Aplikacja na androida - update 02.01.2021

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Aplikacja na androida - update 02.01.2021

Post autor: Vincent » 09 sie 2019, 18:25

[Poniższe linki kierują jeszcze do poprzedniej wersji aplikacji, nowa wersja jest w trakcie procesowania, po jej przeprocesowaniu dam znać]
Aplikacja dostępna tutaj: https://play.google.com/store/apps/deta ... ncent.bbca
Kalkulator: https://play.google.com/store/apps/deta ... calculator
Aplikacja z BB2016 przetłumaczona na kilka języków: https://play.google.com/store/apps/deta ... ent.eb2020

ChangeLog
02.01.2021
- Dotychczasowa aplikacja została wydzielona i lada moment pojawi się w sklepie pod nazwą EB2020 - Coach Assistant. Jest to aplikacja identyczna z dotychczasową, z drobnymi korektami języka rosyjskiego
- Nowa wersja BB Coach Assistant uwzględnia tylko język angielski
- Został dodany BB2020 (w tym Prayers to Nuffle, wszystkie umiejętności, rozszerzony passing template, nowa pogoda i kick off eventy, nowa tabelka kontuzji)

To co już jest: update 02.01.2021
- Funkcjonalność Stopera. Można wybrać z dwóch opcji "Czas na grę" lub "Czas na turę" i oczywiście ustawić ile czasu. Przechodząc do innych funkcjonalności za pomocą menu bocznego, zegar cały czas odmierza czas. Dodana została notyfikacja informująca o tym, że timer dobiegł do zera. Jest również licznik sumujący czas ze wszystkich rozegranych tur.
- Passing chart pokazujący odległość oraz możliwe intercepty.
- Lista umiejętności wraz z opisem. Jest też wyszukiwarka, która może wspomoże szybsze odnalezienie pożądanego skilla. Jest możliwość przełączania się pomiędzy widokiem z pogrupowanymi skillami na kategorie, jak i bez grupowania - co kto woli.
- Kalkulator prawdopodobieństwa - umożliwia podanie sekwencji rzutów na D6, 2D6 oraz na kostkach bloku. Wyliczane jest prawdopodobieństwo sukcesu zarówno z, jak i bez team re-rolla, również z uwzględnieniem skilli dających przerzut. Nie uwzględniona jest możliwość z BB2020 - wykorzystania kilku RR w jednej turze. Prawdopodobieństwo jest wyliczane przy założeniu jednego rerolla.
- Tabela pogody wraz z alternatywnymi zasadami (alternatywne zasady tylko przy przełączeniu się na BB2016)
- Tabela kick off eventów (alternatywne zasady tylko przy przełączeniu się na BB2016)
- Tabela kontuzji
- Tabela Prayers to Nuffle (tylko dla BB2020)

Do zrobienia w pierwszej kolejności:
- Pre-match/post-match sequence
- Dostosowanie na iOS w trakcie (tylko dla BB2016)

To co mam dalej w planach:
- Jest wniosek o dodanie ikonki "blitz" w stoperze, przypominające że w danej turze blitz został zrobiony. Planuje to jako opcjonalną funkcjonalność
- Jest wniosek o dodanie dodatkowych ustawień w passing charcie (ukrytych pod przyciskiem żeby nie zaburzać przejrzystości ekranu) umożliwiających ustawienie AG, pogody, TZ, potencjalnych skilli, aby apka automatycznie wyliczała na ile mamy sukces, na ile inaccurate a na ile fumble

Cel jaki chce osiągnąć:
- chciałbym aby wszystkie najważniejsze informacje i funkcjonalności niezbędne do gry były w jednym miejscu
- chciałbym robić apke pod naszą społeczność. Może w przyszłości będzie na tyle ciekawa, że będzie można z niej korzystać podczas turniejów, ograniczyć pytania do sędziów itp itd. Oczywiście jestem w stanie rozpatrzeć zrobienie każdej funkcjonalności która byłaby pomocna graczom.

Parę słów na koniec:
- robię to bo lubię, ale nie jestem z zawodu programistą. Tak naprawdę przy tej apce uczę się Javy i uczę się robić apki na androida. Wcześniej nie miałem z tym do czynienia (czyli nie oczekujcie fajerwerków :) )
- jest kilka apek aktualnie dostępnych, ale nie ma jednej, która by posiadała wszystko. Jest oddzielna apka do liczenia prawdopodobieństwa, oddzielna jako passing chart, w oddzielnej apce stoper do odmierzania czasu itp.
- jeśli pomysł się wam spodoba i chcielibyście móc skorzystać docelowo z takiej apki, będę aktualizował ten temat na bieżąco informując co jest, a czego jeszcze nie ma. Możecie również tu podawać swoje pomysły i propozycje.

Chętnie przyjmę każdy pomysł, uwagę, opinię ;)

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Aplikacja na androida

Post autor: Larry Croft » 09 sie 2019, 18:48

O, ciekawe. Tez o tym myslalem i bardzo potrzebna jest opcja wpisywania wyników. Wystarczy by postawić serwer na konkretny turniej, napisac interfejs tp wpisywania/edytowania/usuwania wynikow i kod do laczenia sie z sama baza. Trzeba by tez napisac jakies proste role do twgo, zeby kazdy mogl wpisywac wyniki, ktore czekaja na potwierdzenie przez admina, ale zeby tylko admin mogl edytowac i usuwac wpisy innych.

Moge to zaczac robic od polowy wrzesnia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: Aplikacja na androida

Post autor: KapitanStokczan » 09 sie 2019, 19:18

Łaaaaaaaaaał!!!
Zajebioza masz u mnie zgrzewe Red Bulla żeby Ci energii nie braklo 8-)
Warte uwagi to przy tabeli podań przy okazji intercepty zrobić!
NAF 25276

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aplikacja na androida

Post autor: Marcepan » 09 sie 2019, 19:28

KapitanStokczan pisze: 09 sie 2019, 19:18 Warte uwagi to przy tabeli podań przy okazji intercepty zrobić!

W passing charcie masz zaznaczone intercepty "x" gdzie "o" to rzucający, a "t" to ten do którego rzucamy...

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Aplikacja na androida

Post autor: Vincent » 09 sie 2019, 23:30

Larry Croft pisze: 09 sie 2019, 18:48 O, ciekawe. Tez o tym myslalem i bardzo potrzebna jest opcja wpisywania wyników. Wystarczy by postawić serwer na konkretny turniej, napisac interfejs tp wpisywania/edytowania/usuwania wynikow i kod do laczenia sie z sama baza. Trzeba by tez napisac jakies proste role do twgo, zeby kazdy mogl wpisywac wyniki, ktore czekaja na potwierdzenie przez admina, ale zeby tylko admin mogl edytowac i usuwac wpisy innych.

Moge to zaczac robic od polowy wrzesnia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
I właśnie rozdmuchałeś moją apkę tak na oko 20-krotnie :D Ale w dalekosiężnych planach też o tym myślałem, ale to by już raczej przedsięwzięcie większe musiało być, żeby regularnie organizatorzy turniejów z tego korzystali, a nie że może 1-2 turnieje w roku, bo wtedy to się mija z celem.
Tak czy inaczej, to o czym mówisz to już raczej oddzielna apka. Moja ma służyć przeciętnemu zjadaczowi blood bowla. Mieszanie tego z kombajnem do zarządzania turniejami raczej nie pasuje.
Marcepan pisze: 09 sie 2019, 19:28
KapitanStokczan pisze: 09 sie 2019, 19:18 Warte uwagi to przy tabeli podań przy okazji intercepty zrobić!

W passing charcie masz zaznaczone intercepty "x" gdzie "o" to rzucający, a "t" to ten do którego rzucamy...
Dokładnie tak. Intercepty są już zrobione. Sprawdzałem ze 3 razy czy zgadzają się z tym materiałem, który swego czasu był podpięty w NAFie http://www.luccini.it/bloodbowl/downloa ... rcetti.pdf. Więc powinno być legitne. Mam zamiar dorobić jeszcze "Switch" umożliwiający przełączenie się pomiędzy tym chartem, a tym od GW, że kto jak zadecyduje, to z tego będzie mógł korzystać. Poza tym tam i tak tylko 1 pole różnicy jest.

BTW. dziś dorobiłem mechanizm do tłumaczenia, jutro go przetestuje finalnie i jak będzie git to powrzucam wszystkie opisy skilli w dwóch językach.
[mention]Pieta[/mention] dlatego pytałem czy masz coś w PL. Czy masz coś przeciwko żebym Twoje tłumaczenie tu wykorzystał? Zbliżając się do finalnej wersji apki na pewno dodam "Credits" i się tam znajdziesz :D

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Aplikacja na androida

Post autor: leon » 10 sie 2019, 06:35

Przełączanie miedzy 2 passing charts to super. Dopoki sie nie przesiada wszyscy na 1
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aplikacja na androida

Post autor: Pieta » 10 sie 2019, 08:48

[mention]Vincent[/mention] nie mam nic przeciwko. Tłumaczenie dziś robiłbym inne, bo wtedy to dopiero uczyłem się Blood Bowla i używałem nazewnictw z BB2 i BB1.

Ja tam apek nie lubię. Nie kumam po co robić coś pod androida. Nie można po prostu zrobić strony w necie? Przecież wtedy można otwierać takie coś na wszystkich urządzeniach. A najlepiej dopisać kod do forum, korzystając z tej samej domeny i serwera.

Poza tym ktoś już zrobił apkę na tym forum, ale nie mogę jej znaleźć i przypomnieć sobie kto to był. Były tam między innymi szablony i opisy skilli chyba też.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Aplikacja na androida

Post autor: Vincent » 10 sie 2019, 09:10

Pieta pisze: 10 sie 2019, 08:48 Ja tam apek nie lubię. Nie kumam po co robić coś pod androida. Nie można po prostu zrobić strony w necie? Przecież wtedy można otwierać takie coś na wszystkich urządzeniach. A najlepiej dopisać kod do forum, korzystając z tej samej domeny i serwera.
Znalazłoby się pewnie tyle samo argumentów za jak i przeciw. Ja akurat nie lubię robić nic pod www bo co przeglądarka to są inne problemy. Jak coś robię, to lubię zrobić porządnie a wiem że dostałbym szału jak poprawialbym coś pod IE ale źle by działało na Firefoksie, jak poprawie pod ff to skopie się chrome, a jak poprawie na chromie to skopie się Edge, a jak poprawie na Edge to wyjdzie aktualizacja dwóch przeglądarek na których znów trzeba będzie dostosować. W połowie projektu rzucilbym to w cholerę i miał dość. Dodatkowym utrudnieniem byłoby żeby to wyglądało sensownie zarówno na PC jak i urządzeniach mobilnych.
Tu robię pod jedno środowisko. Celuje w działanie od wersji androida 5.0 i wiem że jak to zrobię raz, to będzie działać. Dodatkowo z paczki wspierane jest dostosowywanie się do wielkości ekranu i obsługa orientacji pionowa/pozioma. Ponadto odpada mi obsługa serwera i zapisywania danych w odpowiednich miejscach. Android to obsługuje sam z siebie. Dodatkowo istnieje w prosty sposób możliwość zapamiętywania ustawień itp per urządzenie. Na www musiałbym dodatkowo ciasteczkami się bawić co dla laika nie jest czymś łatwym.
W skrócie, dla mnie to jest 5x mniej pracy niż robienie czegoś na www (być może ktoś kto robi takie rzeczy na codzień powie że da się to szybko ogarnąć, no ale ja nie robię i byłby to dodatkowy obszar do rozpoznania).

Edit:
Inna rzecz o której jeszcze pomyślałem, to np taki stoper . Zamkniesz przypadkowo stronę na komórce bo będziesz coś chciał innego kliknąć i tracisz ten stoper. W apce jak zamkniesz aplikacje to czas się będzie dalej odmierzał (chyba że ręcznie ubijesz cały proces), wracasz po minucie do stopera i kontynuujesz.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Aplikacja na androida

Post autor: leon » 10 sie 2019, 10:05

dokladnie. nie rob pod przegladarke tylko apka na android. goraco popieram
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Aplikacja na androida

Post autor: 2GUTTA » 10 sie 2019, 10:34

chciałem forsować to w NAF, zeby było na dornbirn, ale tam pewnie wiecej osob bedzie mialo iOS xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość