Div 1 - MD 7

Chris
star player
Posty: 2199
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:52

Zdobyte trofea

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Chris » 18 gru 2013, 20:01

Dobra rozumiem :)

Goopi jestem :D

Później napiszę co i jak.

Chris
star player
Posty: 2199
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:52

Zdobyte trofea

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Chris » 18 gru 2013, 22:35

Tie breaker.

Na chwilę obecną sytuacja jest taka.

Gobas 7 pkt i -2TD
Lyskie 6 pkt -1TD
Szkodnik 6 pkt -2TD

Jeśli Lyskie zagra na remis to gwarantuje mu to miejsce w T1.
Myk pojawia się ze szkodnikiem oraz Gobasem. Tyle samo punktów i taka sama różnica w TD, dodatkowo mecz bezpośredni to remis. Pozostaje więc różnica w TV. Bezpośrednio po meczu sprawdzony zostanie TV szkodnika. Gobas w tej chwili ma TV 1450 (jeśli po moim poście go zmieni to karnie wyleci do T3 od razu :P). Ten który będzie miał TV mniejsze zostaje w D1.

Lyskie kasa się nie wlicza do TV. W jego skład wchodzą zawodnicy, FF, RR, apo, trenerzy i cheerliderki.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3274
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Lyskie » 20 gru 2013, 12:27

System ten nie jest doskonały.

Cały czas próbuję się umówić ze Szkodnikiem, ale z uwagi na jego sprawy prywatne nie możemy ustalić terminu. Nie tak że całkiem nie może, bo mógł raz zagrać w dzień, kiedy ja akurat byłem w pracy, jak to w dzień. Za chwilę są święta i może on będzie mógł grać a ja nie. Właściwie to już niemal pewne, że od poniedziałku do piątku nie będę mógł zagrać. Czyli formalnie remis. Szkodnik zwalnia z drużyny ogra czy tam kogoś, zaniża TV poniżej tego co ma Gobas i obaj się utrzymaliśmy.

Teraz mi to zwisa, bo na wszystkim ucierpi Gobas 8-) (bez urazy), jednak teoretycznie kiedyś taka sytuacja może dotyczyć mnie i wtedy mogę mieć małe ale... Może ktoś inny mieć duże ale, dlatego o tym piszę, żeby nie było, że nic na ten temat nie ustalaliśmy.

No więc Chris. Mamy dwa wyjścia:
a) uznać że to brudna gra i wszystkie chwyty dozwolone (w sumie czemu nie). I wtedy nikt nie będzie miał podstaw do bicia piany, nawet jak gracze dopuszczą się jakiegoś "przekrętu".
b) wprowadzić dodatkową zasadę, że przed ostatnim meczem nie można zwalniać zawodników i całej reszty zmniejszającej TV (generalnie nie można sztucznie zaniżać TV).
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Chris
star player
Posty: 2199
Rejestracja: 11 maja 2013, 15:52

Zdobyte trofea

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Chris » 20 gru 2013, 12:39

Jeśli zwolni specjalnie kogoś z drużyny po meczu to będzie to uznane za zagranie nie fair. Nie sądzę aby szkodnik lub Gobas coś takiego praktykowali :)

Więc jak dla mnie obowiązuje punkt B ;)

ElfiC
blitzer
Posty: 1232
Rejestracja: 25 cze 2013, 15:56

Zdobyte trofea

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: ElfiC » 20 gru 2013, 12:50

Ja co prawda mam status "liniowy" ale proponuję przedłużyć chłopom czas na zagranie meczu do końca roku. I tak teraz są święta nie zaczniemy nowego sezonu raczej. Ustalmy, że nowy sezon startuje 1.01.2014 i mają czas do końca roku na zagranie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3274
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Lyskie » 20 gru 2013, 12:59

Więc jak dla mnie obowiązuje punkt B
Od nowego sezonu dopiero, czy prawo działa wstecz?

Jeśli ktoś zwolni po meczu, to sprawa jasna, ale co jeśli przed? Regulamin na to zezwala i kto wie czy na miejscu Szkodnika bym tak zrobił. Dzięki temu przystąpi do meczu (o ile w ogóle się ten mecz odbędzie) na niższym TV od Gobasa i w przypadku remisu ma zapewnione utrzymanie. Gdyby się mecz nie odbył i został przyznany remis regulamin też nie zabrania zaniżyć TV przed akceptacją wyniku.

Wiem, że Szkodnik zrobi wszystko, żebyśmy zagrali, ale może być taka sytuacja, że będzie w podobnej sytuacji ktoś inny i zacznie jakieś swoje kombinacje. Chodzi o to, że takie rozwiązania nie każdy przyjmuje do wiadomości, bo może uznać, że to nie jest fair play. Żeby uciąć jakieś ewentualne kłótnie któryś z podanych przeze mnie punktów można dopisać do regulaminu. Chris jako admin powinien zadecydować który: czy kierunek jest fair play, czy wszystkie chwyty dozwolone.

Jest nas coraz więcej, będzie więcej powodów do zgrzytów, lepiej poprzez jeden zapis do regulaminu eliminować ewentualne kłótnie zanim się pojawią.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Perihelion » 20 gru 2013, 13:19

Jeżeli mogę się wtrącić, to fakt czy zwolnię nawet i połowę drużyny przed czy po meczu, to moja (trenera) sprawa. Jeżeli tak miał bym się utrzymać w danej dywizji. Przecież wyrzuca w błoto swoje złoto (ale się rymnęło). Nie powinien w to nikt ingerować. Sam się taki trener przecież osłabia. Mi to osobiście nie przeszkadza, niech sobie ludzie kombinują jak chcą ich drużyna-ich sprawa.

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Domingo » 20 gru 2013, 13:22

Nie możemy zabronić wywalania zawodników przed ostatnim meczem.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3274
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: Lyskie » 20 gru 2013, 13:23

Perihelion zakładam, że zdrowo myślących na forum jest 99,9%, ale zawsze może się pojawić ten 0,1%. Ja np. kiedyś byłem niezdrowo myślący, zakładałem, że w blood bowlu powinien być fair play i się kłóciłem, ale w porę przeszedłem ewolucję ;) .
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Div 1 - MD 7

Post autor: yedee » 20 gru 2013, 13:24

Tez jestem za tym, co pisze Peri. A co jesli przed ostatnim meczem kolejki wraca nam po kontuzji gracz z np. -1S i chcemy sie go i tak pozbyc? Bedziemy kazdy przypadek indywidualnie rozwazac? Moze i ktos wyleci z grupy przez takie akcje, ale przynajmniej ten kto sie ich dopuszcza straci duzo kasy na ponowny wykup zawodnikow i pewnie bedzie plul sobie w brode w kolejnym sezonie... :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum PLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości