Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Warrior1980 » 03 mar 2020, 12:00

Najlepsze gifty są wtedy gdy... zajmują mało miejsca. Pamiątkowa figurka musi być naprawdę wyjątkowa, żeby cieszyła (mnie bardzo cieszy np. Longinus z piłą z PO), większość figurek podobnie jak leon po prostu archiwizuję w pudełku na to przeznaczonym. Kostki - hmmm... niektóre fajne niektóre lądują w pudełku razem z figurkami, generalnie do kości jestem nastawiony neutralnie. Co do kości jest jeden wyjątek - kość K3 z imprezy urodzinowej Orena - moja ulubiona.

Z innych giftów w topce są: wlepki (można szpanować na pudełkach ile to się na turniejach nie było), małe tokeny (stuny, rerole itp. - najbardziej lubie te biało-czerwone od tasaka chyba z Wintera), metalowe monety pamiątkowe - byle małe, tak aby się nadały np jako piłka do BB, znacznik tury itp. Fajne są też różne skróty zasad w formie wizytówki itp. Chętnie np. przytuliłbym skrót wszystkich aktualnych gwiazd które mogę spotkać w trakcie turnieju w skompresowanej formie (np. organizator przeglądając rozpiski robi pamiątkę ze wszystkimi gwiazdami najętymi przez drużyny na aktualny turniej w formie karty do gry...).

To tak na szybko.

Podsumowując dokładną odpowiedź na pytanie Tomka:
figurki - NIE
kostki - NEUTRAL

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4283
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Oren » 03 mar 2020, 12:09

Ja przyznam że mam fiola na punkcie kostek i jak najbardziej lubię takowe dostawać. Więc jak najbardziej ejstem za. co do figurek...cóż gobliny z wintera są używane ale...Elkoko dobrze napisał że jest to fajna pamiątka, ale nie mam na nią nigdy ciśnienia przyznam szczerze.
|
Kostki - Tak
Figurka - Neutral
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2868
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: reszka » 03 mar 2020, 12:17

MarkusNord pisze: 03 mar 2020, 10:42 Figurki - moim zdaniem tylko na jakieś 5cio albo 10cio lecie danego turnieju. Wtedy ma to swój prestiż, jest to wydarzenie i fajna pamiątka. Aktualnie na turniejach robi się niepotrzebny przesyt, modele lądują w większości do szuflad a nie na boiska - dla mnie niepotrzebny wydatek. Lepsze już by były znaczniki albo monetka do oprawienia i też na jakieś 5cio - 10cio lecie.

Kostki - mogą być, nie muszą. Nie są to duże koszta. Faktem jest, że stali bywalcy turniejów mogą się w nich już kąpać :? Najlepiej, żeby były jako opcja dodatkowa. Kto lubi kolekcjonować weźmie a inny zaoszczędzi.
To również moje zdanie.

Kostek nie zbieram, gram cały czas tym zestawem który dostałem za pierwsze wpisowe do NAF w 2015, figurkę żeby trafić coś co wystawię, to się jeszcze nie zdarzyło. Wyjątkowe figurki pamiątkowe i monety z Eurobowli stoją jako pamiątka w pokoju. Ale to była jednorazowa impreza.

Wyjątkowo podchodzę do Winter cupa, bo ten dał już kiedyś bombardiera goblińskiego i pogo goblinów. Co oznacza, że w 2032 roku będzie kompletny zespół. Jest to pewien plan kolekcjonerski.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

stikman
liniowy
Posty: 1089
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: stikman » 03 mar 2020, 12:34

Kostki i figurki nie definiują mojego zainteresowania turniejem.
Jak je dostaję to spoko, jak nie to trudno.

Figurki zawsze gdzieś schowam, potem komuś pokażę i tyle. Chociaż te z Wintera zamierzam pomalować i używać w goblinach.
Pilarz z PO też spoko robi np. za Nobble ;)
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1586
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: bialy » 03 mar 2020, 13:09

Kostki +1,
Figurki -1.

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Bratiszka » 03 mar 2020, 13:13

Teraz jak piszecie to przyszły mi do głowy takie rzeczy jak moneta z Rekina której używam jako znacznika RR i przypinki z RB i NiK które noszę na granie, chyba jednak wolę takie rzeczy niż figurki faktycznie, bardziej przydatne są. Wlepki to też fajny pomysł ;)
Obrazek

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: unicorn » 03 mar 2020, 13:19

Kostek k6 to większość ma raczej w nadmiarze, niemniej trafiały się bardzo fajne i ogólnie miło mieć jakąś trwałą pamiątkę z turnieju.
Figurki zazwyczaj trafiają do szuflady i z niej nie wychodzą - u mnie wyjątkiem jest szkielecik z piłą który za gwiazdę robi

Natomiast, zdecydowanie fajnie mieć jakąś pamiatkę z turnieju.

Ale zamiast kostek może lepiej jakieś znaczniki - szczególnie przydatny stun, albo jakiś fajny znacznik łapówki - tu już może być znacznik 3D w postaci mieszka albo czegoś podobnego.
Jak figurki to może: trener, aptekarz, wizard, wywalony na glebę big guy (zawsze to zajmuje masę miejsca jak leży) itp.
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
Brama
rezerwowy
Posty: 507
Rejestracja: 06 sie 2017, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Brama » 03 mar 2020, 13:44

Kostki nie
Figurki zawsze fajnie

(Moneta jak z rekina +1000)
Gamonie przed meczem rzucają na really stupid :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jajan1
rekrut
Posty: 94
Rejestracja: 01 wrz 2019, 22:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Jajan1 » 03 mar 2020, 13:48

Ja mam małe turniejowe doświadczenie ale figurka z WC jest świetna i jestem na tak jako gift.
Kostki k6 średnio (neutral) ale jakby były jakieś specjalne np bloku, k3, piła, bribe, apteka, stupid itp itd to byłbym zdecydowanie na tak.
Znaczniki czy monety też myślę, że na tak.

Chyba ze wszystkim jest tak, że co za dużo to nie zdrowo -> tak jak ludziom za dużo figurek i kostek k6 tak może też być za dużo tokenów jeżeli każdy turniej zacznie je robić...i znów będzie narzekanie :P
ObrazekObrazekFun Fun
Fun-gus
ObrazekObrazek
SkavUdwGobAmazonLizard
8/7/118/3/7 (stunty 0/1/2)6/5/94/3/27/4/4

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3519
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Smollar » 03 mar 2020, 13:50

unicorn pisze: 03 mar 2020, 13:19 Kostek k6 to większość ma raczej w nadmiarze, niemniej trafiały się bardzo fajne i ogólnie miło mieć jakąś trwałą pamiątkę z turnieju.
Figurki zazwyczaj trafiają do szuflady i z niej nie wychodzą - u mnie wyjątkiem jest szkielecik z piłą który za gwiazdę robi

Natomiast, zdecydowanie fajnie mieć jakąś pamiatkę z turnieju.

Ale zamiast kostek może lepiej jakieś znaczniki - szczególnie przydatny stun, albo jakiś fajny znacznik łapówki - tu już może być znacznik 3D w postaci mieszka albo czegoś podobnego.
Jak figurki to może: trener, aptekarz, wizard, wywalony na glebę big guy (zawsze to zajmuje masę miejsca jak leży) itp.
Powyższa wypowiedź się w 100% z moim podejściem pokrywa. Dodatkowo wlepki, czy znaczniki skilli (vide Brick 2020) też zawsze mile widziane.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość