Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
Awatar użytkownika
Global
rezerwowy
Posty: 498
Rejestracja: 01 lut 2019, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Global » 13 mar 2020, 11:44

Takie małe słowo do organizatorów. Może jak ucichnie trend jak największej liczby giftów, to warto pomyśleć nad lepszymi miejscówkami. Byłem obecny na dwóch turniejach i w obu miejscach, albo wentylacja pomieszczenia była tak słaba, że klimat był ciążki jak siekiera dziadka, albo światło tak słabe, że mrużyło się oczy żeby rozpoznać pozycyjnych przeciwnej drużyny.
Może jakieś sale gimnastyczne? Catering może zawsze podwieźć jakieś kanapki, nie musi być od razu menu złożone z 20 pozycji. Może poruszany wiele razy temat nadmiernej ilości alkoholu by się w jakimś stopniu rozwiązał, jak by nie było pod nosem baru z perłą za 6usd i kuszącej flaszki czystej?
Ostatnio zmieniony 13 mar 2020, 12:33 przez Global, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: leon » 13 mar 2020, 12:13

[mention]DrGlobbtor[/mention] dla niektorych wtedy BB straci na uroku. ja nie mam problemu akurat z graniem na trzezwo ale sa osoby, ktorym gra nie przeszkadza za bardzo przy piciu ze tak powiem ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Shawass » 13 mar 2020, 12:25

DrGlobbtor pisze: 13 mar 2020, 11:44 Takie małe słowo do koordynatorów.
Chyba do organizatorów?
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Global
rezerwowy
Posty: 498
Rejestracja: 01 lut 2019, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Global » 13 mar 2020, 12:33

Shawass pisze: 13 mar 2020, 12:25
DrGlobbtor pisze: 13 mar 2020, 11:44 Takie małe słowo do koordynatorów.
Chyba do organizatorów?
Tak.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: reszka » 13 mar 2020, 13:00

Ja napiszę od siebie:

Byłem jedną z tych 7 osób, które wykupiły pakiet minimum. Z jednego prostego powodu, mi naprawdę nie zależy na figurkach czy kostkach otrzymywanych w ramach gadgetu. Pojedyńcza figurka raczej nie ma szans na wkomponowanie się w drużynę. W życiu nie przydała mi się ani jedna figurka otrzymywana w ramach gadgetów (w 2032 przydadzą się te z wintera), jakieś pomniejsze gadgety sporadycznie tak (mata do rzucania kośćmi, moneta z rekina która robi za apo w "złych" drużynach).

Żona chciała mi kupić pakiet VIP w ramach walentynek, ale że ja nie mogę grać siedząc w fotelu to się sypło. Nie figurka ani nie gifty zdecydowały o rodzaju pakietu, tylko fotel.

Mam podobne odczucia co do nagród. Gramy w 1 grę z dość ograniczonym światem (w WFB zawsze mogę przyjąć pudełko ogrów), ale np. na beach bowlu wygrałem figurkę trola GW. Ogra (a w zasadzie 4 niepomalowane) też mam. Dwa minotaury również. Ja już taką figurkę trola mam pomalowaną. Oddałem Elficowi za uścisk dłoni. Dla mnie wyścig o nagrody rzeczowe i otoczkę jest zbędny.

We wrocławiu 2 lata temu wygrałem absolutnie niesamowity zestaw figurek do jakiejś gry. Grube dolary na KS. Mieli robić za khorna. Ale znalazłem figurki lepiej pasujące i tylko demona wykorzystam.

Powinno być 6 pucharów i niewiele więcej. Już bym szybciej powiedział, żeby zrobić jakieś 3 upominki, które zostałyby rozlosowane spośród tych bez pucharków, zwycięzca i tak swój puchar ma.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: reszka » 13 mar 2020, 13:17

No i pojawił się dodatkowy problem organizacyjny. Dopóki były to turnieje na 20 osób, można to było hobbistycznie zrobić. Popatrzcie teraz ile to roboczogodzin dla organizatora. Im mniej ma problemów tym lepiej, bawienie się w akcje sponsorskie nie brzmi zachęcająco dla kogoś kto robi to w wolnym czasie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Dzoooma
rekrut
Posty: 184
Rejestracja: 15 sty 2018, 17:04
Lokalizacja: Tajna baza Gamoni w Górach Sowich

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Dzoooma » 13 mar 2020, 14:43

Też wybrałem pakiet mini bo i tak gram tylko privie..., stałym zestawem kości ;)

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Slimaq » 14 mar 2020, 11:09

W 100% zgadzam się z Reszką. Puchary jak dla mnie i tyle.
A w miejscówkach zwrócić uwagę na oświetlenie bo granie przy czołówkach jest średnio fajne ;)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Tomek Kos » 14 mar 2020, 15:52

reszka pisze: 13 mar 2020, 13:00Powinno być 6 pucharów i niewiele więcej. Już bym szybciej powiedział, żeby zrobić jakieś 3 upominki, które zostałyby rozlosowane spośród tych bez pucharków, zwycięzca i tak swój puchar ma.
To jest również mój punkt widzenia. Pomysłowy w formie pucharek jest najlepszą pamiątką z osiągniętego sukcesu. Ja bym poszedł dalej i w ogóle zrezygnował z nagród dołączanych do statuetek (co one wnoszą?), przesuwając zaoszczędzoną część budżetu w stronę fajnych upominków do rozlosowania dla uczestników spoza zwycięzców (świetny pomysł). Mówiąc fajnych mam na myśli np. pełne drużyny od Hungry Trolla. Dzięki temu uwalniamy się również od sępienia sklepów/wydawców na zasadzie "dej coś", by tylko czymkolwiek uzupełnić pulę. Przeciętny gracz na turnieju ma już pracę i gdy zechce kupić sobie figurki - kupi wg swojego gustu i budżetu. W porównaniu do innych systemów BB jest przecież fantastycznie tani.
Inna sprawa, że widok wyprzedaży nietrafionych turniejowych nagród dwa dni po imprezie nie dałby organizatorowi dużej satysfakcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Kostki i figurki jako gifty turniejowe

Post autor: Shawass » 15 mar 2020, 08:15

Tomek Kos pisze: 14 mar 2020, 15:52 Inna sprawa, że widok wyprzedaży nietrafionych turniejowych nagród dwa dni po imprezie nie dałby organizatorowi dużej satysfakcji.
Niekoniecznie, to już wybór uczestnika co on zrobi z nagrodą, póki nie dojdziemy to poziomu "dostałem nagrodę za 59 miejce, jest ch*jowa, najgorszy turniej na świecie" to przynajmniej mi jako organizatorowi satysfakcja nie spada :D Moją rolą jako orga jest zapewnić nagrody (czy dla top 3 czy 6 czy wszystkim czy komu) a co zrobi z nią uczestnik to jego sprawa.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość