Nowy w systemie

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Warlordus
podawacz piłek
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2016, 16:42

Nowy w systemie

Post autor: Warlordus » 24 kwie 2016, 16:58

Witam wszystkich
Dziś w dragonie w warszawie zobaczyłem masę ludzi grających w blood bowl. Przypomniało mi się wtedy że kiedyś grałem w wersję komputerową ale nigdy nie było mi dane zagrać figurkami. Dlatego myślę nad złożeniem własnego zespołu, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Rozważam de, we, he, lizardmenów i beastmenów (beastenów chyba najbardziej chciałbym złożyć) ewentualnie chaos czy tam ludzi, nie znam jeszcze dokładnie frakcji. Mam box maruderów który starałem się bezskutecznie sprzedać ale wygląda na to ze mogę go użyć do zmontowania drużyny. Czy wprowadzicie mnie w tajniki tej jakże brutalnej gry? Jakie boxy (plastiki gw oczywiście) mogę użyć do złożenia wspomnianych drużyn, jakie będą wymagane konwersje no i oczywiście czy ktoś byłby chętny nauczyć mnie w to grać?
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2016, 17:27 przez Warlordus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy w systemie

Post autor: Domingo » 24 kwie 2016, 17:22

Czesc, odpoczne tylko po turnieju i Ci na wszystko odpisze.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Warlordus
podawacz piłek
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2016, 16:42

Re: Nowy w systemie

Post autor: Warlordus » 24 kwie 2016, 17:26

Ok, zatem czekam z niecierpliwością ;)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Nowy w systemie

Post autor: Nimar » 24 kwie 2016, 18:08

Witam na forum! W Blood Bowlu nie ma strikte drużyny beastmenów. Jest chaos (w skład wchodzą kozy, 4 wojowników chaosu i opcjonalnie mogą mieć minotaura). Od mrocznych bóstw są jeszcze takie drużyny jak Nurgle (zgniłe kozy, 4 zgniłych wojowników, gnijce i big guy ślimak), wyznawcy khorna (tutaj drużynę tworzą kultyści, dwa rodzaje demów i bloodthrister). Co do maruderów to bardzo dobrze nadają się do przerobienia na drożynę Norski.

Najlepiej zacząć od przeczytania rulebooka (nie jest to obszerna księga, a będzie się miało jakieś pojecie o samej grze) http://www.bloodbowlonline.com/Rules.shtml
nick steam: Nimar

Warlordus
podawacz piłek
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2016, 16:42

Re: Nowy w systemie

Post autor: Warlordus » 24 kwie 2016, 18:12

Zatem wygląda na to ze docelowo będę zbierał skład chaosu, a na razie z maruderów zrobię drużynę do nauki. Jak musze ich przerobić? Jednakże przyszłościowo dalej jestem ciekaw jakich boxów użyć do złożenia drużyn elfickich i lizardmenów.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Nowy w systemie

Post autor: Nimar » 24 kwie 2016, 18:21

Hmm ciężko mi powiedzieć jak. Kilka osób w działe galeria ma porobione drużyny norsów możesz spojrzeć. Co do elfów to ja np. Wysokie elfy mam zrobione w taki sposób:

Blitzerzy - nogi od spearmana, korpus i ręce od silverhelma i czapki mam od dowódcy silver helmów
łapaczy - mam zrobionych z pudła shadow warriorów
liniowi - to poprostu spearmani bez broni
miotacz - ma nogi i korpus od shadow warriora a ręce i głowę od whiteliona Zresztą możesz sobie pooglądać w moim temacie

http://blood-bowl.cba.pl/viewtopic.php?f=21&t=377

Dark Elfy z tego co widzę najczęściej są robione z dark eldarów z w40k lub jakieś kombinacje z korsarzami.
nick steam: Nimar

Warlordus
podawacz piłek
Posty: 20
Rejestracja: 24 kwie 2016, 16:42

Re: Nowy w systemie

Post autor: Warlordus » 24 kwie 2016, 18:25

Tak przy okazji to czym charakteryzują się poszczególne drużyny? Na przykład taki chaos to w czym się specjalizuje?

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Nowy w systemie

Post autor: Nimar » 24 kwie 2016, 19:35

Drużyny dzielą się na te bardziej nastawione na walkę lub polegające na zręczności. Np. taki chaos jest tzw. drużyną bashową czyli bardziej jest nastawiony na przytłoczenie przeciwnika siła i wyeliminowaniu mu zawodników. Chaos również jest jedną z niewielu mocno różnorodnych drużyn. Dzięki dostępowi do mutacji może być morderczy dla orków lub innych siłowych drużyn, ale można też zbudować ich tak by mogli pograć bardziej piłką.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Nowy w systemie

Post autor: Nimar » 24 kwie 2016, 19:35

Drużyny dzielą się na te bardziej nastawione na walkę lub polegające na zręczności. Np. taki chaos jest tzw. drużyną bashową czyli bardziej jest nastawiony na przytłoczenie przeciwnika siła i wyeliminowaniu mu zawodników. Chaos również jest jedną z niewielu mocno różnorodnych drużyn. Dzięki dostępowi do mutacji może być morderczy dla orków lub innych siłowych drużyn, ale można też zbudować ich tak by mogli pograć bardziej piłką.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10551
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowy w systemie

Post autor: leon » 24 kwie 2016, 22:50

http://bbtactics.com/

duzo opisow

https://fumbbl.com/help:LRB6RaceStrategy

duzo opisow

i jest jeszcze mnostwo innych stron. alena tych dwoch przeczytasz w czym sa najlepsze konkretne rasy
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości