegolnie jak geam z elfami :-/

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: wybór rasy

Post autor: reszka » 13 cze 2013, 09:58

Jak on wykopuje i chcesz uniknąć szybkiego przyłożenia, to tak:

I====I==FZF==I====I
I====I=======I====I
I=Z==IZ=====ZI==Z=I
I=U==IW=====GI==U=I
I====I=======I====I
I====I=======I====I
I====I=======I====I

jak chcesz żeby szybko przyłożył, to inaczej. A jeśli jest to 7 tura i on musi przyłożyć w 2, to wtedy tak:

I====I==FZF==I====I
I=Z==IZ=====ZI==Z=I
I=U==IW=====GI==U=I
I====I=======I====I
I====I=======I====I
I====I=======I====I

To ustawienie może się zemścić, więc nie warto w 1 turze, ale przynajmniej poskacze sobie.

Napisz jeszcze, jaki masz początkowy skład.

No i weź pod uwagę, że niewiele ludzi gra pro. Twój przeciwnik pewnie będzie średnio z nimi obeznany.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: wybór rasy

Post autor: Domingo » 13 cze 2013, 11:14

Nie wiem czy Margarita ma już zaplanowaną rozpiskę ale ciekawy jestem jaką Ty byś zrobił? Nekromanci to nie Krasnoludy i trzeba dokonywać wyborów co wziąć kosztem czegoś innego.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: wybór rasy

Post autor: reszka » 13 cze 2013, 11:40

Ty masz nie przegrać :). Z nurglem jest tak, że sytuacja sama pokaże jak wyjdzie.

a dla nekro zrobiłbym:

2 Flesh Golems
2 Wights
1 Werewolf
1 Ghoul
5 Zombies
3 RR

i za pozostałe 20 dokupiłbym FAME. Nie trzeba oszczędzać kasy, 40 na pewno wpadnie po 12 zawodnika w kolejnym meczu. A na krótką ligę FAME jest świetny, pomaga przy rerolach, kamieniach, wtargnięciach na boisko. lepszy niż chirliderki i asystenci.

Wiem tylko, że 3 rr są potrzebne. A jak wpadłby 4-ty, to nie zaszkodzi.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: wybór rasy

Post autor: Domingo » 13 cze 2013, 12:16

Myślę, że to dobra rozpiska dla Nekro. Ja orków zrobię takich jak w poprzednich zawodach.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Margarita

Re: wybór rasy

Post autor: Margarita » 13 cze 2013, 18:26

I taką też bym zrobila i zrobie ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archwium Zawodów Drużynowych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość