WALEC BOJOWY - Podcast Blood Bowlowy

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

WALEC BOJOWY - Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Shawass » 22 lis 2016, 19:25

Obrazek

Linki do odcinków:

SEZON 01
Epizod 1 - czym jest Blood Bowl i o scenie Blood Bowlowej w kraju i na świecie
Epizod 2.1 i 2.2- o Blitzmanii! i tworzeniu własnej ligi (część dotycząca lig po kliknięciu w Bonus)
Epizod 3 - o scenie BBowo-bitewniakowo-planszówkowej w Poznaniu, o RzBowlu i piłkach ;)
Przegląd drużyn - Niziołki - wszystko co chcielibyście wiedzieć o Niziołkach, ale boicie się że może Wam to zepsuć apetyt
Epizod 4 - o scenie BBowej w Trójmieściu, info turniejowe i ocena wydanych big guy'ów + bonus do ściągnięcia tutaj
Przegląd drużyn - Ludzie - wszystko co chcielibyście wiedzieć o Ludziach, ale boicie się że przestaniecie grać czymkolwiek innym (dodatkowo polecam temat Rovera w celu doedukowania się o Ludziach :) )
Epizod 5 - ligowo i turniejowo
Epizod 5 BONUS - opowiadamy o tym jak nam poszło na Polish Open i Prague Bowlu :)
Jak zrobić własny turniej? - parę pointersów o tym jak stworzyć własny turniej
Epizod 6 - gościmy po raz kolejny Crazy_Cow i podsumowujemy nowości z Warhammer Fest i ligowo-turniejowe nowości
Przegląd drużyny - Gobliny - czyli zadajemy sobie pytanie po co i jak grać gobosami ;)
Epizod 7 - po przerwie gościmy Seba_stiana i Boxiego żeby opowiedzieli o BB w ich okolicach, nowości mniej ale jest krótko i przyjemnie :P
Przegląd drużyny - Krasnoludy - dla miłośników jak i tych którzy nienawidzą pokurczy z brodami, #noshame!
Epizod 8 - gościmy Wilka i gadamy o ligach, w tym lidze PS4, turniejach i o releasach
Przegląd drużyny - Wysokie Elfy - czyli bierzemy na warsztat spiczastousznych wraz z Kopułem :D
Epizod 9 - dużo o EuroBowl 2017 ale również o tym co nas czeka w grudniu jeśli chodzi o releas'y
Epizod 10 - w którym głównym tematem jest podsumowanie EuroBowl 2017
Przegląd drużyny - Orki - czyli wszystko zielonych dziadach co chcielibyście wiedzieć
Epizod 11 - w którym przedstawiamy Dziczka, móimy o BB we Wrocławiu oraz o nowościach do Elf Union
Przegląd drużyny - Elf Union - czyli, no, wszystko co chcecie wiedzieć o Elf Onionach ;)

SEZON 02
Epizod 1.2 - koniec starego roku, podsumowanie, poczatek nowego sezonu i Q&A :D
Epizod 2.2 - nasze wrażenia z Boat i Brick Bowlu jak również część pierwsza Powrotu do Podstaw, w nim przejście po drużynach i konwencje modelarskie
Przegląd drużyny - Chaos Renegades - Shawass wykłada swój mózg na stół i pożegnalnie mówi o Chaos Renegatach/Pakcie
Epizod 3.2 - Conieco o zapowiadających się nowościach wydawniczych (CHAOS!), nieco na temat nadchodzących turniejów ORAZ temat główny - zachowanie przy stole Blood Bowlowym ;)
Przegląd Drużyny - Chaos Chosen - Odwiedza nas Simon żeby opowiedzieć nam o Łódzkim społeczeństwie BB jak również o tym jak chaosem grać :twisted:
Epizod 4.2 - I wróciliśmy po Polish Open! więc pogadamy o tym wraz z naszym gościem, Simonem, również w odcinku podsumujemy wywiad z Andy Hoar'em
Epizod 5.2 - Nieco spokojniejszy odcinek, wszystko czego się dowiedzieliśmy o nadchodzących rzeczach do DE, więc tak
Walcowe Q&A - I długo oczekiwane Q&A :D również w odcinku o alternatywnych formatach turniejowych
Epizod 6.2 - epizod czerwcowy odpalamy wraz z gościem Andre, mistrzem Polski 2018, mówimy o środowisku Kieleckim oraz o nadchodzących turniejach jak również podsumowujemy Boat Bowl - Rekin Edyszyn
Przegląd Drużyny - Dark Elves - Andre mówi o graniu Dark Elves,ot co :D
Epizod 7.2 - lajtowy odcinek z przeglądem lig w Polsce jak również gwiazd do Dark Elfów :)
Epizod 8.2 - podsumowanie 3City Beach Bowl 2018, conieco o Biltz Bowlu i....przedstawienie przyjaciela podcastu - Ziela ;)
Kącik Artystyczny - odcinek w pełni poswięcony tajnikom malowania, gdzie Zielu niczym miszcz kung-fu siada i uczy od podstaw co i jak
Epizod 9.2 - wstęp do przewodnika, podwumowanie co wyszło do wspaniałem drużyny Nurgla zapowiadający to co nadejdzie ;)
Przegląd Drużyny - Nurgle Rotters - chory przewodnik po chorej drużynie, Reszka dołącza do ekipy żeby obgadać co w tej drużynie jest pięknego poza jej brzydotą :D
Epizod 10.2 - conieco o turniejach
EuroBowl 2018 - obszerna relacja i omówienie Mistrzostw Europy w Blood Bowla :)
Epizod 11.2 - oj się działo....spora relacja z Winter Cup 2019 jak również podsumowanie lig i informacje turniejowe
Przegląd Drużyny - Shambling Undead - i ostatni epizod w tym sezonie, ponownie zaprosiliśmy Reszkę, słynnego Undeada Alfa, żeby rozłożył nam tą drużynę na czynniki pierwsze :D

SEZON 03
Epizod 1.3 - początek roku, zaczynamy od przedstawienia Rooteda i ligi PS4 jak również odpowiadamy na Wasze pytania! :)
Epizod 2.3 - właściwe podsumowanie roku :D Jak również parę słów o nowościach od FW
Epizod 3.3 - conieco o niziołkach nowych GW, podsumowanie Goat Cup i zapowiedzi przed Polish Open 2019
Przegląd Drużyny - Lizardmen - Domingo przedstawia tajniki grania Lizardmanami a Shawass narzeka :D

Poniżej właściwy post i dyskusja:

Yo, taki pomysł od dawna mi łaził po głowie od dawna i jako że udało mi się ogarnąć mój sprzęt do nagrań to jestem gotowy go wprowadzić w życie.

Będzie to podcast z miesięcznymi odcinkami poświęcony Blood Bowlowi oraz polskiej scenie tegoż sportu - zarówno komputerowej jak i planszowej.

Pierwsze odcinki całkowicie wprowadzające:

0) Co to za podcast, o czym będziemy gadać, co to BB
1) Jak rozpocząć własną ligę (komputerową bądź figurkową) i turniej
2) Jaką drużynę powinieneś wybrać (krótkie omówienie wszystkich drużyn) jak również zaproszenie ma Polish Open (bo to będzie pewnie luty)
3+) Zaczęłyby się odcinki omawiające konkretne drużyny w szczególe (taktyki, budowanie drużyn na ligi i turnieje, itp)

W rozkładówkę podcastu wchodziłyby (jako wstępniak) ostatnie gry/doświadczenie z gier osób występujących w odcinku, wiadomości ze świata figurkowego (nowe modele, dodatki, kickstartery) i komputerowego (DLCki, zmiany) BB, główny temat i na koniec informacje ligowe i turniejowe.

Dlaczego o tym piszę wogóle? a) gadanie samemu do siebie jest nudne i niezdrowe, b) wielu z Was ma większą wiedzę na niektóre tematy z BB związane niż ja, c) będziecie odbiorcami tego podcastu i D) szukam osób chętnych do występowania w podcaście :D

Start planuję w grudniu i to czego potrzebujecie to:
- 1-3 czasu godziny raz w miesiącu
- mikrofon
- Skype
- internet


Ogólny plan będzie wysłany spokojnie tydzień przed nagrywaniem, reszta to tematy na które będziemy gadać przez ten czas :) I to wszystko.

Chętni? :D Wszyscy goście mile widziani.

Również jeśli macie swoje pomysły na to co chcielibyście słyszeć to zachęcam do wrzucania tutaj ;)
Ostatnio zmieniony 30 gru 2018, 18:52 przez Shawass, łącznie zmieniany 14 razy.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7465
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Nimar » 22 lis 2016, 20:39

Ja kiedyś myślałem o stremowaniu moich meczy ale zbyt na to leniwy jestem;) Fajny pomysł ale nie wiem czy ja bym się na to nadawał, na pewno bym posłuchał ;)
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Shawass » 22 lis 2016, 21:25

Dobrze, pierwszy potencjalny słuchacz! :D A co do nadawania się - wierzę że się nadajesz, powyższe warunki zakładam spełniasz ;)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: zgnity » 23 lis 2016, 00:00

Brzmi ciekawie ale nie wiem czy chcę ludzi męczyć moim głosem.
Wiesz z Radiowych rzeczy to ja mam twarz i na tym koniec :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Sir Mewash » 23 lis 2016, 09:30

Tu masz Shawass tematyczną inspiracje
http://orcacolacast.libsyn.com/
Kop Gryź Bij!

silvar
podawacz piłek
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2016, 22:02

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: silvar » 28 lis 2016, 23:47

Bardzo dobry pomysł. Trzymam kciuki za przyszłość przedsięwzięcia. Szczególnie, że nowe wydanie podstawki powinno przyciągnąć niedoświadczonych trenerów (takich jak ja), którzy będą szukali informacji pozwalającej nadrobić braki wiedzy w temacie. Jak na razie słucham Skulls and Ones ale z przyjemnością dorzucę do kolejki coś po polsku co pozwoli mi zorientować się w kształcie rodzimej sceny.
Ze swojej strony proponuję tematy dla osób zaczynających swoją przygodę z Blood Bowlem takie jak:
Chcę kupić Blood Bowla i nie wiem jaka rasa będzie mi najbardziej odpowiadać czyli poradnik o rasach, o którym już wspomniałeś oraz
Właśnie kupiłem Blood Bowla i nie mam z kim grać - czyli jak zbudować scenę w swoim mieście, a potem utrzymać zainteresowanie graczy. Jaka forma turnieju czy ligi jest najbardziej polecana dla początkujących trenerów.

Generalnie to proponowałbym na większość omawianych zagadnień spojrzeć zarówno z punktu widzenia gracza początkującego jak i bardziej zaawansowanego o ile oczywiście ma to sens w kontekście poruszanego tematu.

No i mam nadzieję że uda Ci się znaleźć co najmniej jednego współprowadzącego ponieważ podcastów prowadzonych w formie dialogu słucha się dużo ciekawiej niż monologu.

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Shawass » 07 sty 2017, 09:29

Dzięki za komentarze i uwagi :)

Wczora z wieczora nagaliśmy z Domingo pierwszy odcinek, będzie składany teraz i możliwe że końcem następnego tygodnia będzie ready ;)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Shawass » 14 sty 2017, 17:54

Pocięte i posklejane, ostatnie szlify idą, Walec Bojowy nadciąga :twisted:

Obrazek
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: teillman » 14 sty 2017, 18:20

Hahaha

Słuchałbym :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Podcast Blood Bowlowy

Post autor: Shawass » 16 sty 2017, 14:52

Epizod 01 do odsłuchania, zachęcam :D http://walecbojowy.libsyn.com/

grafiki i obróbka graficzna in progress, ale jak to się mówi - kontent jest lajw ;)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości