Grupa B?

ODPOWIEDZ
yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Grupa B?

Post autor: yedee » 03 lut 2014, 15:10

To jak? Cos uzgadniamy czy czekamy na ostateczny ksztalt regulaminu? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Grupa B?

Post autor: Domingo » 03 lut 2014, 15:21

Możemy ustalić nazwę grupy ;) Wy chłopaki chyba nie jesteście z Warszawy co nie? Yedee Ty chyba z Poznania jesteś.
Także wypada zmienić nazwę z Obrońców Syrenki na coś innego.

A no i kapitana drużyny trzeba wybrać. Proponuję reszkę. To On wymyślił te zawody i najlepiej ogarniał co warto brać ;)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Grupa B?

Post autor: reszka » 03 lut 2014, 15:25

primo, trzeba wybrać kapitana i nazwę.

secundo, myślałem o taktyce, która się sprawdziła w 2 poprzednich edycjach :)

Czyli Margaricie dajemy nekromantę albo nieumarłych. Mam nadzieję na nekro. I od niej zaczynamy się parować, dostaje mianowicie przeciwnika z którym na pewno wygra 2:0. Do tej pory grała 4 mecze i 3x było 2:0 i 1x 1:0. To już ogromna zaliczka. Jeżeli nekro dostaniemy, to bierzemy je na start. Jeżeli nekro nam zabiorą, to ryzykujemy i Nieumarłych bierzemy w 2-3 kółku.

Następnie yedee dajemy ............... chyba halflingi. Mało kosztują i parujemy go tak, żeby miał szansę na remis (a to jedyny gracz któremu może się to udać) lub porażkę o 1.

Ja, Domingo i Michel jesteśmy murem, który ma utrzymywać dobry wynik Margarity. To przeciwnicy będą nas dostawiali, więc będziemy brali co dostaniemy. Jeżeli 1 z nas wygra 2:0 a drugi zremisuje, to jesteśmy w domu.

Wiem, że brzmi to strasznie, ale działało do tej pory.

A do szczegółów, to będzie to wyglądało tak:
abcddcbaabcddcbaabcd

Trudno powiedzieć, którą literkę chcę, w 1 i 2 ed. wygraliśmy jako c i a. Natomiast pierwsze 6 to będą drużyny środka, więc tam trzeba się śpieszyć.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Grupa B?

Post autor: Domingo » 03 lut 2014, 15:38

Co do nekromantów to potwierdzam - ta drużyna to klucz do sukcesu. Do tego Margarita dobrze nimi gra. Niestety obawiam się, ze mogą chcieć nam ich zabrać. Już w poprzedniej edycji bodajże Lyskie pisał, że żałuje, że ich nie brał.
Niziołki dla Yedeego to dobra myśl bo też uważam, że w jego rękach ta drużyna ma szanse cokolwiek ugrać.

Co do mnie - wole nie dostać drużyn w cenie 5+ - i tak nie będę umiał wykorzystać ich potencjału.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Margarita

Re: Grupa B?

Post autor: Margarita » 03 lut 2014, 15:41

dla mnie spoko. jak zawsze jestem wdzięczna że mogę grać tym czym tłukę od zawsze ;) dla Yedee proponowałabym gobliny (nie wiem jak to punktowo się rozkłada i co na to Yedee )

Margarita

Re: Grupa B?

Post autor: Margarita » 03 lut 2014, 15:43

reszka na prezydenta, a reszta na podwładnych

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Grupa B?

Post autor: Domingo » 03 lut 2014, 15:47

Margarita pisze:reszka na prezydenta, a reszta na podwładnych
no i mamy nazwę drużyny: "Reszka i Reszta" :D
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Grupa B?

Post autor: yedee » 03 lut 2014, 16:01

Haha, niezla nazwa. :) Obecnie jestem ze Szczecina btw.

Co do tego czym mam grac - byle nie zreczne i nie hybrydy. Na sensowny bash raczej nie mam co liczyc, wiec zostaja wszystkie gowniane druzyny. :P Halflingi sa spoko, gobosy rowniez (ale sa dwa razy "drozsze" ;)).
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Grupa B?

Post autor: reszka » 03 lut 2014, 17:34

Domingo pisze:no i mamy nazwę drużyny: "Reszka i Reszta" :D
To jest straszne. Tym bardziej że ja jestem jak Ahonen w skokach, niegdyś były sukcesy a teraz to spadek formy.

A gobliny czy halflingi to nie jest bezzasadne pytanie. o ile nikt poza yedee nie będzie chciał halflingów i możemy z nimi czekać do 4-5 kółka to gobliny zlecą szybciutko. Zobaczymy jak się ułoży. WTF dał sporo wiedzy w tym zakresie.

Moje wstępne założenie, wokół którego się chyba będę kręcił, to:

yedee - halflingi / gobliny - i jak mówiłem, lepszego na śmieciowe drużyny nie znajdziemy a obniżenie punktacji daje powera w drużynie. (Więc 1-2)
Margarita - nekro (lub nieumarli) (6/10)
Domingo - nie wiem, czy uda nam się złapać mu coś lepszego niż khemri, bo będą inne priorytety, a nimi daje radę. (4)
reszka - ze sobą mam problem, bo chodzą mi po głowie nieumarli JEŻELI Margaricie damy nekro. Jakby tak się udało, to w tym miejscu mielibyśmy 21-22 punkty. Jeśli ona dostanie Nieumarłych, to ja wezmę co będzie na tapecie.
Michaello - nie znam preferencji, ale na oko zostaje nam 10-11 punktów.


Z drugiej strony 32 punkty to ogrom, jeśli będą halflingi. Wchodzi wtedy jeszcze: nieumarli (margarita), amazonki (ja), khemri (Domingo) i 7 punktów Michaello.

Ale podsumowując, pierwsze w ciemno biorę nekro. Jak będą zajęte biorę orki (żeby mieć uniwersalną dobrą drużynę której nie dostaną przeciwnicy). Jak nie dostaniemy żadnego z powyższych, będziemy rozważać.


I może na koniec zakłady, jakich drużyn nikt nie weźmie, bo będą takie trzy? Moje typy to leśne elfy, khorne, wampiry.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Grupa B?

Post autor: yedee » 04 lut 2014, 08:41

W razie czego moge tez zagrac jakims underworldem, ale to juz jednak nieco lepszy team. Wampirow wolalbym jednak nie dotykac. Michaello moglby wziac krasnoludy chaosu - chyba calkiem sobie nimi juz radzi, a to calkiem solidny team.

Jak by nie bylo to uwazam, ze team dla mnie powinnismy wybrac na samym koncu - co zostanie tym zagram. Nie przeraza mnie granie halflingami, a nie sadze by wiele osob chcialo mi je ukrasc. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archwium Zawodów Drużynowych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości