Ranking Drużyn PLBB

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Warrior1980 » 25 kwie 2014, 10:24

popieram Mewasha. nie jestem pewien czy premiowanie dywizji jest odpowiednie. trzeba by tez dawac odpowiednie premie za inne turnieje tak zeby odpowiadaly ich randze (uzaleznic od ilosci graczy?).

zeby splaszczyc wyniki mozna brac np 5 najlepszych punktacji danego gracza. ewentualnie brac srednia z jego punktow jako wyznacznik potegi gracza

sorku za brak polskich liter itp, pisze z telefonu...

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Domingo » 25 kwie 2014, 10:34

Sir Mewash pisze: 2. Ten kto gra od x sezonu zaczyna od najniższej ligi co oznacza ze osoba spadająca z pierwszej po czym z drugiej dywizji ma więcej punktów niż osoba która awansuje nawet z pierwszego miejsca w trzeciej i drugiej dywizji
Morgon pisze:Dziwne mi się wydaje, że zwycięstwo w 3 lidze jest niżej punktowane niż przerżnięcie z kretesem ligi 1 (i niewiele lepiej niż przerżnięcie ligi 2). Za co są punkty dla drugiej połowy tabeli każdej ligi? Za udział? :)
Już wyjaśniam na przykładzie:
Gracz A jest nowy i wygrywa 1 dywizje zdobywając 8 pkt. Gracz B grał w 2 dywizji, przegrał wszystko z kretesem a dostał za to 6pkt. Uważacie, że to niesprawiedliwe tylko zwróćcie uwagę co się dzieje w następnym sezonie. Gracz A awansował do 2 dywizji i może zdobyć 6-13 pkt. natomiast gracz B spadł do 1 dywizji i nawet jak wygra wszystko to zdobędzie max 8 pkt.

Dywizje nie są równoległe. W 1 dywizji gracz nie pojawia się znikąd tylko musi do niej awansować i to jest jakiś tam "wyczyn". Można powiedzieć że punkty za ostatnie miejsca w 1 i 2 dywizji to tak jakby dalszy ciąg "nagrody" za awans.
Czyli np. awans z 2 do 1 dywizji to 13 pkt. + min. 11 pkt. w następnym sezonie.
Qbusus pisze:panowie , ta punktacja jest o kant dupy ( za przeproszeniem ) rozbić. Dlaczego? Już tłumacze(...)
No moment. Przecież wszyscy wiemy jaki jest Blood Bowl. Nie ma szans żeby zmierzyć faktycznie, który trener jest lepszy od którego. Ten ranking z założenia miał być rankingiem DRUŻYN a nie trenerów (potem "głośno" się zastanawiałem czy nie zmienić na ranking trenerów ale to tylko rozważanie). Nie traktowałbym tego rankingu jako wskaźnik "kto z nas jest lepszy a kto gorszy" bo to NIE JEST generalny ranking trenerów tylko ranking drużyn PLBB. Czyli ile jesteś w stanie wykrzesać swoją drużyną.
Można oczywiście wyliczyć średnią (tak jak pisał Sir Mewash) i na jej podstawie ile dana drużyna średnio zdobywa punktów w sezonie. Będzie to fajne jak zagramy więcej sezonów.

Traktowałbym ten ranking jako dodatkową zabawę. Mamy walkę o awanse, o utrzymanie w dywizjach itp. Oprócz tego możemy "awansować" w takim rankingu. Może punktacja nie jest idealna ale IMO jest fajna. Można mieć frajdę z tego, że się zdobywa jakieś punkty i idzie "wyżej". Nawet przegrywając zdobywasz jakieś tam punkty, które nagradzają Twój trud.
kuzyn pisze:popieram Mewasha. nie jestem pewien czy premiowanie dywizji jest odpowiednie. trzeba by tez dawac odpowiednie premie za inne turnieje tak zeby odpowiadaly ich randze (uzaleznic od ilosci graczy?).
Powtarzam: to ma być ranking DRUŻYN PLBB a nie ranking Trenerów. Ranking trenerów będzie wg ustaleń z wątku o nim.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: zgnity » 25 kwie 2014, 10:43

Ja powiem tak same rzeczy typu Hall of Fame czy Rankingi mnie nie denerwują ale nie są mi potrzebne do życia.
Niemniej jednak opcja zaproponowana przez Sir Mewasha wydaje się lepsza ( mniej krzywdząca ) choć nadal coś w niej można by pozmieniać.
Co do faktu czy oceniać zespół czy trenera to już lepiej zrobić dwa rankingi jeśli komuś są potrzebne i chce mu się czas tracić na ich rzetelną aktualizację.

Tak czy siak uważam , że szczególnie w grze losowej wszystkie Rankingi i Statystyki to kłamstwa i pomówienia :]

Nie będę tu wchodził w tłumaczenia czemu przy ReRolu , lub przy dołączeniu nowego gracza np w Sezonie 5 , takie Rankingi nie będą nic mówiły bo każdy - mam nadzieję - to rozumie.

Niemniej jednak jeśli chcecie takie coś prowadzić to :
- potrzebny jeden spójny system i zbieranie danych uniweralnych ( w razie zmiany systemu by można było je wykorzystać a nie zbierać jeszcze raz ).
- system który uwzględni ReRolle oraz nowych graczy (tak by takie sytuacje nie były już z samej zasady działania Rankingu traktowane jako "gracz gorszej kategorii" ).
- zaznaczenie wyraźnie że jest to "subiektywny ranking" oparty na pozycji w lidze , gdyż jak wiemy szczęścia w kościach i zdarzeń losowych w rankingach nie da się łatwo ująć a to one często decydują

Edit.
No chyba że jak w poście wyżej jest WYRAŹNIE napisane : RANKING DRUŻYN (post pisany jednocześnie z moim :P)
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Sir Nick
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:40

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Sir Nick » 25 kwie 2014, 10:56

Domingo pisze: Powtarzam: to ma być ranking DRUŻYN PLBB a nie ranking Trenerów. Ranking trenerów będzie wg ustaleń z wątku o nim.
Bijecie pianę jak w urzędzie lub w projekcie unijnym :D

Opisujecie i wyliczacie coś co jest widoczne i jasne jak chcecie aktualny ranking drużyn w PLBB to macie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Sir Nick
Biegnij tam, gdzie zmierza piłka, a nie tam gdzie się znajduje.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Qbusus » 25 kwie 2014, 10:59

Sorki. Zamieszałem. Sugerowałem się innym postem i byłem pewien że jest tu mowa o rankigu trenerów a nie drużyn.
Wybaczcie.
Mea culpa
:P
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Sir Mewash » 25 kwie 2014, 11:10

Domingo pisze:Już wyjaśniam na przykładzie:
Gracz A jest nowy i wygrywa 1 dywizje zdobywając 8 pkt. Gracz B grał w 2 dywizji, przegrał wszystko z kretesem a dostał za to 6pkt. Uważacie, że to niesprawiedliwe tylko zwróćcie uwagę co się dzieje w następnym sezonie. Gracz A awansował do 2 dywizji i może zdobyć 6-13 pkt. natomiast gracz B spadł do 1 dywizji i nawet jak wygra wszystko to zdobędzie max 8 pkt.

Dywizje nie są równoległe. W 1 dywizji gracz nie pojawia się znikąd tylko musi do niej awansować i to jest jakiś tam "wyczyn". Można powiedzieć że punkty za ostatnie miejsca w 1 i 2 dywizji to tak jakby dalszy ciąg "nagrody" za awans.
Czyli np. awans z 2 do 1 dywizji to 13 pkt. + min. 11 pkt. w następnym sezonie.
Moim zdaniem jeśli gracz przegrał to nie powinien być gratyfikowany za to, jedynie za miejsce w którym przegrał. Dlatego ktoś kto (użyje żargonu turniejowego) "obessał" wszystkie mecze w dywizji pierwszej ma 6 punktów. Osoba która tak samo "obessała" w drugiej ma ich 4 a osoba w trzeciej dywizji ma tylko 1.

Nie ujmując nikomy nie gloryfikował bym tak pierwszej dywizji ze względu na fakt że ci Ludzie mogą wymienić drużynę. Domingo zobacz jak Tobie idzie w 7 dywizji OCC. Chyba się zgodzisz ze mną ze to nie jest spacerek :)
P.S, Dywizji drugiej można zmniejszyć wskaźnik ewentualnie +2
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Domingo » 25 kwie 2014, 11:21

Dużą różnicę w puntkacji między 1 a 3 dywizją robiłem "wbrew sobie". Założyłem, że większość będzie za gloryfikowaniem tych wyższych lig. Opcji punktacji miałem wiele różnych, wrzuciłem jedną z nich by się rozeznać co myślicie.

Twoja punktacja Sir Mewashu jest bardzo w porządku. Można tą gratyfikacje zmienić do +2 za 2 dywizje i +4 za 1 dywizje (zmniejszamy różnicę między 2 a 3 dywizją a w pierwszej jest "aż" dwa razy więcej niż w drugiej więc też chyba dobrze ;) )
No i punkty za puchar dałbym więcej. Jednak to jest coś co powinno wyróżniać i dać szansę graczowi na wybicie się w rankingi - taka jest moja opinia.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Sir Nick
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:40

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Sir Nick » 25 kwie 2014, 11:38

wracając do mojego pomysłu to czy każdy z graczy mógłby napisać ile rozegrał meczy?

Ja grałem tylko w naszych ligach i nigdy w realu, mam więc za sobą z 80 meczy (tak szacuje).

Taki ranking można będzie uaktualniać co powiedzmy 50 meczy.
Biegnij tam, gdzie zmierza piłka, a nie tam gdzie się znajduje.

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: zgnity » 25 kwie 2014, 11:48

U mnie jeśli chodzi o Blood Bowl to :
- 62 Mecze Online ( granie w otwartych ligach mnie bardzo silnie zniechęciło )
- 20+ meczy Table Top ( z 5-6 trenerami po 1-2 mecze , reszta ze znajomym ) tu trudniej policzyć :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Ranking Drużyn PLBB

Post autor: Perihelion » 25 kwie 2014, 21:17

zgnity pisze: - system który uwzględni ReRolle oraz nowych graczy (tak by takie sytuacje nie były już z samej zasady działania Rankingu traktowane jako "gracz gorszej kategorii" ).
Ciekawa to propozycja i może by np. gracz który resetuje drużynę dostawał by jakieś punkty w zależności z której dywizji spada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum PLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości