Na powitanie ;)

Dział ogólny o figurkach, boiskach, kostkach itp.
ODPOWIEDZ
Musashi
podawacz piłek
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:18

Na powitanie ;)

Post autor: Musashi » 01 kwie 2020, 18:55

Witam serdecznie całe forum ;)
Jestem nowicjuszem w świecie Blood Bowl lecz dawno temu grałem w pierwszą część na PC ( chyba demko ). Temat porzucony, ale zawsze miał dla mnie w sobie coś niezwykłego ( ze względu na aspekt sportowy jak i cały świat ).
Teraz Blood Bowl wraca do mnie z ogromną siłą :D postanowiłem spróbować swoich sił w zabawie figurkami. Zawsze drzemała we mnie ogromna chęć malowania, sklejania figurek itd. chociaż raczej powątpiewam w swój talent ;p

Czas jest teraz trudny dla wielu jak wiemy, ale mam nadzieję, że jak się wszystko uspokoi będzie okazja podpatrzeć graczy jak grają oraz samemu spróbować swoich sił na jakimś spotkanku ;) ( najpewniej Warszawa gdzie pracuję) w tak zwanym między czasie zakupiłem Blood Bowla 2 na PC i od czasu do czasu na pewno w ten sposób chciałbym zaznajamiać się ze światem. Duży plus, ze jest to wersja polskojęzyczna bo tu muszę przyznać mam trudności z językiem angielskim i mam nadzieje , że nie przeszkodzi mi zostać prawdziwym trenerem Blood Bowla :D

Z rzeczy zakupowym zainwestowałem w farby i narzędzia do malowania oraz podstawowa grę z tymi drużynami orków i ludzi. Pierwszy raz sklejałem figurki i zaczynam je malować ( na początek Orki które nie bały się pójść na pierwszy ogień XD ).

Mam wiele pytań i chcę się uczyć chociaż wiem, ze łatwiej wszystko "na żywo", ale mam parę kwestii na szybko :
1. Już po pomalowaniu figurek zabezpieczacie je lakierem zawsze ? Jeśli tak jakie są doświadczenia jakie produkty polecacie ?
2. Jakie firmy polecacie gdzie można kupić gotowe teamy ? ( poza oficjalnymi od GW ) Jak koszty dostawy itd itp
3. Na początku najpewniej będę się szkolić na tych orkach i ludziach ( chociaż pewnie już wcześniej rozpocznę szał zakupowy co do drużyn , zawodników i całej reszty ) i stąd też pytanie : co do obu drużyn jest mi "potrzebne " by to były pełnoprawne mocne drużyny bo słyszałem, że warto dodać gobliny do Orków, gwiazdy i dodatkowych zawodników których nie ma w podstawce.
4. NAF jako kompletny nowicjusz, który nawet zasad jeszcze nie ogarnia czy warto przystąpić ? ( jestem gadżeciarzem , a wiem, że jakieś drobne upominki są, a chyba 20 zł na rok to nie jest dużo ;) )

Mam nadzieję , ze zostanie mi wybaczony ten przydługaśny post no i miejsce jego umieszczenia ( niestety czytałem posty świeżaków kiedyś, ale nie jestem pewny czy jest jeden temat gdzie się tam odnosimy do tego )

Pozdrawiam i wszystkim zdrowia życzę !
Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Na powitanie ;)

Post autor: leon » 01 kwie 2020, 20:12

Witamy. kazdy nowy zapaleniec jest goraco witany.
w podstawce brakuje 2 blitzerow dla ludzi i 2 blizerow i 2 black orkow dla orkow. i jest o urkow za duzo liniowychj wiec mozesz przerobic jak czujesz sie na silach.
modelarsko nie znam sie wiec sie nie wypowiem
NAF kup jak wystartuja turnieje live i bedziesz sie na jakis wybieral.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Marcepan
rezerwowy
Posty: 657
Rejestracja: 22 wrz 2017, 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na powitanie ;)

Post autor: Marcepan » 01 kwie 2020, 20:18

Ohayō gozaimasu Musashi! Fajnie, że wkręcasz się w bloodbowl :) Faktycznie w okresie pandemii jest ciężko spotkać się i pograć na żywo, kiedy to zazwyczaj nabiera się największej wprawy jeśli chodzi o zasady i samą rozgrywkę :) Z mojej strony tak Ci odpowiem na pytania, chociaż każdy może mieć swoje zdanie :) :
1. Czy każdy lakieruje swoje figurki? Otóż, nie zawsze. Dużo osób pomija ten etap jeśli chodzi o modelarstwo ALE grając w bloodbowla na stole, w porównaniu do innych figurek z pozostałych systemów, nasze modele przechodzą istne piekło. Są cały czas dotykane, kładzione na placach/twarzy jako efekt powaleń w grze oraz zdaża się że wypadnie z pudełka, spadnie ze stołu, obleje się je piwem czy też innym napitkiem i lakierowanie jest tutaj pomocne jeśli chodzi o utrwalenie Twojej pracy malarskiej. A w szczególności jeśli modele są metalowe. Ja pokrywam swoje figurki 2-3 cienkimi warstwami lakieru dla bezpieczeństwa :P Jakiego lakieru użyjesz to kwestia gustu, niektórzy lubią matowy inni błyszczący szklisty efekt, ważne aby Tobie się podobały i były w miarę zabezpieczone (chyba że lubisz odświeżać kolory na modelach). Z lakierów ja używam matowy Top Coat firmy Mr. Hobby bo mnie nie zawiódł.
2. Temat rzeka, ale może ktoś inny się wypowie bo ja tego akurat nie oganiam.
3. Jeśli chodzi o drużyny od GW to, sprzedają teamy gdzie brakuje zazwyczaj drugiej połowy pozycyjnych. Jeśli chodzi o gwiazdy nie są Ci potrzebne (przydają się jak już ogarniesz grę i grasz w lidze czy też montujesz specjalnią rozpiskę na turniej). Co do orków to będziesz potrzebować jeszcze 2 blitzerow, 2 black orków i polecam do tego trola i 1-2 gobliny. Możesz też odpowiednio przerobić/oznaczyć liniowych aby Ci na czas gry uzupełniłi cały team. U ludzi brak 2 następnych blitzerow, i ogra. Dużo drużyn ma tzw Big guya. Poczytaj sobie o rozpiskach i druzynach na stronie https://fumbbl.com/help:LRB6RaceStrategy niestety po angielsku :p
4. Polecam NAF można się zapisać przy okazji jakiegoś dużego turnieju.

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Na powitanie ;)

Post autor: Smollar » 02 kwie 2020, 01:36

:twisted:

Witamy.
Po uporaniu się mniej więcej z zarazą w stolicy, zapraszamy na mecze towarzyskie i szkoleniowe.
Nasze podforum TUTAJ
Mamy także nadzieję ruszyć 6 sezon Warszawskiej Ligi figurkowej, jeżeli nie analogowo, to cyfrowo właśnie być może.

PS
Ad 3 (uzupełnienie powyższych postów kolegów).
O ile się nie mylę, to brakuje jeszcze 2 catcherów u ludzi w pudełku od GW (tylko teoretycznie, bo chyba nikt nie gra na 4 :lol:)
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Musashi
podawacz piłek
Posty: 15
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:18

Re: Na powitanie ;)

Post autor: Musashi » 03 kwie 2020, 10:14

Pięknie dziękuję za odpowiedzi :D
Lakier kupiony i niedługo będę testować ;). Nakładacie go po zrobieniu kalki i podstawki ( jeśli takowe są robione ) na sam sam koniec ?
Co do drużyn poza GW przeraża mnie ilość póki co zwłaszcza, że dużo też by się chciało ich haha :lol:

" będziesz potrzebować jeszcze 2 blitzerow, 2 black orków i polecam do tego trola i 1-2 gobliny "
Gdzie się najlepiej zaopatrzyć w takie braki ?

Gdy rzeczywiście "świat już ruszy " to na pewno się pojawię chociażby w roli kibica na początek :D

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Na powitanie ;)

Post autor: Bratiszka » 03 kwie 2020, 11:19

Cześć, na początek najlepiej sobie pograć drużynami które masz w starterze a do tworzenia drużyny na początek z TV 1000k polecam stronę https://bbtactics.com/
Dodatkowych pozycyjnych jak BO czy Blitzer do orków polecam przerobić liniowych, jest sporo zdjęć jak ludzie to robią, tu masz moje przerobione z liniowych blitzerzy (nie są super ale wiadomo o co chodzi):
Obrazek
Obrazek
Kolejne drużyny to kwestia pogrania i zdecydowania jaki styl gry preferujesz.
1. Zawsze lakieruję dwiema warstwami lakieru bezbarwnego.
2. Tych firm jest dość sporo, na fb bbc często ludzie pokazują różne modele z dopiskiem z której są formy.
3. Jak pisałem wyżej napewno BO i Blitzerów potrzebujesz do orków, troll i goblin moim zdaniem również są niezbędne ale na początek można pograć i bez nich.
4. Zaczekaj z tym aż pograsz trochę i wykupisz przed którymś turniejem.
Powodzenia ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Na powitanie ;)

Post autor: reszka » 03 kwie 2020, 13:09

Musashi pisze: 03 kwie 2020, 10:14
Co do drużyn poza GW przeraża mnie ilość póki co zwłaszcza, że dużo też by się chciało ich haha :lol:
Większość osób ma po 1-2 drużyny. Ja zbieram już 4 lata i mam połowę. W okolicach 2024 planuję mieć komplet.

Z mojej perspektywy warto jako pierwsze drużyny wybrać te, którymi się najlepiej danej osobie gra.


Musashi pisze: 03 kwie 2020, 10:14
Gdzie się najlepiej zaopatrzyć w takie braki ?

Ciężko. W praktyce ludzie kupowali po 2 pudełka a resztę liniowych sprzedawali za bezcen.

Ja mam raptem 1 drużynę by GW (szczury) i brakujących 2 guttersów zrobiłem z liniowych dorabiając im płaszcze.
Są 3 metody kombinowania drużyny
1. Turbo eko czyli najtańsze modele GW z innych systemów albo 1 pudełko i lekka konwersja, w obu wariantach tani big guy- w obu przypadkach zamykasz się w 100 zł. To wcale nie musi być brzydkie, moje lizaki z temple guardów i liniowych skinków bardzo mi się podobają a łączny koszt figurek wyniósł jakieś 60 zł. Gdyby były zwykłe saurusy to pewnie zamknąłbym się w 40 zł.
2. 2 boxy GW + big guy - około 200-220 zł albo konwersja z jakiś fajnych figurek w tej samej cenie.
3. Drużyna innej firmy na zasadzie "czym chata bogata" - w warunkach rynkowych 300-400 zł.


Moim zdaniem dobrym ekonomicznym pomysłem na zróżnicowanie zawodników jest dokupienie im zupełnie innych główek. Kupujesz takie główki, np. https://www.spellcrow.com/orcs-slayers-heads-p-109.html, wrzucasz 4 zawodnikom irokezy które pomalujesz na wściekły pomarańcz/czerwień i mówisz że to black orki. Przejdzie na każdym turnieju.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Na powitanie ;)

Post autor: leon » 03 kwie 2020, 13:49

tak jak Reszka pisze. wazne aby rozni pozycyjni sie wyrozniali. a czym to juz mniejsze znaczenie. wazne aby byc konsekwentym i aby ten wyroznik byl jasny i prosty do zalapania
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na powitanie ;)

Post autor: teillman » 14 cze 2020, 01:29

Musashi pisze: 01 kwie 2020, 18:55 Witam serdecznie całe forum ;)
Hej ho, podziel się linkiem do fejsa na priv to dodam Cię do naszej rozrywkowej grupy gdzie spamujemy bbowloym badziewiem, kiepskimi memami i ogólnie gadamy o głupotach i wszyscy są z Wawy więc można i na granie się umówić.

Tym bardziej jak już łaskawie nam panujący zezwolili knajpom się otworzyć a prostemu ludowi zagrać ;)
Pozdro
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Crowmaster
rezerwowy
Posty: 482
Rejestracja: 01 gru 2016, 22:18

Re: Na powitanie ;)

Post autor: Crowmaster » 17 cze 2020, 11:33

Musashi pisze: 01 kwie 2020, 18:55 [...]
1. Już po pomalowaniu figurek zabezpieczacie je lakierem zawsze ? Jeśli tak jakie są doświadczenia jakie produkty polecacie ?
[...]
Żeby zaoszczędzić Ci frustracji to od siebie tylko dodam, że bardzo ważne są warunki w jakich będziesz zabezpieczał model lakierem. Generalnie nie może być wilgotno i temperatura powinna być pokojowa. Odległość od modelu to około 20cm, i pryskanie krótkimi strzałami, a nie seria (jak w strzelankach :D). Są różne polecane marki, mniej lub bardziej dostępne na polskim rynku, ale ja mimo wszystko polecam na początek varnish od GW Munitorum Varnish. Jest to pół błyszczący spray, wiec oszczędnie (cienka warstwa, nie robimy cumshota z werniksu), ale zaletą tego jest to, ze nie tracisz na intensywności kolorów. Jak już się trochę wkręcisz to dobrą metodą jest pryskanie najpierw błyszczącym lakierem, a później matowym.

Jeżeli chodzi o kalki, to miejsce , na które nakładasz kalkę dobrze jest pomalować błyszczącym lakierem z pędzelka (np cały panel pancerza), nałożyć kalkę (warto użyć jakiegoś płynu do kalek, vallejo ma spoko chyba, jak dobrze pamiętam, generalnie decal fix to sie nazywa), dobrze pędzelkiem wyrównać, trochę się powcurfiać, że sie przesuwa wszystko i na koniec, jak wszystko zabezpieczysz lakierem będzie jednolite i trwałe
Obrazek 3City Jackals Obrazek Baltic Krakens
Obrazek Interstellar Drakes ObrazekSneki SnekZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusja Ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość