Nasz little army designer - bbtc.pl

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2868
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: reszka » 21 cze 2021, 13:40

Ja jestem zachwycony tą stroną. Vincent z apką i pieta z tłumaczeniem odwalili tytaniczną pracę.

Jeśli mógłbym coś do stronki zasugerować, to żeby miała możliwość edytowania w ustawieniach kosztu skilli, bowiem są turnieje na których dubel kosztuje 30 a stakowanie łącznie 50 a nie 60. Nie wiem ile to roboty.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: Vincent » 21 cze 2021, 17:34

Po przepisaniu stronki takie coś będzie możliwe do ustawienia samemu w rulesecie. Sam się już nie mogę doczekać kiedy to przepisze i oddam nową wersję w Wasze ręcę, no ale jeszcze trochę :D

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: Vincent » 12 lis 2021, 22:44

Hej, długo nie dawałem żadnych aktualizacji, bo stwierdziłem że nie ma sensu :D za dużo się u mnie działo/dzieje, poświęcałem na temat dużo mniej czasu niż bym chciał, w BB zrobiłem przerwę również z tego samego powodu.

Nie porzuciłem tematu, powolutku "dłubię", po prostu dużo wolniej niż wcześniej.

Ale..

Dorzucam do bbtc drużynę Khorne.
Czy ktoś mi może powiedzieć czy są oficjalne statystyki Maxa Spleenrippera dla BB2020? Nie mogę ich znaleźć, a on może grać dla Khorne'a (zakładam, że dla wszystkich drużyn z Favoured of...). Widzę statsy na fumbblu, ale szukam ich potwierdzenia u źródła.

Dodatkowo, na razie nie wyrzucam starych Deamons of Khorne. Wyrzucę je, jeśli NAF w podsumowaniu dorocznym potwierdzi, że się ich pozbywa.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: rover » 12 lis 2021, 22:48

Super Vincent!

A jakis progres z kosztem skilli przy okazji szykujesz moze? :D
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3813
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: MarkusNord » 13 lis 2021, 13:47

Vincent pisze: 12 lis 2021, 22:44 Hej, długo nie dawałem żadnych aktualizacji, bo stwierdziłem że nie ma sensu :D za dużo się u mnie działo/dzieje, poświęcałem na temat dużo mniej czasu niż bym chciał, w BB zrobiłem przerwę również z tego samego powodu.

Nie porzuciłem tematu, powolutku "dłubię", po prostu dużo wolniej niż wcześniej.

Ale..

Dorzucam do bbtc drużynę Khorne.
Czy ktoś mi może powiedzieć czy są oficjalne statystyki Maxa Spleenrippera dla BB2020? Nie mogę ich znaleźć, a on może grać dla Khorne'a (zakładam, że dla wszystkich drużyne z Favoured of...). Widzę statsy na fumbblu, ale szukam ich potwierdzenia u źródła.

Dodatkowo, na razie nie wyrzucam starych Deamons of Khorne. Wyrzucę je, jeśli NAF w podsumowaniu dorocznym potwierdzi, że się ich pozbywa.
Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: Czeftek » 15 lis 2021, 18:34

Vincent pisze: 12 lis 2021, 22:44 Dorzucam do bbtc drużynę Khorne.
Czy ktoś mi może powiedzieć czy są oficjalne statystyki Maxa Spleenrippera dla BB2020? Nie mogę ich znaleźć, a on może grać dla Khorne'a (zakładam, że dla wszystkich drużyn z Favoured of...). Widzę statsy na fumbblu, ale szukam ich potwierdzenia u źródła.

Dodatkowo, na razie nie wyrzucam starych Deamons of Khorne. Wyrzucę je, jeśli NAF w podsumowaniu dorocznym potwierdzi, że się ich pozbywa.
Azali dzięki ci za Khrona

A tu proszę moja cegiełka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: Vincent » 15 lis 2021, 20:36

Dzięki @Czeftek . Max dodany. Tak z ciekawości, w którym numerze Spike! on był? albo gdzie on był oficjalnie? Bo teraz się zastanawiam czy przypadkiem nie ominąłem jeszcze jakiegoś star playera w ostatnim czasie.

Rover, jeśli mówisz o rozpiskach ligowych, to tego jeszcze nie zacząłem robić.
Jestem na ukończeniu przepisywania całości wraz z kilkoma dodatkowymi funkcjonalnościami. Na premierę nowej wersji chce dać również 7-ki i nowy mechanizm robienia mercenary (choć to może chwilę po premierze).
Wtedy przejdę do rozpisek ligowych.
Ale to co mówię od początku, dzięki przepisaniu całości dodawanie kolejnych klocków będzie stosunkowo proste. Muszę tylko mieć chwilę czasu na to :)

Tak żeby zobrazować ile się kryje pod aktualną wersją bbtc to przytoczę kilka liczb:
Całość składa się z 40 plików, nie licząc grafiki.
Obsługa wszystkich pól na stronie, duża część wyliczeń itp to 2162 linijki javascript
Zapis/odczyt danych oraz przeprowadzane walidacje, obsługa logowania i inne rzeczy dziejące się po stronie serwera, to 1726 linijek php
I sama warstwa prezentacji, tego jak strony wyglądają + częściowo interakcja jaką można z nimi wykonać to 1401 linjek HTMLa + trochę dodatkowego JS.
Na koniec garść CSSów w postaci 184 linijek
Do tego dochodzi kilka zewnętrznych mechanizmów, ale ich nie tworzyłem więc ich nie liczę.
Na koniec oczywiście sama baza danych składająca się z 18 tabel w której znajduje się ~3000 rekordów, które oczywiście dodawałem ręcznie :)

Niestety większości rzeczy się uczyłem i szybko zauważyłem potrzebę konieczności przepisania :) Także jeszcze trochę cierpliwości a na pewno dojadę do celu :)

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10545
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: leon » 15 lis 2021, 22:29

a te pare liczb pokazuje jak w chuj roboty zrobiles. brawo Vincent
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: rover » 15 lis 2021, 22:32

@Vincent to jest tytaniczna praca i chyba wszyscy obecnie korzystają z Twojej strony i apki :D

Odnośnie kosztów skilli to chodziło mi o to, że najczęściej turniejowe koszty umiejętności są inne niż książkowe np:

koszt umiejętności ‘Primary’ - 20,000 złotych monet
koszt umiejętności 'Secondary' - 30,000 złotych monet
koszt dwóch umiejętności ‘Primary’ dla jednego zawodnika - 50 000 złotych monet


I nie można tego niestety w bbtc ustawić.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Nasz little army designer - bbtc.pl

Post autor: Vincent » 16 lis 2021, 13:22

Ach, w nowej wersji to już działa i jest przygotowane. Postaram się przyspieszyć z premierą nowej wersji.
Z najważniejszych rzeczy zostało mi jeszcze ogarnięcie walidacji i generowania PDF + kilka drobnostek.

Zarządzanie rozpiskami, rulesetami, zarządzanie turniejem już jest praktycznie gotowe. Także kilka szlifów jeszcze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości