MIGRACJA FORUM - UPDATE 27.09

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Zablokowany
Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MIGRACJA FORUM - UPDATE 27.09

Post autor: teillman » 10 lut 2020, 12:59

jak większość dobrze wie a przynajmniej się domyśla forum jest prowadzone obecnie przez jedną osobą - [mention]Pieta[/mention]
Pieta ma na swojej głowie nie tylko funkcjonowanie forum ale także opłaty takie jak domena czy serwer.

tutaj powstaje temat nr. 1:
przeniesienie kosztów prowadzenia forum na Stowarzyszenie BB Polska.
Temat został obgadany z PIetą oraz Mną, Leonem i Mewashem. Zgodziliśmy się wziąć to na barki stowarzyszenia tak jak poniżej:
- Pieta w 2019 roku w grudniu wydał na forum około 250 zł - te pieniądze stowarzyszenie Piecie zwróci
- w 2020 roku w grudniu stowarzyszenie opłaci już samoistnie forum (z pozostałości pieniędzy z EB)
- od 2021 roku z każdego uczestnika turnieju klasy MASTER będzie obowiązek odprowadzić 1zł do stowarzyszenia na cele statutowe (czytaj forum)
turnieje innej klasy dobrowolnie.
kwestie pierwsza i druga zostały ustalone przez nas wewnętrznie (nie ulegało to żadnym wątpliwościom) natomiast kwestię trzecią oddaję pod głosowanie koordynatorów, zarówno samą kwestię oraz to jak będą wyglądały szczegóły.

Z racji tego, że Pieta ma zamiar ograniczyć czas poświęcany na forum powiedział, że przydałoby się ustanowić jakichś nowych administratorów (Domingo z tego co mi wiadomo także ogranicza swój cza na forum pod względem administracyjnym - [mention]Domingo[/mention] popraw mnie jeżeli się mylę)
Tutaj powstaje temat nr. 2:
- powołanie 2 nowych administratorów mających czas i chęć do zarządzaniem forum.
zrobiłbym to w następujący sposób:
ludzie mogą się zgłaszać sami i z tej listy po weryfikacji historii tych osób (aktywność na forum, zaufanie w społeczności etc.) zostanie wybranych 2 adminów.
albo dotychczasowi admini (czyt. Domingo, Shawass i Pieta) nominują 2 osoby które następnie dostaną wotum zaufania od społeczności (nikt nie zgłosi sprzeciwu)

to forum to spoiwo naszej społeczności. Bez niego wszystko poszło by w piździec w przeciągu kilku miesięcy.
Jeżeli uważacie że temat powinien zawisnąć gdzie indziej to proszę o przenosiny.
Dyskusję czas zacząć.
pozdro
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: przyszłość forum

Post autor: NairoD » 10 lut 2020, 13:21

Miejsce idealne Teillmanie (wiem zaczynam od tyłu wypowiedzi)

AD1
Jestem jak najbardziej za tym byśmy wszyscy ponosili koszty forum, to jedyne czytelne miejsce w jakim każdy może się wypowiedzieć bez miliarda facebooków, snapchatów czy innych tinderów :lol:

AD2
To zadanie wymaga ogarnięcia mechanizmu forum a ja jestem za stary na to i z czasem krucho.
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Avreus
trener
Posty: 3766
Rejestracja: 15 maja 2018, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: przyszłość forum

Post autor: Avreus » 10 lut 2020, 13:46

Mówicie że na turniejach rangi Masters dodać 1 zł na forum.

[mention]teillman[/mention] popraw mnie jesli się myle turniejów MAsters w Polsce mamy 5. (BRICK, GOAT, BEACH, POLISH, WINTER)
na każdym uśredniajac mamy 60 osób co by dawało 300 zł. Starczy?
Wyjdzie że też tak że forum jest utrzymywane przez stałych bywalców turniejowych. a dużo osób gra tylko np na FUMBLL i BB2 lub gra tylko i wyłącznie na małych turniejach. Ja osobiście nie mam z tym problemu ale chciałem wskazać na pewien problem.
Obrazek
https://steamcommunity.com/profiles/76561198004717031
Steam kod znajomego: 44451303
Discord Avreus #0906
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: przyszłość forum

Post autor: Shawass » 10 lut 2020, 13:58

Avreus pisze: 10 lut 2020, 13:46 @teillman popraw mnie jesli się myle turniejów MAsters w Polsce mamy 5. (BRICK, GOAT, BEACH, POLISH, WINTER)
na każdym uśredniajac mamy 60 osób co by dawało 300 zł. Starczy?
<kaszl> Rum Bowl <kaszl> :D

Za pomysłem 1zł/osoba na masterze jestem, jak zabraknie to chętnie dorzucę jak już jakiś czas temu deklarowałem

Co do adminów to uważam że lepsze jest zgłoszenie się osób - jestem upośledzony technicznie jeśli chodzi o część rzeczy na forum, ktoś to a) ma doświadczenie lub (co lepsze) b) chce to doświadczenie zdobyć się o wiele bardziej nada
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Zielu
rekrut
Posty: 249
Rejestracja: 12 lut 2017, 22:51

Re: przyszłość forum

Post autor: Zielu » 10 lut 2020, 14:00

Ja mam propozycję, mogę zapłacić 250 zł rocznie, ale za darmo mam wpisowe na wszystkie mastery w Polsce (bez fantów i giftów) 😊
Obrazek

Awatar użytkownika
Jajan1
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 01 wrz 2019, 22:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przyszłość forum

Post autor: Jajan1 » 10 lut 2020, 14:01

Myślę, że przejęcie utrzymania forum przez Stowarzyszenie nie podlega w ogóle negocjacji - to jedyne słuszne rozwiązanie.
Złotówka od uczestnika mastera to też myślę, że dobry pomysł - dla gracza niezauważalne, dla organizatora niewielka strata a już na utrzymanie forum wystarczy.

Avreus wyżej słusznie zauważył, że w takim wypadku forum jest opłacane tylko przez bywalców na masterach figurkowych (bez wsparcia wersji online), ale jeśli taka składka wystarczy na utrzymanie forum to nie robiłbym z tego problemu. Dopiero gdyby koszty wzrosły to bym się zastanowił jak włączyć kolegów z PC/PS4 do składki.


P.S. Parę pomysłów na włączenie graczy online: procent z wpisowego niezależnie od platformy (jeśli jest wpisowe), złotówka od gracza ligi/turnieju online powyżej jakiejś ilości graczy, ew. dołożyć złotówkę do wpisu do NAFu która nie będzie szła do NAFu tylko do Stowarzyszenia (chociaż to ostatnie to nie wiem czy możliwe/etyczne/poprawne) itd.
ObrazekObrazekFun Fun
Fun-gus
ObrazekObrazek
SkavUdwGobAmazonLizard
8/7/118/3/7 (stunty 0/1/2)6/5/94/3/27/4/4

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: przyszłość forum

Post autor: Shawass » 10 lut 2020, 14:02

Zielu pisze: 10 lut 2020, 14:00 Ja mam propozycję, mogę zapłacić 250 zł rocznie, ale za darmo mam wpisowe na wszystkie mastery w Polsce (bez fantów i giftów) 😊
Obrazek

piękna inicjatywa, zdecydowanie za jeśli o mojom imprezę chodzi :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: przyszłość forum

Post autor: rover » 10 lut 2020, 14:03

5-10% wpisowego z masterow moznaby przeznaczac na utrzymanie forum (do policzenia ile to wszystko wynosi). Wtedy nie bedzie sciepy co laska tylko sformalizowany proces utrzymania glownej platformy komunikacji tego community.

Opcja numer dwa - dorzucic do skladki NAF 5zl kazdemu wykupujacemu czlonkostwo i hajs odprowadzac do funduszu forumowego.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2020, 14:05 przez rover, łącznie zmieniany 1 raz.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: przyszłość forum

Post autor: teillman » 10 lut 2020, 14:03

Jak Shawass delikatnie zaznaczył mamy 6 masterów. już to kiedyś liczyliśmy ale temat przepadł w mrokach forum.
Po ~90
Winter ~90
Brick ~80
Goat ~ 60
Rum Bowl ~48 (ze względów lokalowych)
Beach ~48 (ze względów lokalowych)
daje w sumie ~420 zł z samych masterów. Gdyby do tego dodać kilka chętnych chellengerów czy jednodniówek pewnie udałoby się zebrać ~500 zł rocznie na takie rzeczy jak forum czy inne (np. gdyby coś się zesrało i trzeba by wziąć informatyka co by naprawił)
Kwestia właśnie do przedyskutowania. WIęc wszelkie pomysły mile widziane.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: przyszłość forum

Post autor: Oren » 10 lut 2020, 15:00

Zapłacić za forum z kieszeni graczy jak najbardziej bo forum trwać musi.

Ja mogę podjąć się adminowania pod względem porządkowym itp. technicznie najlepszy nie jestem ale na forum siedzę często
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Zablokowany

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość